Skladiště 13

• USA Warehouse 13
Mysteriózny / Sci-Fi / Dráma / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir (viac)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

Terva

......................1 - PILOT...................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Jdeme na toalety, potřebuji zkontrolovat průchodnost odpadů............ Vítejte ve skališti 13. Oficiálně - sektor K 39 ZZ. CITÁT - Vám to tady nepřipadá super??......... Najít, neutralizovat, přinést a uložit - to je vaše práce............ Tak ten artefakt pak vemte a ponořte ho do tohoto neutralizéru................ Když se tam nevejde, tak to na něj vylejte........... A zavolejte.......... Funguje to a někdy to nefunguje............... Jo a přežij te to......... Mě se to líbí a už se těším na další díly. Vlastně já se na ně můžu podívat hned. Prosíravě jsem si je všechny nahrál na externí disk přímo z TV a až teprve potom se na ně koukám. Nemám rád reklamu a čekání na další díl, třeba i několik dní. Mám rád seriály pěkně za sebou, jako film. .....................2 - SPONA..................... REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Agentko, začínáte mě děsit............. DIALOG: PETE LETTIMER (Eddie McClintock) - Musíme mít plán. MYKA BERING (Joanne Kelly) - To bych si musela barevně rozkreslit. PETE - Neber to tak černě............ ........................3 - REZONANCE..................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - PETE LATTIMER - Jsem se zamiloval........... ......................4 - MAGNETISMUS.................. REŽIE - Jace Alexander. CITÁT - Nikdy nevylučujte nic, co nebylo vyloučeno......... Jo, chápu, "Mozkovej disbalancátor" je hned vedle "Stroje na cestování časem" - aha............ ........................5 - KOMPAS....................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Tajné službě přece můžu věřit......... ....................6 - ČTYŘI ELEMENTY.................... REŽIE - Ken Girotti. CITÁT - Hledáme ptáka, co prochází zdí a miluje umělecké předměty......... OHEŇ - Duše, VODA - Smrt, VÍTR - Dech a KÁMEN - Hmota. .......................7 - SARACÉNSKÁ PÁTEŘ........................ REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Docela fešák na takovýho fosila............. A ještě jeden citát s tohoto velmi zajímavého příběhu - CITUJI - Páni, Ripleyová by zírala (narážka na film Vetřelec).......... .....................8 - SAMURAJSKÝ MEČ................... REŽIE - Vincent Misiano. CITÁT - Takže přineste, popište a uložte. Bez otázek........... V tomto příběhu se mluví o neviditelnosti. A je tu první setkání s Mac Phersonem - jeden ze "škodičů" v tomto seriálu. CITÁT - Co když tě zázrak nezachrání?.......... .....................9 - V ZRCADLE................. REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - S odrazem v zrcadle se prostě nebavíme.......... ......................10 - KŘEMEN....................... REŽIE - Michael Watkins. CITÁT - Vsadím se, že má na stole nějaký čarodějný amulet, co používá jako těžítko.......... ....................11 - HAVÁRIE................... REŽIE - Eric Laneuville. CITÁT - Natřít lubrikantem lano lanovky........... .......................12 - ZÁPISNÍK..................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Pustím ti slovník rovnou do rozkroku.......... Mac Pherson opět v akci. CITÁT - Nepovaluje se vám tady někde pero Edgara Allana Poa?............ Tady u tohoto příběhu jsem uronil slzu, fakt. ....................13 - NÁPRSTEK.................... REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Sebevražedný atentátník, který nikdy, nikdy neumře.......... Tak je tu konec první řady je čas na rekapitulaci. Já jsem spokojen. Jeden z těch seriálů, co se tak trochu vymykají normálu. Nejzajímavější je asi to, že jsou zde používány artefakty z naší Planety, vyrobené lidmi. Tak že žádné Akta X nebo Muži v černém, jak jsem někde četl. Spíš jsem si vzpomněl na Český snímek "Adéla ještě nevečeřela". A na jednu zásadní hlášku ve filmu - CITUJI - Dar pana Edisona.......... První sérii dávám bezkonkurenčně pět hvězd. Doufám, že druhá řada bude ještě lepší. CITÁT - I perverzní mezek může být artefaktem......... .............................................DRUHÁ ŘADA......................................... ...................1 - VESTA.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Vítej v budoucnosti. Poj'dme ji změnit......... ....................2 - ŽELEZNÝ STÍN................... REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - To nebyl muž, to byl superhrdina!!!........ Tento příběh o superhrdinovi zvaný Železný Stín je komiksového rázu a zatím nejvtipnější díl, co jsem viděl. Opravdu jsem se stále jen smál. CITÁT - Jo, jdem k Batmobilu!!........ Myka Beringová je ve 31 minutě naprosto Boží. CITÁT - Má hrdinko.......... S velkou mocí přichází velká odpovědnost. ................3 - ZÁHADNÁ ZJEVENÍ.................. REŽIE - Constantine Makris. CITÁT - Získat, označit, zabalit a uložit.......... ................4 - ELIXÍR MLÁDÍ................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - New York: Bacha, vole!!!........ Strašně smutný příběh u kterého jsem brečel. (smutkem). ...................5 - 13.1.(ABYREIT).................. REŽIE - Chris Fisher. CITÁT - Katastrofický - je ošklivé slovo......... ..................6 - TELEGRAF................... REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Ale nééééé, je zašifrovaný - chroust, chroust................ ....................7 - ENERGETICKÝ DRINK.................. REŽIE - Tawnia McKiernan. CITÁT - Je čas vyrazit do terénu a nakopat artefaktům zadek........ ....................8 - VÝMĚNA TĚL.................. REŽIE - Anton Cropper. CITÁT - Pete, nešahej (si) mi na prsa.......... Toto je velice veselý příběh. CITÁT - Teď jsme v jednom těle........ .......................9 - VENDETA.................. REŽIE - Matt Earl Beesley. CITÁT - Ten bronzovač byl stroj času........... ...................10 - ZPÁTKY V ČASE................... REŽIE - Stephen Cragg. CITÁT - Někdo použil můj stroj času........ A ještě jedna dobrá myšlenka tohoto příběhu - Bůh má být žena........ .....................11 - SKLADIŠTĚ 2.................. REŽIE - Stephen Surjik. CITÁT - Trestem je Smrt.......... Tento příběh je hodně vzrušující, ale Tomb Raider. (Lara Crowt). ....................12 - NOVÝ ZAČÁTEK................. REŽIE - Constantine Macris. CITÁT - Jo. Mrtvá. Stále dost mrtvá......... Dramatický a katastrofický snímek. CITÁT - V tom musí být artefakt. Ani já nedovedu ženu tak naštvat.......... V 29 minutě má H. G. WELLS proslov o lidech z této Planety - musím přiznat, že jsem se slovy souhlasil. Vím, zní to brutálně, ale je to krutá pravda. Já bych ten trojzubec použil. Smutný příběh. CITÁT - TAHLE PLANETA POTŘEBUJE PŘESTÁVKU........... Tady někde končí druhá řada tohoto velmi povedeného a zajímavého seriálu. Další, poslední příběh je už o něčem jiném. ....................13 - TAJNÝ SANTA................. REŽIE - Jack Kenny. CITÁT - Hou, hou, hou......... Tento příběh je spíš pilot k nějakému pokračování. Nemá s předešlým příběhem nic společného. CITÁT - Santa odfrčel a zatřpytil se........hou, hou, hou.......Šťastné svátky přeje skladiště 13. Sečteno - podtrženo: U všech dílů jsem se královsky bavil - humorné, akční, zajímavé, sympatičtí herci (zvláště H. G. Wells), pozoruhodné artefakty - prostě za pět *****. () (menej) (viac)

