Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiálny text distribútora)

TSZ

Titulní postava je přesně tak špinavá, sarkastická a cynická, že si jí prostě musíte oblíbit.Již díky úvodnímu monologu jsem si řekl, že to bude asi přesně film pro mě a i teď, po jeho skončení, se tetelím blahem, co že jsem to zas viděl za pecku.Líbí se mi ty chladné tóny, ve kterých je to celé natočeno, perfektně padnoucí hudba a George Cloony, otrlý svým životem plným proher, hazardu a špinavostí tu naprosto kraluje (zdatně mu sekunduje Tom Wilkinson).Dobrá práce, které není příliš co vytknout (jen ten závěr mohl být nějak překvapivější,ale těžko říct co by to s celým snímkem provedlo). ()

BFG2000

Snímek z drsného právnického prostředí, určený ne zrovna každému vypráví, příběh Michaela Claytona, který postupně poodhaluje hrůzné skutečnosti o společnosti U/North. Úvodní, téměř dvě a půl minuty trvající monolog Toma Wilkinsona je opravdu nezapomenutelným filmovým momentem. Stejně tak jeho herecký projev je zde zcela brilantní, pro mě dokonce kvalitnější než oscarem oceněná chladná Tilda Swinton. George Clooney standartně skvělý a ještě bych zmínil výborného Sydneyho Pollacka. Snímek má pomalé tempo, o to více si stihnete vychutnat každý detail. Pro mě bohužel až příliš náročný, opravdu je potřeba pozornost udržovat na maximální míře od začátku až do konce. Určitě se ale těším na druhé shlédnutí, po kterém by mohlo i toto negativum odeznít. Hudba Jamese Newtona Howarda skvěle podtrhuje atmosféru. Celkově se jedná o nadprůměrný thriller z právnického prostředí se skvělým scénářem, hudbou, perfektním hereckým obsazením a výbornou režijí, která snímku sedla jak ulitá. **** + ½ * ()

Tiiso

George tento snímek táhne od začátku až do konce. Na můj vkus je sice pořád na dobré straně světa a ani jednou nezakolísá, ale i takové lidé se najdou. Pěkný příběh a slušná realizace. ()

MRPitivier

Tony Gilroy se předvedl jako pravý režisér a nabídl nám excelentní začátek, podáním intra do příběhu a potom se vrátil do minulosti a vybarvil nám každičký detail, který nám zapadá do mozaiky příběhu! Až ke konci pochopíme celý koncept příběhu a celkově složitost může někoho odradit, ale je to kvalitní drama s dobře hrajícím Georgem Clooneym a dalšími skvělými herci! 115 minut stojí za to! ()

Gromit

Existuje celá řada důvodů (chytře vymyšlený děj, působivá atmosféra etc.), proč psát o Michaelu Claytonovi jako o vynikajícím filmu. Ale tím nejpádnějším je - alespoň pro mne - herecký výkon George Clooneyho, jenž lze posuzovat pouze v oscarových dimenzích. Ne snad, že by i ostatní herci, kteří se tu objevují, nebyli výteční, ale tento film zkrátka patří Clooneymu a pouze jemu. ()

Pakr

Únavné, opravdu únavné se dodívat do konce...ale na druhou stranu klidně chladné až nakonec osvěžující...film mě zanechal prázdným, ale zároveň pln dojmu přesně nedefinovatelného. 70% ()

.killer.

Primitivní zápletka obalená kecy a nepodstatnými záležitostmi. Celý snímek mohl být od základu stavěn jako akční film, ale budiž. Kdyby to bylo o 40 minut kratší, hodnotil bych jinak. Co se týče hereckých výkonů, tak se nic zvláštního nekonalo. Celkově mě tímto Tony Gilroy zklamal. ()

fantomas19

Americký film Michael Clayton (2007) v réžii Tonyho Gilroya je dráma o zákulisí právnických bojov. Michael Clayton (George Clooney) je právnik - "domovník", dlhoročná opora právnickej firmy, nasadzovaný pre ťažké prípady, najmä interného charakteru. Arthur Edens (Tom Wilkinson), jeden z najlepších právnikov firmy, ohrozí zmluvu s najdôležitejším klientom U/North. Svojim šialenstvom a náhlym precitnutím o pravde v sporoch veľkej korporácie a malých farmárov rozbehne skrytý súboj Michaela Claytona, zadĺženého stroskotanca, a ctižiadostivej právničky U/Northu Karen Crowdenovej (Tilda Swinton, Oscar za vedľajšiu úlohu), presadzujúcu nekompromisné riešenia. ()

karlee

Chybělo napětí, takže neocením ani propletené rádoby inteligentní vyprávění, po dvaceti minutách mě osudy postav přestaly zajímat. Raději bych poctivý thriller, než toto "umělecké" zpracování standardní moralitky z právnického prostředí. ()

Ogrb

Hodně slušný konverzační drama s parádním Clooneym, ve kterým většina keců nenudí a navíc se film může dobře opřít o skvělý herce ve vedlejších rolích (hlavně Wilkinson neskutečně jede) a na debutanta překvapivě jistou režii. Hodně dobrý. 8/10 ()

winstonik

Firma II. Pokus o thriller nevyšiel. Prvú polovicu filmu veľký problém zorientovať sa, čo s čím súvisí, dej rozťahaný a nudný. Neoriginálny príbeh, v závere ľahko predvídateľný. Nezmyselne zakomponovaná úloha Claytonovho syna a brata. A v aute sa nájdu Claytonove hodinky. : ) ()

papadoce

Pre mňa trojhviezdičkový film od trojhviezdičkového režiséra. Bolo to iné, Tildou a Džordžom skvelo zahrané, ale akoby tomu chýbala šťava alebo čo. Ale film si zapamätám, pretože je proste iný. A to je dobré. ()

Shitonit

Jako,...asi zajímavý. Clooney oblíbenej. Ale tak nějak mi to po půl hodince začalo unikat.. Prostě mě to sralo. Nechápal jsem děj. Jestli tam byl.. Nevím. Fakt nevííím!!! Hilfe! Help! Ratunku,na pomošč... jsem zmatenej a radši si hnedle seknu něco jinýho... ()

hekla

Velmi podařený snímek, od začátku strhující díky alarmujícímu monologu Toma Wilkinsona (jak píše POMO), tajemný, atmosféra právnického prostředí dokreslená vynikajícím soundtrackem s mysteriozním podtextem, krásná scéna s koňmi, výborní Clooney, Wilkinson a Swinton, chytrý scénář, to vše graduje do asi ne nečekaného, ale přesto napínavého konce. ()

J.e.r.e.c

Potemnělý a tak akorát propracovaný thriller o zametání korporátní špíny. V tomhle typu řemesla je na Amíky prostě spoleh. Dá se namítnout, že Clooney hraje pořád to samý, jenže on se pro tyhle role chladnokrevných sympaťáků, kteří „řeší problémy“, zkrátka narodil, tak proč mu to vyčítat? Překvapeně čumím na jméno Tony Gilroy, spolutvůrce Rogue One a autora aktuálního Andora, tedy zdaleka nejlepších věcí, které pod hlavičkou Star Wars u Disneyho vznikly, a začínají mi docházet souvislosti. Protřelý scenárista Gilroy je přesně tím typem člověka, kterého Star Wars tak zoufale potřebují, daleko víc než všechny impotentní fanboye jako Favreau, Filoni, nebo, nedejjar-jar, Abrams, kteří dokáží jen do zblbnutí servírovat nostalgii a fanservis a nic osobitého nebo odvážnějšího nevypotí, ani kdyby je škrtil Vader. 75 % ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (viac)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008