Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

sskrblik

Určitě hodně originální seriál, velmi zajímavý příběh, jen mě to tolik neuchvátilo, abych sledoval díl za dílem. Některé díly se mi líbily velmi, ale časem už jsem to přestal vnímat a nad seriálem zanevřel. Když to vidím v televizi nepřepnu to, zajímá mě co se tam bude dít, ale to se stane ostatně docela málokdy. ()

drake31

Heroes ... seriálový fenomén ktorý ma svojou prvou sériou položil na lopatky a nedovolil mi vstať ... seriál ktorého postavy pre mňa boli-sú-aj budú nezapomenuteľné ... seriál pri ktorom sledovaní som mal na chrbte zimomriavky, pomaly nemohol spávať aby som videl ďalšiu časť, a stal sa tak mojim najobľúbenejším seriálom vôbec ... ale príchodom ďalších sérií sa to len kazilo. Tento fakt som si nechcel dlho pripustiť, nechcel som vidieť čo bolo všetkým zjavné ... že už to nie je to čo to bývalo na začiatku, a tento seriál sa tak stal len obyčajným varením z vody. Heroes to majú veľmi nahnuté, ale uvidím po 4.sérii (ktorú už mám asi 2 mesiace a nie a nie si ju pozrieť) či ostanú alebo pôjdu z TOPky preč. ()

hroubek

Když, se poprvé Hrdinové ukázaly musel mít z toho každý fanoušek seriálů druhé Vánoce. Prostě motivy komiksu natažené do seriálu. To způsobilo, že geniální první řada měla ohromný úspěch a měla dobře nakročeno k tomu aby se stala kultovní. To by ale nesměla přijít scenáristická stávka, která nejen pohřbila celou druhou řadu, ale málem i celý seriál, který se z toho skoro nedokázal vzpamatovat. Tenhle velký nepořádek měla spravit třetí řada, jenomže to by nesměla být překombinovaná až ke stropu a postavy by nesměly měnit svůj názor během epizody tolikrát, až to není pěkný a to se ani nevyjadřuji o tom, že v každém díle je snad jeden a vice zvratu, který z celku dělají neuvěřitelný guláš. Nakonec přichází poslední série, která se rozhodla držet spíše při zemi a funguje to velmi dobře to díky postavě Samuela v podání Roberta Kneppera, jenž trochu rozvířil vody seriálu. Je opravdu k neuvěření co dokázali tvůrci udělat s takhle slibným projektem. Velké poděkování patří Zachary Quintovi jehož Syler je nejzajímavější postava i přesto, že otvírá lidem hlavy a Masi Okavy jehož Hiro je opravdu moc dobře zahraná postava. Abych to sjednotil vidět první sérii je skoro povinnost a zbytek jen na vlastní nebezpečí, protože to v některých chvílích není vůbec pěkná podívaná. ()

VanTom

SEZÓNA 1 - 90%: Už klasika, výborné postavy, neotřelý námět, chytrý děj, škoda závěrečného rozuzlení; SEZÓNA 2 - 60%: Všeho více, ale nic lépe; SEZÓNA 3 - 30%: Zde dostoupila vrcholu scénaristická nemohoucnost - postavy se chovají až extrémně nelogicky a nekonzistentně, takže mění své názory a přesvědčení ob dva díly, nejednají za sebe, ale tak, jak jim někdo vyloží (nakreslí) jejich budoucnost; SEZÓNA 4 - 70%: Nakonec se seriál přece jen zvednul, postavy se sice nechovají vždy logicky, ale aspoň stejně v celé sezóně, hlavní záporák je charizmatický a až do půlky vůbec není jasné, co zamýšlí a jestli je to vůbec záporná postava, a velmi příjemné je občasné hostování postav z minulosti seriálu. A přestože plánovaná 5. sezóna (kde se měli Hrdinové odhalit světu) už nevznikne, i takto otevřené zakončení seriálu je uspokojivé. ()

Imune

První série byla vážně povedená, dál to šlo, jak už bývá zvykem, ke dnu. Když už tam pořád někdo někoho zachraňuje, všichni sou chvíli dobří, potom zase zlí, stalo se z toho moc velký drama a to je škoda, zdaleka nebyl využit potenciál tohoto námětu. Z posledních 3 sérií určitě nejlepší poslední, ale na konci to be continued...? Škoda, že nebyla možnost to zakončit jak se sluší a patří. Pro mě ve shrnutí lepší 3. 70% ()

romajz15

První sériie je geniální kombinací X-menů a Přátel. Akční scény střídají dramatické momenty, jak v rodinách, tak mezi přáteli. Každý díl vám dá řadu záhad, další na jednu záhadu odpoví a deset záhad přidá. S dalšími sériemi už mizí tohle tajemno a to drama kolem postav, a celý příběh už spočívá prakticky jen v akčních scénách. ()

