Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priateľa Toma (Samuel L. Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkoľvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ľudí v ceste bude však táto cesta veľmi náročná. (Marceloo)

Jenn

Skvělý obsazení - Cusack, Jackson a moje milovaná Fuhrman, to byl jeden z důvodů, proč sem se chtěla na film podívat. Nápad je taky geniální, protože tohle se může stát, takže je to i takový menší varování. Co se týče samotnýho zpracování, nebylo to úplně nejhorší, chvílema mě to bavilo, chvílema zase ne, ale vystřílených mozků a nábojů tam bylo dost, takže sem relativně spokojená. Kéž by to byla i hra (a o Last of us nemluvim). ()

Elisson

Nemám rada Kinga ani americký pátos, ale keď už mi bol pustený tento film, jasne som tam videla virózových zombíkov. Chcelo by to poriadnu dávku benzínu i v realite a na rozdiel od prehnaného filmu, hneď by nám bolo lepšie ;-) ()

Mark1983

No - musím se přiznat, že knihu jsem četl, což knižní verze byla perfektní, alespoň v mých očích. Avšak co se samotného filmu týče, nedržel se stoprocentně knižní předlohy, čímž se možná filmaři odchýlili z té lepší trasy, i když určité pasáže byly docela zaujatelné, ale celkové zpracování je bohužel průměrné. Přesto koukatelné, takže nesouhlasím, že film je totální průser. I tak musím konstatovat, mohlo to být lepší. ()

nudlis

Slabý béčko. Nudný, amatérsky natočený a nezachrání to ani zvučný jména hlavních postav. Spíš se divím, že ty role vzali. Ale aspoň to trvá jen hodinu a půl. A Kingova kniha si zaslouží lepší zpracování. ()

NextOne

Co na to říct? Snad jen, že ani nevím co na to pořádně říct. Možná bych i čekal hodnocení vyšší aspoň tu 50sátku. Na první pohled je to zajímavá myšlenka, kdy se virus šíří sítí, což není zas až tak nějaká novinka, ale líbí se mi ta myšlenka, kdy zombie jednají jak již bylo ve filmu řečeno v úlu. Jeden vidí něco a ostatní to zaznamenají, což dodává u mě dostává 1 hvězdičku. Druhá hvězdička je za Johna Cusacka, kdy se snaží tento slabší film aspoň trošku udržet na nohou, jelikož Samuel L Jacskon zde docela pokulhává. Líbí se mi filmy, kde zombie může být i rychlý. samozřejmě na World War Z to nemá, ale i tohle se dá. Pokud se tu na ČSFD divíte, že někdo dal 4 až 5 hvězdiček, tak se vůbec nedivte, jelikož tou příčinou jsou fanoušci fotbalového klubu Liverpool, kdy tento klub má hymnu písničky, která zazněla na úplném konci filmu, a to "You'll Never Walk Alone" :D ()

chytri

První půlka skvělá a říkal jsem si, že dám určitě 4*, ale pak top jde hodně z kopce a o konci ani nemluvím. Ten jsem ani nepochopil a byl neuvěřitelně slabej ()

pájap

dobrý film..jiný než kniha...ale dobrý...škoda že to ve filmu dopadlo špatně...v knize je to otevřené.......nuda to teda nebyla... ()

Naby

Dle komenářů z toho mám stejně zmatené pocity jako ostatní a bohužel taky převažují spíš ty špatné. První polovina filmy docela dost krvavá a řekl bych, že celkem zbytečně, protože hnusnou atmosféru nebylo třeba moc navozovat. Konec byl na můj v kus dost nejasnej, takže režisér asi doufal, že tahle zmatečnost nás donutí přemýšlet a nebudeme hodnotit tak kriticky. Mě osobně se to celkem líbílo, ale šel bych mnohem víc po tom co má film říct, než ukázat pár hnusnejch záběrů a naprosto příšerný efekty. V dnršní době už bych čekal, že takový efekty co tam padly udělá průměrnej teeneger na mobilu taky. Nápad teda zajímavej, zpracovaní hrozné a výsledek taky takovej nic moc. Celkem teda 1,9* PS: Proč na tohle SLJ kývnul to nechápu. ()

