Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

Survanta

Připomnělo mi to kombinaci současných androidových her "Mystery Hidden Objects" a "Alchemy" :-). Skvělý nápad, ale zdá se mi to poněkud šité horkou jehlou.... ()

krusty2

Rozhodoval som sa medzi 4 a 5.Davam 5* lebo tak kvalitnych serialov je malo.Snad len Dexter,LOST,Heroes,INVASION,TAKEN,Prison Break popripade Deadwood ()

kluk z Na

nenechte se zmást vysokým hodnocením, nejedná se o nic převratného, hlavní hrdina Peter Krause je na facku a děj se občas topí v nelogičnosti, plusem této minisérie je poměrně dobrá atmosféra a samozřejmě scifi prvek v podobě předmětů, rád bych se o pokoji č. 10 a různých předmětech dozvěděl více, avšak v jiném zpracování...........................60% ()

A. Murray

Tento seriál jsem zhlédnul jedním dechem. Byl napínavý a úžasný. Chybělo mi vysvětlení kde se vzal 10. pokoj a proč se vymazala minulost nájemníka. Je spousta otázek které čekají na objasnění a doufám že tvůrci nás nenechají příliš dlouho čekat. Dabing: Jsn Šťastný, Otakar Brousek ml., Regina Řandová, Lumír Olšovský, Jiří Prager, Kateřina Petrová, Luděk Čtvrtlík, Pavel Šrom, Libor Bouček, Kateřina Petrová, Zdenička Petrová, Tomáš Juřička, René Slováčková, Jiří Knot, Daniela Bartáková, Ivana Milbachová, Jan Maxián, Bohdan Tůma, Roman Hajlich Překlad: Vladimír Fuxa Dialogy: Václav Knop Zvuk: Martin Václavík Režie: Václav Knop vyrobilo: SDI Sun Studio 2007 ()

HaceR

Seriál ma bavil s každou časťou viac a viac. Ale určite by sa dala vytknúť kamera, keď si pomaly polovicu seriálu užijete detaily tvári jednotlivých postáv a taktiež nelogické a niekedy nepochopiteľné jednanie niektorých postáv. Dialógy v niektorých pasážach boli naozaj na veľmi nízkej úrovni. Ale oceňujem originalitu. Seriál má určite potenciál ale ten nebol až tak úplne využitý. ()

Raimok

Před posledním dílem jsem si dovolil dát 5 hvězd a po něm jsem neměl důvod rozhodnutí měnit. The Lost Room byl vynikající nápad s kvalitním zrealizováním a zdá se, že ode dneška bych měl věnovat pozornost všemu, co má v názvu "lost". Délka seriálu je netradiční, ale mě rozhodně neurazila, vždyť všichni víme, že v nejlepším se má přestat. 91 % ()

Tichošlápek

Obsahuje dobré téma, humor a akci. Podivné předměty, které se nedají zničit a každý má svou schopnost (klíč odemyká kdekoliv, propiska usmaží, skleněné oko léčí a ničí, hřeben zastavuje čas apod.). Zase jednou jsem narazil na kvalitní americký seriál. Divák se snaží zjistit stejně jako hlavní hrdina všechno ohledně předmětů. Odkud se vzali? Kam mizí lidé a věci v pokoji? Když jsem to sledoval, tak jsem byl pro 5*. Poslední díl, přesněji závěr, mě zklamal. To hlavní nebylo vysvětleno a jakoby někdo hodil 7. epizodu do pokoje, zamkl a nechal zmizet, ba i ukončil její existenci. Prostě tomu kousek chyběl. Takže nakonec 4*. ()

mateas.matt

Napinave od zacatku az do konce, bohuzel opravdu kratke a otevreny konec. Serial by si zaslouzil o trochu vic dilu s ukazkou vicero pouziti predmetu. Jako ditko na hristi, ktere chce vyzkouset vsechny hracky. A jiste, jako kazdeho - i me by zajimalo, jak to autor pubodne zamyslel s pokojem c.10 - kde se vzal, proc a jak. ()

tom.cube

Je to bohužel celé takové béčkové. Zajímavý námět trochu zazděný zpracováním, ale jako oddechovka dobré a určitě stojí za zkouknutí. ()

