Ajťáci

Ukážka z filmu 4
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Jednoducho geniálne. Dvaja bežní aj keď celkom rozdielni ITčkári, ich nie celkom zorientovaná šéfka a jedna celkom jednoznačne zorientovaná karikatúra sexistického bossa. Ich niekedy obyčajné inokedy úplne absurdné historky zo života ma privádzajú k výbuchom smiechu aj v nočných vysielacích hodinách. Občas v seriáli reflektujú britské pomery a situácie, ktorým nemusíme rozumieť, ale keď sa diel točí okolo mačovského šéfa, tak netreba ani čítať titulky. Výborné české titulky sú na osobitnú pochvalu, niekedy obdivujem, ako dokázali vytvoriť takýto preklad. ()

Danikaa

Tento seriál, to je nekonečný zdroj humorných scénok a dialógov. Asi každý z nás zažil technickú podporu typu skúste to vypnúť a zapnúť, pripadne reštartovať. A šéfky typu Jen, ktoré nevedia ani čo riadia, no vedia z každej situácie vykorčuľovať tu máme dodnes. Jej prekladateľské schopnosti.... Úžasné 😄. Veľa nezabudnuteľných scénok. Aj tento seriál môžem pozerať zhruba každé dva roky znova a znova. ()

hot_spot

I přes pár slabých míst (většina scén s bossem) je to celkem švanda. IT humor sice většinou spočívá v nezapojených zástrčkách a PC maniaci tím pádem můžou být zklamání, ale vidět v akci kreatury jako jsou fanoušek Cradle Of Filth nebo Maurice stojí za to. "We don't need no education.." "Yes you do, you just used double negative." ()

P1tr

0118 999 881 999 119 725 3 Dokonalý seriál, plný hlášek, ve kterém nenarazíte na slabý díl. " Zkusili jste tvrdý náhodný restart?" Za týden jsme s partou kamarádů shlédli obě série zhruba třikrát a pokaždé to bylo lepší. To o něčem svědčí:) " A zkusili jste to vypnout a zapnout?" ()

codeman

Four! I mean five! I mean five stars! Jeden z mých nejoblíbenějších sitcomů. Hláškami může směle konkurovat Červenému trpaslíkovi. Doporučuji sledovat v originále, český dabing je zde hodně, ale opravdu hodně slabý. ()

pugs

Príbehy troch kamarátov, ktorí pracujú v podzemí s počítačmi, ale v podstate - nemajú čo robiť. Po prvom dieli som Partičku IT (áj tý) odsudzoval nie príliš vtipným vzhľadom sitcomu, až potom sa na mňa spustila IT vlna, ktorej som nemohol odolať a pozeral som čoraz viac častí. Zatiaľ čo prvá séria sa ešte len rozbieha, druhá si strieda diely s dobrými a zlými, ale tá tretia - slasť! Každá jedna epizóda bola vtipná, nespomaľujúca a každý sa musel chytať za bránicu, aby to prežil. 1. séria - 8/10; 2.séria - 9/10; 3.séria - 10/10. IT Crowd si fanúšikovia britského humoru zamilujú stejnak rýchlo ako napríklad najvernejší fanúšikovia Red Dwarfu. Ako som písal, tak Graham Linehan je génius, ktorý Vám svojimi dielami daruje pár rokov života, pri ktorom konci, si ešte raz s radosťou pozriete IT Crowd. 10/10 ()

