Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

char_t

Stylové, s parádní atmosférou... Bohužel ale často příběh odbíhá k vedlejším (nepodstatným) odbočkám, a tím atmosféru i akci zbytečně narušuje... Ale za to zřejmě může ukecaná předloha, stejně jako za stylovou, ale dost divnou poslední scénu... Palec nahoru za exkurzi do hlubin hovorové angličtiny :-) ()

Kirman

Nejdříve kniha a pak film - správné pořadí. Atmosféra byla taková nepříjemná, jako když utíkáte a stejně tušíte, že vás chytí, že do cíle nedoběhnete, protože tahle cesta nemá cíl - no ale zkusíte to, proč by to zrovna vám nemělo vyjít... "Naděje umírá poslední, ale umírá." ()

Nerd4Dreaming

Drive, další do nebe vynášenej filmařskej počin ode mě dostal 3, tady musím jít na 4, ale víc ani ťuk. Bezchybnou a vtahující filmařinu sráží nelogické chování hlavních postav a ke konci hrozná rozplyzlost, těšil jsem až to skončí a budu moct jít spát. A ono to neskončilo.. ehm. ()

Mbeast

Něco mi prostě nesedí. Jasně, je to výborný film, herci (Bardem) úžasní, určitě by si zasloužil vyšší hodnocení, ale já prostě nemůžu. Mám rád, a to hodně, předlohu, bohužel mi filmová adaptace nesedla, ani vlastně nevím proč, je to zvláštní. ()

BeranSon

Vynikající, velmi mrazivý, v užší podstatě děsivý, psychologicky rozebíravý thriller, jehož nejdůležitější roli hrají prvotřídní herecké výkony a dech beroucí atmosféra. Právě ona dech beroucí atmosféra je v některých pasážích využita na maximum, například při grandiózní scéně v hotelu, kde Josh Brolin hákem loví své peníze, zatímco nájemný vrah Javier Bardem čeká za dveřmi je tak vypjatá, že při ní není žádná šance odklonit oči od obrazovky. Tak vypiplaná, špičkově naservírovaná práce se vidí jen málo kdy, já osobně No country for old men považuji za vrcholné dílo bratří Coenů . Příběh je velmi výrazný, stojí na pevném pilíři a to sice na impozantní hře na kočku a na myš. Josh Brolin je pan herec s přehledem do své role zapadl a doslova jsem mu všechno žral. Javier Bardem se našel v rolích chladnokrevných našel, oscar na jeho hlavu je tedy absolutně zasloužený. Jediná vada filmu spočívala v konci, není příliš jednoznačný a není dokončení, ale rozhodně není špatný... - 10/10 - ()

Joey(1)

Dvouhodinová lobotomie ve formě nudného blábolení, jež zachraňuje pouze parádní Javier Bardem, který sem tam někoho zastřelí, abychom se vešli do kategorie krimi/thriller, "oscarové" pošušňáníčko pro masochisty. ()

KHkomiks

Jeden z mála filmů, kde nevíte, komu máte fandit. Výborný krimi filmek od týpků, kterým člověk musí přijít na chuť. Krimi survival antiholywood o čem jiným než naháněčce, kvůli haldě prachům a G5 letadla! ()

Raziel_cz

Nihilistická dvouhodinovka, která kdyby byla nihilistickou devadesátiminutovkou, dost možná bych jí napálil plný počet. Dokud je na scéně Josh Brolin, jde o drsný thriller s příměsí westernu. Chladný, zábavný a se zajímavými postavami, jimž kraluje Javier Bardem s psychopatickým pohledem, ale strašidelně vyrovnanou myslí. Bohužel, závěrečná půlhodina se přehoupne v nekonečný konverzační dojezd, který má s výjimkou scény s Chigurhem a Carlou Jean nulovou návaznost na příběh a je tu zřejmě jen proto, aby mohl Tommy Lee Jones méně chápavým vysvětlit, proč se film jmenuje, tak jak se jmenuje. Otrávilo mě to neskutečně, ale většina stopáže je fantastická, takže níž jít nemůžu. ()

Heroine odpad!

už dlouho jsem neviděla tak nezajímavý, nudný a blbý film. Postavy nezaujmou, herci nemají co hrát, nevyvolá to napětí ani lítost, a absence hudby tomu taky moc nepomůže. Tomu říkám zabité dvě hodiny! ()

xmy

Skvělý coenovský drsný neowestern. Režie a scénář precizní, postavy výborně zahrané. Hlavně Javier Bardem zahrál psychouše dokonale. 5*- ()

baiskon108

Mlčenlivá a nepřekonatelně atmosférická naháněčka plná zrakové a zvukové extáze – Javier Bardem to navíc pozvedává na tu nejvyšší možnou úroveň. ()

GMVajgl

Film, který plně respektuje svého diváka. Nevyužívá žádné srabácké a jednoduché vypravěčské taktiky, které diváka ponižují do role školáka sledující prezentaci. Místo toho je divák účasten a každé rozhodnutí protagonistů si může prožít. Je tu bezvadný záporák a teče tu krev proudem. Výsledek je velice poutavý a napínavý. ()

domirovec

Vychytralý psychouš střižený podle hrnce s kyslíkovou bombou Javier Bardem, odvážný sympaťák Josh Brolin, pohodový veterán Tommy Lee Jones a sakra hodně prachů. Přesně to je ta země, která rozhodně není pro starý. Ale pro mě rozhodně byla! Za mě úžasná, lehounce westernově laděná psycho záležitost s hromadou úžasných, nervy drásajících scén, au au vraždících scén a s jedním z nejlepších antagonistů moderní kinematografie. 5/5 ()

LANSA

Hodně zajímavej film s výbornou atmosférou a vysoce nechutným záporákem.S tím udělali tvůrci trefu do černýho, jen co se objeví v prvních minutách na plátně tak byste mu nejradši prohnali hlavu kulkou. Ohromná škoda je ale závěr filmu.To kdyby tam poslali marťany tak by možná udělali líp. ()

Annaud

Neuvěřitelně dlouhý film, přesto, že má něco málo přes 2 hodiny. Ale i tak jsem se vlastně vůbec nenudila. Javier Bardem dokáže být neuvěřitelný psychopat, i když já si vlastně ani nejsem jistá, jestli byla jeho postava opravdu blázen, jak všichni ve filmu opakovali, nebo prostě jen chladně kalkulující nájemný vrah, kterého byste ale zaměstnat rozhodně nechtěli. Výborné herecké výkony, zajímavý námět a hlavně ... pro texaský přízvuk mám slabost. Jen ten film nepovažuji za něco, co vě mně zůstane a rozhodně ho nepotřebuji vidět znovu. ()

maZSlicko

Zahrávat si s velkými peňezi a drogy se nevyplácí,o tom me predstavili clapci cohenove, takze zadny rozsvicovaní lampovek u me nebude.. Film me velice zaujal svou drsnosti a syrovosti, pri hazení mince Bardema s jeho paradne ujetym ucesem me fakt dostavala, takovou dobu sem bez dechu dlouho nebyl ... Suprove zahrany role hlavnich 3 hercu.. Tahle zeme se mi fakt libila :) ()

Filmárik

Môj piaty film od Coenovcov a údajne naj film roka 2007 od ktorého som si sľuboval dosť a aj som dosť dostal. Absenciu hudby vo filmoch netolerujem ale toto je výnimka ktorá potvrdzuje pravidlo.Ticho necháva vyniknúť skvelej atmosfére, úžasným vyprahnutým scenériám prírody a hlavne Bardemovmu výkonu. Tieto prvky robia z No country for old men skvelý filmový zážitok. Nápad s tlakovou nádržou je geniálny a zvuk brokovnice s tlmičom chcem ako zvonenie !!! ()

bolf!k

Po dlouhé době jsem u filmu cítil mrazení v zádech, kdy Bardem je král všech zabijáků a T.L. Jones je už prostě starej :) 85% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014