Špionážny triler z prostredia FBI bol nakrútený podľa skutočných udalostí. Inšpiroval sa skutočným príbehom jedného z najväčších špionážnych prípadov v dejinách USA.
Mladého agenta FBI Erica O'Neilla poveria tajnou úlohou vykonávať "dozor" nad svojím nadriadeným Robertom Hanssenom, agentom amerických tajných služieb a špecialistom na počítačovú bezpečnosť. O'Neill má spočiatku sledovať jeho aktivity pre podozrenie zo sexuálnej úchylky. Keď však zistí, že Hanssen je oddaný veriaci katolík a verný manžel, vzhliada na neho s úctou a začne ho dokonca obdivovať ako ukážkový prototyp vzorného amerického občana. O´Neillova úloha sa komplikuje, keď pomaly odhaľuje krutú pravdu, že Hanssen pracuje pre ruskú stranu. Okrem šokujúceho odhalenia a nepríjemného vytriezvenia z jeho obdivu musí mladík riešiť aj svoju manželskú krízu a riešiť dilemu, ako nesklamať dobrého priateľa a zároveň poctivo plniť pracovné povinnosti. Začína sa krehká hra na dôveru, pri ktorej hlavný hrdina svojim balansovaním na hrane obidvoch strán začne pochybovať o vlastných životných hodnotách...Aj vďaka O´Neillovi v máji 2001 Roberta Hanssena zatkli a usvedčili z 15-ročnej spolupráce s ruskými špiónmi, počas ktorej spôsobil dovtedy najväčší únik utajovaných informácií v dejinách USA. (TV JOJ)

Šmoula

Ani jedno označení žánru typu Krimi, Thriller, či snad Drama, neodpovídá filmu, Na kriminálku moc nudný, na Thriller moc unavný a drama... drama to bylo tak v posledních 10 minutách, kdy se konečně odehrála trochu napínavá scéna. Mělo to i svý klady, ale vypisovat se tu s nima nebudu, moc jich není a bylo by to zbytečné ťukání do klávesnice. Dávám tomu celýmu 2 a půl hvezdy. Víc si nezaslouží. ()

blazenka

Tak takový typ filmu si nechám líbit. Krásně zamotané až do konce, navíc s vynikajícím Chrisem Cooperem. Celá dějová linie filmu si s námi pohrává a nechává nás v napětí. Tedy 75%. ()

Axident

Dávám tři, páč je to suma sumárum celkem klišoidní agentský thriller, kterak ambiciózní mladík, dopomohl k dopadení největšího donašeče Rusům. Plné amerických vlasteneckých žvástů, přesně těch, co nemá našinec tak rád, a spoustu nelogičností, které moc nesedí. Ale film má spád a divák se při něm rozhodně nenudí a hlavně - proč stojí za to ho vidět - luxusní výkon Chrise Coopera, ten si tu roli opravdu užil, paráda, pokud bych hodnotil jen jeho, dám***** ()

merigieren

Kdo nezažil nepochopí :-) A já sem si prošel přesně ty chyby, které hlavní hrdina udělal. Z počátku to bylo slabší, ale později se odpoutáme od rádoby technických detailů ukazujících odbornost, foukání prachu do slotů základní desky, a film začíná stavět na vztahu dvou špionů různých stran v jedné místnosti.O příjemná odpoutání z hlavního děje se stará hezká Caroline Dhavernas jako manželka mladého agenta fbi. Skoro by se dalo říct, že jde o standardní šablonu, jenže v té šabloně byla trocha skutečné pravdy sídlící v každém podvodníkovi... ()

film-fancz

70% prvni pulhodina byla nudna, ale pak se rozjede do tempa, ktere jakoby udrzi film dokoukat :-) Furt jsem doufal, ze konec bude zajimavejsi, ale asi je to tim, ze je pribeh podle skutecne udalosti... ()

mala_kea

Přesný příklad filmu, u kterého 105 minut sedíte, všechno hltáte, ale na konci vám vyleze jasná otázka. O čem to vlastně bylo a z jakého důvodu jsem se na to podíval. Odpověd je jednoduchá. Skvělí herci, dobrá atmosféra, népříliš originální pointa, se kterou rivaluje v každém političtějším thrileru. Díky bohu, buďme rádi, že jsme rádi. ()

