Ajťáci

Ukážka z filmu 5
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

mikinhoo

Seriál by zasloužil za první dvě sezóny plný počet hvězdiček. Bohužel míra vtipnosti pak radikálně klesá, herecké výkony taktéž a začne se dostávat ke slovu trapnost. Naštěstí stále máme ty první dvě sezóny, které jsou hodně povedené. ()

honajz2

První dvě série takřka geniální, třetí začala upadat a ta čtvrtá je vyloženě slabá. I tak to je ale vydařený sitcom, ke kterému se budu rád vracet - ale jen k některým epizodám. Mé srdce si to na rozdíl od Mighty Boosh nebo Black Books nezískalo. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám a sériím. 4* ()

ZoltanCZ

Masakr...málem jsem umřel smíchy....Graham Linehan se překonává a opět dokazuje, že britové jsou mistři sitcomů. Navíc výborné herecké obsazení, plejáda šílených postaviček a jeden Gotik. Paráda. Těším se na další řadu. EDIT: Druhá řada má po čtyřech dílech stejnou kvalitu, hlavně u prvního dílu jsem se smál tak, že mě to málem roztrhlo zevnitř :) Poslední dva díly jsou trochu slabší, ale stále velmi povedené. EDIT2: Třetí řada místy trochu slabší, ale stále jsem se s chutí zasmál. Zůstávám na maximálním hodnocení. ()

kombajn

Málokdy dám něčemu 5 hvězdiček. Ano, jsem IT, ale to s tím nemá co dělat, byť to téma je zpracované skvěle a ruku na srdce, ta hláška se zapnutím a vypnutím... ...no tak to prostě je. Není moc TV sitcomů, které bych chtěl vidět znova. A není moc TV sitcomů, u kterých se člověk může v klidu vyhulit a pustit si celou řadu díl po dílu. Celou sérií jsem viděl asi 15x a skoro z toho můžu citovat. Nevím jak dopadl český dabing, ale v originále si tento seriál rozhodně 5 hvězd zaslouží, protože to je první TV produkt, který mně rozesmál od dob Červeného trpaslíka, až na to, že "trpaslík" je proti tomuto příliš nařeďený a nudnější... ()

Nuala

Trpaslík je sice ještě lepší, ale tohle rozhodně stojí za to! Do postav se prostě zamilujete ať chcete nebo ne... Tak snad budou dalsi dily... :) A více Richmonda, je k sežrání!!! :D ()

(mOnkey)

I když já osobně nemám o počítačích ani jim podobných technologiích ani páru, tahle IT banda se mi nějakým zvrhlým způsobem zamlouvá. Asi to bude těmi pošahanými asociálními individui, která pobývají ve sklepě lichotivě zvaném "kancelář". Roy i Moss jsou prostě skvělí a i na Jen jsem si postupem času zvykl (o Richmondovi raději ani nemluvě). První série je super, ve druhé se tvůrci až příliš odklonili od původního konceptu (ale Gay musical called Gay je výborný!), přesto se jednalo o vysoce nadprůměrné epizodky, a tak doufám, že ani průběh třetí série nezklame - zatím mám za sebou první 2 díly a jemně se mi zdá, jako by seriál nevěděl, jakým směrem se ubírat. ()

HappySmile

Mám pocit, že se tenhle seriál každým svým dílem snaží překonat absurdnost všech předchozím epizod dohromady. Když se na to nebudete dívat moc vážně a odpoutáte se od toho, že "tohle se ale opravdu nemůže nikdy stát", tak se vám to bude pravděpodobně líbit. Koneckonců hlavní postavy jsou samy o sobě hodně zajímavě napsané, většiné dost přehánějí a přehrávají, ale tak je to mají ve scénáři. Nakonec to dopadne vždycky tak, že si po každém díle říkám s čím asi tvůrci přijdou příště, takže jako tahák na další a další díly to funguje dobře. :) ()