icoico

po velice dlouho dobe konecne neco, co vas uplne priklincuje k zidli (pokud pri sledovani sedite), pripali vam kosili (pokud u sledovani zehlite), udusi vas (pokud u sledovani jite) anebo udela z vaseho ditete otloukanka (pokud si u sledovani s nim zvyknete pohazovat). namet je totiz tak originalni, ze diskutujici na imdb.com meli obrovske problemy ho nejak popsat a priblizit. no koukejte: ..mystery that would make Sir Arthur Conan Doyle proud ..."Identity" with John Cusack ...reminds me of 'Dark City' with the surreal reality that it creates ...The idea is old, some mystical event has happened in the past and some one (Hulk,Spidy,Deardevil) or a group (Fantstic 4) gets superpowers. But this series is a little different. ...The central character, Joe Miller (Peter Krause), is easy to identify with. Much like Frodo in "The Lord of the Rings" ...if you were intrigued by the ideas in such movies as Donny Darko, Contact, 2001 Space Oddysey then you will enjoy this show. ...This competes with "V" from the mid-80s for most captivating miniseries ever. ...If you like Stephen King movies then this is the show for you. ...The theological theories were most amusing, almost reminiscent of Douglas Adams at his best. no uznejte samy, tihle citovane filmy jsou od sebe tak daleko, ze vam ten napad a serial nepriblizuji, ale naopak vzdaluji, protoze se stava proste ... nepredstavitelnym :-) coz je ale DOBRE! originalita je DOBRA:-) my v eastern bloku mame vyhodu, meli jsme moznost cist Stalkera od Strugackych a tak ja nemam problem vam tu miniserii priblizit. protoze The Lost Room je prave vyrazne inspirovano Stalkerem (knizkou, ne filmem), az tak moc, ze byt Borisem (ten z bratru, ktery jeste zije), tak uz posoupavam pravnikum zalubku za ukradeny namet:-) pro ty z vas, co se maji panickou hruzu s mnohedilnych serialovych kolosu, nebojte se a nevahejte, The Lost Room ma jen 3 dily (kazdy neco pres hodinu)! zadne nekonecne stahovani... a myslim si, ze i vy se budete po shlednuti teto miniserie modlit spolecne s nami, aby z toho nakonec ten mnohadilny serial byl, ten skvely napad v sobe ten potencial ma:-) ()

Petrus1

Nějak mne vůbec nenapadá, k čemu to mám přirovnat, ale musím říct, že mne to docela bavilo, docela dost, řekla bych. Zaujal mne hned první díl, na kterej sem koukala ve tři ráno, druhej sem už nedala, ale těšila se, jak se to bude vyvíjet a co další předměty budou umět. Takže hned po tom, co sem se v poledne probudila, uklidila, uvařila a dala prádlo do pračky, valila natěšeně ke kompu na další díl. A tak to pak šlo vlastně pořád dokola, pověsit prádlo, dát do pračky další várku a hurá na další díl. :-) Takže sem to vlastně všechno zvládla za jeden den a dokonce sem u toho i něco udělala, což mne docela těší. :-D Ze začátku sem si říkala, že to asi bude docela zmatený a že to určo nepochopím, ale kupodivu sem se v tom neplácala a pochopila to snad všechno. Jen teda nevím, co se v tom pokoji, k sakru, toho 4.5.1961 ve 13:20 vlastně stalo??? Já bych klidně hodnotila i ff, ale dvě věci mne na tom trochu vadí - bylo to zbytečně krátký, mělo to výbornej potenciál, mohlo to být vymazlenější a taky mi vadilo, že nakonec vlastně šlo jen o to získat dceru zpět. A jaký že to tam byly předměty a co umí? Tak nejdůležitější je klíč od pokoje – ten odemkne všechny dveře a z pokoje se dostanete kam budete chtít, lístek na autobus – s ním můžete poslat pár lidí do pekla, teda na silnici (mne napadá, kam bych pár lidí poslala, ale to by bylo asi nereálný :-D), propiska – z lidí dělá pečínku, rádio – když ho naladíte, povyrostete o 8cm – to sice nevím, k čemu je dobrý, snad kdyby to zvětšovala jen jednu část těla, pak možná ;-), hřeben – zastavuje čas, ale bude vám z toho trochu šoufl, nůžky, co otáčí věci, ohnivzdorný brejle a spoustu dalších užitečných předmětů. Na seriály teda moc nekoukám, ale musím říct, že na tento klidně zase juknu, nechám si ho na harddisku. ;-) ()

Dara07

Ufff, mám za sebou shlédnutí teprve prvního dílu, ještě ke všemu dnes v noci a po dvou lahvích vína, takže nevím, jestli je můj úsudek zrovna objektivní, ale mrazilo mě a to je moc dobré znamení. ()

