Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priateľa Toma (Samuel L. Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkoľvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ľudí v ceste bude však táto cesta veľmi náročná. (Marceloo)

ervina

Kinga mám ráda a většina jeho filmů je dost kritizována.Proto jsem se neřídila malým hodnocením a do filmu šla.Začátek se mi docela líbil,měl spád.Ale postupně to nějak začalo upadat.A konec mě dost zklamal.Bohužel se musím přidat k většině-slabé. ()

Mamlas

To bylo zase něco... 2 až 4 lidi jdou někam, nevím kam a proč. Občas je nahání telepatičtí zombíci. Celé to navíc natočili ruční kamerou, tak se to třepe od začátku do konce a po 5 minutách z toho bolí oči a hlava. Nedívatelné. Většinu jsem popřeskakoval, abych se konečmě dostal na konec. Hloupý, zbytečný, neobyčejně nudný a trýznivě blbý film. ()

Chudák

Prostě tomu něco chybí, atmosféra zajímavá, přeskakující scény ve filmu, nejspíše záměrné, ucelenost nulová, můj oblíbený Cusack? nevýrazný, zajímaví herci? ano, ale podaný výkon? jako kdyby je někdo škrtil a nenechal je vyjádřit. Bubákl? asi jenom dobře oblečený. Stephen King? klasika. Nudil jsem se? nenudil, ale málem jsem usnul. Závěr čekaný, nic de-facto nepřekvapí a to je hlavní mínus, který mě u tohoto filmu zklamal. Pokud lze srovnávat s pokojem? asi nelze, ale stejně porovnám, stejní herci, stejný autor předlohy. Pokoj byl pro mě překvapující a všechno jsem nečekal a nutilo mě to přemýšlet, ale tady? Konec blábolů. ()

horor2

Nebylo to zase tak strašné, jak jsem čekal. Dokonce mě to bavilo celou dobu a nebýt konce, který měl být jiný, dal bych plnou palbu. Bylo to zajímavé. Řádění a vraždy byly taky fajn. Možná mi sem tam vadily PC efekty. Jinak celkem pohoda. ()

Hedy

To je tak když chcete ukázat jak je špatná dnešní generace která je opticky přisátá na všech iZmrdech. No a vznikne z toho iZombie. Film je super v tom že na rozdíl od 90% zombie filmů se virus neukáže až po půl hodině. Prostě hned v prvních pár minutách započnou jatka na terminálu. Zbytek filmu je taky koukatelný ale dějí se tam takové zbytečné sračky a konec je smysluplný asi jako epileptik na techno párty. Ovšem míra mysteria které se točí kolem lidožroutů je opravdu velmi zajímavá. Potřebovalo by to ale víc vysvětlení a ne jen náhodné teorie které si mezi sebou říkají poslední lidé na zemi. Nevím co k tomuto vágnímu a po první polovině nudnému filmu víc říct a proto sem jen šlehnu ty tři hvězdičky. ()

cunicekb

Román jsem sice nečetla (ale v hodnocení se na knihu téměř nikdo neobrací), ale je mi úplně jasné, proč většina lidí film nevnímá, jak má. Oni nechtějí vnímat, nebo si alespoň trochu připustit, že nemusíme být daleko od toho, co se ve filmu děje (a vlastně podobnou myšlenku vidíme i ve filmu). Dá se říct, že zombíci jsou prvkem poselství, ale rozhodně to není klasická zombie hovadina. Musíme číst mezi řádky, stejně jako u "Kingovského" filmu Pokoj 1408 (opět dvojice Cusack a Jackson), který měl sice o něco větší úspěch, ale jako tam není pokoj hlavním problémem, tak tady nejsou zombíci hlavním problémem. Oproti 1408 je patrnější mnoho biblických odkazů a často jsou doslovně řečeny. Film jsem vůbec nevnímala jako zombie horor, ale spíš jako varování hodné obdivu! ()

srolyma

Tak bohužel, ani tato Kingova adaptace se moc nepovedla. Ona ani kniha není žádný majstrštyk, ale film je úplně o ničem. Bez vysvětlení, bez logiky, bez návaznosti, bez začátku a bez konce je tady prostě jen nějaký chuchvalec různých událostí poskládaných za sebou. Ocenit se dá rychlý nástup akce a celkem slušné herecké výkony. Jinak pusto, prázdno. ()

jkpj22

Skvělé oživení zombie žánru se zajímavým nápadem. Trochu akce, smysluplná scénář, dobrý závěr.... druhý watch mě moc nebavil, ale nechám tři hvězdy. ()

johnsnow

začiatok to malo dobrý ale potom keď som videl tú lacinnosť ktorá čumela snáď z každého záberu tak to bola hrôza. Hviezdu dávam za sexi Fuhrman a vždy dobrého Jacksona. Cusack katastrofa. ()

blazma

Poměrně super obsazení hlavní dvojce, jenže tento film je důkazem, že ani sebe lepší herci nedokážou utáhnout film sami. Mělo to potenciál a začátek se rozjede velmi rychle, bohužel možná až moc rychle, že to pak vypadá jak kdyby postupně jen zvolnili tempo a začalo to být strašně utahané a čím dál víc nezáživné, až vám už je pak úplně jedno jestli to dokoukáte nebo to předčasně vypnete. ()

J.Mayen

Knížka byla moje první, kterou jsem od S. Kinga četl, od té doby jich mám za sebou možná 20. Když jsem Puls dočetl, říkal jsem si, jak to že ještě není film? To mohlo být někdy před 10-15 lety. Včera shodou okolností běžel v TV tak jsem se mrknul. Kromě velmi špatných efektů (hlavně digitální výbuchy a ohen, což byla naprostá katastrofa) by byl film celkem OK. Nerozumím proč se někdo pouští do Kingova díla, když má naprosto vše připravené ((sconář) a pak to takhle zprasí. Nechte to natočit někomu, kdo má opravdu zájem a uděla svojí práci pořádně. ()

Tomko87

Celkom sa to aj držalo knižnej predlohy. Až na koniec. No na Darabontov prerobený koniec v Hmle sa nechytá ani náhodou. Začiatok bol perfektný, no potom to akosi strácalo tempo a krv. Viem že to niesu zombie, sú to živý ľudia, len prehrabnutý, ale nezačkodilo by trocha dravej akcie . Nie len strielanie a pomätené tváre. Mohlo to dopadnúť horšie ., ()

Hopeman

Jak TO může někdo takhle zkurvit , tý vole TO přece už jen ta předloha je super a dá se z toho vytřískat mrtě...seš fakt debil TOde!!!.........................do piče nechte TO raději všecko na Darabonta! ()

bezprezdivky odpad!

Nerad to říkám, King je můj oblíbený spisovatel a Cusack můj oblíbený herec, ale tohle se hrubě nepovedlo. Má to parametry céčkového horroru .......... ()

brasek

You never walk alone! Pieseň na konci ma dostala, som sa musel rehotať aj keď vlastne som záveru veľmi neporozumel. Snímok je jeden z ďalších road movie hororov, príbeh je sledovateľný ale po vizuálnej stránke dosť slabé. Tak ako som nerozumel záveru, tak isto som neporozumel pointe príbehu, evolúcii telefoňákov a vlastne všetkému... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)