honajz

Ne tak dobré jako Dresden Files, ale ten humor je podobný a sympatický, a teď, po konci první sezóny, musím říct jen Wow. Mně se to líbí a je vidět, že scenáristé nejsou blbci a mají to vymyšlené. Není to samozřejmě extra třeba trikově, asi je omezený rozpočet, ale to mi na tomto seriálu vadí nejmíň, jinak je výborně natočený a zahraný. ()

Omnibus

Megalomansky nafouklé skladiště a nesympatický lovecký tým (zlatí Fox Mulder a Dana Scully!). Včetně šéfky, paní Irene Frederick, ta mě iritovala, ba přímo srala, opravdu hodně. Navíc všichni furt jen honili plán, jak blahé paměti stachanovci. Najít artefakt, neutralizovat a šup s ním do skladiště. A ticho po pěšině. Jen samoúčelné hromadění věcí, bez jakéhokoli dalšího využití. Škoda. Kdyby si občas dali oraz a zablbli si ve skladišti s tou ragbyovou šiškou a dalšími hračkami, bylo by to zábavnější. Mohli zkoušet, jak se poperou artefakty svými schopnostmi mezi sebou, no ni? A ta Leena (docela číča) byla taky pěkná slibotechna, grrr. Hned v pilotu k Petemu: „Řekněte, kdyby vám byla postel velká...“ Paráda, něco bude! Jenže pak už to mezi nimi nezajiskřilo. Asi šest dílů jsem se jako blbec furt těšil na chlípnou akci, než jsem to zklamaně vzdal. Na rozdíl od skladiště, tam to jiskřilo furt, tam by se uživil elektrikář na plný úvazek! :-) ()

warrenur

Dalsia z radu navivnych az prilis vtipnych somariniek. :) Prvu seriu som s prestavkami skukol na sluzobkach a to jedine vdaka podarenej Myke. V istych vyrazoch tvare mi velmi pripominala Lenu Headey. Mysterioznost kompletne zabijaju tie lacne pociatacove flashbaky. Slabe dvojhviezdie, kedze je serial uz starsieho datumu, siahnite radsej po niecom inom. ()

filmmovier

Tak tento seriál mě velmi zaujal. Úplně zpvu jen námětem, i když mu také chvíli trvalo, než ho pořádně zúročil, ale po pár dílech jsem se dostal seriálu natolik pod kůži, že teď na něm oceňuji skoro všechno. Zajímavé příběhy, mix vtipu a nějakého toho menšího napětí, hlavní dvojkou agentů, kteří sice mají do Muldera a Scullyové daleko, ale přesto jim to spolu docela dobře ladí. Ovšem nejlepší postavou je jednoznačně Artie - kdo viděl, jistě ví proč. První řada mě dokázala zaujmout téměř na maximum, tak uvidíme, co se z toho vyklube dál. Je ovšem jisté, že Warehouse 13 je jedním z nejlepších seriálů svého žánru i posledních let. 80%, ale neváhám zvednout...:D ()

• V páté epizodě 4. série je scéna, která se má odehrávat mezi 1. a 2. třetinou hokejového zápasu, na časomíře za zády hlavních protagonistů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) je však časomíra ve stavu před začátkem utkání, tedy označuje 1. třetinu s vynulovaným časem. (dandislav1991)
  • V páté epizodě druhé série se objeví postava jménem Douglas Fargo zaměstnaná u firmy Global Dynamics ve městě Eureka. Postava je odkazem na seriál Heuréka – město divů (od r. 2006), za kterým stojí stejně jako za seriálem Warehouse 13 Syfy channel. (misa1989)
  • V 7. díle 3. série je nasazena na hlavu psa čepička - artefakt. Při nasazení je fixována gumičkou, při sundání však již nikoliv. (dandislav1991)