Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

liskam

Tak tohle mě opravdu hodně bavilo.!:) Skvělý nápad který je navíc i velice slušně zpracován. Je obrovská škoda že bylo natočeno pouhých 6 dílů.:-( dokázal bych zkouknout klidně 60. A myslím že by bylo stále co řešit. V pokoji bylo přeci 100 různých předmětů...:-) A s kolika jsme se seznámili.? s 10 až 20..? nevím přesně. Naštěstí to končí tak, že se dá na tuto sérii navázat, tak mohu tajně doufat v druhou sérii. A teď negativa... maličko jsem nevěřil hlavní postavě. Ten detektiv mi přišel tak nějak ploše zahranej, emoce u něj vůbec nefungovaly. U jeho kolegy jsem měl podobné pocity. Za mě 90% ()

strougy

Potenciál, který v sobě námět obsahuje, je ohromný, proto zamrzí, jak ho autoři totálně pohřbili hluboko pod zem. Od začátku minisérii zaplňují spoustou zajímavých vedlejších linií a postav, aby se místo toho zaměřili na nezajímavou a nudnou postavu policajta, jehož pátrání se pohybuje po klišovité cestě až ke konci, který mě donutil takřka k vzteklému rozbití monitoru, protože tak trapné a zoufalé vyřešení problému, jak ukončit podobný příběh, se jen tak nevidí. A nejhorší na tom je, že všechny ty okolní linie, které autoři rozehráli, prostě najednou opustí a to, že vlastně nic nevysvětlili, je evidentně netrápí. A mě by třeba vážně zajímalo, co se dál stane s postavou Martina Rubera, příběh Kreutzfelda či třeba historie střetů mezi Řádem a Legií, ovšem v rámci této minisérie mám evidentně smůlu a nezbývá mi než čekat na případný pořádný a snad i lepší seriál ( samozřejmě jen pokud bude někdy natočen ). ()

Eawy

Tak tomuto sa hovorí 2300 hodnotenie. Neviem, si predstaviť nič lepšie, čo by som v tejto chvíli hodnotila. Tento seriál, je taký zaujímavý, že za deň, na pokraji síl a skoro vyliatej Nitry som dokázala za sebou pozrieť tri časti a teším sa na tie ďalšie. Tento film má okrem úžasného nápadu, neuveriteľných hercov a pre mňa soundtrack ako má byť. Neviem sa dočkať tých posledných častí. Tento seriál treba vidieť. Úžasné, veľké, dokonalé, zaujímavé, nekonvenčné, zábavné. Po anglicky sa to dá povedať iba takto Entertaining and delicious feeling with this! 100%100% ()

Trajektt

Velice milé překvapení mi přinesl tento televizní seriál na který jsem narazil zcela náhodou a který mě svou tajuplností dokázal přesvědčit, abych to zkouknul celé najednou. Pro mě zcela neznámí herci zahráli celkem slušnou televizní šarádu ve které se jednalo o jeden motelový pokoj číslo 10 do kterého se dostane jen ten, kdo vlastní klíč od tohoto pokoje. Když otevřete tento pokoj, tak se z něj můžete dostat na jakékoliv místo na světě. To samé, když otevřete jakékoliv dveře tímto klíčem, tak se vždy dostanete do tohoto vlastně neexistujícího pokoje. Z toho pokoje se ztratilo přibližně sto předmětů, které měli nadpřirozené schopnosti, což je celkem zábavná myšlenka pozorovat, co ty předměty dovedou u různých né zcela duševně zdravých jedinců. Hlavní hrdina se dostane ke klíči čirou náhodou a my s ním prožíváme jeho radosti a strasti až do úplného konce, který vlastně ani konec není. Tvůrci vyloženě nechali otevřený konec pro další sérii, která se jaksi taksi nekonala a asi už ani konat nebude, jelikož je to už pěkná řádka let. co to bylo natočeno. Velká škoda, že vlastně nebyla vysvětlena pointa i když jisté náznaky tam byly, ale to by se vařilo z vody. Vůbec by tomu seriálu neuškodilo, kdyby měl aspoň o těch deset dílů navíc. Ta myšlenka nebyla špatná a dala by se trochu víc rozvinout, ale musím přiznat, že se na to fakt dobře koukalo, člověk se fakt nenudil a bylo tam mnoho překvapivých momentů a za to dávám 80%. ()

Bachy

První díl nalákal a pak to šlo do světa chaosu, kde nic nedává smysl a všechno je absolutně překombinované. Nápadů to sice vychrlilo dost, ale spousta jich je pošahaných a zbylé většinou absolutně nevyužité. Pokoj č. 10 zamykám a jdu otevřít dveře jiným seriálům. ()

Arsenal83

Na sci-fi chanel tak akurát, v tom čase neošúchaný námet, hoci čarovné predmety patria skôr do fantasy. Ale písal sa rok 2006, netreba očakávať zázraky a príbehovo to nesie do zaujímavej roviny, časom dostáva aj nádych takej Kingovskej atmosféry. Výhodou je, že to celé zbehne na jedno posedenie. Nevýhodou je trocha neuspokojivý záver. ()