Rami

Strašlivá nuda, která graduje absurdním chováním hlavních protagonistů. To, že jsou agenty FBI, chladnokrevní špioni, či zapálení věřící, by jim neuvěřilo ani malé děcko. Pozor Spoiler: Ty spousty výmluv (proč se agent FBI hrabe ve věcech svého nadřízeného, proč jede jednoznačně pomalejší "zkratkou", proč se zničeho nic chová roztržitě a přehrává), které mu zkušený špión baští jak přemaštěné italské špagety, jsou opravdu na ránu a výsměchem zdravému rozumu (potažmo inteligenci samotné). A proto dávám lepší jednu hvězdičku. ()

char_t

Slabé tři a čistý průměr. Totální fail je tu snad jen český název - docela by mě zajímalo, čí selhání měli distributoři na mysli, maximálně tak svoje :-) ()

BOURQUE

Nádejne začínajúci film o zaujímavom príbehu (hľadá sa dvojitý agent), ktorý však vďaka svojim príliš monotónnym a niekedy príliš pomalým spôsobom sa nedokáže dostať sa na vyššiu úroveň. Z hercov tu jednoznačne diktuje tempo Ch. Cooper a L. Linney. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

cerbygerby

Musím říct že role obou hercu mě sedli dost dobře... Ryan Phillipp patří mezi mé oblíbené herce a Chrise Coopera tedy vůbec nemusím, takže se to v tomhle filmu pěkně ukázalo.. spravedlnost vyhrála a já byl spokojen... i když v tom filmu byl pomalý rozjezd, tak proto také o hvězdu méně. ()

kluzo

Film byl na základě skutečných událostí a jako takový byl i natočen. Tzn., že pokud někdo hledá akci, bude zklamán. Práce špióna ve skutečnosti bude více podobná práci úředníka než vybájeným příběhům o Bondovi či Bourneovi. Ale já se přesto dost bavil. ()

Joppo88

Ťažká a pochmúrna atmosféra už od prvých minút. Psychický tlak skvele udržuje R. Phillippe - ktorý sa mi javil ako geniálna voľba pre túto rolu. Menej presvedčivo na mňa zapôsobil Ch. Cooper, ktorý sa mi viac hodí na iné postavy... Celý príbeh ma divák akoby závoj pred tým, čo sa vlastne stalo, čo sa deje, kto čo spáchal - resp. či to spáchal alebo nie... Celý čas režisér drží diváka akoby v zákulisí a až na úplne finále ho vpustí na scénu... Neviem, či zrovna toto bol najlepší ťah... ()

Gardenboy

Vcelku slušný politický thriller. Zaslúžené 4* za kameru, herecké výkony troch hlavných predstaviteľov. Až teda na tú dĺžku ... poslednú polhodinu som trohcu preklikával. ()

E lan

Vynikající a dech beroucí souboj mladí a stáří na ústupu. Chris Cooper hraje fantasticky svěřenou roli, Phillipe je malinko nepřesvědčivý, ale to filmu nijak neubírá na je autenticitě. ()

Dan

Zajímavý "dokument" o dvojitém agentu Robertu Hanssenovi - a nejenom o něm, ale i dalších agentech FBI. Film tak trošku sonduje do jejich soukromých životů, ukazuje jejich vnitřní rozporuplnost a svým způsobem i neudržitelnost (hlavně ve vztahové rovině a ve schopnosti přímé komunikace a potažmo existence). Bere si na paškál určitou formu radikálnějšího katolicismu, který je mimochodem velmi podobný ve svých dopadech radikálním hnutím vzešlým z reformace, jež taktéž působí v USA. Pro fajnšmekry je samozřejmá účast hrdinů na latinské (tridentské) mši ;-) ()

BDMarty007

Celkem dobrý špionážmí krimi thriller. Zaujal mě Chris Cooper v hlavní záporné roli a Laura Linney v roli elitní agentky. Napínavé, docela dobře, civilně natočené, bez nějakých přehnaných akčních scén či patosu. Nic co by ten film činilo zvlášť pozoruhodným, ale ani žádná vysloveně slabá místa. Jedině mi trochu chybělo hlubší rozpracování motivu Roberta Hanssena. ()

Toochman

Přesně tohle se stane, když se filmařiny chopí člověk bez špetky talentu...Billy Ray by to možná mohl zkusit jako kulisák, ale rozhodně by neměl dál plýtvat materiálem a časem herců i diváků. ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)