Zevluska

Většinou nekoukám na filmy pod 50 a i pod 60% se mi nechce. U tohohle nechápu hodnocení. Je to pomalý tempo, ale zajímá tě, co bude dál, konec super, předvídatelné jasně, ale za nás super ()

Chicharron

Jasně přiznané béčko, s mizernými digitálními efekty a roztřesenou ruční kamerou, které drží pohromadě jenom díky Jacksonovi a (tak trochu) Cusackovi. Hlavně Jackson svým charizmatem od přirození dokáže pozvednou i tenhle film. Elektronické zombie je dost aktuální téma, bohužel se z dobrého námětu, zejména asi díky rozpočtu, nepodařilo z filmu vykřesat žádné veledílo, které by divák toužil vidět ještě jednou. Pozitivně hodnotím zejména konec filmu. ()

Martin29

Dokoukáno na 3krát ze začátku to ještě jde, ale pak se z hororu stane konverzační drama ve stylu pokecáme si jdeme dál pokecáme si atd. dokola. Navíc originalita nulová (jít zachránit svou rodinu, která možná žije jsem už viděl několikrát naposledy například v Páté Vlně ) a jde zde vidět, že ani sami tvůrci neví co točit (možná je to chyba kniha netuším nečetl jsem) chvíli se to tváří jak zombie horor (začátek chlápek tam žere psa) chvílemi jako horor o nákaze (prostředek) a chvílemi jako bůhvíco (konec). Film nezachrání ani triky na začátku se například srazí dvě letadla a trikově to vypadá jako by to točil někdo z Asylumu případně Uwe Boll. ()

lizziee

Nějak nechápu to nízké hodnocení. Za mě skvělé. King je můj oblíbený autor,Puls jsem nečetla (hodlám to napravit). Výborný začátek i celý film až na konec,ale ten je jistě pochopitelný pro ty,kteři knihu četli. Za mě 4 hvězdy. ()

KeefRichards

Jo, jsem kingofil, takže možná ne zcela objektivní. A ano, čekal jsem od zpracování víc. Knihu jsem kdysi sfoukl za pár dní (což se mi obvykle nestává) a na film se docela těšil. Takže pozitiva: Slušné obsazení, dobrá práce s kamerou, slušné barevné korekce zdůrazňující ponurý posttelefonický svět. A negativa: Místy opravdu dost rozvláčné, občas nelogické návaznosti scén. A předlohy se film ke své škodě drží opravdu jen volně. Takže 55% objektivně + 10% za Kinga. ()

Googooplexer odpad!

Ha-Há! Tak to bolo zas niečo. od predlohy a hlavnej dvojky som si sľuboval tak 2 hvezdy. Atu ho máš. Hady v lietadle je oproti tomuto hotový surrealizmus. ()

Jimclark

Nad WTF skvělým závěrem jsem musel, pravda, skoro minutu přemýšlet (předlohu neznaje), což je pro některé jedince asi přespříliš. Komu se film vůbec nelíbil, měl by si uvědomit, že z Kingových románů se nejspíš nikdy nepodařilo vytvořit nějaké velkofilmy a už vůbec né kinohity, a pokud snad ano, tak jedině za tu cenu, že z původního námětu nezbyl kámen na kameni (a to se zase nijak zvlášť nelíbilo mně). Napětí tam bylo od začátku až do konce, nějaká ta akce taky, a kdo se nechtěl bavit, ale hledal k zamyšlení něco, co tam nenašel, hledal nejspíš na špatném místě. Aneb co se mě týče, dostal jsem za málo peněz docela dost muziky. Bohužel, do 4 hvězd tomu chyběl ještě alespoň kousíček atmosféry, a ústřední trojice herců, kteří ve mně vzbuzovali dojem, jako kdyby v tom hráli jen za stravu a nocleh, tomu taky moc nepřidala. 65%. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)