Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

mrclTV

(Zvláštne, väčšinou po skončení filmu sa hneď pustím do dlhého opisu pocitov a poznatkov, ktoré mám po zhliadnoutí filmu, tu ale nejak neviem čo napísať, takže iba v skratke:) Surová hra mačky s myšou, ktorá je hustá ako najtemnejšia noc ale nejako v poslednej štvrtine vypúšťa paru prirýchlo a na konci som bol trochu sklamaný/rozčarovaný. Čakal som asi iný záver. Ale Bardem z hereckého kvarteta (Brolin, Jones, Harrelson, Bardem) je najlepší a ako maximálny psychopat je výborný. ()

marek29

Bože to je ale píčovina :D nevím, jestli mě bavila (napětí tam bylo a akce taky - 2h utekly jak voda) nebo nasrala, že skončila jak skončila.. Anyway třeba mi to někdo jednou vysvětlí, kdo na to mrkne se mnou třeba ;) někdy, po plavání, nebo tak. ()

0verseer

“You got no cause to hurt me.” No. But I gave my word.” Neistota. To je slovo, ktoré vo mne v súvislosti s týmto oscarovým počinom bratov Coenovcov rezonuje najviac. Žiadna z postáv, napriek tomu, že sú ústredné nenesie so sebou istotu, že sa dožije ďalšej scény. Smrť prichádza náhle a neočakávane, podobne ako v realite. A pokým “off-screan” smrť dôležitých postáv v iných filmoch či seriáloch pôsobí ako sklamanie, tu je naopak úplne prirodzená. Javier Bardem v životnej úlohe údajne najvernejšie stvárneného psychopata všetkých čias. Jeho Anton Chigurh je ikonický záporák. TLJ a Josh Brolin úspešne sekundujú. Hudba často dopĺňa atmosféru filmov, tu žiadna nie je, pretože samotný film je atmosféra sama o sebe. Najlepší počin Coenovcov. ()

DarweyD

Coenovic Rulebreaker, který jde nebojácně proti zarytým filmovým pravidlům, stejně tak jako jde Anton proti komukoliv, kdo se mu postaví do cesty. Atmosférický neo-western s jedním z nejlepších nekomiksových záporáků. 10/10 ()

tkey

Brutální, zajímavý a i přesto poměrně realistické. Chemie tady fungovala a celý film se svižně posouvá i s přestávkami na vytisknutí nějaké té atmosféry. ()

PlayEasy

Neskutečně výborně natočený, nasnímaný, zahraný, napsaný Thriller plný hereckých hvězd a krve, která se zde teče neustále (na Quentina ale ještě nemají:). Skvělý snímek, který hned od začátku chytne snad každého diváka a dlouho předlouho jej nepustí, spíš ho chytí ještě pevněji, ale v posledních 20 minutách začne stisk povolovat a zjistíte, že to "Coenovci" úplně nedotáhli. Posledních 20 minut fakt nic moc, ale jinak skvělý příběh úžasná ústřední trojice (samozřejmě vládne Javier:-) celý film drží ve výšinách, a proto nám nedělá žádný problém na ten odfláknutý konec alespoň částečně zapomenout. 80% ()

JosefTomas

Film, u kterého člověk musí smeknout klobouk před Coeny, jak diametrálně odlišným směrem se rozhodli vydat. Jejich styl byl vždycky výrazný tím, že se vysmívali divákovi a vždy přesně ukročili jinam, než divák čekal. Ale to, co předvádí zde, nemá obdoby. Není to boření klišé, to je přímo ohýbání filmových postupů, že člověk zkrátka nemá šanci vědět, kam děj půjde dál. A když už myslíte, že to víte, Coeni uhnou úplně jinam. Strašně rád bych vám řekl kde a jak, ale nebudu to dělat. Na závěr jen snad řeknu, že Coeni mají zvláštní schopnost a hlavně možnost si udělat věci po svém, a tak, jak to nikdo jiný neudělá. Jen to nebude pro každého. ()

adamix

Tento film nie je taký dokonalý, ako sa naň hrá a už vôbec by som mu nedal cenu akadémie za najlepší film. Citeľne mi tu chýbal lepší a zmysluplnejší príbeh, veľa vecí vyšumí do prázdna a zostane nezodpovedaných a Tommy Lee Jones ako starý šerifský rozprávač príbehov bez pointy tu je skôr do počtu. Po štvrtý krát musím doplniť, že mi tam strašne chýbala hudba. Keďže sa to už odohráva v tých 80.-tych rokoch a máme tu monštrózneho nájomného vraha, patrilo by sa zlepšiť výsledok dobrým ,,osemdesiatkovým" soundtrackom, ktorý aj béčkového predchodcu hannibalovskej série Manhuntera o kúsok zlepšil. No nič... Bardemov vrah Anton Chigurh je však bravúrny. Jeho chladný výzor a kovový hlas so skrytým španielskym prízvukom dotvára jeho postavu do záporáckych výšin ku Batesovi, Lecterovi či Jokerovi. Nevymazal by som s ním jedinú scénu a uvítal by som aj celý film o jeho postave. Možno aj preto sa film dočkal toľkých ovácií, pretože bratia Coenovci vedia vystrúhať aj lepšie kúsky. Ale my, diváci,  im to opäť žerieme. Pod 4* nepôjdem, pretože stále to patrí k tým nadpriemerným trilerovkám, kde nedostatok akcie prevyšuje ten zvyšok a ktoré sa vnútorne líšia od ostatných, i keď k dokonalosti má ďaleko. ()

ostravak30

Kdybych dopředu nevěděl, že se jedná o film bratří Coenů, dalo by se to poznat snadno. Jejich filmy jsou prostě typické. Tento děj se odehrává v Texasu a pojednává o problému s drogami. Javier Bardem skvěle sehrál svého bezcitného zabijáka. Potěšila mě i účast Tommy Lee Jones, neboť ten dodal filmu přeci jen na větší vážnosti a důstojnosti. Já osobně vidím problém v délce, protože naháněčka mezi dvěma drsňáky je docela dlouhá než se konečně ti dva střetnou. A jejich finální střet zase ani nevidíme. Filmy Coenů buď milujtete nebo nenávidíte, ale asi jen málo lidí umí zastávat neutrální postoj k bezbřehému násilí a krutostem. Na druhé straně jejich filmy mezi ostatními opravdu nepřehlédnete. ()

yntelygent

Aj ked je to z roku 2007,nemozem si pomoct,ja tam citim stare dobre poctive krimi z obdobia 70s....a ja mam jednoducho pre tieto filmy slabost... ()

PlysovyMacko

Výborný thriller o kufri peňazí, ktorý hlavný hrdina vezme nesprávnym ľuďom. Na jeho stope je psychopatický zabijak, ktorý zavraždí každého koho stretne a miestny šerif, ktorý dumá nad nevyhnutnosťou smrti. Páči sa mi rozuzlenie, v ktorom zlo nie je úplne potrestané. ()

Standaa

Tento film jsem si chtěl pustit už dobrých několik let a kvůli zajímavé zápletce a vysokému zdejšímu hodnocení jsem se velmi těšil. A výsledek? Film je to vizuálně pěknej, mělo to pár fajn scén a postava Antona je dobře zahraná, ale jinak spíš nuda a zklamání. Vleklé tempo, dlouhé statické záběry, nudné scény (vyprávění šerifa mě uspávalo), a špatná expozice příběhu, která nedostatečně vysvětlovala motivy postav nebo některé jejich chování, třeba proč se ten lovec zachoval jak se zachoval když našel kufr s penězi (slovní expozice zde nefunguje, po většinu filmu je sám a vše se odehrává v jeho hlavě, přesto to šlo lépe natočit), proč nešel na policii, co s těmi penězi plánoval, proč to vypadalo jako kdyby ho nález balíku peněz z drog vůbec nevyvedl z míry (manželce to oznámí jako by o nic nešlo)... i z tohoto důvodu byly postavy nedostatečně představeny než aby si k nim divák dokázal vytvořit vztah, a ve výsledku jsem tak nikomu příliš nefandil (nejvíce asi majiteli benzínky, který byl ze všech postav filmu nejsympatičtější, v nejlepší scéně filmu při hodu mincí, přestože celkem měla tato postava screen time asi 3 minuty). Dorazil mě konec filmu, po kterém si řeknete "To je jako všechno?!" ... Bratři Coenovi u mě víc zabodovali s filmovým Fargem (který inspiroval ještě lepší seriál). Jinak film o nalezení drogových peněz obyčejným člověkem mnohem lépe zpracovává film Jednoduchý plán z roku 98 (s úžasným Billy Bob Thorntonem v roli, kterou byste u něj normálně nečekali). ()

kubas369

8/10. 3/4 filmů naprosto stylová naháněčka dvou výrazných postav a záležitost 10/10. Jenže v poslední 1/4 vám dojde, že hlavní hrdina příběhu je někdo jiný a celou dobu jde o naprosto něco jiného než si myslíte. Pokud vás tohle zasáhne na správném místě zůstanete na plné pálce. Já sice oceňují jak neotřelým způsobem je tenhle film vyprávěn ale nefunguje to na mně, tak jak by mělo. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014