Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Stealth2

..pomalá, místy trochu nudná příprava na dvoudílné finále. Hudba výborná a několik scén taky výborných....ale málo málo....minulý díl rozhodně lepší. ()

Decadence

Ačkoliv minulý Fénixův řád mě nejen svou vizualizací, ale i vcelku ladným převedením scénáře na filmové plátno vcelku potěšil, Princ dvojí krve je u mne spíše rozvleklou moderní teenagerkou, kdy se v nánosu otřelých vtípků a pouhého scénáristického přecházení od štace ke štaci zapomíná na předlohu, z níž vychází. To, že postavy, které ve filmu dělají úkony jiné, než jim příslušejí v knize, známe již z Pána prstenů I a upřímně - je to taková filmová rutina. Ale že se tak děje po celou dobu filmu a divák se nakonec diví, že scénárista skutečně nechal Brumbála umřít, to je opravdu síla. Nevím, pro mne je nový HP naprostý popcorn, který sledujete z pohodlné sedačky v uličce s dostatkem místa pro nohy, to abyste je v případě potřeby mohli hodit nahoru a odpočívat, když se nic neděje (80% filmu). To vážně bude sedmička rozdělena do dvou dílů? ()

panic25

dávám čtyři hvězdy i když jsem od toho čekal daleko víc než jsem dostal, ale jsem velký fanoušek harryho pottera tak uvidím s odstupem času, ale každopádně první půlka filmu opravdu spíš legrační než tajemná a druhá půlka byla trochu temnější ale ne tak jak jsem čekal, ale našel jsem i pozitivní věci jako je výprava, která jako pokaždé byla ne vysoké úrovni to stejné se dá říct o hudbě a také Emma Watson je film od filmu krásnější ()

Le6n

WTF? To bola prvá otázka, ktorá sa mi tlačila na jazyk po dopozeraní tohoto 'veľdiela'. Prvá hodina-hodina a pol sú totálne sra*ky, kde Harry, Herminona ale najmä Ron sú zhodení na úroveň absolútnych retardov (chvíľu som si dokonca myslel, že nejde o normálny diel Potterovskej série, ale o akúsi rádobykomediálnu frašku), trápne žartíky a prvoplánové gagy v štýle: 'nadhodíme teenagerovi repliku a on na ňu zavtipkuje' ma donútili na chvíľu si myslieť, že Prci Prci Prcičky boli úplne seriózny film a Beverly Hills 90210 vystrihnuté zo života. Druhá vec, ktorá mi celým filmom pichala do oka bola farebná štylizácia obrazu a celkový vizuál filmu - všetka tá kúzelná modrá zo starších dielov tu bola vypraná a zájdená do hnedej, celú bohatosť prostredia (hrad zo všetkými schodištiami, zákutiami, záhradami a nádvoriami, lesy, lúky, bralá) nahradili pustatiny a holé pláne (Hagridova chata, dom Weaslyovcov v močiaroch, vlak uháňajúci ničím) a celým filmom sa tiahol jeden vizuálny efekt - kúdoly dymu. Bez ohľadu na to, či to boli útočiaci záporáci, alebo spomienky Potterových profesorov, či dokonca záverečné titulky. Priznám sa, že som knihu nečítal, ale ak aj mala nejaký dej a posolstvo, film nič z toho neinterpretoval, pretože to boli prázdne dve a pol hodiny ničoho, zabaleného do teenagerských žvástov o láske, zahraných na úrovni amatérskeho videa. Jedným z pozitív celého filmu bol však Tom Felton alias Draco Malfoy, ktorému sa darí svoju postavu posúvať diel od dielu ďalej. Výborne zahraná vnútorná rozorvanosť postavy spolu s hercovou charizmou mali tentokrát navrch aj nad slávnym Harrym Potterom. 30% a nikdy viac... ()

QuarkCZ

První Harry, kde jsem odcházel z kina totálně zklamanej. Ve filmu se v podstatě nic neděje, prázdnota a nuda. A náznaky teen-movie pohádce opravdu neprospívají. ()

MyFairLady

Nie som sice nijaky znalec potterovskej serie, ale po precitani recenzii som sa rozhodla tento film zhliadnut..a musim povedat, ze som cakala omnoho viac a celkom ma sklamal. To, co by stalo za rozvinutie trvalo vo filme dokopy polhodinu, ale pre fanusikov je asi dolezite aj rozvijanie milostnych vztahov medzi hrdinami a nieco treba nechat aj do dalsich dielov..skoda. Co ma ale pri filme udrzalo bol Alan Rickman, ktory bol skvely, temny, tajomny, skratka v mojom pripade zatienil vsetko ostatne, hoci na platne vela nepobudol.l ()

