Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

krvavamera

Dát tři hvězdičky pecce od Coenů, to už mém žebříčku osobních hříchů zavání rouhačstvím. Vizuál: perfekt. Atmosféra amerického jihu: tenhle coenovský trademark jak jinak než perfekt. Napětí, násilí, moc se tam nemluví, prostor pro mozkovou aktivitu čtenáře.... Tak proč xakru dávám tomuhle Akademií uznanému a kámoši na Čsfd hvězdičkami ověnčenému snímku jenom TŘI?? Odpověď: nepochybuji o tom, že sofistikovaná hra bude lepší s každým zhlédnutím, rovněž s přečtením předlohy se mi budou otevírat další úrovně, ale když se k filmu stavím jako tlustý amík s popkornem v kině, který nemá náladu si hrát na pseudointelektuála, nebo jako prostej uživatel, který doma vrazí do přehrávače divko, tak mě film nudil. A to si filmy, na který se dívám, nesměj dovolit. NEPOCHYBUJI O TOM, že při opakovaném zhlédnutí mě Coenovský vesmír vtáhne vždy o něco hlouběji a film se pro mě stane multiúrovňovu knihou (proč by jinak byl ten humbuk okolo, že), nicméně po PRVNÍH ZHLÉDNUTÍ mi z něho bradavky zrovna dvakrát netuhly. ()

Ole92

Já prostě nemám rád filmy kde pánové nosí kloubouky, jezdí na koních,každý má 150 pistolí a podobně. To se asi odráží i na mém hodnocení. Ale jednu věc musím vyzvednout- perfektní výkon Javiera Bardema který se své role zhostil dokonale. ()

Rondell

Já prostě vůbec nevím, komu jsem fandil, komu zas ne! Taky jste si z nějakýho důvodu podivně užívali tvary hlavy herců?? Je to fakt divný, nic podobnýho se mi nikdy před tím nestalo. ()

Brejlil

Začátek je sice dechberoucí, ale pak se objeví další divná postava a ta koncentrovanost jde do háje. A konec, tak od scény Mexičani potkají Carlu Jean, to už bylo čiré utrpení. Ano, Bardem je skvělý, Brolin vynikající, kamera, zvláště v úvodu nebývale krásná a práce se zvukem skoro nemá chybu, co je to platné, když nakonec to dlouho očekávané kladivo nedopadne. ()

kamil.i

Vitajte v krutom svete bratov Coenovcov, kde sa nedočkáte milosti, ani spravodlivosti, ale iba štýlovej vraždy od "charizmaticky" desivého Javiera Bardema. Nedá sa povedať, že by mu ostatní herci len sekundovali, práve naopak, obstojne sa držia svojich partov. Je mimoriadne zaujímavé sledovať ciele jednotlivých aktérov ako spôsobujú konflikty alebo naopak držia postavy mimo diania. Napriek celkovému chladu obsiahnutom vo formálnej i v obsahovej stránke je samotný film paradoxne silno divácky príťažlivý a neustále udržuje napätie. Raz vás rozosmeje coenovskou iróniou, inokedy šokuje výbuchom násilia, ktoré je prezentované ako najbežnejšia vec na svete. Vysokoprofesionálna práca režisérov, štruktúrou takmer identická s ich majsterštikom Fargo (komu by to aj vadilo) je hodná všetkých svojich ocenení. Táto krajina nie je pre starých a už vôbec nie pre dobrodruhov pokúšajúcich šťastie podobne ako toto dielo nie je pre ignorantov neobľubujúcich kvalitný mainstream (či umenie?), ale s tými nech sa poráta Anton Chigurh. ()

Kucndo

Mrazivé, linearní, akční, nelítostné... Scénář je postaven na tom, že nevíte, co od filmu čekat... Nejvíc mě (asi jako všechny ostatní) dostal výkon Javiho Bardema, zahrát takovýho psychouše jako Antona Chigurha, to se nevidí často a jsem rád, že dosta cenu akademie, a ačkoli možná hrál jednu z největších filmových bestií, pořád mi byl sympatický, a podle mě to sami Coenovci plánovali... ale tímhle mi přirost Bardem k srdci. Každopádně Coenovská genialita se prostě nezapře ani v tomhle filmu. Dobře nepředvídatelný příběh, díky kterému mě to vážně nepustilo... ()

abc345

Coeny mám rád. Lee Jones, Brolin i Bardem paráda. A jeden z mála filmů, kde mi dlouhý záběry do krajiny vůbec nevadily, právě naopak. ()

Martinius

bardem - brolin. zvysok ansamblu tam nema co robit, ich role su nepodstatne a zbytocne. suhlasim s limom - filmu chyba pointa, chyba mu pribeh. perfektne zacina, perfektne sa rozbieha a ked ma kulminovat, ako by utalo, od cca 1:36 je takmer nepozeratelny a koniec je vzhladom na ambicie a dynamiku filmu jeden z najmizernejsich. irituju aj logicke kratre, kedy reziseri najprv pedantne dbaju na to, ako bardem podla inteligentnych detailov (telefonny vypis, vysielac...) brolina hlada, potom ho odrazu najde kde-kto na zaklade nicoho. povodny doraz na detail ostro kontrastuje s neskorsim brutalnym strihom a vynechavanim celych klucovych scen - film jednoducho posobi odflaknuto, nie umelecky. klobuk dolu pred scenami, kde sa dalo napatie krajat. tie sa vsak postupne vytratia a nahradi ich sebaucelne zvanenie tommy lee jonesa. ledva za 3. ()

Jaroslaf

Jedinej film bratří Coenů, kterej mi nepřišel stupidní ani mě nenudil k smrti. Přiznávám, že mě hodně bavil. Škoda jen toho že nepřišlo žádný pořádný vyvrcholení namísto historky o ničem Tommy Lee Jonese. ()

Nolanofil

Poslednú polhodinu by som prestrihal a zmenil finále, Jonesa možno vystrihol aj úplne, pridal oveĺa viacej Harelsona a bol by som v siedmom nebi. Barden/Brolin hra na mačku a myš geniálna, možno aj najlepšia aká sa kedy vo filme odohrávala. ()

VictorMartel

Mé No Country for Old Men bylo příliš zamyšlené, bez pointy, jen s prométheovským poselstvím o smysluplnosti poslání; neexhibující se víra, napínající se po nějakém účelu a řádu v pozadí chaotického světa, kde mají navrch popírací síly nahodilosti, krutosti, bezohlednosti. To je nakonec dle mého smysl epilogického vyprávění snu o otci zakládajícím oheň „somewhere out there in all that dark and all that cold“. ()

petikacka

Musím říct, že tenhle Coení film se mi moc nelíbil ačkoliv jinak jejich filmy žeru...Asi to bude tím, že tam není humor a to mi fuck vadí...Mě prostě takové temné filmy bez špetky pozitivní naděje, vůbec neberou...To, aby si člověk po skončení filmu šel hodit mašli a to se mi nechce...Takže takhle bratři dál nepokračujte...Moc vás o to prosím...Jinak si vás vyškrtnu ze seznamu oblíbených režisérů...Za mě 70% ()

Johny303

Tak zase jednou půjdu proti proudu, protože nechápu zdejší hodnocení ani důvod, proč je film tak populární. Za mě to byla zbytečně natahovaná nuda, ve které většina postav jednala nelogicky a vedla mezi sebou dialogy připomínající pokec nejhorších žáků ze zvláštní školy. Ačkoliv hlavní trojice ve složení Jones, Bardem a Brolin hraje jako o život, nemá v tomto případě šanci vytáhnou film výše než na dvě hvězdy. ()

TheSpearCZ

Je mi až k neuvěření, jak takovýhle zprvu jednoduchý film může být úplně originální oproti všemu podobnému, co jsem kdy viděl. Na jednu stranu dostáváme pořádně brutální a drsnou akci v texaské poušti s dost nejspíše jedním z nejlepších záporáků vůbec v podobě Javiera Bardema, ze kterého jde vyloženě čirý strach, ale pro mě to tu vyhrála především morální stránka filmu, ze které vyplývá, že nic není jisté a pokud bude člověk riskovat (hod mincí), tak má možnost něco získat (život/smrt), ale ten kdo hrát odmítá, tak má jisté své (Kelly Macdonald), popřípadě lituje svých rozhodnutí (Tommy Lee Jones). A tohle všechno se podepisuje v závěrečných 25 minutách filmu, které mají hodně co do sebe. A fakt, že ve filmu za celou dobu nezahraje jediná muzika a člověk si toho pořádně ani nevšimne, protože je přikován k tomuhle zajímavému příběhu je naprostá dokonalost. Zasloužený Oscar a nejlepší Coenovci. Lepší 4* ()

Muel

| Miramax | Prvé zhliadnutie bolo pre mňa mätúcim a vo výsledku nie úplne uspokojivým. Teraz to považujem za takmer majstrovské dielo, Coenovcov magnum opus a film, ktorý sa v každej situácií vynájde a predá divákovi všetko to, čo chce a najefektívnejšie, ako to len ide. Ani nemusíme spomínať démonický výkon Bardema, dokonalú scénu v hoteli a cynizmus, s akým film operuje po celý čas. Záporným potavám sa vlastne nič nestane, zato kladné postavy tu zažívajú tie najväčšie horory svojích životov. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Martyr

''Nemozes zachranit seba, mozes mi dat vsetky peniaze a zachranit svoju zenu. To je najlepsia ponuka aku odo mna mozes dostat.'' Tak takto nejak znie najlepsia ponuka od Javiera Bardema, ktoreho meno si odvcera budem urcite pamatat. Bratia Coenovci (ked tu uz kazdy omiela ich meno ako susedov, ktorych pes sa vystal na rohovku) totiz vytvorili novodobe monstrum bez naznaku zlutovania a mne sa zopar minut zle zaspavalo pri predstave, ze tento chlapik ma so mnou nevyriadene ucty. Pri tomto filmarskom pocine dej nezohrava velku ulohu, podobne ako neexistujuca hudba, co vsak sposobuje neuveritelne napatie. Neviem kurva kto su bratia Coenovci, nevidel som zatial ani jeden ich film a vobec nechapem, preco ludia hodnotia tento film podla ich minulych pocinov. Jedno viem vsak isto, No country for Old Men je mix originalnych napadov prestrikovany Pulp Fiction atmosferou a ja s miernymi vycitkami davam za pat. 86% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014