Specs

Hlášky: Denholm: - "Uvádíte, že máte velké zkušenosti s počítačem." Jen: - "Ovšem... to jsem uvedla... to ano. S počítačem mám opravdu hodně zkušeností, například emaily... posílání emailů, přijímání emailů, mazání emailů a je toho víc." Denholm: - "Dál?" Jen: - "Web, práce s myší. Kliky, dvojkliky na monitoru také a klávesa a to jak to stojí vedle stolu." Denholm: - "Pevný disk?" Jen: - "Správně!" & Roy: - "Haló IT." zákazník: - "Dobrý den, mám asi něco s počítačem." Roy: - "A zkoušel jste to zapnout a vypnout?" zákazník: - "Né…já to zkusím. Děkuji." Roy: - "Rádo se stalo." & (Denholm mluví o 'mrtvé' Jen.) Denholm: - "Jak mi Jen chybí. Byla stejná jako já v jejím věku. Když jsem byl v jejím věku byla jako já v jejím věku. Byla jako já v mém věku jejím věku. Když mi bylo jako jí, připomínala mi mě." & Roy: - "Hele kdyby sem přišla ta Judy, tak tu nedělám, nikdy jsi mě neviděl. Něco si vymysli, hlavně se jí zbav. Poznáš jí snadno, má tři řady zubů." & Moss: - "Dobře, že pochválil ty hochy od záchodů, odvádějí dobrou práci. Viděly jste ten záchod ve dvanáctém? Jako byste jely na dovolenou. Už ani nechodím doma, nosím to tam." & Jen: - "Proč jste tady?" Richmond: - "Je to dlouhý příběh..." Jen: - "Tak to na to kašlete." & Jen: - "Zapomeň prosím tě na ten nesmysl z internetu, ty přece neumřeš! No ták, vesele. Chceš zkazit celý pohřeb?" & Douglas: - "Jen, máš chvilku?" Jen: - "Ne, nemůžu, mám fofr a na žádnej výlet vrtulníkem nechci." Douglas: - "Na to jsem se vůbec nechtěl zeptat." Jen: - "Tak co chceš?" Douglas: - "Nó... na něco... pracovního?" Jen: - "Co je tohle za oddělení?" Douglas: - "Prosím?" Jen: - "Pokud je to něco pracovního, určitě víš, co je tohle za oddělení. Ve kterém jsi oddělení?" (Douglas se podívá po Royovi a Mossovi.) Douglas: - "Nevím, nějaký homosexuální asi." & Denholm: - "Pánové, když jsem zakládal Reynholm Industries měl jsem pouze dvě věci. Sen a 6 milionů liber." & Denholm: - "Doufám, že nezní arogantně když řeknu, že jsem ten nejdůležitější člověk na světě." & (V kině.) hlas: - "Kabelku byste neukradli. Auto byste neukradli. Ani dítě byste neukradli. Policistu byste nezastřelili... a potom neukradli jeho přilbu... nevykonali do ní potřebu... neposlali byste ji vdově... a pak ji znovu neukradli! Stahování filmů je krádež! Dopustíte li se jí, ponesete následky!" Roy: - "Ty nový protipirátský reklamy jsou dost drsný..." & Roy: - "Je to nějakej Tarantinem produkovanej jihokorejskej zombie film." Douglas: - "Wow! Netušil jsem, že je i Jižní Korea." & Jen: - "Tak kdo si dá dezert?" Roy: - "Tohle není dezert?" Jen: - "Ne, to je tatarka!" & Jen: - "A až se začnete bavit o pamětích a RAM..." Moss: - "RAM je paměť!" & Jen: - "Pokud napíšete 'google' do googlu... můžete zničit internet. Tak prosím... nikdo to nezkoušejte! Ani z legrace!" (Nechápavé výrazy.) "Tohle není legrace, mužete-zničit-internet!" & Moss: - "Právě prošla okolo mého ZX Spectrum a vůbec nic neřekla?!" & (O Jenině řemeslníkovi.) Roy: - "Načapali ho jak... čůral do dřezu!" Jen: - "Proboha! Do kterého dřezu?" Roy: - "Do všech." & Douglas: - "Takže, no, vybral jsem nějaké peníze z penzijního fondu... a přišel o ně na jednom koni!" účetní: - "Ano. Vy jste hazardoval s penzemi našich zaměstnanců?" Douglas: - "Hazardoval? Ne, ne, ne. Jel jsem na koni a vypadly mi z kapsy." & Moss: - "Někdy bych chtěl políbit tvé nápady, Royi." & (Jen si prohlíží malou černou krabičku s červeným světýlkem.) Jen: - "Co je to?" Moss: - "Tohle, Jen, je internet." Jen: - "Co?" Moss: - "Je to fakt." Jen: - "Tohle je internet? Celý internet?" Moss: - "Jo. Požádal jsem o půjčení, abys to mohla použít na svůj projev." Jen: - "Je to tak malé!" Moss: - "To je jedna z překvapivých věcí." Jen: - "Vydrž, nemá to žádné dráty nebo něco." Moss: - "Je to bezdrátové..." Jen: - "Oh, ano, dneska je všechno bezdrátové. Můžu to použít na svůj projev? Co když to někdo bude potřebovat?" Moss: - "Oh, ne, ne, lidi se pořád budou moci připojit. Bude to stále fungovat." Jen: - "Oh, dobrá dobrá." Moss: - "Říkám ti, ukážeš to akcionářům a hned budeš mít ohlas." Jen: - "Můžu si sáhnout? Oh, to je tak lehké." Moss: - "Samozřejmě, Jen. Internet nic neváží." Jen: - "Ha ha. Ne, samozřejmě, že ne." (Přichází Roy.) Roy: - "Hej! Co dělá Jen s Internetem?" Jen: - "Moss říkal, že to můžu použít na svůj projev." Roy: - "Jsi blázen? Co když to upustí?" Jen: - "Neupustím, budu o to pečovat." Roy: - "Ne. Ne, Jen. Ne, tohle musí jít přímo zpátky na Big Ben." Jen: - "Big Ben?" Moss: - "Jde to na vrchol Big Benu. Tam, kde je nejlepší příjem." Jen: - "Slibuju, že nenechám nikoho, aby se tomu něco stalo." Roy: - "Ne, Jen, je mi líto. Starší by tohle nikdy nedovolili." Moss: - "Ne, ne, Royi. Mluvil jsem se Staršími ani ne před hodinou. Řekl jsem jim, že Jen vyhrála zaměstnance měsíce a byli ohromeni - chtěli udělat cokoli, co by pomohlo." Jen: - "Počkej chvíli. Starší? Starší ví, kdo jsem? Musíš mi to dát!" Roy: - "Ne, Jen, promiň, je to moc riskantní." Jen: - "Oh, prosím, Royi." Roy: - "No, Mossi, bylo to kompletně demagnetizováno?" Moss: - "Stephenem Hawkingem osobně. Mimochodem, gratuluje." Roy: - "No, když je to OK s Hawkem..." Jen: - "Takže, dostanu to?" Roy: - "Dostaneš." & (Jen propadla chatu.) Jen: - "Ale... Někdo si mě přidal do přátel. Chodila jsem s ní do školy. Jak se jí asi daří? Moc dobře ne... To je fajn." & Roy: - "V jaké společnosti to žijeme?" Jen: - "Co?" Roy: - "Očividně žijeme ve společnosti, která vidí muže, který chce nafotit pár nahých stařenek, jako nějakého podivína!" & (Roy fotí Mosse.) Moss: - "Takže tu baňku mám držet ve stylu 'Wow, právě jsem něco objevil!' " Roy: - "Přesně tak. Ano." Moss: - "Ale co jsem objevil?" Roy: - "Na tom nesejde." Moss: - "No vlastně docela jo." Roy: - "Fajn... takže jsi objevil... atomovou bombu." Moss: - "V baňce?" Roy: - "Přesně tak." () (menej) (viac)

