Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

swamp

Největší výtka patří českým distributorům, kteří zařídili v českých kinech pouze a jen (až na nějakou tu výjimku u Palace) česky nadabovanou verzi - "děkuji"! Není tady moc, co napsat. Těch 153 minut uteče jako voda a přitom se téměř nic nestane. Jediné, co jsem si z knihy pamatoval bylo 'kdo s kým' a 'kdo zabije na konci koho' - a toho jediného se mi prakticky i dostalo. A já teď nevím, zda to Yatesovi vyčítat lze či nikoliv. Jedná se zkrátka o překlenovací část, která nám má rozmasírovat chuťové pohárky na sedmý (v tomto filmovém případě i osmý) díl, záleží jen a jen na vás, zda se jí to podaří. Yates zatím zdaleka nemá na Cuarónův třetí díl, mám tudíž oprávněné obavy o finále této série, ale nezbývá mi, než držet tomuto neznámému režisérovi palce a doufat. Můj tip: Cuarón nebo Del Toro by to natočili jedna báseň. ;) ()

pm

Děsný dabing, otravná milostná linka a trapné sexuální narážky, dost nedějové, málo Lenky, ale přes veškeré mé výhrady a bylo by jich hromada, je to celkem napínavá a soudržná adaptace. Myslím, že dětskýma očima opravdu podívaná...A téměř po celém dlouhém roce -od Mamma Mia!- jsem zažila vyprodaný zlínský kinosál. 65% ()

Ant

Hmm, před dvěmi lety jsem tenhle díl hodnotila ještě dost skepticky, ale když jsem se na něj teď znovu podívala, už mi to tak zlé nepřišlo. Nejvíce na celém dílu oceňuju zvláštní atmosféru a úžasný humor, kterého je tenhle fiilm plný. Co mě bavilo míň, byly flashbacky. Nicholas Hopper opět těžce boduje a šlape na paty Willamsovi. Díl je zdlouhavější, ale jediné co mě opravdu zklamalo, byla scéna v papundeklové jeskyni. Zas tak špatně tenhle díl opravdu nedopadl. 75% ()

Geralt z Rivie

Tento díl je velmi prekvapivý a proběhne v něm mnoho zvratů, což se mi libí, ale jinak je ve filmu mnoho nelogických věcí. Možná kniha lépe popisuje události toto dílu, to nevím. Ale ve filmu je to nešťastně prezentovano. ()

predators

Jedny z posledních slov Harryho zní... "Všchno bylo zbytečné. Všechno!" ...no a ten klučina má pravdu! :-) Nechce se mi věřit, že počínaje pátým dílem není HP čístá komerce! Vždyť to nejdůležitější se odehrálo během posledních 5 minut. Do té doby nuda nuda a zase nuda. Jj, a dvakrát jsem u Harryho usnul...tedy né přímo u něj :-) Princ dvojí krve je naprosto zbytečný díl, který když neuvidíte, nic se nestane. Ale jak píše uživatel Malarkey, fanouškům budou dospívající a cucmající se hrdinové stačit... :-) Zajímavosti: Princ dvojí krve ve skutečnosti nemá "dvě krve", ale jeho krevní skupina je AB. :-) 35% ()

Eawy

Tuho premýšľam, či štyri hviezdičky alebo päť, je to, čo si tento HP zaslúžiť. Ale ak by som bola osoba, ktorá knihu nečítala určite by sa mi veľmi páčilo, čo sa mi aj teraz. Scenár bol dobre upravený sa ostatné bolo tak ako má. Asi 90% ()

nash.

Zklamání, kterému nezabránilo ani těch několik málo povedených momentů. Z knihy nezůstalo téměř nic, téměř dokonale byl vypreparován dokonce i titulní motiv prince dvojí krve, navíc i to málo co z knihy zůstalo bylo podivně prázdné.. finální scéna smrti, která měla být šokujícím vrcholem filmu, byla mdlá nuda postrádající nejen napětí, ale dokonce i všechny ostatní emoce, z Brumbála se stal podivně křečovitý stařec v nevábném županu, z Harryho se stal statista, který dění na plátně téměř nijak neovlivní. Nejzdařilejší postavy série jako Lenka nebo Snape dostanou příliš málo prostoru na úkor zcela zbytečných scén jako je večeře u Křiklana nebo pohřeb pavouka.. a tak z nouze člověk musí vzít za vděk Ronovými trably s fanynkou a nápojem lásky nebo Harryho kukučem po požití nápoje štěstí a jako poklad si hýčkat v paměti těch několik málo scén, ve kterých se objevil skvělý Rickamanův Snape. A to je velmi smutný konec nadějí na zdařilou adaptaci, po které nejspíš zůstane v paměti jen ten Snape a několik povedených trailerů.. ()

silentname

Určité veci sa asi nezabúdajú. Keď som začal tohto roku s "Potteratónom", na "Half-Blood Prince" som sa tešil absolútne najmenej. Prečo? Lebo som si pamätal, že ten film ma veľmi neohromil a musím povedať, že ani kniha ma v tomto prípade akosi neuchvátila. Ale po tom, ako som začal jednotlivé filmy pozerať opätovne, tak sa moje názory trošku posúvali. A filmy ma občas príjemne prekvapili. Nielen tým ako sa po rokoch držali na úrovni, ale zistil som, že niektoré boli lepšie než som si pamätal. Bohužiaľ, tuto sa moje názory nezmenili. A nakoľko moje hodnotenie začínam negatívnymi pocitmi, asi bude namieste ak sa najprv vyjadrím k mojim negatívom. V prvom rade úvodná scénka s čašníčkou je podľa maximálne zbytočná a vôbec pre mňa nedáva zmysel. To je ale len maličkosť. Myslím si, že je tu maximálne veľké množstvo nevyužitých príležitostí a možností, ktoré mohli tento film urobiť oveľa zaujímavejším. Najväčšie sú podľa mňa dva. Dumbledore a Harry sledujúcich spomienky lorda Voldemorta. V knihe sme prešli veľkým množstvom spomienok, kde sme mohli Toma Riddla oveľa viac spoznať a dozvedieť sa o ňom. Tu prejdeme dokopy dvomi spomienkami. A potom všetko čom sme sa o Voldemortovi dozvedieť je v nenávratne. A to ma skutočne štve. Rovnako si myslím, že film sa volá "Harry Potter And The Half-Blood Prince." A napriek tomu, že sa jeho identitu dozvieme (ak náhodou niekto nevidel alebo nečítal knihu, nebudem dávať spoiler o mene postavy), tak sa vôbec nedozvieme prečo si tú prezývku dal. Nezistíme viac o knihe ako takej a celá je posunutá do úzadia pre príbeh Malfoya a vzťah medzi Ronom a Hermionou. A problém potom z toho plynie, že veľká časť tohto filmu pôsobí neskutočne dlho a nudne. Lavanderr je tu zobrazená tak otravne, že človeku z toho idú prasknúť zuby a myslím si, že aj profesor Slughorn v tomto filme nie je veľmi zaujímavou postavou. Neviem čím to je, ale tentokrát to naši tvorcovia nedali. Mnohé naše obľúbené postavy v tomto filme vystupujú veľmi málo na to, koľko priestoru by si zaslúžili. Minimálne Snape a Hagrid. A čo je v tomto filme maximálne nevyužité je metlobal a Ron v role strážcu. Myslím si, že všetci, ktorí čítali knihu pochopia prečo. To by mi možno ale tak nevadilo, keby som nemal pocit, že celú tú časť sme mohli z filmu vytiahnuť a nič by sa v podstate nezmenilo. Toľko k mínusom, teraz poďme na plusy filmu. Herci sú stále dobrí a snažia sa tomu dať nejakú charizmu. Všetky scénky medzi Harrym a Hermionou dávajú filmu určitú dávku charizmu a úprimného priateľstva s reálnou chémiou. Najmä keď Hermiona plače na schodoch. Film vie byť miestami veľmi vtipný a myslím si, že každá scénka, kde vidíme Lunu rozhodne stojí za to. Ale rovnako aj Ron, ktorý v jednu chvíľu miluje Romildu Vanovú nemá chybu. Napriek tomu, že je to využité málo sa mi páči cestovanie do spomienok a spôsob, ako je to natočené. Film vďaka tomu chvíľkami vyzerá inak. A samozrejme Helena Bonham Carter si užíva každú scénku, kde sa môže vyblázniť a je vtipná. Efekty sú podľa mňa stále na úrovni a vidno, že si na nich tvorcovia dali záležať. Celkovo však musím povedať, že "Half-Blood Prince" je maximálne nevyužitý a pre človeka, ktorý knihy nečítal toto bude ohromný chaos. Tak ako sa im podarilo v minulosti príbehy zjednodušiť ale urobiť film, ktorý fungoval, tu sa prvýkrát ukazuje, že tu to nefungovalo. Je to predvídateľné a nemám pocit, že by tvorcovia vyťažili z toho čo mohli a sústredili sa skôr nesprávnym smerom. Pre mňa je toto najväčšie sklamanie v rámci filmovej série. Ale teraz sa už budeme sústrediť na posledné filmy "Potteratónu." Čaká na nás "Harry Potter And The Deathly Hallows Part I." Hodnotenie: C () (menej) (viac)

Pedestrian

Nejlepší Potter. Všeho, čeho se mi bůhvíproč nedostávalo ve Fénixově řádu, se mi v Princi dvojí krve dostalo dvojnásob. Chemie, emoce, rivalita, soupeření. Vše funguje na jedničku. Ano, je to podivuhodné a mě samotného to až zaskočilo, protože šesté pokračování je stejně tak zbytečné a prázdné jako to předešlé. A David (ne Silas) je vážně skvělý režisér. Takovéhle látky je pro něj škoda. 4,5* ()

Slarque

Profesionálně natočená vata. Tvůrci se už ani nesnaží předstírat, že se tu může něco stát. Za hlavního padoucha dlouho vypadá někdo tak neschopný jako Draco Malfoy a zlo dokonce ani nejde po hlavním hrdinovi, kterého si samozřejmě šetří na další díly. Snad aspoň v přespříštím dílu o něco půjde (50%). ()

Vitason

Zklamání, veliké zklamání. Ale vezmu to pěkně popořadě po bezpáteřním Ohnivém poháru přišel na scénu David Yates a mávnutím kouzelné hůlky proměnil Harryho dobrodružství v atmosférickou podívanou, které záleželo na svých postavách, proto jsem do šestého dílu vkládal veliká očekávání, ale teď mi zbyly jen oči pro pláč… Největší překážkou je scénář (lamentovat nad nedostatkem akce nemá cenu, protože i knižní předloha je neakční), protože se snaží udržet všechny příběhové linie, ale dává důraz na ty méně důležité. Vzniká tak problém, že se divák vůbec nezajímá o to, kdo je Princ dvojí krve, že ho netrápí, co řekl profesor Křiklan Tomovi, že divák (ani Harry) nedostává žádné klíče, co by ty viteály mohly být a hlavně, co to Draco kutí (Navíc je to dost nešikovně a velice brzo vyzrazeno). Místo toho se příběh soustředí na milostné pletichy, kterým vévodí afektovaná Levandule. Zároveň snímek kvůli tomu jako celek ztrácí atmosféru, kterou se na konci snaží marně nalézt, ale už se to nedaří. Úmrtí další důležité postavy je natočeno úplně stejně jako v předešlém dílu (tak šup a honem dál), jediný prostor pro emoce se tak nabízí až při závěrečném zvedání hůlek… Dále je tu samotný Yates, který se kromě barevných filtrů nesnaží nijak pracovat s vizuálem a kterému důležité scény ujíždějí pod rukou (uřknutí Katie, závěr) sice se snaží točit věci syrově, ale nějakou tu scénu jen na efekt bych uvítal. Z vážnějších scén bych pochválil jen útok na doupě, u kterého mě sice trošičku rozčilovalo, že si ho tvůrci přidali, ale zase to chápu, protože přece jen nějaká akce v těch dvou hodinách být musela a seškrtnutím akce v závěru si zase tvůrci nechali prostor do dalšího dílu. Komediální scény jdou Yatesovi přece jen lépe (Lektvar štěstí opravdu pobavil), ale to opravdu nestačí a rozhodně né v případě, kdy touto vatou vycpávají tvůrci polovinu děje. Za pochvalu stojí Tom Felton se svým rozpolceným Dracem, dále Jim Broadbent (rozrůstání bradavického sboru vychází každý díl na jedničku) a výborná hudba, která žel moc často nehraje. Nový Harry je až moc roztříštěný, rozplizlý snímek s pokaženým závěrem. Určitě se do kina vydám brzy ještě jednou, abych dal Princi dvojí krve druhou šanci, ale zatím říkám, že Yates u závěru trilogie nechci. ()