Yardak

Skvělej námět, slušný děj a kvůli konci a jen krátkosti seriálu dávám 5 hvězdu - samozřejmě je znát, že je to televizní tvorba, ale i tak jsem byl spokojen - zkoukl jsem to za dva dny:o). 90 %. ()

honajz

Úžasný seriál, u kterého jsem si na konci říkal: Ještě, ještě, více záhadných předmětů! Ale tahle story byla ukončena, asi by to už musel být seriál o jiné dějové linii. Chytré, zručně natočené, sem tam ty obvyklé rodinné kecy, ale naštěstí v míře dost malé na to, aby seriál nezkazily. ()

becki_tu

V Pokoji č. 10 by se zcela určitě našlo dostatek materiálu pro klasický plnohodnotný seriál. A právě jediná věc, která mě tady nakonec přeci jen trochu mrzí, je viditelně uspěchaný konec, který je však jen malinkatou šmouhou na jinak lesklém, neokoukaném a velezajímavém seriálovém diamantu z produkce Sci-fi Channelu. A já jen doufám, že se dveře do tajemného motelového pokoje zase brzy pootevřou... 90% ()

Kamca_

Po dlouhé době zase výborný tajemný sci-fi seriál. Jen škoda, že má tak málo dílů. Určitě by se jich na tohle téma dalo natočit mnohem víc. Ale jinak i těch málo dílů je famózních. Nemám slov. Vtáhne vás to do děje jako snad ještě žádný seriál ... A nevím jak vy, ale i já bych ráda takový klíč měla. Hodně se mi líbil částečně otevřený konec ... spoustu věcí si člověk mohl domyslet sám. Herecké výkony, hudba, střih, kamera ... to všechno na jedničku. Dávám 95%. ()

Lacike

Nadherna ukazka toho jak skvele mohli dopadnut namety serialov Lost, Heroes, FlashForward atd, keby mali len par dielov a neboli neumerne natahovane niekolko sezon. ()

bouncer

Slušná sci-fi minisérie, která má štěstí že tvůrci si dali určitý počet dílů na odvyprávění a nestihli se tak moc zamotat do svých představ. ()

jahol

Průměrná minisérie, na které je hodně vidět, že si testuje případný zájem o pokračování. Namísto průměrná bych napsal slušná, kdybych paralelně nesledoval 24 hodin, Lost a především novější Heroes a Dextera. Zásadní skok ve vývoji dramatického seriálu byl učiněn v nedávné minulosti a lze očekávat, že tento krok teď po pár let vydrží různým nabalovačům a rozplizávačům, než přijde zase něco zcela nového. Takže Lost room se může hodně líbit těm, kteří neviděli nic ze mnou výše zmíněného, ale třeba ve srovnání s Heroes prohrávají na celé čáře. Člověk jako nositel nadstandardní vlastnosti je přece jen o hodně zajímavější než věc. Z filmového hlediska je Lost room rovněž v převážné většině ohledů o jednu, dvě hvězdičky níže než výše zmíněné seriály. Stači porovnat Postavu Petera Krause, která není špatná, s jeho kamarádem Michaelem C.Hallem ze "Six feet under" v seriálu Dexter... ()

Ajinka126

Velmi zajímavý nápad, možná trochu nedotažený do konce, ale já si ve sci-fi seriálech libuji. Možná škoda a možná bohudík, že to mělo jen 6 dílů. Velmi chytlavá a napínavá mini série :) ()

depony

Detektiv Joe Miller je na zabití. Ale jedna věc se mu musí nechat. Když začne pátrat na vlastní pěst po původu tajemného pokoje číslo 10, věcí, které se zdají být obyčejné, ale mají neobyčejné schopnosti, máte o napětí postaráno. Skoro jedním dechem jsem to shlédl a líbilo se mi to ... až na pár věcí :) ()

Francik

Zajímavé, nápadité, napínavé, hltací. Bohužel ale i nedopracované, občas nepřesvědčivé, rozvleklé. Celkem ale velmi dobrá záležitost, která mě místy až Lynchovsky příjemně mrazila (a nejsem úchyl, alespoň to o sobě nevím :) ). Série ale doplatila na televizní produkci. Hlavní herec je sice očividně sympaťák, ale herecky není příliš přesvědčivý. Ostatní herci nevyčnívali příliš a hráli kvalitně (co si pamatuji). Kamera průměrná (nehledě na to, že jsem měl možnost shlédnout nesmyslně ořezanou verzi pro pocit filmovosti, který pouze rušil kompozici). Hudba byla velice šablonovitá a bez nějakých nápadů. Do situací se tedy hodila, ale že by si jí člověk zapamatoval není moc šance. Poslední (tedy třetí) díl se mi zdál již méně povedený, než první a druhý. Prostřední bych osobně označil za nejlepší. Jinak celkově zážitek potěšující a pro odlehčenější "psycho" záležitost mohu jen doporučit. ()