Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (viac)
Animovaný / Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Mamoru Mijano, Aja Hirano, Kazuja Nakai, Šidó Nakamura, Akeno Watanabe, Maaja Sakamoto, Nozomu Sasaki, Hiroši Ótake, Ken'iči Macujama, Keidži Fudžiwara (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (37)

Provedení (2007) (E21)

Budu se asi nějakou dobu opakovat, ale ta detektivní linka s japonskou mafií mě prostě extrémně nebaví. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Najednou máme na scéně skupinu retardů (absolutně nezajímavých, jeden je jako druhý), kteří se neustále dokola baví o tom, koho je výhodné sejmout. Konečně se aspoň do děje vložil Shinigami a po několika nudných a zamrzlých epizodách, to vypadá na tání ledovců a že by se snad konečně mohlo začít dít něco nového a napínavého. Snad to nebude jen moje zbožné přání. [66 %] ()

Rada (2007) (E22)

Spoilery! Po několika sračkoidních a zbytečných epizodách nastalo výrazné zlepšení. Výborný díl, kde se konečně obnovila chemie mezi L-L a pokračují mezi nimi krásné psychologické boje, respektive žiletkář si Lighta krásně vodí, kam potřebuje. Jsem moc rád, že se seriál vrátil do velmi koukatelných kolejí. Tento díl se nesl v rytmu plánování úžasné pasti na mafoše. [83 %] ()

Vztek (2007) (E23)

Spoilery! Dlouho to vypadalo, že se seriál vydal nekoukatelným směrem a do konce už budeme sledovat stěží průměrné díly. Tato epizoda mě ovšem vyvedla z omylu, protože byla neskutečně napínavá a kule rvoucí. V podstatě celá se točí kolem uskutečnění ďábelského plánu navrženého v rámci předchozí epizody. Jen je to malinko jednostranný souboj, když máme na jedné straně dva hlavouny a proti ním stojí retard. [90 %] ()

Oživení (2007) (E24)

Spoilery! Mě ta Misa začíná snad bavit. To je tak retardovaně napsaná postava, až je to místy skutečně vtipné. V rámci této epizody byl pro hloupější publikum odkrytý celý ten ďábelská plán, který diváctvu zajistil asi 4 epizody nudy a utrpení. Líbí se mi, jak rychle v tomto seriálu nabírají věci opačný směr. Už když to skoro vypadá, že L má Lighta na lopatkách a je jen otázkou času, než na něj sežene jakýkoli hmatatelný důkaz, tak Light se vytáhne s nesmírně lstivým manévrem a dopíše do zápisníku naprosto lživé pravidlo, které jej sprostí veškerého podezření. Konečně máme obě elka v plné síle. [85 %] ()

Ticho (2007) (E25)

Spoilery! V momentě, kdy už jsem toho přitepleného emaře začínal mít rád, nebo jsem k němu začínal cítit jakousi lítost, tak nám mizí ze scény. Light vymyslel další ze série dokonalých nápadů a v podstatě si pojistil Elkovu smrt. Člověk by čekal, že pojídáním veškerých sladkostí a cukrů si L užene smrt mnohem dříve a snad by stačilo jen počkat. Každopádně bylo docela epické, kterak si L chtěl ověřit platnost pravidel, která jako jediná bránila usvědčení Lighta. Avšak dostal se v tuto chvíli na velmi tenký led a tak Shinigami musel začít jednat. Závěr byl neskutečně epický. Dokonale zde fungují zpomalené záběry v kombinaci s parádně zvolenou hudbou. [90 %] ()

Obnova (2007) (E26)

Spoilery! Za mě, co by zdaleka nejlepšího uživatele této filmové databáze musím říct, že se mi tato rekapitulační epizoda docela líbila. V podstatě L zde krásně shrnul veškeré své vyšetřování ohledně Lighta a konečně se nám také, předpokládám nadobro, uzavřel souboj mezi těmito dvěma borci, který dopadl stejně jako tenisové klání. Light nejenom zvítězil, ale dostal se přesně na místo, kde si vždy přál být - tedy v centru veškerého vyšetřování sebe sama. [85 %] ()

Únos (2007) (E27)

Spoilery! Seriál má pořád koule, ale už to jsou poněkud nadstavované koule. V ději skočíme o pár let dál, za které je svět čistší o pár zločinců, ale jinak se nic moc zásadního za tuto dobu neudálo. Na scéně se nám objevují jacísi dva prapodivní fagani a začíná to vypadat, že se tu bude odehrávat jakási prapodivná trojka. Najednou tady jakýsi super chytrý 6letý harant nahradil Elko a absolutně bez zkušeností tady vede policejní vyšetřování. Jeho brácha, či kdo to je, je zase ústřední postavou jakéhosi podsvětí. Působí to nesmírně divně, ale alespoň, že to nesklouzlo k dřívějšímu období nudy po Lightově uvězní a stále se něco děje. V tomto případě šlo o únos a smrt šéfa japonské policie a díl skončil parádním cliffhangerem s únosem Lightovy ségry - v podstatě jediného člověka ve vesmíru, kterého má Light rád, tak jsem zvědavý, jak se zachová. [82 %] ()

Netrpělivost (2007) (E28)

Spoilery! Nezbývá než souhlasit, že N ihned po nástupu na scénu převzal cenu za nejotravnější postavu tohoto seriálu. Naštěstí toto děcko nedostávalo tolik prostoru, ale to se jistě brzy změní. Po smrti "L" to jistě něco málo ztratilo na kvalitě, ale současná zápletka není úplně debilní. Sice budeme sledovat pozvolna recyklování již dříve použitých nápadů, které jsou jen zabalené do svěžího hávu. Na druhou stranu, asi je to mnohem lepší, než sledovat 36 dílů uměle natahovaný psychologický souboj Lighta s "L". Závěr byl fajn. Light už asi pochopil, že bude mít tu čest poměřit síly s podobně chytrými. [80 %] ()

Otec (2007) (E29)

Spoilery! Nepatřím mezi obdivovatele zbytečného prodlužování. Momenty, kdy má někdo někoho na lopatě a prst na spoušti a stejně se zachová jako píča a posere naprosto jednoduchou a neposratelnou situaci, takové momenty mi hrozným způsobem kazí dojem. Po všech těch plánech a provedeních v minulosti, má tato operace příliš mnoho scénáristických kliček, nelogického chování postav a celkově působí velmi lacině. Takže teď stačí Lightovi fotka toho dementa k likvidaci, tak jsem zvědavý, na kolik dílu tuhle banalitu tvůrci roztáhnou. [70 %] ()

Spravedlnost (2007) (E30)

Spoilery! Ale jo, stále mě to baví.. Rýsuje se nám tady docela fajn zápletka, která je v ledasčem nová. Zajímalo by mě, jak dlouho ještě Light dokáže tajit svoji totožnost, než všechno praskne. Nebo je spíše třeba si položit otázku, jak dlouho svoji totožnost vůbec bude muset tajit, když získává na svoji stranu stále více veřejnosti. Snad Light brzy rozcupuje ty dvě zasraná děcka. Jinak docela vtipná vsuvečka s americkým prezidentem. Již u seriálu nechrochtám blahem jako dřív, ale je to prostě napínavé, zajímavé a celkově velmi dobré. [85 %] ()

Přesun (2007) (E31)

Spoilery! Je cítit, že je finále na spadnutí. Je to správně napínavé a neskutečně dramatické. Light znovu řádí v plné síle a snad brzy sejme to otravné děcko, co si hraje s hračkama a při té příležitosti ze sebe dostává jednou moudro za druhým. Strašně mě sere. Zlaté Elko - to byla alespoň zajímavě napsaná postava. Jeho nástupce "N" je neskutečně prázdná a nudná nádoba a nemá lautr co nabídnout. Tohle rozhodně nebyl dobrý tah. [80 %] ()

Výběr (2007) (E32)

Líbí se mi, jak Light dokáže každou situaci hravě otočit ve svůj prospěch a jak mistrně dokáže manipulovat se svým hloupějším okolím. A vůbec celkově poletovat pod radarem. Cestu k božství už mu může zkomplikovat snad pouze Misina žárlivost, když se Light pokusil vyměnit model. Vynikající epizoda, kde se mi zejména nesmírně líbil úvod, kde byl představen jeho nový vraždící pohunek. [85 %] ()

Pohrdání (2007) (E33) odpad!

Spoilery! Po několika solidních epizodách přišla tahle píčovina. Skoro to působí, jako by scénář psal někdo úplně jiný. Někdo, kdo si příliš nedělá starosti s logikou. Celé to bylo takové neskutečně zkratkovité a hnané na sílu. Ten malý dementní fagan mě sere více a více. V rámci tohoto dílu tahá z rukávu jedno ničím nepodložené a naprosto přesné podezření za druhým. Působí to směšně a lacině. Kromě položení základního kamene jednoho z dalších skvělých plánů Lighta, tato epizoda nabídla jen samou nudu a šeď. V podstatě se tady řeší jen milostný trojúhelník a také to, jak ten debilně a nezajímavě napsaný malý zmrd, správně obviní Lightova komplice bez jakékoli snahy o vysvětlení. Z celého Japonska ukáže přesně na toho pravého člověka. Pak tento seriál zcela ztrácí své kouzlo a působí jako levný kýč, kde mohou tvůrci z rukávu tahat jednu píčovinu za druhou. Jako kdyby už vyčerpali své nápady a potřebovali to nějak dopsat. [10 %] ()

Ostražitost (2007) (E34)

Spoilery! Rozhodně výrazně lepší než předchozí díl popírající veškeré zákony logiky a rozumu. Na to, že se však velmi blížíme finále, se mi to zdá extrémně nezáživné a slabé. Brutálně mě obtěžuje a kazí mi zážitek ten malý nudný zmrd. Nudnější a nezáživnější postavu, aby člověk pohledal. Se slzou v oku vzpomínám na emaře. Trošku to jde do sraček a mám pocit, že jsme obětí zbytečného a umělého natahování. [40 %] ()

Zloba (2007) (E35)

Spoilery! Půlksichťák nám vnesl do děje trošku toho vzruchu a hned kvalita poskočila rapidně nahoru. Light si kráčí za svým snem a neštítí se žádné oběti. Tak se mi líbí, kluk ušatý. Škoda, že se tato epizoda neobešla bez nějakých těch nesmyslů, jako je třeba to, že si celoživotní mafián hraje v nebezpečné situaci na gentlemana a neprohlédne své oběti i veškeré dutiny, aby se ujistil, že u sebe nemá kousek papíru. To byla retardace non plus ultra a další nepřehlédnutelná scénáristická klička. Jinak po dlouhé době extrémně napínavá a vysoce koukatelná epizoda. [83 %] ()

1.28 (2007) (E36)

Spoilery! Tak tomuhle říkám napěchované napětí na samou hranu divácké snesitelnosti. Střet dvou ďábelských plánů, kdy uspět může jen jeden z nich. Třešničkou na dortu byl ten nejďábelštější cliffhanger, jakého si lze představit. Naprosto dokonalá epizoda a ultimátní lákadlo na závěrečný díl. Snad tvůrci nevymyslí nějakou sluníčkovou píčovinu a jako vítěz vzejde ten, kdo od počátku využívá zápisník k prosazování vyššího dobra a nikoli dětský autistický fanatik snažící se mu v tom bránit. [95 %] ()

Nový svět (2007) (E37)

Spoilery! Závěr mě zklamal hned z několika důvodů. Lighta přelstilo autistické děcko a jak už to tak ve světě bývá, tak zvítězilo zlo. Takhle dobrý seriál si rozhodně zasloužil hlubší a důstojnější závěr. Celkové vyznění bylo takové nijaké. Jako celek byl seriál ovšem vynikající. Z 37 dílů bylo sračkoidních až nesledovatelných cca. 6. Zejména celá lapálie kolem japonské mafie byla neskutečně zbytečná, nudná a debilní. První polovina seriálu byla nesrovnatelně lepší. Ve druhé už se bohužel vařilo z několikrát převařené vody. S odstupem času nedávala smysl smrt emaře, kterého nahradili jeho dětskou a krajně debilní verzí. Působilo to poté vyloženě směšně, že takový dementní autistický retard, který si sám nevytře ani prdel, vede klíčové vyšetřování. Navíc zde přestalo býti vysvětlováno, jak na nějaké klíčové věci přišel. Případně to bylo vysvětlováno absolutně debilně, když třeba koukal na 50 obrazovek, najednou mu zasvítili oči a měl jasno. To bylo ubohé a svědčící o scénáristické vyčpělosti. Near byl celkově neskutečně nudná a pseudo správňácká postava. O jeho bráchovi, coby velkému 20 kilovému zvířeti podsvětí raději ani nemluvě. Nerozumím tomu, co tvůrce k tak pičoidnímu nápadu vedlo. Dost tímto rozhodnutím pošramotili celou druhou polovinu seriálu. [66 %] ()