giovanni3

Skvělý seriál v každé sérii, ale nevyvaroval se několika slabších dílů a scének což je škoda, ale nic to nemění na hodnocení. 5z5 ()

Masrii

Geniálně vymyšlený britský seriál ze stejné dílny jako Black Books. Skvělá kombinace lidí v IT oddělení (povaleč Roy, slušňák a naprostý opak Roye Moss a Jen, která o počítači neví ani jak se zapíná), úchylný vedoucí celé společnosti (jeho otec se mi ale zamlouval na tom postu více, škoda, že skončil rozpláclý před mrakodrapem), skvěle nadabovaný gotik (obzvlášť se mi líbila jeho první episoda - "Blik, blik, blik, pak čekám...chvíli nic...a potom...dva bliky") a všechno obohaceno o skvělé hlášky a prapodivné zážitky hrdinů.. 95% ()

tommy187

Skvelý seriál. Jeden zo základných a najznámejších britských sitcomov. Veď kto by nepoznal bláznivú šéfku, ktorá nevie nič o počítačoch, "primrznutého" šéfa, a dvoch skvelých pracovníkov? Skvelý seriál, hlavne prvá séria a prvé časti ... Úplne perfektný seriál, ktorému len krôčik chýbal k plnému bodovému zisku :) 87% ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake