Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Moskowitz

Kupodivu je tento díl oproti ostatním ve srovnání s knihou pěkná nuda. Předchozí podlě mě předlohu spíš předčily, ale u tohohle jsem se poslední hodinu dívala na hodinky snad každých 5 minut. Ono pořád stejné schéma už nevím pokolikáté opravdu nezabaví. Navíc jsme přišli o duchy prohánějící se Bradavicemi, Buclatou dámu, mluvící a cestující obrazy, mozkomory a ani Hagrida a ostatních veselých bytůstek z čarodějnické školy jsme si moc neužili. A poslední mínus - Danielu Radcliffovi uvěří panickou nesmělost asi málokdo. 3 * spíš za efekty a akční scény. ()

soud90

Nemůžu říct, který z těchto šesti doposud natočených filmů se mi líbil nejvíce, každý měl něco do sebe. Sleduje osudy stále stejných lidí od jejich útlého věku až do puberty a možná i dále. Nicméně Princ dvojí krve se povedl. Oproti předchozím filmům se zde objevují i místy vtipné hlášky. Možná si někdo pomyslí, že je zde málo akce, ale kdo, např. jako já, vnímá těchto šest dílů jako jeden kus a ne jako jednotlivé filmy, užije si akce až až :-). Princ je hodně zaměřen na vztahy mezi kamarády z dětství, dětství samotného Voldemorta a na pátrání po tajemství jeho nesmrtelnosti. Když to shrnu, tento film je povedený. Každý názor je individuální a můj zní takto. ()

Shtinky

Tentokrát trochu lovestory, viac emócii a pubertálnych hádok. No ale prečo nie ? Ja som si to celkovo užil. Rozhodne to nie je ten pravý čarovný Harry na akého som bol zvyknutý, ale bude mojou úlohou sa s tým zmieriť. Bohužial, o to menší zážitok z filmu bol keďže som mal predabovanú Helenu Bonham Carter a Alana Rickmana. Snáď kôli tomu dementnému dabingu si do kina už nesadnem. Ostatne, herci sú čoraz lepší a presvedčivejší. Najviac sa mi páčla scéna v ktorej bol Harry pod vplyvom Felix Felicis alebo Ron na metlobale (na ten som sa tentokrát tešil najviac keďže posledný bol v Azkabane). Rozhodne najotravnejšia postava Lavender, vskutku dobre zahraná, alebo taká Luna, ktorá zahviezdila v každej scéne v ktorej bola. Na druhú stranu však zbytočná scéna s Brlohom, ktorá tam nemala čo robiť a zase pohreb a záverečná bitka v Rokforte, ktoré tam byť určite mali. Bellatrix na stole vo velkej sieni rozkopáva riad (áno je fakt skvelá ale toto nie)? wtf ??? Noo a bohužial Ginny je tá najhoršie a najkrčovitejšie zahraná postava z celého filmu podla mna... Taká scénka s koláčikom alebo so šnúrkou?? OMG... No nič, snažim sa na to zabunúť, nech mi to nekazí celkový dojem z filmu, ktorý sa ešte drží v tých lepších vodách... Snáď si to s tými štyrmi hviezdičkami ešte nerozmyslím... ;) ***AKTUALIZOVANÉ: Bohužial rozmyslel... :D ()

Tobby47

Nejhorší film HP série. Ploché, nudné, infantilní, klišoidní a to i v rámci Potterovského univerza. Jedna hvězda a to za Alana Rickmana. ()

johny.duch

Tenhle díl byl pro mě osobně velikým zklamáním. Možná to bylo taky způsobeno odložením premiéry filmu o půl roku, ale celkově zpracování dosti pokulhává za svými předchůdci. Absolutně se mi nelíbily nové interiéry (astronomická věž), kde se režisér snažil nesmyslně nacpat všechny možné děje. Udělat z tohoto filmu romantický poloslaďák byl prostě propadák a ubralo to filmu dosti na kráse. Doufejme, že poslední dva díly se vrátí na úroveň předchozích. Mé hodnocení je 3 1/2* s přimhouřenýma očima. ()

Simonix

Příběhy tohoto „puberťáka“ jsem četl všechny, takže jsem věděl, že mě v tomto díle nic převratného nečeká, o to víc jsem byl zvědavý, jak si tvůrci poradí s knižní předlohou, aby nezklamali jednice, kteří preferují jen filmové ztvárnění. Když jsem odcházel z kina, měl jsem pocit, že se dvě a půl hodiny dívám na lepší mexickou telenovelu s prvky magie. Nemyslím to zle, film je to dobrý a nenudil jsem se snad ani jednou, lidská stránka hrdinů se nám jistým způsobem vykrystalizovala, ale věřím, že spousta lidí odcházela z kina zklamána ()

Triathlet

Šestý díl mě docela zklamal, oproti nabušeným předchozím dílům to pro mě bylo slabší. Je jasné, že film nemůže obsáhnout to co kniha, ale některý scény, které jsou v knižní předloze silně emotivní a vyhrocené, jakoby byly ve filmu odfláknuté..Z toho se prostě dalo vytěžit daleko víc, při závěru jsem čekal zuřivé bojové scény a krvedrásající finále, místo toho jsem se dočkal překvapivě vlažné podívané.. ()

Lenakf

Pro mne byl tento díl zklamání, nevím, asi jsem od toho čekala trochu víc, jakožto Potterovský knihomol bych byla raději, kdyby se film odvíjel od knihy a scénárista si tam nedomýšlel děj, který v knize vůbec nebyl. Nejhorší díl to nebyl, ale pro mě to postrádalo ten klasický Potterovský spád a dramatičnost, tenhle film mi přišel spíše o pobavení a kniha přitom měla docela jinou atmosféru. (Ikdyž nepopírám, že jsem se u scén s Ronem nepobavila). Proto dávám jen 3 * a doufám, že poslední díl bude mnohem lepší a zajímavější, když už ho rozdělili na dvě části. ()

miccio

No, film spíš pobaví, což je milé, ale zároveň trochu tristní sdělení, protože mělo jít do tuhého a ono nic ... Hodně mi vadí absence některých scén, které mě v knize samotné bavily nebo zaujaly a čekala jsem na ně i ve filmu, chápu že se celá kniha do filmu nacpat nedá, ale stejně - na řeči tam bylo prostoru dost ... Hodně dobrá je scéna s Katie a náhrdelníkem, naopak scéna s jeskyní je dost ořízlá a zploštělá. Na to, že je to vlastně jediná výprava za viteálem, kterou Brumbál s Harrym ve filmu podniknou je to opravdu škoda. Další zklamání - po Voldemortovi ani stopy a navíc, představitel Toma Raddleho, coby mladíka v Křiklanových vzpomínkách, je mi strašně nesympatický. Jako mladý Tom Riddle se víc hodil ten, co ho hrál ve dvojce - Christian Coulson. Prostor naopak dostal famfrpál, takže komu chyběl v předchozích dílech si přijde na své. Mohla bych asi pokračovat dlouho, a k ničemu to nebude. Chybí mi tu napětí a větší sepětí s dějem - předcházejícím i následujícím. Ale humor tu je, tak aspoň něco. No, za čtyři*, ale slabší. ()

jvoza

nejslabší díl z celé ságy. Pořád jsem čekal kdy přijde konečně nějaký strhující scéna, která mě přiková k plátnu, až jsem se pronudil ke konci filmu. ()

Kil

Krásná knížka, film nic moc. Pravda je, že od třetího dílu jsem se u žádného z HP filmů moc nebavil. Chybí mi hudba Johna Williamse, vadí mi, že film obsahuje scény, které v knižní předloze vůbec nejsou (útok na Doupě ... ) a zbytek toho, co mi vadí zmíním po druhém zkouknutí, přece jenom už je to půl roku :). Ale pořád platí, že jde o Harryho Pottera, takže minimálně 3 hvězdy jsou povinnost :). ()

haluza

Ona vlastne ani knizka nebyla nejak zabavna, takze film podle toho takto dopad. Da se to brat jako prolog zaverecneho dilu (presneji receno dvojdilu). Snad aspon ten bude stat za neco. Opravdu je to film pro fanaticke fanousky Pottera a pripadne pro zamilovany nactilety pubertaky, pripadne kombinace obojiho. Dost jsem se nudil a pobavila me snad jen scena s pohrbem pavouka. Ani nekolik minut po skonceni si neumim vybavit, co na tom filmu tak trvalo... ()

schebman.m

Jasně, nemá cenu mluvit o tom, že knížky o Harrym Potterovi nejdou převést na plátno, na to už jsem si zvykl, že se vynechává spousta "ne až tak důležitých" scén a zápletek...ale to, že vynechali závěrečnou bitvu v Bradavicícíh po zabití Brumbála, tak to režisérovi ani tvůrcům prostě odpustit nejde!!! ()

honzzicek

Kdo četl knihu tak jistě ví, že ořezanější Harry Potter tady ještě nebyl, co by se ovšem dalo čekat když většina knihy se zkládá z Brumbálových vzpomínek a na tom se příběh vystavět nedá. Ovšem je to kvalitně zpracované a prostě - je to Harry Potter:) ()

Vendea

Názorově se shoduji s komentářem od Djkoma níže - kdo nečetl knížku o spoustu souvislostí přišel - David Yates mne na svou stranu rozhodně nezískal, kdybych tuhle sérii neměla ráda, dala bych míň hvězdiček a naprosto by u mne propadla, ale naštěstí jsem knihu četla, takže vím, co se děje, nekoukám jak sůva s nudlí a souvislosti mi neunikly, leč dojem z filmu jest jediný - nuda na entou aneb jak se dá pokazit dobrý podklad špatnou volbou režiséra..... ()

T.I.P

U jiných filmů si můžeme všichni stěžovat na délku, ale tady to prostě nelze. Harry Potter prostě musí mít přes dvě hodiny, protože by se do něj nevlezla ani polovina věcí k knihy. To se však ani teď bohužel nestalo. Vím, že je nemožné do pár minut napěchovat více než 600 stránek z knihy, ale nechápu proč do filmu zařazují vymyšlené scény a místo se nedrží originálu. A dost kritiky. Vypadá to, že se mi film nelíbil, ale tak to není. Dal jsem šestému pokračování Harryho Pottera čtyři hvězdičky. Je dobré, že ve filmu dostávají prostor i další postavy než jen Harry. Ano, mám na mysli Rona. Je sice divné, že si zničeho nic uvědomil, že má zájem o holky, ale milostný románek mu jistě prospěl. Musíme si uvědomit, že herci nejsou již malá děcka z prvního dílu, ale dospívající kouzelníci, kteří mají zájem i o jiné věci než studium. Že se sem nevlezlo plno věcí z knihy nemůžu mít tvůrcům za zlé. Avšak divák, který nečetl knihu film nepochopí a to je zásadní problém. Mnoho přátelům jsem musel vysvětlovat děj, aby vůbec pochopili skříň od Borgina a Burkse. I přes veškeré nedostatky jsem fanouškem filmů o Harrym Potterovi a můžu se jen těšit na poslední dvoudíl. ()

Nila

nemohu říct že by byl princ dvojí krve zklamání, ale nadšená z něj také nejsem. Je pravda že 6. díl patří i v knižní podobě k nejhorším, a udělat z mizerný knížky velkolepý film je těžké ba nemožné. myslím že Yates udělal co mohl a udělal to dobře, to se mu upřít nedá, za to také jedna hvězdička. Film je ale celkem nudný, mizerné romantické kecy na konci filmu doplněné mizernou "akcí" mě neberou (a to ani v té knižní podobě). Doufám že 7. díl dopadne lépe. Druhá hvězdička je za to, že je to prostě Harry Potter, ikdyž v 6. dílu má slabou chvilku.. ()

FireFox

No super, já jsem spokojená. Neskrývám, že jsem fandou knížek (z nichž právě šestka patří k mým favoritům) ale na kvalitní filmové zpracování jsem si dlouho počkala. Konkrétně - posledním opravdu dobrým filmem HP byl Vězeň z Azkabanu. Princ má šmrnc, akci, napětí... a velkou dávku humoru. Film se poměrně hodně drží předlohy, a herecké výkony jsou asi nejlepší za celou sérii - Daniel Radcliffe velmi příjemně překvapil a konečně začal hrát. ()

ondro77

Pre mňa velmi slabé ,príbeh sa nikam neposúva,skoro nič čo by ma zaujalo.Pubertálne výlevy v HP som naozaj nechcel vidieť.V kine som zisťil že sa vlastne nudím a čakám na koniec.Slabota, davam dve * ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)