Bachy

V podstatě úplně souhlasím s místním hodnocením. 7/10 se mi zdá ideálních. Dokonalý třetí díl je na míle daleko, ale průšvih, či zklamání se nedostavilo. Scénář je slabota. Snaží se ukázat téměř všechno a tak vždy jen nakousne a uteče. U herců je to také takové zvláštní rozpolcené. Snape je božskej, Lupin taktéž. U těch dětských je to trošku problém. Štvou mě hodně, ale možná to není jejich herectvím, ale spíše tím, že většinou řeší, kdo koho miluje a pitvoří se jako idioti. Takže na jedné straně úžasné scény..(pole, jeskyně, Aragog) a na druhé vata, často se proměňující v trapárnu. Přesto to vcelku dojem udělalo a ta vata nepřevážila. ()

Happens

Nejsem fanda Harry Pottera. Ale romantická komedie v Bradavicích? Opravdu? Umírání důležitých postav ztrácí serioznost. Celý film plave v nějakém famfrpál dresu a je to takové směšně smutné. Jako klauni. Víte, že byste se měli smát, ale místo toho přichází spíš lítost. ()

iamek

Tak trošku jiný Harry Potter než předchozí díly. Harry Potter and the Half-Blood Prince je více ukecaný a tajemný, ale na druhou stranu nenudí ani vteřinu. Jen škoda, že Daniel Radcliffe herecky zaostává čím dál více oproti jeho hereckým kolegům. ()

Chrustyn

Další Harry Potter, opět temnější ale tentokrát i překvapivě lepší než předchozí díl. Nejnovější díl se -opět- méně zaměřuje na akci a více se soustředí na pátrání po temné minulosti bradavické školy. I přes dlouhou stopáž utíká film hodně rychle, napětí a atmosféra je dostačující a pro neznalce knižní předlohy (mezi které patřím i já) skrývá nečekaně zajímavé zvraty. ()

SeBig

Za mě asi nejlepší díl od Yatese. Prisoner měl nudné momenty, Goblet zase pár trapných momentu a strašný účesy a v Order mě zase neuvěřitelně pila krev ta zasraná svině.. tady bylo všechno tak jakoby cik cak. Bud to vládlo napětí, nebo vládl tentokrát skvělý humor. Taky mě dost bavila ta Voldemortova minulost, která se zde hodně rozebírala.. ,,princ dvojí krve jsem jáááá" ()

marhoul

Na můj vkus moc tmavé, podivný střih, chvílemi nudné... To se mi u HP dosud nedělo. :-( Apropó: Harry za ty roky studia neumí drsnější kouzla? :-) No nic, raději jdu. ()

Jirka_Šč

Nemohu si pomoci, ale slabších 70%. Hlavně proto, že některé prvky z knihy film neobsahuje a některé naopak přebývají (jaký smysl mělo podpálení domu ronových rodičů??!?). Klidně bych snesl i film o hodinu delší, připadalo mě to velmi krátké. Rušilo mě "zamlžené pozadí" některých záběrů. Málo rozvinutá postava Ginny, naopak přebytečná postava jedné servírky v bufetu na začátku. Souhlasím s přispěvatelem Amarcord_1, že hlavní smysl tohoto dílu, poznání Voldemorta, filmu jaksi uniká. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)