Ichabod

Tento serial sleduji od doby co v USA davali treti dil a stale pri "previously on Heroes" mam husi kuzi a uvedomuji si, ze je to fakt asi nejlepsi serial jaky jsem kdy videl. Snad casem nespadne do rutiniho "nikam neposouvani pribehu" jako v Lost. Uzasne obsazeni Hrdinove se rychle dostavaji pod kuzi od roztleskavacky po zdravotniho bratra jsou herci neokoukani a velice sympaticti. Herecke vykony jsou nadprumerne, kamera a hudba je dokonala, efekty malinko televiznejsi ale to ani nestoji za vytknuti.Stejne jak atmosfericky je zacatek, kde se shrnou predchozi udalosti ma kazdy dil i dokonaly cliffhanger na konci. Zatimco u Lost si na konci dilu reknete maximalne " What a fu*k? " tak u Heroes dostanete vzdy satisfakcni odhaleni neceho velice duleziteho. Jen tak dal. (07-12-2006) Druha serie ma kvality malinko jinde ale presto zabavnosti se prvni sezone rovna. S vyjimkou uvodnich pasazich z davneho Japonska - to bylo opravdu mimo. ()

liuk

Netuším proč, ale pokaždé když si pouštím další epizodu Heroes (s vyjímkou prvních pěti dílů, ty jsem docela žral), tak k ní přistupuju s despektem a až tak po 20 minutách mě dokáže přesvědčit, že se na to nějak koukat dá. Čím je dílů víc, tím mě jednotlivé postavy začínají víc štvát a nezajímat. Ale nejhorší na Heroes je ta neustálá snaha o epičnost a výpravnost, která je fakt často až směšně trapná: Furt tam hrají ty indické chorály, jak píše Superpero a v každým díle musí zaznít aspoň pětkrát repliky na "I tried to be a hero." "You are hero." a nejhorší výmysl "Save the cheerleader, save the world." Aspoň, že tu přehannou vyumělkovanou "uvěřitelnost" zachraňuje Hiro, ale taky mu už nějak dochází dech. Ty 4* dávám jen protože mě to tak nějak furt nutí na to koukat, i když často s pohledem v sloup. 3,5* ()

e.Xit

/1.serie/ Měla dost nášláplo k pěti hvězdám a tomu nejlepšímu co v televizi kdy běželo. Ale po první pauze se tam začlo objevovat čím dál tím víc postav a pomalu se začla vytrácet hutná atmosféra. /2.serie/: Nuda a scénáristický hovno. Pro mě největší seriálové zklamání. /3.serie/ ??? ()

Spock

Tak to vypadá, že jsme tento rok propadl jako mnozí jiní sledován nové vlny kvalitních seriálů, která nás zaplavuje. Nemůžu říct, že by to nebylo nepříjemné zjištění. Heroes se v mém pomyslném žebříčku těchto seriálů umístili nejvýše. Vtáhly mě do děje a nepustili, byla to vážně krize čekat na další díl. Po první sérii jsme ovšem nadšený, ale hlavně nedočkavý z toho co bude dále? Úspěch tohoto seriálu vidím hlavně ve velmi dobře postaveném příběhu a typizaci hrdinů, kteří v něm vystupují, divák má možnost je poznat jako lidi, proniknout maximálně do jejich životů a zároveň si jednotlivé z hrdinů klást jako střípky do mozaiky celého příběhu, který se točí kolem několika problémů. Frakce jsou proměnlivé a ten kdo byl včera přítel je dnes nepřítel. V některých momentech mě zvraty seriálu zasáhly jako blesk z čistého nebe. Což je v případě snahy udržet diváka u obrazovky jistě dobře. Zároveň musím ocenit výběr hlavního nepřítele. Sylar je se svými jemnými rysy a vzhledem bázlivého chlapíka prototypem záporáka, který tu dlouho chyběl. Rozumné rafinované chování, strategické uvažování, žádná primitivní ani nekultivovaná mlátička, ale naopak inteligentní protivník, který sleduje svůj ďábelský plán. Z hrdinů pak osobně fandím nejvíce Hirovi, je to sympaťák se srdcem na správném místě. Jedna z mála věcí, která mi na seriálu vadila, je pro mě určitá překombinovanost některých věcí. Každopádně doporučuji všem, návykovost je vysoká. ()

JekoRek

hodně dobrý seriál, ale na lost asi nemá. 92% Druhá řada dost nuda. Třetí řada: začátek dost nuda později tak 70%. 4. řada: Tak dost! Měním hodnocení na 3* protože to už opravdu nejde. 51% ()

horacko

Ja toto proste milujem. Ľudia, čo majú zvláštne schopnosti....to je pre mňa ako keď dieťaťu dáte jeho vysnívanú hračku. Niet postavy, ktorá by sa mi v tom seriáli nepáčila. Dokonca a samotný Syler má svoju charizma, ktorou si získava divákov. Čo sa týka scifi seriálov, tak spolu s Nezvestnými rozhodne najlepší. ()

blackJag

Věci s komiksovým feelingem mám hodně rád a díky ohlasům jsem se na tento seriál dost těšil. Mám za sebou první sezónu a musím říct, že jsem spíš zklamaný než nadšený. Finále celé série je strašně odfláklé, veškerý potenciál zůstává nevyužitý a celé je to navíc hrozně roztahané. V jednotlivých epizodách se toho moc neděje a kdyby celou sérii dali na poloviční počet dílů, mohlo to být o něčem jiném... Po zhlédnutí dalších tří sezón musím nakonec s hodnocením (původně 65%) výš. Zpětně musím kvitovat s povděkem především velmi dobré obsazení, úroveň triků a dějovou vynalézavost, která byť se potýká s tématickou logikou, nechává diváka v neustálém střehu. Po skončení čtvrté série mám navíc na další pokračování vyloženě chuť, už se ale asi nedočkám. 4. sezóny: 1/23, 2/11, 3/25, 4/19. II 85% ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)