Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

salamandrr

Jsem asi stále nadšen z kina, ale ač tomu knižní předloha nahrává, tento díl byl přímo určen ke kvalitnímu zfilmování a dostalo se mu toho! Jsem maximálně spokojen i když mi opět chyběly části knihy, které možná budou v directors cut, jo a málem bych zapomněl, HUDBA!!! Tak sem to celé viděl ještě jednou a nutno dodat, že film je vcelku vtipný, jemné niance vám přivodí úsměv na líci... zatím nejlepší potter, uvidíme co 7 ()

Filmárik

Mierny posun vpred oproti fénixovmu rádu no môj názor na Davida Yatesa sa nemení. Niekedy má človek pocit akoby si pán režisér odskočil na kávu a nechal hercov nech si sami hrajú. Pri predošlom filme sa ako argument dala pochopiť chudokrvnosť predlohy ale Polovičný princ je po Väzňovi z Azkabanu pre mňa jeden z najlepších dielov celej knižnej série takže priestor na tvorivosť tu rozhodne bol. Naozaj neviem s kým z WB chodí David Yates hrávať golf ale musí to byť veľká ryba nakoľko nemôžem pochopiť ako mu tento filmový kolos mohol odklepnúť zvyšok tak skvelo rozbehnutej série. Nebyť špičkového spracovania a skvelého príbehu mohlo to dopadnúť katastrofálne. Čo by som len dal za Cuaronov návrat. ()

Torgal

Klesajúca kvalita filmov o Harrym Potterovi, ktorá začala u Ohnivej čaše a pokračovala Fénixovým rádom sa pri najnovšom snímku nielenže nezastavila, ale naopak nabrala na obrátkach. Môže za to hlavne scenárista ruka v ruke s autorkou knihy lebo to, čo sa deje na plátne je totálna vata, ktorá dej za 2,5 hodiny neposunie prakticky nikam. Namiesto toho sa riešia milostné problémy ústrednej trojice, pri ktorých sa chovajú ako puberťáci ktorými zmietajú hormóny. Nehovorím, že sa na to pozerá zle, prečo je tomu ale venovaný taký veľký priestor, keď sa film inak snaží pôsobiť ako strašne temné atmosférické fantasy? Tá temnota mi vadila asi najviac - režisér si totiž asi povedal, že najlepším spôsobom ako ju dosiahnuť je nahodiť hnedé obrazové filtre. Celý film je tak brutálne neprirodzene kolorizovaný, že som vyslovene trpel a preklínal som toho, koho táto šialenosť napadla. To, že film obsahuje neskutočné množstvo wtf momentov a logických dier ako vráta do stodoly je oproti tomu ten najmenší problém. Všetky (a tým myslím úplne všetky) zaujímavé scény boli už v traileri (a to v podstate v celej dĺžke), pojmy ako gradácia alebo finále tento film nepozná. Dvanásť hodín od zhliadnutia si neviem vybaviť jedinú zapamätovania hodnú scénu a v podstate ani neviem o čom to celé bolo. Jediné čo sa dá na tomto filme vyzdvihnúť sú kulisy a práca kamery, čo sa ale pri filme za 250 (!!!) miliónov dolárov dá čakať (kde sa tie prachy podeli?!). Z tejto časti som znudený, znechutený, sklamaný a na*raný. Toto je prvý diel série, ktorý vyslovene nechcem už druhý krát vidieť. Objektívne je to na 4/10, ale čím viac o ňom rozmýšľam, tým viac ma uráža jeho imbecilita a tak dávam len 1*. ()

BadCough

Neviem si pomôcť, ale aj tak mám stále najradšej prvé dva diely série pod taktovkou Ch. Columbusa. Síce boli pripôsobené mentalite diváka tak trinásťročného, ale bolo to detsky roztomilé s nepopierateľným nábojom. Akoby ste videli novú verziu Sám doma. Na posledné dva filmy sa mi ani nechcelo do kina, Polovičného princa som videla až 4 mesiace po premiére. Viem, že dej ságy sa stupňuje, ľudia umierajú, chystá sa vojna, ale nejak to s filmom neladí. Ako už niekto podo mnou podotkol, podobá sa to skôr na romantickú komédiu s bezduchými dialógmi, v ktorej sa objavia tri - štyri akčné scény. Yates sa miestami drží knihy priam otrocky, inokedy sa k nej ani nepriblíži. A chcela som sa opýtať - čo je s Williamsom?? ()

asfalt

Až príliš temné poňatie mi v tomto prípade vadilo (a to som fanúšik temných filmov) a to z dôvodu, že Harry Potter by mala byť vlastne rozprávka (hoci pre celú rodinu), no neviem či by som k tejto rozprávke pustil svoje dieťa. Aspoň že zatiaľ túto dilemu riešiť nemusím :-)) ()

Utero

Konec je skvělý, jenomže zbytek filmu jsem se cítil tak nějak ochuzen o to pravé Potterovské dobrodružství, které mi tu tak nějak chybělo. Asi jsem čekal víc. ()

-soch-

Filmové spracovanie šiestej časti rozhodne nebolo najlepšie, ale aj tak je rozhodne lepšie ako piata časť. Tomu chýbal scenár Stevea Klosea, ktorý sa ku tejto šiestej časti vrátil. Začínam ale troška pochybovať o režisérovi Yatesovi, ktorý bude režírovať aj poslednú siedmu časť, ktorá je rozdelená na dve časti. Tej romantiky tam bolo myslím až veľa a chýbal mi typický "potterovský" humor. V slovenskom znení: MAREK FAŠIANG, TÁŇA PAUHOFOVÁ, ADRIAN GULA, LEOPOLD HAVERL, SOŇA ULICKÁ, FRANTIŠEK KOVÁR a iní. Réžia slovenských dialógov: ROBO HORŇÁK ()

Desdemone

Těžko objektivně hodnotit filové zpracování knižní série, která se vás hluboce dotkla. Zdží mse tedy jen toho, že pan Yates nemá žádné hězdné manýry a po šíleném "Fénixově řádu" se pokusil napravit a vzal si k srdci veškerou kritiku. Film fajn, v rámci série nejlepší, byla jsem nadšena také soundtrackem. Jediné zklamání mi přinesla absence bitvy o Bradavice, avšask není důvod nedoufat, že akce se nám plnými doušky dostane ve druhé části chystaného posledního dílu. ()

Kaučuk03

Já chápu, že nám naši hrdinové stárnou a v těle plave větší hladiny hormonů, ale postavit na tom v podstatě film typu Harry Potter je zlo. Romantiky kotel, sex žádný, aspoň, že začla děcka pít máslového ležáka. Nad triky asi nikdy nepřestanu žasnout a také díky poslední 40 minutovce, která už byla potterovská dávám 3 *, jinak by to bylo horší. ()

sumperacek

Nemám prostě rád Pottera, je hrozně namachrovanej, říká se mu chosen one, přitom např. v tomto díle mu každej nakope prdel a je tak neschopnej, že není ani schopnej zvohnout Hermionu když si o to říká. Sorry toto není výtka k filmovému zpracování. Asi je to tak blbě napsaný. ()

Fat'Fatal

Princ dvojí krve je nejlepší kniha v potterovské sérii, na druhou stranu filmové zpracování dost pokulhává. Chybí tu sakra moc scén (závěrečná bitka wtf?), boj o viteály, snažení se o dostání vzpomínky z Křiklana, další wtf v podobě rozbitého mostu na začátku... V tomto směru obrovské zklamání, vím, že nacpat celou knihu do 2 a 1/2 hodiny dost dobře nejde, ale je to škoda. Další krávovina byl Ron a elixír lásky, plus řešení vztahů v celém filmu. Masakr blázinec. Tři hvězdičky dávám z protekce vzhledem ke knižní předloze, hezké Emmě a přes všechno výše napsané i svižnějšímu postupu. Harry jde do finále a já se na oba závěrečné filmy těším. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kremik

Jednoznačně nejhorší film série. Může za to hlavně scénář, který škrtá ty nejlepší a nejsilnější momenty knihy a zbytek jednoduše kazí. Postavy jednoduše ploché a bez sebemenšího vývoje. Prostě špatně odvedená práce... ()

Kritiq

Takže všechny díly shlédnuty a konečně se může jít na 7. díl, který bude doufám o trochu víc akčnější než tento. Překvapila mě u této části zdlouhavost a skoro vůbec žádna akce. Čekal jsem apoň nějaký ten souboj s pánem zla, který se v tomto díle vůbec neukázal. Harry si už připustil fakt, že je ten "vyvolený", ale postrádal jsem nějakou ukázku toho, jak opravdu "mocný" dokáže být a jak to ostatním natře. Čekal jsem více soubojů mezi temnou stranou a ostatními. No snad se mi to vše dostaví v posledním díle, na který se chystám. ()

Don Carlos

Po závěru celé série zpětně hodnotím jako druhý nejlepší film hned po Vězni z Azkabanu. Škoda minimalistického finále: "Ano, Princ dvojí krve jsem já!" To je celý? Čekal jsem víc. I tak ale dávám 90% ()

Jakubik

Hodně složitý díl na sledování v případě, že nejste čtenář. Stejně jako ve Fénixově řádu se tu hodně mluví a je to spíše o dialozích než o nějaké akci. Musím ale uznat, že film pomaličku graduje až k velkému finále. Není to kdovíjaká gradace, ale děj se tu posouvá strašně rychle a divák vstřebává spousty důležitých informací. Proto tento díl hodnotím lépe než Fénixův řád. Jinak ve všech ostatních ohledech je to prostě Pottrovka se všemi těmi kouzly kvůli kterým se mi líbí… ()

Viky.05

Tenhle dil si mohl podat ruku s Beverly Hills 90210, kde se všichni snažit sbalit toho kdo je nechce. Zatim jednoznačně nejslabši članek v "pottrovskem" řetězu. Po skvělem Fenixově řadu, je to krok zpět. Krok o 3* zpět. Nic neřikajici děj nepochopitelně natahovany na neuvěřitelnych 147min s toho děla jen větši a větši nudu. Určitě by to šlo stahnout na 15min a připojit k nějakemu jinemu dilu. Jinak řečeno jsem prosil, aby už to skončilo. Uvidime jak si Yates poradi u Relikvie part 1 ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)