Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

zdenotvor

Film som si vychutnal v autokine s priateľmi a všetci sme sa dobre bavili. Trochu mi vadilo zopár hluchých miest a to že väčšinu času bol Will Smith úplne sám, teda so svojim psom. Zachránili to však vsunuté flashabacky a slečna ktorá sa objavila v závere filmu. Fajn zážitok. ()

Jonash87

Post-apo filmy jsou asi mým nejoblíbenějším sci-fi žánrem (u filmů i knih). A podobně tematicky laděných snímků zase tolik není, takže jsem si Já, legendu pustil s chutí... bohužel má scénář mnoho much, kdy si často kladete otázky jako Proč? nebo Jak to? ... "Mrtvý NY" je vykreslený dobře, při záběrech pustými a zarostlými ulicemi se vám tají dech, Smith hraje standardně dobře a zvládá tuto one man show na jedničku. Škoda, že je tak krátká stopáž, nejde se více do hloubky a vše je jen hrubě načrtnuto a příliš nerozebíráno, aby se logické nedostatky více skryly. A samotný závěr mi přišel zase unáhlený a vše se seběhlo děsně rychle. Přesto se dost věcí dá odpustit, neboť film si drží tempo a má atmosféru. Ale rozhodně se z toho dalo vytěžit víc. ()

William_

Pro mě osobně naprostá srdcovka, kterou jsem viděl nejméně 12x. Film funguje skvěle, Roberta a jeho psinu Sam si zamilujete ihned, prožíváte s nimi každý okamžik. Film je velmi dojemný a říká nám, že se vždy musí někdo obětovat pro dobro lidstva. ()

Jino

Will Smith táhne film po celou dobu a od začátku je se na co dívat, dokonce se dá říct, že se Lawrencovi podařilo dobře skloubit sci-fi , trošku hororu a do toho parádní atmosféra vylidněného New Yorku. Jenže bohužel asi tak půl hodinky před koncem film začíná padat do průměrného AMERICKÉHO patosu, což podtrhává hlavně, opakuji hlavně (trocha spoileru) citové ždímání diváka na konci filmu. Já můžu poděkovat za první hodinu - ta byla báječná, zbytek filmu je americká ptákovina. 70% ()

Vojťas

Ač si myslím, že se to dalo natočit lépe, jde i tak o poměrně kvalitní (hororové) drama, ve kterém WILL SMITH opravdu exceluje!!! ()

Rocky88

Největší chybou filmu je samotný scénář. Naprosto nic totiž nenabízí, je velice zkratkovitý, hraje si na něco víc, než je, a nebýt kvalitní Lawrencovy režie, byl by to prvotřídní propadák. Takhle je to pouze oddychovka, která sice neurazí, ale po skončení vám zůstane na patře velice nepříjemná pachuť, jelikož si uvědomíte, že tohle jste vidět nemuseli. Smith nevyčnívá, ani když je na scéně sám, digitální potvory jsou digitálními potvorami, nikoli silným nepřítelem, a nic víc tu už kromě Smithovy fenky Samanthy (která je v celém filmu nejsympatičtější) vlastně neuvidíte. Velké zklamání. ()

shyster

Problém tohohle filmu byla a je jeho propogace. Nejde totiž o akční film. Jde o drama a thriller jednoho muže, kterýmu už trochu více hrabe na maják. První hodina je výtečná a to hlavně zásluhou Willa Smithe. Všechno se tak pomalu rozjíždí až jsem měl pocit, že film bude ještě trvat další dvě hodiny, které mě přímo odrovnávají (v dobrém smyslu). Jenže pak přijde ten zpropadený zvrat a všechno to táhne k šípku. ()

bogomira

Tak trochu promarněná šance. Prvních pár minut je naprosto špičkových, ale pak se ukážou slabiny, což je - pokolikátý už - zvoranej scénář, včetně nebetyčně slaboduchýho proslovu o králi reggae a samozřejmě hrdinnej amík, kterej zase jednou zachrání celý lidstvo. Nechápu, že my, ostatní podnárody, jsme už dávno nespáchali hromadný harakiri u vědomí vlastní neschopnosti...Ale na film se fakt dobře kouká a u mě to má za čtyři férový hvězdice. ()

marcek

Vážně dobrý film. Will SMith nemá chybu a film od filmu se mi líbí víc a víc (až si někdy říkám jestli to ještě víc jde). Dobrej scénář, pěkní zomíci a 100min, což není ani moc ani málo. Byl na tom taky hodně vidět Lawrencův Constantine. Neměl jsem z toho, ale ten pocit, jakože jsem viděl brilantní film a čekal s otevřenou pusou až do konce závěrečných titulků a poslouchal finální hudbu. ()

Tomik12345

Kdyby nebylo toho zpackaného typicky amerického konce, dal bych možná i pět hvězdiček, ale díky němu se to pro mě zhouplo skoro ke třem. Nicméně prostředí opuštěného New Yorku je dle mého téměř dokonalé a jízdu v Mustangu bych si užíval stejně jako Will ;-). ()

Petoss1

Co se s námi stane když se rozšíri nejaká epidemie a lidstvo začne hynout to nikdo neví. Sympaťák Will Smith jako doktor, ktorý je imúnny a jelikož je asi posledný muž v New Yorku ( to ale neznamená na celém světe) tak se pokouši vyrobyt lék a zachrániť lidský rod. Za tu myšlenku 83% ()

cariada

Sci-fi ,které má velice silný námět ,ale zpracování poněkud pokulhává. Hlavně do očí bijí nelogický věci. Třeba na začátku kdy se prohání autem po prázdných ulicích. Kde jsou jako nějaký auta? Tam jsou normálně zaparkovaný stejná blbost jako ve 28 dní poté. Zákonitě by museli být různě poházený všude zácpy a bouračky ,když vypukla nákaza byl všude hrozný zmatek. Další věc kde jsou lidi? Jestli že jsou mrtvý tak se tam někde musí válet a hnít. Další nelogičnost nešlo mě na rozum kde bral tolik elektřiny? Že by měl generátor ,ale kde by ho vzal. Další věc díval se na nějaký zprávy ,ale na jaký když nic nefunguje a že by je měl nahraný? To je blbost. Když si vezmeme příběh tak mohli tvůrci nechat Roberta víc zmagořit po ztrátě psa. Ten svůj barák moc neměl chráněný. Celý to mohli mnohem víc propracovat. Za plus hodnotím mutanty. Přesto se na to celkem dobře dívá. ()

O´Neill

Will to zahral opravdu úchvatně, a celkově celý film byl stavěn jen na něm. Ano, bylo to perfektně natočeno, se skvělou hudbou a dech beroucí atmosférou, jenže i tak to celé stálo na Willovi. A ten splnil svou práci na 100%. A od toho se vyvíjí i mé hodnocení, maximální počet. A pomalu ale jistě se pro mě Já, legenda stává kultovním filmem. A myslím, že koupě Blu-Ray verze se blíží. ()

Flaxik

Začátek byl skvělý, okamžitě se člověk zažral do Falloutovsky laděného postkatastrofického světa, děj postupně gradoval, sice pomalu, ale to nevadilo, aspoň si to člověk užíval.... najednou buch a konec filmu. Zklamání roku, 3 hvězdy nechávám za první hodinu, která byla dost dobrá. Typická ukázka jak se dá film svým koncem úplně zmrvit. ()

MCZ

K mému vlastnímu překvapení to vůbec nebylo tak špatné, jak jsem si myslel. Popravdě jsem se i bál, že tam těch zombie bude o dost více a ona je to přitom po většinu času docela zajímavá komorní podívaná s jedním člověkem a psem ve velikém (skoro) prázdném městě (jinak nic proti zombiím). Škoda mizerné kvality těch zo- jiných lidí a ne zcela vydařeného konce (který mi však přišel mnohem lepší než ten vychvalovaný alternativní), ale jinak velmi slušná post-apo podívaná. 6/10 ()

Meridius

Původně sem měl u filmu 4. Včera sem si to ale pustil znova s tím, že se u toho naučim na zkoušku z účetnitcví. Film mě ale tak vtáhnul, že sem se naučil kulový a zkoušku nedal. Díky, Wille! První půlka filmu a hudba sou naprosto dokonalý. Špatný CGI mutanti byli asi záměr, křižácká agitka na konci nasere. Ale stejně sem se opakovně velmi dobře bavil. ()

Skleena

Znásilnění parádní knižní předlohy, které ani sympatický čtyřnohý přítel Willa Smithe (nebo snad on sám, i když - klobouk dolů - se o to poměrně dobře snaží) nemohl zachránit. Pro mě osobně velké zklamání. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech