Špionážny triler z prostredia FBI bol nakrútený podľa skutočných udalostí. Inšpiroval sa skutočným príbehom jedného z najväčších špionážnych prípadov v dejinách USA.
Mladého agenta FBI Erica O'Neilla poveria tajnou úlohou vykonávať "dozor" nad svojím nadriadeným Robertom Hanssenom, agentom amerických tajných služieb a špecialistom na počítačovú bezpečnosť. O'Neill má spočiatku sledovať jeho aktivity pre podozrenie zo sexuálnej úchylky. Keď však zistí, že Hanssen je oddaný veriaci katolík a verný manžel, vzhliada na neho s úctou a začne ho dokonca obdivovať ako ukážkový prototyp vzorného amerického občana. O´Neillova úloha sa komplikuje, keď pomaly odhaľuje krutú pravdu, že Hanssen pracuje pre ruskú stranu. Okrem šokujúceho odhalenia a nepríjemného vytriezvenia z jeho obdivu musí mladík riešiť aj svoju manželskú krízu a riešiť dilemu, ako nesklamať dobrého priateľa a zároveň poctivo plniť pracovné povinnosti. Začína sa krehká hra na dôveru, pri ktorej hlavný hrdina svojim balansovaním na hrane obidvoch strán začne pochybovať o vlastných životných hodnotách...Aj vďaka O´Neillovi v máji 2001 Roberta Hanssena zatkli a usvedčili z 15-ročnej spolupráce s ruskými špiónmi, počas ktorej spôsobil dovtedy najväčší únik utajovaných informácií v dejinách USA. (TV JOJ)

waska

Zajímavé téma založené na skutečných událostech, avšak režisérsky nijak brilantní. A i když dvojice Cooper, Phillippe doplňovaná mou oblíbenou Laurou hraje celkem slušně, jsou ve filmu nudné pasáže a celý snímek je zbytečně natahován. ()

leftfield

O ději bylo již v komentářích řečeno vše, takže za mě dodám jen tři a půl hvězdy za film, a ta zbylá půlka samozřejmě za skvělý výkon Chrise Coopera. Bravo! ()

MirkaP

V jinak zajímavém příběhu zaznělo příliš monotónnosti. Motivy jednání hlavní postavy pro mě zůstaly vlastně neobjasněny. Pan "toho odněkud znám" Cooper se probojoval do zapamatovatelných herců. ()

cinema_cz

Zajímavý snímek staví především na kvalitních hereckých výkonech, přičemž ústřední duo Chrise Coopera a Ryana Phillippeho zdatně doplňuje Laura Linney. (Leoš Flodr, Ci 07/2008) ()

pOne

Vzhledem k velikosti celé kauzy působí film nemastně neslaně - místy až nudně. Komornost mi nevadí, ale chybělo mi třeba tak nějak "přičichnout" k práci, kterou obě hlavní postavy ve skutečnosti dělali. Všechno se točilo tak nějak kolem a působilo jako chození kolem horké kaše. Film neurazí, ale nepřináší nic nového. Průměr. ()

Mustaffa

Film, který mapuje poslední týdny či možná měsíce agenta Hanssena ve službách státu. Je to správný americký chlapík, který celý život, přesněji řečeno 25 let, zasvětil tajným službám, aby chránil svojí rodnou zemi a taky samozřejmě zbytek světa. Je čestný, milující svoji ženušku a celou rodinu, chodí do kostela, chodí hodně do kostela, dalo by se o něm říci, že je to ortodoxně věřící katolík. Za vším vidí spojitost s Pánem až je to někdy dost otravné a do toho chrdlí jednu morální zásadu za druhou jak z encyklopedie pro chování správného občana. Je dokonce i hodně hodný, je tak hodný, že celých 15 let prodával asi dost tajné informace rusům, za co dostal doživotí. No jo no, cesty Boží jsou nevyzpytatelné. ()

CrazymanM

Byl jsem mile překvapen tímto filmem.Není to tak úplně můj šálek kávy,ale líbilo se mi to.Myslím,že herci v hlavích rolích nezklamali,možná to mohlo být kratší,ale celkově palec nahoru! ()

david666

Mám slabost pro špionážní tématiku, takže jsem váhal mezi *** a ****. Nakonec dávám *** z důvodu určitých scén, které mi nějak neseděly a působily dost školácky. Myslím, že kopírování cca 40MB (pokud jsem to dobře postřehl) dat u takové hi-tech organizace tak dlouho netrvá, dále, že by se agent nenechal přelstít manželkou a šel do auta pro nákup aby se ona mohla podívat na "podezřelé " video, apod. Pokud si toto odmyslíme tak přes svou komorní atmosféru byl film zábavný a držel si laťku napětí od počátku do konce. Herecky se mi líbil nejvíce Chris Cooper. ()

Kozlowski8

Špionážní drama, týkající se poslední etapy odhalování podvratné činnosti agenta americké tajné služby Roberta Hanssena, vedoucí k jeho zatčení. Je to ale hlavně o vztahu mladého agenta Erica a jeho nového nadřízeného, kterým je právě Hanssen, jehož má Eric sledovat. Než však Eric zjistí pravý důvod zájmu o svého šéfa, vytvoří si k němu vztah, vyznačující se obdivem a úctou a o to větší a nepříjemnější je jeho prozření... Spíše komorní drama, sázející na dialogy, skvěle propracovnaou charakteristiku dvou hlavních osob, jejich herecké ztvárnění a výborně vybudovanou atmosféru. Všechny tyto aspekty je potřeba vyzvednout, ale přece jen - více akce a napětí a  vyšší tempo vyprávění by filmu pomohly. Čtyři hvězdy ale zaslouží. 70 %. ()

Masquerade

Chris Cooper coby agent Hanssen dokazuje, že jeho herecké kvality jsou na vysoké úrovni. Jeho role agenta Hanssena, který vyzradil za 25let působení v FBI na 50 agentů a předal je KGB je s ním natolik spjatá, že mu věříte i to, že budete týden chcat krev. Naopak Ryan Phillippe coby mladíček O´Neill tu hraje jen druhé housle. Jeho snažení se vyrovnat starému vlkovi a zároveň snahu uhlídat si svoji rodinu a snažit se ze sebe udělat agenta mu moc nejde. I tak solidní špionážní dramáč, který mne sice potěšil, ale neuspokojil. Prostě bez Coopera by to byl neslaný a nemastný film. Díky němu --> 75%. CF. ()

ujo.peter

Tak to to áno, toto môžem. Ďalší film, ktorý sa zaobišiel bez "nabúchaných" špeciálnych efektov. Svet špionáže je vďačná, ale zároveň aj náročná téma na nakrúcanie. Páčilo sa mi to, ako bol film vystavaný. Je zaujímavé, ako je možné, že dlhoročný zamestnanec FBI dokázal hrať takú dlhú dobu, rolu špióna a nikto ho neodhalil, až.............sa nakoniec ten džbán predsa len rozbil. ()

Vráťa

Hvězdy za Chrise Coopera a zajímavě ztvárněnou postavu, z níž zamrazí až na druhé zamyšlení. Co to je přetvářka; lže člověk, když o své lži presvědčí sám sebe; nakolik lze jinak mluvit a jinak konat a zůstat neprokouknutelný? Zároveň dávám jenom tři *, protože tyhle úvahy a pocity přišly až delší dobu po filmu, takže prožitek sám nic moc. ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)