Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

nmarca

Příjemné zpestření letního večera. Při četbě jsem si přála, aby Harryho už konečně zabili a byl od něho pokoj; do této fáze se dostávají i další filmová pokračování. Příjemnou novinkou byla větší porce humoru, kterému kraluje Rupert Grint, a zbytečný laciný sentiment v závěru, s vypuštěním velké bitvy o Bradavice. Film nepřináší (a bojím se, že ani nemůže přinést) nic nového; to by totiž nezvládl žádný režisér, dle mého názoru totiž musí kniha uzrát, aby se podle ní mohl natočit dobrý film. Standardní úroveň zpracování již pošesté. V případě Harryho jde o pouhou komerci. ()

mdduch odpad!

je to strašně nudné, dlouhé, nic se tam vlastně neděje...A bohužel zjišťuji, že jediný kdo to tam herecky nějak táhne je Rickman, jinak je to děs. Jako nějak nevim komu je ten film určen, napínavé scény se střídají s naprosto nudnými a trapnými scénami, kde ron řeší holky, popřípadě Harry svůj vztah k ginny...Hrůza hrůz, nejhorší film z celé potterovské ságy ()

DominikCZ

Jsem si vědom toho, že Potter není taková kvalita, aby zasloužil 5*, ale už dlouho na mě neudělal žádný film tak dobrý dojem. Od posledního cirkusového dílu se vrátil zpět ke klasice a společně s krásnými záběry kamery tvoří jednu z nejlepších epizod. ()

Elegnor

Ach jak strašné bylo zjištění, že už je to nadabovaný. Mohlo mě to napadnout už vzhledem k faktu, že ostatní návštěvníci sálu byli děti, stěží viditelné za mračny popkornu. Ale vynechám-li dabing, film naprosto splnil očekávání. Žádná velká filmová senzace se nekoná, ale Yates zvládl ztemňující se atmosféru krásně podat. Efekty špičkové, ale co taky čekat od filmu s takovým rozpočtem. Také bych se rád zmínil o hudbě - hezky podbarvuje celý film, ale je taková nijaká a v kontrastu s výraznými motivy Johna Williamse je trochu zklamáním. Příběhově mi tu některé věci chybí - původ prstenu, další Voldemortovi flashbacky a tak podobně, ale ve finále je snímek prvotřídním předfinále, které teprve přijde. A i přesto, že vím, jak to všechno skončí, jsem zatraceně zvědavej na pokračování.. ()

dolin1

Včera jsem na tom byl a akorát jsem si na vlastní kůži vyzkoušel to, co už tu bylo řečeno - (filmový) HP6 je spolehlivě nejnudnější ze všech dílů, David Yates je pro mě nejméně nadaný Potterovský režisér a absolutně nechápu, jak s ním mohli podepsat smlouvu až do konce. Tak sterilní film jsem už dost dlouho neviděl. Toporný Radliffe, který díl od dílů víc a víc ukazuje, jak neumí hrát (plus vrcholně trapná scéna, kdy se brejlatýho pubertálního loosera, co čte noviny, co vypadaj jak ze začátku století,snaží sbalit megaroštěnka typu Miss Angola - blink) , k tomu se přidává podobně toporná Bonnie Wright (ještě s neskutečně špatným dabingem - ten hlas k ní vůbec nejde) a dílo zkázy dokončuje dabing Rona, který tím ztratil absolutně vše ze svého předešlého kouzla. Hereckou nadějí do budoucna zůstává Emma Watson, která je díl od dílu herecky vyzrálejší a dospělejší (hezká byla vždycky) a ještě jsem si nemohl nepovšimnout skvělého hereckého výkonu Franka Dillaneho, co hrál mladého Voldemorta v rozmluvě s Křiklanem - to byl zřejmě nejlepší dětský herecký výkon ve filmu vůbec a zároveň asi to jediné, co mě na tomhle velmi toporně natočeném díle zaujalo. **a půl* 50% ()

gudlak1

Docela to šlo, ale myslel jsem, že se dá větší prostor Voldermortovi. I přes uctihodných 153 minut, měl tento film spád a nenudil jsem se jako u jiných takto dlouhých filmů. Konečně se dal větší prostor Rupertu Grintovi a jeho komediálním vlastnostem, také se mi líbil výkon Toma Feltona i přes to, že v tomto díle moc minut nezahrál, ale jeho výkon byl kvalitní a v mnohém předčil i hlavního hrdinu. ()

migele

Další díl do skládanky. Těžko jít do kina bez zhlédnutých předchozích dílů. Ještě lépe po přečtení všech knih. Perfektně jsem si to užil a nemohu se dočkat dalšího dílu. Daniel hraje opět skvěle a Rupertovy xichty se jen tak nezapomínají, Emma opět krasavice stejně jako Bonnie Wright. Vřele doporučuji. Mohu to nazvat takovým předkrmem pro poslední díl. ()

vlKousek

Nejslabší díl slavného kouzelníka na plátně. Pro mě osobně zklamání na to, jak jsem se těšil. Opět jsem se přesvědčil, že čím více se člověk těší, tím víc ho pak nepovedený kousek zklame. Místo tajemnosti a akce jsou ve filmu teenagerské laškování a vesměs až moc dlouhé pasáže, kde se nic neděje a tudíž docela nuda. Ale jsem docela zvědav, jak to Rowlingová zakončí, takže si určitě nenechám další díl ujít. ()

Sutiman

Slabšie ako piaty diel, výrazne menej temné ako kniha a to redukovanie deja a vynechanie niektorých postáv ma celkom začína štvať....ale Rickman rulezzz:) ()

curfew77

Začnu tím, co funguje. Rozhodně se nevytrácí hlavní rowlingovské kouzlo drobných kouzelnických vychytávek, na kterém je ostatně fenomenální úspech knižní série od začátku postaven. Všechny ty myslánky, lektvary, kletby a pohybující se fotografie prostě fascinují, i když je znáte z předchozích dílů, a trikoví filmaři se na nich vyřádili do sytosti - koneckonců, ještě aby ne! Mimořádně šťastnou ruku měl Hollywood už od začátku i při výběru herců, především ženské osazenstvo je luxusní: Helena Bonham Carter jako Belatrix jednoduše bechderoucí, Emma Watson jako Hermiona, Bonnie Wright aka Ginny a Evanna Lynch alias Lenka Láskorádová ke svým rolím taky dokonale sedí. Snad jedinou výtkou budiž poznámka, že Dracovu matku rozhodně MĚLA hrát zvažovaná Naomi Watts, i kdyby to mělo stát polovinu rozpočtu (a do role Levandule Brownové jsem si neskromně vysnil Dakotu Fanning, ale uznávám, že nemůžu chtít všechno :). Yatesovi se taky paradoxně skvěle povedlo to, z čeho měli Warneři největší strach, totiž hodnověrně posunout dětské hrdiny do fáze dospívání. Jenže bradavické Beverly Hills je bohužel taky to jediné, co mě na Princi dvojí krve scénáristicky baví. Ano, tím se dostáváme k nedostatkům, které jdou (asi očekávatelně) ruku v ruce s hluchými místy knižní předlohy. Šestým dílem si J.K.R. dost klopotně chystala půdu pro velké finále a ve stopadesátiminutové stopáži ta klopotnost doslova bije do očí. Pár téměř hororových momentů je sice silných a například scéna s prokletím Katie Bellové téměř odkazuje k první Noční můře v Elm Street, což mě přímo nadchlo. Jenže děj se často neúnosně táhne, postavy jsou vláčeny spirálou těžko uvěřitelných náhod i samoúčelných prostředí, no a závěrečné třičtvrtěhodinové finále? V něm se z úcty k románu samozřejmě muselo vytratit randění Harryho s Ginny, Rona s Levandulí či Hermiony s Cormacem, protože je třeba válčit s Voldemortem... a zbytek jakés takés zábavy je rázem fuč. Nepochopitelným paradoxem je pak skutečnost, že scénář sice řadu zajímavých postav z knihy obětoval na oltář ukoukatelnosti, ale neodpustí si na začátek vlomit likvidaci Millenium Bridge. Ta je přitom v předloze zmíněna jednou větou, a přestože byla nesporně velmi trikově náročná (a taky drahá - měli jste ty prachy radši dát Naomi!), valný dojem na vás stejně neudělá. Sečteno a podtrženo: potterovská série jde od třetího dílu sice pozvolna, ale setrvale dolů s kvalitou, a neblaze začíná připomínat nastavovanou kaši. Jak po tomto zjištění naložit s faktem, že sedmý díl bude rozdělen na dvě filmové části, ponechávám na vás... Ode mě tedy 65 %, což je ovšem vzhledem k hitovému potenciálu takto kultovního díla něco jako ekvivalent lepší čtyřky ve vaší žákovské knížce ze základky. A ještě na okraj: doufat, že nás filmaři aspoň projednou ušetří Hagrida, který v prvních dvou ryze dětských dílech představoval něco jako čarodějnický protipól postaviček Jů a Hele, je už asi definitivně od věci... ()

MrMir

Ojejej. Tento díl se dá charakterizovat následovně - prázdnota a tahaná nuda. Předpokládám, že se jedná pouze o most mezi tím co jsme již viděli a tím co teprve vidět budeme (poslední díly). Ale i tak - stopáž je vzhledem k obsahu téměř nesnesitelná, atmosféra je úplně jiná než byste od HP očekávali, všudypřítomné temno a šero vám začne lézt po chvíli na nervy a nedostatek akce a napětí je až do očí bijící. Nejvíc zamrzí naprosto nulové finále. Co to hergot mělo znamenat? Yatesovi se v tomto díle nepovedlo téměř nic. Při tak obřím rozpočtu jsem teda čekal (i přes údajně slabou předlohu) alespoň pořádné vizuální orige. Nekonaly se. Bohužel. Doufám, že poslední dvojdíl dopadne mnohem lépe a ságu zakončí ve stylu v jakém byla započata. Nebýt to HP, dám hvězdy 3, u HP je ale zklamání o to větší, že dávám pouze ** (4+/10) ()

Jara_II

Nevím, ani jednu knižní předlohu Harryho Pottera jsem nečetl a ani číst neplánuju - takže nechť fanoušci prominou. Každopádně - díl od dílu mi to čím dál víc připadá jen jako připravování půdy pro něco, co má teprve přijít a to čekání mě už prostě začíná nudit. Plus je, že to něco by mělo přijít už brzy, v příštím díle... tedy dvojdíle, tak jen doufám, že to něco bude za těch 6 víceméně zbytečných filmů stát. Co mě ale mrzí je ta herecká mizérie... Dan Radcliffe byl prostě nešťastná volba, kterou už teď bohužel nelze změnit. Snad jediní co mě přesvědčili o tom že možná nebude tak zle byli Alan Rickman & Helena Bonham Carter - škoda že ani jeden z nich nedostal v tomto díle zrovna moc prostoru.. ()

KaZbunda

Poměrně mi vadí až přílišný důraz na teen problémy. Knihu jsem četl a podobný pocit jsem z ní určitě neměl. Více se zaměřit na vzpomínky na mladého V.(kniha jich nabízí více než dvě!), film by jistě působil lépe. Tady je první polovina opravdu prostoduchá teen komedie. Druhá polovina to zachraňuje, ale i v knize výrazné finále je tady znázorněno jaksi všedně.....takhle jsem si zásádní věc celého příběhu nepředstavoval. Bohužel tentokrát to nevyšlo. ()

Burrows

Ve srovnání s předchozími díly chybí Princi dvojí krve mnoho věcí, které zprostředkovávají nadprůměrný filmový zážitek. Především je to děj. Tento rok se v Bradavicích skoro nic nestane (to je odvážné tvrzení, samozřejmě v porovnání s díly předchozími). Velký důraz je ve filmu kladen na city mezi Hermionou a Ronem, Harrym a Ronovou sestrou. Prostě romantika. Malfoyova role v tomto roce je upozaďována, i když jeho činnost hraje důležitou funkci v závěru filmu. A konec mi přišel příliš zkratkovitý, ale i tak velmi dobrý. Rowlingová tento díl pojala jako přípravu na úchvatné finále a podobný úmysl měl i David Yates. Nepočítám - li to, že si chtěl namastit kapsu na populárním Potterovi :-) Obrazová stránka za čtyři, s dějem tak spokojený nejsem. 3,5* PS: Moc se těším na finále. ()

jayman

Ja to nadšenie z Potterov nechápem..Knihy som zhltol, filmom nemôžem (nechcem) prísť na chuť. Ak by sa to nevolalo Harry Potter, tak slušné, takto to je pre mňa len priemer. ()

HuDiator

Pre mňa najslabší diel , až moc nič nerobenia ,sem - tam neaká tá akcia u ktorej nevieš komu máš vlastne veriť , a nakoniec to zabije Snape , ktorí zradí asi každého kto by to naňho ani nepovedal ... Diky ale Nechcem to už vidieť znova .. ()

jafuska

naprosto výborný filmjako vždycky, ale musímse přiznat, že první ani druhý díl mě nenadchl ničím, ale pak jsem se dívala dál a už jsem se nemohla dočkat,až půjdu na tento díl, nemám co vytknout i knížka byla super, už ted si říkám, aby byl další díl ()

Pagliacci

Je to o ničem. To je nejčastější reakce na nejnovějšího Pottera kterou slýchám a se kterou nejde jinak než souhlasit. Ano šestý díl toho z univerza paní Rowlingové moc nevyřeší, konec je vyloženě nedomrdlý a vše je bráno jako nájezd na velké finále. Jenomže tohle musel čekat každý, kdo si knížku přečetl neboť trpěla stejným nešvarem. A stejně jako u ní i u filmu jsou mi všechny očividné kazy absolutně ukradené, když jsou totálně přebity DOKONALOU výpravou a ještě lepší atmosférou. Ta se dynamicky proměňuje od teplých barev společenské místnosti nebo Doupěte kde i ten největší brajgl vypadá tak útulně a dýchá svou historii načež je vystřídán chladnou atmoškou na kusu skály o který se lámou vlny otevřeného moře nebo rabujícími smrtijedy v ulicích Londýna. Ani v jedné poloze ale atmosféra nenudí a v nemalé míře ji dotvářejí všechny kouzelné hejblátka jako dráčci opékající kaštany, pohybující se noviny, plakáty a vůbec všechny kouzla tvořící úžasně uvěřitelný svět ve kterém je radost trávit ty dvě tři hodinky, než zas jiný režisér chytne otěže. Herci jsou jako vždy skvělí ale tentokrát je všechny (včetně Lenky...samozřejmě vyjma Hermiony, která se může třeba dloubat v nose a já budu spokojeně vrnět) převyšuje Harry, který hraje perfektně, sebejistě a jako jeho nedávný odpůrce říkám: vůbec nepůsobí jako retard. Celkově je film perfektní rodinnou podívanou která ani chvilku nenudí. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)