Bozvav

Velmi zajímavý námět, který dle mého zůstal dost nevyužitý. Navzdory pouhým 6 dílům se děj místy dosti vlekl až nudil. přitom téma nabízelo rozehrát hru, která by mohla být přímo lahůdková. Hlavní hrdina uvěřitelný, ostatní postavy se dost často ztrácejí sami v sobě. Prostě velké téma, jehož rozpracování zas až tak výtečné není. Snímek hodně dusí až komorní a jednoduché rozvedení příběhu, kdy je hlavním motorem záchrana dcery. To by jistě stačilo na dvohodinový film, ale ne na 6krát 45minut. Také potenciál jednotlivých předmětů zůstal zcela nevyužit, což vnímám jako největší mínus, stejně tak absenci výraznějšího napětí. Závěr dost odflákli. Za mne bohužel jen 55%. ()

Joll

4 hvězdy jen proto že Lost a Prisonbreak nebo Dexter maj lepší vizuální zpracování a nekouká z nich taková Televiznost, ale jinak námět je opravdu dobrý a neotřelý! Pokračování by mohlo být ještě mnoho, ale obávám se že bylo odhaleno až příliš, aby se to dalo koukatelně natahovat a neztrácet kvalitu.Každopádně tohle byl skvělý počin a atmosférou a námětem rozhodně za 5 hvězd! ()

NGP

Vidět tento seriál v televizi, tak se na to pravděpodobně nekoukám hned po druhém dílu. Myslela bych si, že jde o záležitost, kterou scénaristi roztáhnou na celý rok, a omrzí mě se na to koukat. Kdepak. Koukla jsem se na tento miniseriál nonstop, a musím říct, že takhle vydařený fantasy se vidí málokdy. Režie se na první pohled nezdá, ale s proníkáním do hloubky celého seriálu pochopíte, že to má něco do sebe, a že je to něčím výjimečný. Samozřejmě faktory ve filmu působí na sebe navzájem, takže na tom skvělém pocitu z filmu se podílí ještě taktéž skvělý casting, vynikající scénář (plný občas dost komických hlášek, ale nezdržuje, a je napsán rozumně), tak herecké výkony, které umožnili se tomuto scénáři projevit naplno. Samotná hlavní myšlenka přináší něco nového, zajímavého a přitahujícího. Třeba by se mohlo zdát, že scénaristi to ke konci zbytečně zesložiťovali. Ale mně se to líbilo, kdyby to mělo jiný závěr, mluvili bysme úplně o něčem jiném, a kdyby nebyl ten "zamotaný, někdy až přehnaný" scénář, tak celý film by byl o ničem. Samozřejmě to není bez chyby, občas se do scénáře muselo vložit "náhoda" a podobně. Přesto ráda v budoucnosti ještě jednou tento seriál zkouknu. A za zmínku mimochodem stojí ještě Peter Jacobson. "I feel stupid" ve scéně, kde oba dva jako blbci se drží lana a čekají na cosi mě úplně odrovnalo. Celkově tento herec se mi líbil ze všech ostatních nejvíc. Samozřejmě seriál je sám od sebe nacpaný talenty, a to bez výjimky, takže by nemělo smysl to nějak vypisovat. A já jsem se pak opravdu cítim jako blbec, když po shlédnutí seriálu každé dveře otevírám opatrnějc. Přiznám se, že asi čekám na jakýsi zázrak, který se děje jenom v Lost Room. ()

Heroine

Docela zábavné, docela působivé, ale příběh je teda pořádný vejcuc. Je extrémně těžké, pracovat s tématem mysteriózních míst, kouzelných předmětů apod., a neztratit při tom kontakt s logikou. I když je Lost Room docela originální, svojí neukočírovatelnou nelogikou mi připomíná Harry Pottera. Prostě, většina věcí se tu objeví a zase zmizí, bez vlastního příběhu, bez vysvětlení, prostě jen proto, aby je mohl scénárista využít. Vysvětlení nakonec žádné, protože to nemá ani nejmenší základ v něčem reálném. Jak říkám, je to docela zábavné, ale svojí nesmyslností to pro mne ztrácí váhu. Navíc mi Peter Krause jako mega sympaťák nepřijde, a ano, postavy jsou jedno klišé za druhým. ()

Ydrosten

Tenhle seriál jsem začal sledovat už při jeho premiéře v TV ( myslím že to bylo nějak kolem roku 2008 ) a dokázal jsem vyděl jen první a druhý díl. Pak mně to přestalo bavit. Po čase jsem se chtěl dozvědět o čem to teda je a co se teda skrývá za tím tajemným klíčem. Bohužel přes epizodu 4 jsem se prostě nedokázal dostat. dám 1 hvězdu za zajímavý nápad, který mně ale nedokázal udržet u TV. ()