JPM

Škoda, že nejsem Teenneger, asi bych si to užil víc. Nemám nic proti muckání a podobným záležitostem, ale čeho je moc .... Ale jinak jasné čtyři hvězdy. Problém adaptací je asi všem jasný. Předloha je jako mozaika a vybrat ty kamínky tak, aby obsáhly vše, co je v knize důležité je velmi obtížné a silně individuální. Výsledná nová mozaika se každému líbit nemusí. Pro mě je výborná a už jsem zvědav, jak se tvůrci poperou se závěrem, kde se mi zdá důležité vše. ()

Arwic_x

Akční scény měly být delší. Napětí a tempo byly bržděny leckdy zbytečně užvaněnými scénami. Přesto pro fanoušky naprostá povinnost. ()

tribys

beru zpět...sice jsem původně hodnotil 5*, ale po nedávném zhlédnutí by 3. a 5. tolik hvězd prostě dát nemůžu. Neplyne to tak rychle, je tu velké množství hluchých míst a nebýt Yatese, mohlo to dopadnout špatně. On - naštěstí - dává celému filmu velmi dobrý nádech a i atmosféru. Navíc některé scény jsou bravurní. Škoda prázdné knižní předlohy. ()

-Ave-

Původně jsem přemýšlel že dám tak 3, možná 4. Byl to takový děj, ne-děj.Knihu jsem nečetl ale šlo vidět že autor chtěl dát do filmu všechno, ale bylo to takové, od každého trochu, a beztak byl film příšerně dlouhý. No ale za ten srdcervoucí konec nemůžu jinak než za 5. ()

Fifk@

Jelikož je to již 6tý díl "Hrnčíře" tak jsem šel do kina s nějakou vizí plus přečtení všech knížek mi přidalo další kousky obrázku jak asi bude tento díl vypadat. Začátek mě zarazil do sedadla(zvuk výborný, plus byl slušně zesílen, takže i když jsem věděl co příde, prostě jsem sebou v sedadla trhl), po první scéně jsem se více uvelebil a čekal na konečně větší nášup kouzel. Pak ale přišlo to, co jsem si myslel již při příchodu do kina. Řešení vztahů mezi hlavními hrdiny... Scény typu : Miluju ho, ale bojím se to říct, tak to řeším se svým nejlepším kamarádem, který jediný mě chápe...No prostě a jednoduše celkem dobře rozjetý snímek, který po půlce aby gradoval, tak mu spíše dochází dech plus zrušení velké bitky po Brumbálově smrti, které se změnilo na raz,dva, tři a sme u Hagridovy boudy, kterou prostě jen tak podpálíme. Aspoň, že jsem se celkem zasmál při Ronovo hláškách, když jsem se nebál a ani nerozplýval nad kouzlama. Jediná vyjímka bylo Brumbálovo kouzlo při získávání viteálu. Ano tak jsem si to představoval, ale za 2 hodiny jedno kouzlo?:D Jediný světlý bod byl Malfoy. Jeho scén moc nebylo, ale každou jsem si užíval a řikal si, že by konečně dobrý herecký výkon? Závěrem jediné, překvapení se znovu nedostavilo, ale nelámu nad posledním dílem předčasně hůlku. Přece jen doufám, že si to šetří na poslední část(i). Dal bych 4*, kdyby se držel scénář knížky na jiných místech než na těch kterých se držel;) Celý film asi nejlépe vystihuje slovo - usměvavé :D ()

alisek87

Nevím, co si mám o tomhle díle HP myslet. Tím, že jsem četla knihu, tak mi tam spousta věcí chybělo. Je tam spousta dialogů o ničem, děj nějak neutíkal... Jsem zvědavá na poslední dvojici filmů, snad si to skóre vylepší. ()

xhonza5

Není to takové akční, jako v předchozích dílech. Není to takové zvláštní, zajímavé a okouzlující. Chybí tomu šťáva. Film je pěkný, ale dalo se z tohoto dílu vytáhnout daleko více. 4* jen za předešlé vynikající díly. Doufám, že ve dvojdílném závěru se ukáže kvalita v tom nejlepším slova smyslu. ()

Skiery

Jako velký fanoušek Harryho Pottera (a to nejen jeho knižní podoby) mě nikdy ani nenapadlo, že některému "potterovskému" filmu dám míň, než čtyři hvězdičky. Bohužel, princ dvojí krve mě zklamal. Celé dvě hodiny se nějak podivně vlekly, naštěstí se občas dalo čemu zasmát, i když udělat hlavní téma z něčeho, co v knížce bylo dá se říct minimálně mi přijde trochu mimo. Když jsem knížku četla, vůbec mě nenapadlo, že by Princ dvojí krve byl pouze nějakým předělem, mostem mezi 5. a 7. dílem. A ač jsem si myslela, že to nikdy neřeknu, tak ano, film takový byl. Voldemortova minulost, důležitost viteálů a Brumbálova smrt jakoby se stáhla někam do pozadí, na závěrečnou bitku na hradě jsem čekala marně. Méně teenagerských problémů a více akce, to bych brala:). Ale abych jen nekritizovala, musím pochválit výkon Toma Feltona, konečně měl trochu více prostoru než v minulých dílech a bylo na co se dívat, dále pak skvělé navození temné atmosféry a hudbu. A závěrem? Ať žije český "dabing" :)! ()

