Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

silencewater

Takove prumerne krimi, nicim neohromi, ale ani neurazi. Doporucila bych tak na sobotni odpoledne...Jinak pro oba hlavni predstavitele mam slabost, jen to mozna chtelo vic odvahy a nasazeni.. ()

hajner

Výborný triler až na nechutnú potrebu vrahov vysvetľovať svoj obžalobe. Keby tam nebol ten údesný americký happy end tak bych dal plný počet.Skúste si vypnúť tento film 8-9 minút pred koncom. No nebolo by to úžasné. ()

ciapok

bol som len nepozorný, alebo sa ťažisko pointy presunulo z ťažkopádneho rozbehu do posledných 10 minút bez racionálneho zdôvodnenia pointy ? polovicu filmu sa hladal .... no spolier.... a potom jedna 15 sekundová scéna prevzala druhý motív a prišli záverečné titulky ?? Ujo Anthony ale udržal svoj štandard, a preto 3* namiesto dvoch ()

PORTER44

Skvělý soudní thriller a to hlavně díky hereckému výkonu A.Hopkinse,který zavraždí svou ženu nechá se zatknout a hra s právníkem může začít.R.Gosling coby namyšlený právník se domnívá že má proces v kapse ale Hopkins udělá s procesu frašku a na chvíli vyhraje.Herecký výkon Hopkinse byl výborný jeho hlášky a zesměšování procesu super zábava. ()

mato.jones

No musím povedať, že docela sklamanie.. Hopkins bez chyby, Gosling trošicku zaostával.. Čakal som od toho viac.. Zaujímavé sú naozaj len spoločné scény Hopkinsa a Goslinga.. Škoda.. ()

andydufrsn

Podle mě Hopkins v nejlepší formě od Jehňátek, jeho postava je tak bravurně hnusná!. Navíc zde Antonymu skvěle sekunduje neméně dobrej Gosling a malinko ve stínu zůstává pořád hezká Rosamunda Pike. Mimochodem, přišli jste na to jak dostal pan Crawford bouchačku z baráku? Já ne! ()

BH7

Výborné hlavní postavy, zvláště pak kliďas Gosling, vymakaný děj, který se přelévá ze strany na stranu a je zakončen perfektní tečkou, kterou bych opravdu nečekal. Film, který mě v průběhu sledování nutí neustále přemýšlet, co a jak a proč se vlastně stalo. :) ()

Martazoe

Takový lehce nadprůměrný detektivní příběh, kde jsem si užila Hopkinse a Goslinga. Má to dobrou atmosféru a nejspíš i kameru (jestli tohle dokážu hodnotit ) a konfrontace obou hlavních protagonistů je silná. ()

Hynais

Na tk zjímavý námět se toho dalo nalepit mnohem více. Gosling a Hopkins jsou místy vynikající místy naprosto nudní, některé jejich škleby už jsem na konci filmu nemohl vystát... ()

k.rakonos

Tak to nevím, taková vysoká procenta si tento film rozhodně nezasluhuje. Minimálně napínavý, plno nesmyslností, no a ten americký závěr, že...A ani zajímavé herecké obsazení to moc nevytáhlo. ()

stuj

Pěkné dráámo ze soudního prostředí. Hopkins ruluje. A asi je divné, když záporákovi fandíte. No jo, když je jeho protivníkem sebevědomý machýrek, tak se pak není čemu divit. Je jen trochu blbé, když divákovi dojde hned na začátku, jak to vrah udělal. Chybí pak "Jo aha!" moment. Kdo ovšem rád krimi a soudy a Hopkinse, tak tomu doporučuji. ()

Marsy83

Miluju Anthony Hopkinse. Zvlášť jeho role chladných, inteligentních chlápků. A když se k němu přidá Ryan Gosling, není co řešit a záruka kvality je zaručena. Zápletka geniální, divák si myslí, že ví, o co tu jde, aby vzápětí zjistil, že je vše jinak. Spadla mi brada a spadne i vám. Doporučuju! ()

PaPiLiO

70%. Docela mě to bavilo, hlavně díky tempu a hereckým výkonům Ryana i Anthonyho, jen pointu jsem bohužel čekala (jak ve formě důkazu, tak ve formě právnické kličky) už od takové první třetiny filmu, takže žádné velké překvápko...což by u takového typu filmu asi neškodilo... ()

Von Kempelen

Slušnej komornější thriller stojící na dvou vynikajích hercích. Zápletka hodně dobře vypointovaná, přesto není nutný nějak extra zapínat závity, všechno dostane divák pěkně na podnosu. Jestli je to plus nebo mínus těžko říct... ()