Jonash87

Vynikající britský sitcom, i když poslední, čtvrtá řada byla o něco slabší. Skvělé hlášky, úchylný hlas černocha Mosse a celkový povedený scénář. Jen doufám, že případná pátá série naváže svou kvalitou na té třetí... Každopádně by to žádnému příznivci komediálních seriálů nemělo uniknout! ()

rakovnik

Viděl jsem krátký čas před Black books a skvěle se bavil. Především Moss je téměř geniální postava ajťáka se vším, co k tomu patří. Vztah těchto nepraktických, téměř asociálních "bláznů" k přitažlivé šéfové, jež naopak nemá ani ponětí o tom, jak IT funguje, vytváří veliké množství komických situací, většinou pečlivě vypointovaných. Absurdní, suchý anglický humor. Je sice pravdou, že některé díly jsou slabší, ale na druhou stranu mnohé scény nezapomenutelné (viz internet). Viděno v originále, s titulky. ()

dezorz

Sitcom presne tak silno priblbly ako ma len dobre priblbly sitcom vyzerat. -------------- Update, seria 2 - presne tak priblbla 2 seria, ako druha seria NEMA VYZERAT. darmo, uspech znicil vsetko dobre. ()

MCZ

Čekal jsem mnohem více. Je to jen pouhý sled více či méně zdařilých gagů v tajuplném světě informačních technologií. Často jsem měl pocit, že seriál je tolik populární spíše pro prostředí, kde se odehrává, než pro samotný děj. Do Black Books má IT Crowd přeci jen daleko a už vůbec se nedá srovnávat s klasikami sitcomu jako je třeba Černá zmije. Zjištění, že hasiči se v případě požáru přivolávají zásadně emailem je určitě velice zábavné, ale jinak toho smíchu mohlo být více. Možná by nebylo od věci posunout děj i charaktery do více absurdní roviny, takhle mi to zatím přišlo jako značně nevyužitý potenciál. 6/10 ()

shyster

Poprvé jsem viděl jen 10 minut z prvního dílu. Nebavilo mě to. Přiřadil jsem to k nové vlně britského sitcomu, která mě nechytla a koukl jsem se radši na něco jiného. Po pár měsíců jsem se k tomuto seriálu vrátil a byl jsem ohromen tím, jak mě dokázal pohltit. Vtipy jsou dovedené k dokonalosti (můj favorit je díl s gay muzikálem). Jen mi uniká smysl jedné postavy, která je zavřená v kumbálu.... ()

Abes

01001101 01101111 01100011 01101001 01101110 01101011 01111001 00100000 01100100 01101111 01100010 01110010 01100101 01101010 00100000 01110011 01100101 01110010 01101001 01100001 01101100 01100101 01101011 00101110 ... binary :o) ()

MrPierc

1 série za 5*. 2. série už ztrácí tempo a gagy mají stejnou podstatu. Jinak Britové opět dokazují, že jsou velmocí v ironických seriálech. ()

Nautila

Trochu slapší, než Black Books a hlavně zezačátku mi vadila ta kopíračka dříve jmenovaného seriálu. Zkrátka, zase jeden Ir, bláznivá ženská a blb, plus pár vtipů opravdu zaznělo stejným způsobem i v BB. Pak to konečně přešlo a už se jelo. PS: Richmod rulez! ()

KooNY

Skvělý sitcom, geniální hlavní tři postavy (Moss, Roy, Jen), úžasné nápady, prostě IT Crowd je výborný seriál. Třetí série nic neztratila, a IT potvrdili, že patří k nej sitkomům vůbec. 1.série = 100% 2.série = 95% 3.série = 95%. ()

Sinn

Tenhle seriálek se mi zaryl pod kůži, především tedy již kultovní hláškou "Have you tried to turn it off and on again?". První serie byla dokonalá, druhá malinko slabší a ve třetí mi chyběl Richmond, moje oblíbená postava (i když kdo z nich vlastně nebyl :)) a poslední, čtvrtá serie, byla sice velice zábavná, ale 5* dávám především díky té první, nepřekonatelné a také nepřekonané. Osobité postavičky, musíte je buď milovat nebo nenávidět. Já doporučuji to první. A v originálním znění :) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake