Harry Cain je člen ochranky v obchodním domě. V něm se nedávno stala vražda, při které byla zabita jeho žena Claire. Harry se nemůže smířit se smrtí svojí ženy, je znechucen z vývoje vyšetřovaní policie, a tak začíná pátrat na vlastní pěst. Nejde mu na rozum kdo a proč by chtěl zastřelit jeho ženu. Vydává se vlastní cestou a přes svého kolegu a kamaráda si vypůjčuje videokazety se záznamem z kamerového systému z onoho osudného dne a sbírá informace. Den co den projíždí videokazety a fotí si tváře lidí, píše informace, až jednoho dne náhodou narazí v protějším domě na zvláštní rodinnou fotku. Po jejím důkladném prozkoumání zjistí, že byla focena před motorestem ve vzdáleném městečku, kde poznal svoji ženu Claire, ihned tam vydává v domnění že možná natrefil na horkou stopu. (Pishin)

Seabeast

Mám-li to shrnout jedním slovem v obou polaritách, tak po prvním shlédnutí: plus - atmosféra, mínus - zbytek. Čekal jsem trochu více. Inspirace mistrem Lynchem je zřejmá z hlediska mysteriózního nádechu. Co mi poněkud nejvíc pokulhává je scénář, protože film povětšinou nemá tah na branku a v podstatě krom atmosféry a napětí nic jiného zajímavého nenabídne. Pokládá řadu otázek, které vlastně zůstanou nezodpovězeny, aniž by nabídnul aspoň nepatrné indicie. A nejde nutně o indicie, které vám jasně vyloží karty, ale o ty, co poskytnou prostor pro vlastní interpretaci. Tohle Lynch zvládá na jedničku a Refn z Fear X spíš udělal jalovou "rádoby lynchovinu". Navíc u Lynchových filmů po dokoukání zjistíte, že máte brouka v hlavě a začnete se pídit, zde se tomu vůbec nestalo a celkový zážitek vyšuměl do prázdna. Možná to chce dát ještě jednu šanci, kdo ví, ale z hlediska pohledu diváka, by vás už na první měl film něčím výrazným oslovit a přinutit vás k opakované projekci. ()

Sfinkter

Refn je režisér mnoha tváří a jeho filmografie mě nepřestává překvapovat - je škoda, že se blížím k vyčerpání jeho fondu. Fear X je tichá mysteriózní ždímáčka, ve které je pro mě veškerá mystifikace a dezorientace vyprávění pouze odrazem zmatené a bezmocné duše člověka, který za nejasných okolností přišel o milovanou osobu. Brilantní Turturro v brilantním filmu. Selby ve scénáři je milým překvapením. ()

JASON_X

Výborný Refnův americký film, připomínající mi svou dusivou, temnou a záhadnou atmosférou něco od Lynche, možná Lost Highway. A John Turturro je jako vždy naprosto vynikající. Napětí ve filmu je tak husté, že by se dalo krájet, a přitom jeho děj je poměrně chudý a tempo pomalé - z toho tedy vyplývá, že Refn je výjimečně dobrý režisér. Dlouho jsem se domníval, že zápletka bude typu "schizofrenie, rozdvojená osobnost", ale nakonec bylo všechno jinak. A scénář od Huberta Selbyho juniora mě inspiroval k chuti si od něho po dlouhé době něco znovu přečíst... Silné čtyři. ()

Brain-D

Hodně hustá atmosféra, která podtrhuje scénář, který jako kdyby napsal sám David Lynch. Hrůza z jednotlivých vypjatých scén u mě vyvolala, to co měla. Díky slabšímu pomalému rozjezdu, který napovídal, že nejde o nic velkého, tak mě od poloviny až ke konci vše vyvedlo jasně z omylu. Kamera, která vytváří jednu z nejultimátnějších mistických představ filmů. Připadal jsem si jako kdybych se opravdu díval na film Lynche a né Nicolase Windinga Refna. Bravo ! Vypadá to, že Refn dokáže natočit i něco jiného než skvělá autentická životní dramata. ()

H34D

Působivá, ponurá atmosféra a drobné nejistoty týkající se psychického rozpoložení hlavni postavy ženou tuto jinak trošku "prázdnou" kriminálku zdárně kupředu. Refn do poslední chvíle nechce říct, zda se jedná o krimi, či psychothriller, taktéž několika krátkými vsuvkami podbízí diváku myšlenku, že do rozuzlení filmu zasáhne špetka mysteriózna. K filmům Davida Lynche bych to však nepřirovnal, neboť Fear X není nepochopitelný a svou bizarností neexhibuje, využívá ji jen jako prostředek k silnějšímu vtáhnutí diváka do atmosféry a vnitřních pocitů protagonisty... Pomalejší tempo a kratší stopáž tomuto filmu svědčí. 7/10 ()

• Závěrečné titulky doprovázejí záběry bezpečnostních kamer, které Harry Cain (John Turturro) sledoval. (vojacekr)