Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

TomasB

Hodnotim po pet dilech, nebot nejsem schopen se dal dostat. Tahle slatanina postrada vse krome nehorazne neskutecne unyle ukecanosti:/ ()

knotie

Aaron Sorkin vytvara pre svoje postavy vlastny jazyk, vlastny svet, ktory je obcas idealisticky ale vzdy rychly, verbozny, rozmyslajuci. Studio 60 ma vyborne obsadenie a je skutocne skoda, ze sme si nemohli vychutnat viac ako jednu seriu. Aj ked sa da u Sorkina velmi rychlo vypozorovat jeho stale sa opakujuce pisatelske triky a skratky (vsetky postavy zneju rovnako, tvrdohlava liberalnost, otvorenost ku drogami a urcita sexualna frustracia postav ...) a postavit celu seriu v prostredi hollywoodskeho studia je strochu "inside baseball" ja sa v tychto veciach vyzivam. Vrelo odporucam. ()

E-Fox

O Studiu 60 jsem nikdy od nikoho neslyšela a narazila jsem na něj spíš náhodou. A hned po pár minutách jsem si ho zamilovala a zbožnovala každý díl. Dvakrát. Chytlavý děj, skvělé vtipy. A tak sympatické postavy, jako jsou Matt, Danny a Jordan, asi hodně dlouho nikde v seriálu neuvidim, pokud vůbec. Nejlepší ze všech pro mě ale stejně bude vždycky Jack. A co se mi hrozně líbilo, jsou neskutečně zapamatovatelné postavy i ve vedlejších rolích. Oblíbila jsem si vážného komika Andyho ("Stay right there another minute" "Why?" "The metafore."), Suzanne, šerifa z Pahrumpu, číňáckýho komouše ("It's fun!"), černocha od armády a další. A samozřejmě nejvtipnější postava je hajlující Santa, tomu jsem se mnohokrát smála nahlas. Na konci první a jediné série jsem smutnila a zároveň byla trochu ráda, že už nebudou mít šanci mi ten skvělej dojem čimkoli pokazit. Takhle já si představuju seriál a budu bloudit televizním světem, dokud nenajdu další podobně kvalitní. (Se Sorkinovo Newsroomem už ten další mám.) ()

Jamie47

Naprosto výborný seriál, doporučuji všem, kteří mají rádi humor M. Perryho. Největší škoda je, že byla natočena pouze jedna série, ale zase na druhou stranu můžeme na tento seriál vzpomínat v tom nejlepším. ()

Mr.Lojza

Práce Aarona Sorkina se mi velice líbí. Podobné náměty v jeho tvorbě v podobě Newsroomu mi nevadí, jelikož ho „chytří lidé“ nenechali dodělat své dílo. Nicméně skončení Studia 60 mi tolik nemrzí jako konec další pěkné role Matthewa Perryho, protože každý ve svém životě musí párkrát narazit, aby si odnesl ponaučení, které přetaví ve své veledílo typu Newsroom. Aaron Sorkin každopádně patří mezi mé nejoblíbenější scénáristy a doufám, že jeho nejzářnější dílo nás ještě čeká. ()

Hawkeyep

Hodnotím po 2 dílech...třeba to ještě změním... Sláva české HBO, že budou dávat tento seriál...třikrát sláva. + konečně něco nového ()

redalert21

Já nevím, serialová produkce me nikdy moc nezajimala ale kvuli Perrymu sem se do toho dal a myslel sem, že me nemůže zklamat, avšak stalo se, holý průmer, nedivim se zruseni serialu : / skoda, mohlo to byt i zajimave, ale hraní na "dokonaleho, vytizeneho" scenaristu mu neslo : / ()

sankacoffee

Seriál nám představí duo producent-scénárista navracející se zpět do věhlasné ale skomírající komediální show a svou brilantností jí mají pozvednout do výšin geniality, kde ještě nikdo nikdy nebyl. Bohužel tu chybí větší konflikt, kvůli kterému se o oba více zajímat, protože svým návratem už dosáhli svého a případný neúspěch má na svých zádech jejich šéfová Amanda Peet, která ve své roli nepůsobí moc věrohodně. Podobně je na tom "největší hvězda show" Sarah Paulson a bejvalka scénáristy Matta Perryho. Glorifikována jako komediální herecký génius, působí však prkenně, hloupě a imho asexuálně. Seriál sází na slovní přestřelky, kdy postavy na sebe jakoby ve spěchu rychle mluví o mnoha věcích najednou, ironicky, sarkasticky a s nápisem na čele "jsem chytrý a vím to". Jenomže takto mluví téměř všechny postavy, což ve výsledku působí uměle, chybí u nich logické odlišnosti. Samotný obsah show, tedy vtipné scénky jsou ve skutečnosti pouze trapné a ničemu také nepomáhá nikam jdoucí romantické tokání mezi Perrym a Paulsonovou, mezi nimiž je nulová chemie. Není se proč divit, že Studio 60 po první sezóně odpískali, bohudík další Sorkinovic dílka (Newsroom, Social Network, Moneyball) jsou minimálně o třídu až dvě lepší. ()

VUCAKO

Pro mne jeden z nejlepších seriálů vůbec (jak příznačné, že byl useknut po 22 episodách). Brilantní konverzační show ("Walk and talk"), kde se spojuje nadprůměrně dobrý scénář s vynikajícími výkony herců. Musím se přiznat, že pro některé jsem měl slabost už dříve (Matthew Perry, Sarah Poulson), ale nakonec musím ocenit všechny hlavní role. Nic není černobílé a vývoj postav je další ze skvělých věcí v tomto seriálu. Zákulisí vzniku týdenní "live comedy show" je velice zajímavé a uvědomíte si, jak může být těžké vyhovět všem (majitelé TV kanálu, inzerenti, diváci, ..) a přitom zůstat vtipní.. You kept that from me? -- When you're high, you keep it from everyone. -- Not me. Never me. I'm the one person. ()

Igy007

Když se výborní herci (a mezi nima moc pěkná chemie) zhostí chytrého scénáře a navíc je to komedie, u které se zasměju ... tak dávám 5 hvězd, jak jinak. I když má to jednu chybičku - málo dílů. P.S.: Vitfrt za mlada nebyl zrovna k nakousnutí, ale jako "dědek" je dóst dobrej (esli mi jako rozumíte ;-) ()

u.mojitko

Moc mi to nesedlo, nutno přiznat, že mluva účinkujících byla značně rychlá a nepobral jsem vždy všechna slova, i přesto se daly pointy, které mi nepřipadly téměř vůbec vtipné a jejichž dramatičnost mi, až na pár závěrečných scén, během všech dílů také unikala, snadno pochopit. Max ***. ()

koci

Yes, yes, yes, yes!!! I fu**ing love it!!! Po druhé epizodě jsem ani nemohl popadnout dech, tohle je obrovská porce mého nejoblíbenějšího tématu - metashow. ()

macoslavek

aarone.. i ty jeden, zase jsi uhodil hřebíček na hlavičku.. tohle já můžu - geniální nápad, výborné herecké obsazení, strhující zápletky a trocha té kontroverze navrch.. sežrala jsem to za dva dny, přilepená k monitoru.. a chci VÍC! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry