Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

-robi-

Dle mého soudu absolutně nejslabší z celé série, tedy ve filmovém podání. Knize nelze vyčíst nic. Naopak si troufám říci, že kdybych ji nečetl, asi bych se mnohdy ztrácel v ději, do kterého bylo vloženo co v knize není a naopak odstraněno vskutku mnohé. V některých případech jsem i zvědav, jak se poslední díl popere s těmito úpravami, když některé jsou v jistém ohledu pro poslední díl vpravdě klíčové. A upřímně se bojím. Zpět však k dílu, který jsem, mírně varován, raději shlédl až s delším časovým odstupem od jeho uvedení, abych svou případnou kritikou nekazil kinům, videopůjčovnám a videoprodejnám obchody. Ještě teď se nemohu vzpamatovat ze sledování prázdného dílu, u kterého jsem stále přemýšlel, zda si autor scénáře dělá srandu či jen legraci. Většina tohoto dílu se zaobírá milostným životem náctiletých, muckáním, jak je zde jmenováno na úkor v podstatě jakéhokoliv děje. Jistě, je hezké sledovat nalézaný milostný život hlavních hrdinů, ale nemyslím si, že by zrovna příběhy Harryho Pottera byly vnímány jako romantické a milostné. Divák očekává něco zcela jiného. Alespoň já jsem očekával. Nyní stále očekávám uvedení skutečného Harry Potter a Princ dvojí krve a prohlášení stávající verze za jakýsi žert s diváky. ()

stebetalka

Předchozí díly se mi líbily víc... Moc akce a málo citů... Aspoň já teda čekám celou dobu na to, až se Harry zamiluje... Ale jináč príma podívaná.. ()

J.Bonnie

nevím, jestli je to tím, že jsem byla nucena si tenhle film "vychutnat" jen na malé obrazovce malinké televize, ale prostě mě narozdíl od předešlých dílů tolik nevzal. Hlavně od Fenixova řádu. Voldemort se tady skoro neukáže, strach máme mít tak možná z mladýho albínka, kterej se celé předešlé díly zmohl akorát na machrování, ale jinak to byl vždycky srabík, a toho, promiňte, se já opravdu bát nebudu, ani když ho pán zla k něčemu jakože prejže rejže povolal. A úžasný silný vztah Harryho a Seria Blacka je tady "nahrazen" nějakým pusinkováním s holkama...sorry, ale doufám, že dvoudílné završení potterovské ságy bude opět na úrovni jako předešlé díly. ()

prcko

Všetci nám už celkom vyrástli a Ron asi najviac. Hovorím si, budem zase porovnávať? Musím priznať, že pán Yates ma prekvapil. Z filmu bolo poznať, že celý diel bol hlavne o vzťahoch a odlišnosti medzi knihou a filmom mi tu vôbec nevadili. Až na dve výnimky a to na začiatku od Hogsmeade po hradnú bránu a v poslednej napínavej scéne vo veži. Ale nakoniec som aj to prekusol a nečitatelia a nedetailisti ani nebudú vedieť o čom točím. Bohužiaľ v tomto prípade mi prišiel film celkom rozťahaný, možno to bolo aj tým, že bol tak temne ladený. Všetci ale dobre zahrali (len ten Malfoy zostáva nejaký divný) a stále je v tom tá trocha mágie :-) 75 % ()

ReproBoy

Horror, akčňák, Sci-fi? Rozhodně změna a opět k lepšímu. Princ dvojí krve je daleko tmavší, ponurejší i příběh je hlubší. Rovina knihy je téměř stejná. Rupert Grint tentokrát předčil Daniela Radcliffa ()

Bow

Pro mě jakožto fanouška a čtenáře, byl film velkým zklamáním co se týče obsahu. Pro mě základní věci naprosto chyběly a místo nich přidané ne moc pochopitelné scény. Jako například začátek kdy Harry sedí někde na nádraží a má jít se slečnou na rande tak stejně i požár domu Rona a Giny. 153 minut bylo zaměřeno na dospívání místo na podstatu kterou byly vitály! Film pro mě neměl šťávu a přecházel s různých fází, které člověk ani nevnímal.. Od druhého dílu to šlo už z kopce ale tenhle byl naprostá katastrofa a děsím se násedujících. ()

Cassovian

Tak tomuto dielu som prišiel na chuť, až po jeho treťom vzhliadnutí. Preto som i poopravil jeho hodnotenie z pôvodných dvoch na 4 hviezdičky :). Sága sa pomaličky chýli ku koncu....Pri tomto filme ma najviac mrzelo, že nie je poriadne objasnená totožnosť Polovičného princa. Nemám na mysli len to, že je to Snape. Kto nečítal knižnú predlohu tak v tomto určite tápe. Inak sa 6tka celkom podarila, začiatok bol úchvatný, trocha nemastného neslaného "cmúľania sa" Rona so spolužiačkou, a skvelý Harry pri scénke s Dumbledorom v jaskyni pri hľadaní Horcruxu. Už aby bola sága kompletná.... Je zaujímavé sledovať vývoj detských hercov, od značne amatérskych pokusov sa dopracovali (poniektorí) k vyváženým výsledkom. ()

bedsore

Fanouškem Potterovské serie nejsem a ani jsem neviděl všechny filmy, tudíž srovnávat s ostatními díly moc nemohu a ani nebudu. Nevím jestli je moje nezainteresovanost ku prospěchu či spíš ke škodě, možná mi unikly nějaké souvislosti či jsem nebyl schopen uplně docenit všechny části filmu, nicméně film udržel mou pozornost po celou dobu. A to díky své atmosféře, své zvukové a vizuální podobě. Naopak ty laskyplné scény v tomto podání mě moc neoslovily a samotný příběh taky mnoho nezaujal. Pro mě film na podívání, neurazil, ale ani nijak nevyčnívá z průměru. ()

CrashHP

Úctihodných 153 minút šiestej potterovky si držalo úroveň počas celého filmu, ktorý je pre mňa zatiaľ najlepším dielom(a to prekonal Cuaróna, čo som vôbec nečakal). Tie ľúbostné záležitosti ma dosť bavili a hlavne tá temná atmosféra, ktorá doprevádza celý film. Kamera výborná, hudba bola v tomto diele famózna. Toto už nie sú tie prvé detské potterovky, ale film zrejme viac pre tých starších. ()

symmetry

Po zdlouhavém roce a půl jsem konečně mohl shlédnou tento díl na který jsem se těšil tařka nejvíc, nicméně byl pro mě velkým zklamáním. První a druhý díl měl svoje kouzlo, třetí byl temný s výbornou psychologií postav, ve čtvrtém díle se vrátilo trochu toho kouzla, ale zas postavy byly jen načmárnuté s jednoduchými a předvídatelnými reakcemi, pátý se totálně odklonil od knižního zpracování co se prostředí a zpracování týká a šestý už pouze fungoval podle příběhu jak byl napsaný v knize. Daniel Radcliffe má pořád stejné vystupování, stejné fráze a stejné pohyby neobohacené naprosto ničím. Jediná jeho světlá herecká stránka byla v pasáži kdy se napil tekutého štěstí. Dále je tu spousta nesrovnalostí s knižní předlohou, které samozřejmě už vystupovaly napovrch v předchozím díle. (Jak to , že si smrtijedi vesele poletují když v 7 knize Voldemort letěl a ostatním to přišlo neuvěřitelné? Jak to, že Snape zahojil Draka po zásahu kletbou Sectum sempra, když v knize je psáno, že rány způsobené kouzlem nelze zhojit? Jakto, že Snape dudělal na Harryho jakýsi posunek když lezl na astronomickou věž a poté zabil Brumbála?...o tom v knize dokonce nebyla ani zmínka...tam byl Harry pod neviditelným pláštěm držený kouzlem od Brumbála.......a naposledy: Jak to, že Harry a ostatní si posílali kouzla bez mluvení naprosto bez problémů, když tuto schopnost získali sice v 6. díle, ale tento jev lze zpozorovat už v pátém filmovém zpracování ). Tyto a mnohé jiné nedostatky by se daly překousnout, ale co těžko jsem těžko přenesl přes duši byl totální chaos v akčních scénách, šílený střih, šetření na efektech, a celkový nedostatek akčních scén. Ostatní scény byly zdlouhavé, ponuré a nic neříkající. Děj je sice bohatý, ale David Yates nám z toho udělal jeden komplexní blok ve kterém se obyčejný člověk jen velice těžko orientuje a scény splynuly v jedno (stejné ponuré dialogy, téměř podobné prostředí, jak se Harry tvářil když procházel hradem, tak se tvářil i při putováním za viteálem, což by měl asi prožívat trochu jinak . . .) Světlé stránky filmu jsou občasné kvalitní herecké výkony jako podal Jim Broadbent, nebo Helena Bonham Carter, humor podávaný v přiměřených dávkách, již zmíněná scéna s Danielem poté co se napil tekutého štěstí a úplný závěr filmu kdy umřel Brumbál a kratičká promenáda smrtijedů po hradu, ze které se ovšem dalo vytěžit mnohem mnohem více. (Prostě jsem se těšil na McGonagalowou jak se bude ohánět hůlkou). Princ dvojí krve mě sice zklamal, ale třeba proto abych mohl být nadšený z posledního dílu, který nám bude naservírován ve dvou částech, tam už totiž tu akci zamaskovat nemůžou.(hvězdička za Helenu a Jima, hvězdička za scény kde jsem se smál a hvězdička za závěr filmu, kde jsem měl slzy na krajíčku) 50% ()

Matio odpad!

Na tento díl jsem se velmi těšil, bohužel po jeho shlédnutí musím říci, že se jedná o jednoznačně nejhorší díl celé série. I přes úctyhodnou stopáž 153 minut, jsem se po celou dobu nudil. Samotný film, ani finále mě moc nepřekvapilo. Vizuálně slabé a o scénáři ani nemluvě. Hrůza a děs - never more! ()

Melandor

Já si tohle přetrpěl v kině.A vlastně jsem se docela bavil,ikdyž asi ne tam , kde by se to čekalo...Scéna kdy se Brumbál pousmívá nad tím že dvacetiletém klackovi Radcliffovi rostou vousy :-D Už jenom to,že v tom filmu padlo slovo muckat... Každopádně jsem byl po zhlédnutí zklamaný,oproti minulým dílům slabota. Možná je to předlohou,možná to je jen úvod k "Velkému finále" , nechám se překvapit. ()

Tonis

Kvalitný, ale dosť neprehľadný film so zapletením scenárom. Musel som ho pozerať dva krát aby som vôbec pochopil jeho dej. ()

Novik

Opět zklamání na plné čáře, místo Potterovské atmosféry natočily přiblblou komedii. Nejdřív sem si říkal že snad nejsem ani ve správném sále, pravda byla taková že jsem v tom správném sále byl. Už jenom to že tam (opět) vynechaly některé pasáže z knížky ( jenom 2 - 3 scény s viteály?! ) a nejhorší bylo to co tam přidaly za zbytečné scény ( útok na most, boj v poli ) což mě dělalo největší problém, a co měla znamenat ta trapná scéna jak Ginny Harrymu zavazuje tkaničky?! To bylo na mě už moc. Kde je ten souboj na hradě, kde je ten Brumbálův pohřeb? A další scény. Já vím že filmaři měli k tomu důvod ale muselo to OPRAVDU být ten důvod tam nedát tyhle hlavní scény? Možná to bylo také tím dabingem který naprosto( opět! ) zabil celý film. Pozitivní věci se tam ale také našli, ale opravdu jenom pár např. scény - Harry( zfetovaný ) a Felix Felicis, Harry s Brumbálem v jeskyni. A nejlepší byl Jim Broadbent jako Horacio Křiklan který mě víceméně bavil. :) PS: Pořád lepší jak 5 ale i tak je to další nejhorší díl z celé série, už ani nevim jestli se mám těšit na rozpůlený 7 díl, když to režíruje Yates. Viděno v kině. ()

senoritar

Předposlední díl série, který sice nevyniká originalitou, ale je postavený na hereckých výkonech, které jsou strhující. Hlavně Tom Felton jako Draco Malfoy ukázal co v něm je a Jim Broadbent jako profesor Křiklan je tak roztomilý, rovněž exceluje moje oblíbenkyně Maggie Smith. ()

dispokd

Tak tento díl už mě moc nezaujal jako předešlé. Nějak mi to vše přišlo zdlouhavé, táhlé. Hezky jsem se natáhl do postele a pustil si šestku a asi po půl hodině jsem ležel v laskyplném objetí s nudou. Některé slova z filmu jsem ani neslyšel přes mé zívání. To, že Harry pokukuje po Ronově ségře mi nějak uteklo, toho si asi všimla jen Hermína a až když mu to řekla, tak už po ní pokukoval. Abych se přiznal, tak mám poněkud bordel v těch jeho holkách. Nejdřív mi v čtyřce přišlo, že tam Hermina dělá do všech i do něj, pak v pětce měl tu šikmookou a teď Giny. Jsem z toho zmatený, tento díl mi připomínal spíše Beverly hills. Efekty však dobré. Uvidím, jak se Yates popere se závěrečným dvojdílem. Mé Hodnocení 60% ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)