Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priateľa Toma (Samuel L. Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkoľvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ľudí v ceste bude však táto cesta veľmi náročná. (Marceloo)

MickeyStuma

Postapokalyptických snímků není nikdy dost a tak tu máme další. Stephen King, podle kterého to bylo natočeno, se tentokrát zaměřil na současné zvyklosti lidí. Když se sami porozhlídneme, uvidíme, jak spousta z nás telefonuje nebo poslouchá MP3. A v tom je jádro pudla. Ze sluchátek se ozve nějaký tón, po kterém okamžitě všichni začnou šílet. Prostě se najednou změní v něco jako zombie a začne masakr. Takový začátek příběhu má v daném žánru docela drive, ale to je na celém filmu asi tak všechno. Klasicky následuje cesta lidí kterých se to nedotklo odněkud někam a děj sleduje jejich počínání. Jenomže ono se po celou dobu nijak zvlášť nic dramatického neděje. Jen ponuré tlachání o tom co, kde a jak a to je v podstatě všechno. Speciální efekty tu vytvořené jsou při jejich dnešní vysoké laťce naprosto katastrofální. Jakoby to dělali lidi od Asylumu či co. Děj jako takový už jednodušší snad být ani nemohl. Tradice nepovedených Kingových zfilmovaných příběhů tedy i nadále pokračuje. ()

Faila

Jistě, že v knize se toho dá říct mnohem víc, je tam větší prostor pro vykreslení charakteru postav a vztahů mezi nimi. Ale i v hodinu a půl dlouhém filmu se dají postavy divákovi lépe přiblížit. Ten prostor pro to tady byl, ale z nějakého důvodu jej tvůrci moc nevyužili a zaplnili neakční scény bezduchým plkáním, které o nikom a o ničem nic nevypovídalo a bylo v podstatě k prdu. Mi osobně tady byly celou dobu všechny postavy tak nějak ukradené a vlastně mi byl asi celou dobu tak nějak ukradený celý tenhle film... ()

Ben Nevis

I přes nízké hodnocení jsem nemohla další kingovku minout. Podle komentářů chápu, proč se film nelíbil. Bohužel musím souhlasit, že je nudný, protože jsem usínala i přes hrnek kávy. Další problém je, že to není klasická zombie apokalypsa s potoky lidských šťáv, ale klasická kingovina, kde za jakoukoliv zápletkou číhá temný pán s iniciálami R.F. Filmaři se však nerozhodli, co mají vyzdvihnout jako stěžejní (postavy, gore, odhalování příčin apokalypsy), a podle toho to vypadá. Oceňuji však odvahu jít do temného konce. ()

Rockerman

Po excelentním úvodu a impozantní scéně na školním hřišti, film pomalu ale jistě ztrácí na zajímavosti a vrcholí hodně nepřesvědčivým závěrem. Zpočátku se zdá, že půjde o další variaci na záhadným virem nakažené zombíky, ale přece jen jisté odlišnosti tu jsou. Vidět to lze, ale lze na to i rychle zapomenout. ()

Eluin

Bohužel, tak jak mám rád Kingovu knižní předlohu, tak mi tato adaptace vůbec nesedla. Děj mi přišel příliš uspěchaný, některé akční scény vyloženě nemístné, herecké výkony takové nijaké a dost zamrzelo vypuštění dějové linky s "undergroundem" mezi normály. A ten závěr, tedy, to je bohužel pěkně nahnilá třešnička na nepovedeném dortu. ()

fixaman

Knižní předlohu mám rád a užil jsem si i tohle její filmové zpracování. Kingovy knížky jsou vždycky hlavně o pozvolném vyprávění a psychologii postav, takže kdo čekal akční jízdu, musel být logicky rozčarovaný. Já věděl přesně, do čeho jdu, a film mě ani v nejmenším nezklamal. Takhle nějak si představuju, že má filmový King vypadat. ()

Enceladus

Začiatok bol dobrý, za čo sú tie 2 hviezdičky, ale tam to skončilo. Veľmi slabá apokalyptická polozombie zlepenina. Nezmyselné konanie postáv a ničnehovoriace dialógy vôbec nepomohli už aj tak slabej a nedomyslenej zápletke. Slabý podpriemer. ()

Acrobat odpad!

Azda nebude v malom konci sveta nič lepšie ako chlap držiaci obhorené dievčenské telo (Spomienka na Austráliu) ? Tu je to len ten ohromujúci twist, ktorý u Kinga je väčšinou v závere. Prečo som krutý ? 1. King ma dokáže osloviť a zaujať v jednotkách percent! 2. Poznám dejiny! 3. Vlastním K750i! // Týmto filmom exaktne zistíte iba to, prečo moslimovia obiehajú v státisícoch okolo čierneho kameňa v Saudskej Arábii. Prehratý Cusackov boj v slabej réžii, udržaní pozornosti, i keď pár scén bolo podarených, do celkového príbehu im nesedí ten "hororovo-fiktívny" King. (videné 28.08.2016, BDrip) ()

danny_21

Je to těžké, knižní předloha, jindy od mistra K. výborná, ani tady nebyla bůhvíjaké kvality a tudíž logicky ani filmové zpracování nemůže mít výjimečné kvality, čehož se mohlo dýt dosáhnout větším množstvím krve, zvýšenému ratingu a o dost lepšího scénáře. Co mě ale zklamalo nejvíc, byl SLJ, který byl úplně neviditelný a bez potřebného prostoru. Podprůměrná událost, bohužel - 40 % ()

Zombiepod

Cusack a Jackson v ďalšej Kingovskej filmovej adaptácii, tentoraz v béčkovom prevedení. Režisér najhoršieho dielu Paranormal Activity nepostúpil ani o krok ďalej, a som celkom rád, že práve túto kingovku nemám prečítanú, pretože by som možno hodnotil ešte nižšie. Pútavý a chaotický začiatok plný naháňačiek a veľmi solídneho gore spomalí už po pol hodine, a do finálne sa priam vlečie. Napätie na bode mrazu, príbeh sa neposúva, a ten netrpezlivo očakávaný záver sa strhne takou extrémnou rýchlosťou, že ho priemerný divák nestíha vnímať. Záverečný dodadok tomu celému dal riadne na hubu, a zvrhol to ešte nižšie pod priemer. Asi som od kombinácie Cusack - Jackson - King čakal príliš veľa. ()

Shitonit

Začátek je fakt dobrej. Asi prvních pět minut. Jak se řežou hlava nehlava. Vzápětí se to zvrtne v bohapustou slátaninu bez jakéhokoli zajímavého děje. Přinutil jsem se dočkat do konce...No a to byla jedna z největších chyb mého života! ()

GameboyNES

Konec světa se blíží, už chápu to nízké hodnocení. Polovina stáda jsou tupé iOvce, druhá půlka Google. Přežijí jen pravověrní WM :) Náhodou ten film nebyl vůbec špatnej, Jules výbornej jako vždy a Izabelka, hmmm radost pohledět. Slušné 4. ()

The_Peach

Že sa v poslednej dobe Cusack ocitá v sračkových filmoch, to ma neprekvapuje, ale že sa na toto dal aj L. Jackson, to už je teda niečo. ()

Pitryx

Já nikdy slavnému panu Kingovi na chuť nepřišel. Na přejití hrdiny přes cestu spotřebuje stran jak na další román a jeho scénáře nejsou o moc lepší. Zde se to projevilo také. Něco podobného zombiím, ovšem bez masek a gore, aby se nemuseli trikaři namáhat, honí lidi. Nic nového, nic světoborného, jen další nuda a šeď do sbírky. A ten konec? Nevím, zda jsem blbý já, nebo autor. Nebo je hlavní hrdina Clay prostě nesmrtelný a nějaká exploze kousek od něj jej nemůže nějak vzrušovat. Ovšem, třeba jsem to celé nepochopil, což je částečně pravda. A tím nemíním jen to, že si „červenáčka“ vymyslel právě Clay. Snímek má jeden či dva silné okamžiky, ale to je dost málo na skoro sto minut. Ale budiž tyto sečteny a s přimhouřeným okem brány jako plus. K závěru příběhu bych potřeboval vysvětlivky. Tak jak to vlastně skončilo? Ech, dávám tedy patnáct procent, abych to mohl zaokrouhlit nahoru, ale to opravdu jen tak tak. ()

SilentMemory

Fakt?! Kinga mi je trocha ľúto, je to asi najhoršia adaptácia. Neverila som tomuto hodnoteniu ale je to bohužiaľ pravda, hviezdička za nádejný začiatok a herecké obsadenie. Btw - V byte Claya môžeme vidieť na stene reprodukcie diel od Francisca Goyu ( Two Old Men Eating Soup, The Pilgrimage of San Isidro, Two monks ). ()

Dinsberg

Už sama kniha od Stephena Kinga patří k tomu slabšímu, co napsal. proto ani od filmu nelze čekat zázraky. Poctivá hororová práce, ale malé sepětí s utrpěním postav se odrazilo na vnímání celého filmu. Puls je román o technice, kde lidé jsou jako pokusní králíci a divák je tak nechtěně vidí i ve filmu. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)