Paul_Banks

Mám pocit, jako by se tady všichni báli dát pět *. S tím já tedy problém nemám a dám je s radostí. Je to sice pět hvězdiček s odřenýma očima, ale pro mě osobně je tohle druhé nejlepší potterovský film - hned po třetím "cuaronovském". Celý Princ dvojí krve se nese v docela jiném duchu, než předchozí díly. Tentokráte z toho Yates udělal takovou lovestory, párování hlavních a vedlejších protagonistů dostalo opravdu hodně prostoru, ale to mi vůbec nevadilo. Práve naopak. Tímto pojetím jsem byl docela mile překvapen, příběh tím nabyl ještě větší civilnosti než předchozí díly, a neustále jsem se musel při love scénách uculovat, protože je to všechno podáno opravdu krásně a mile a já jsem mohl zavzpomínat na své patnácté léta, kdy jsem tohle všechno také prožíval. I závěrečná scéna byla natočena docela přijatelně, bál jsem se velkého kýče a scény, která se bude za každou cenu snažit z diváka vymáčknout posledni kapku slzy, ale nic takového se nekonalo. Navíc k tomu všemu pohled na krásné přírodní scenérie, dokonce jsem se při jedné scéně poprvé u celé ságy opravdu leknul. Prostě naprostá spokojenost. Dobrá práce, pany Yatesi! ()

Mer-Em

Pro mě zatim asi nejslabší díl serie, občas dost prázdný, téměř odbíhající od hlavního tématu jímž měl být zřejmě "princ dvojí krve". Ale na druhou stranu o dost dospělejší a vyzrálejší a v neposlední řadě taky občas vtipně odlehčený. btw. moc se mi nezdála tahle skoro bezbarvá kamera, která sice dodává větší napětí a "temnost" ale taky prakticky odsává většinu emocí. Z kina sem po HP6 odcházel tak nějak prázdný a tak film komentuju až teď po uvedení na DVD. Tento díl mi připadá jako taková lehká průprava k vyvrcholení celé serie. je to spíš most mezi Fénixovým řádem a Relikvií smrti než plnohodnotný díl skládanky, ale stále si zachovává vysokou kvalitu, pro mě ale bohužel zklamaných 75% ()

Kathane

Byla jsem docela překvapená, líbilo se mi to, asi proto, že z knihy jsem si téměř nic nepamatovala, kdyby jo, tak by to mělo určitě spoustu chyb! Tak jako všechny filmy podle knih! ()

Bieseger

Popíšu tento film, myslím si velice stručně a to slovem: zklamání. Neuvěřitelně dlouhé dílo a přitom chyběli i ty nejpodstatnější věci a i ty zajímavé na které jsem se těšil (např. souboj mezi obyvately hradu proti smrtijedům). Tak takhle vážně ne! Jediné co pochválim tak jsou pěkné efekty (např. zobrazování vzpomínek). ()

shinlove

Na to, že jsem nikdy nečetl jedinou knížku a z předchozích dílů si pamatuji jména asi 5 postav se mi tentokrát film líbil. Skvěle ponurá atmosféra a jedinečně kamenný Rickman mě přinutili dát 4* ()

Rejzl

Hned na začátku musím upřesnit svůj vztah k „sáze“ Harry Potter. Protože na tom, jak celou tuhle mánii vnímáte, poměrně dost záleží. Člověk, který nikdy nečetl žádnou knihu spisovatelky Rowlingové bude přistupovat k filmu poněkud jiným způsobem, než fanoušek, rozuměj já :-), který knihy četl minimálně dvakrát a příběh má jakžtakž srovnaný v hlavě. Takže za mě, za fanouška, tohle byl stoprocentně NEJSLABŠÍ film z potterovské rodiny. Věřím, že se nedá věrně zfilmovat celá předloha, to bychom si museli vzít na kino dovolenou, ale takovýhle paskvil!!! Prakticky celý film mě vytáčely různé detaily a nesmysly. A hlavně Doupě!!! Panebože, koho to napadlo??? Děj příběhu naprosto nerovnoměrně rozprostřený, prakticky se to zvrtlo v romantickou komedii o ničem, hlavní motivy a náboj v pr***. A s tou temnotou už mě taky štve. Závěrem – naprosté rozčarování! PS: Zajímalo by mě, jak by filmový Harry Potter vypadal, kdyby s prvním dílem začal právě Yates... ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)