Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiálny text distribútora)

hororwatch

Na mě až moc uspěchaný chrlení informací. Tohle je zas jeden z těch filmů, ze kterého budou mít největší radost ti, kteří pochopí z těch vychrlených informací průběh následujícího děje dřív, než ostatní. Tak či tak to na konci dojde naprosté většině. Námět a provedení zajímavé, ikdyž jak už jsem říkal výš, pokud tohle byl jediný způsobpro originalitu pak to není můj styl. Rád si film vychutnávám a film vstřebávám a nemám rád, když člověka o informace k ději natahujou skoro přes 3/4 filmu. ()

Adm.Nelson

Gilroy týmto riadne zabodoval, či už ako režisér alebo scenárista. Má to výbornú atmosféru, vynikajúce dialógy, dobre napísané postavy, herci hrajú do jedného skvele, a na rozdiel od drvivej väčšiny hollywoodskej produkcie mi to ako celok pripadalo mimoriadne reálne. Skrátka inteligentný film. Inak z filmov, ktoré som videl s Tomom Wilkinsonom, je toto asi jeho prvá kladná, dokonca dalo by sa povedať - až hrdinská rola (a zároveň jedna z jeho najlepších). 10/10 ()

BOURQUE

Celý príbeh a samotný film sa začína veľmi dobre, ale kvalita potom postupne degraduje a ustáli sa na „priemernej“. Herecké výkony, až na T. Wilkinsona, sú priemerný. Každopádne tak trošku nechápem tých šesť nominácii na Oscara! Videli sme aj podobné, ale oveľa lepšie natočené filmy. Ale kto som ja, aby som spochybňoval rozhodnutie členov filmovej akadémii? Ešte jedna poznámka. T. Swinton nebola zlá (účinkovala asi 20 minút), ale zlatú sošku by som za jej výkon nedal. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

guri

Hoci mam velmi rad Tonyho Gilroya (napr. scenar Proof Of Life, trilogia o Jasonovi Bournovi), film sa na moj vkus az velmi vliekol. A nezachranila to ani zaujimava zapletka, ani vynikajuci herci (Clooney, Wilkinson, Swinton). ()

darkreider

Čím je Clooney starší, tým je lepší herec. Nemám moc rád advokátne filmy, ale tento sa mi viac než páčil. Človek nesie zodpovednosť za svoje činy, dokonca aj právnik. ()

Dimo

Úchvatné. Tomu říkám rozjezd z jakoby rozvláčného a nudného vyprávění do famózně vygradovaného konce. Děsivé, tíživé, depresivní, mrazivé a vynikající drama. ()

KOOHA

Film, který se mi neustále vrývá zpět do hlavy a nutí mě si pustit závěrečnou scenu občas znova a znova.I když jsem dal 3 hvězdy, film si asi zaslouží lepší ohodnocení. Možná jsem mu mohl dát lepší, ale při jeho sledování mi to přišlo tak trochu zdlouhavé. Jinak velice kvalitní s báječným obsazením a dialogy neměly chybu. ()

Filmárik

Keby pán Wolf a Erin Brokovich mali spolu dieťa asi by sa volalo Michael Clayton. Štandardne skvelý George Clooney ako elitný zametač prúserov snažiaci pomôcť svojmu opodstatnene paranoidnému priateľovi (vynikajúci Tom Wilkinson) dostať sa z úplného spoločenského dna. Počas sledovania filmu sa znepokojivá atmosféra prostredia úplne preniesla aj na mňa. Odporúčam. ()

truby

Průměrný, šedivý thiller bez atmosféry. Téměř do poloviny filmu jsem neměl tušení o co běží ( a ne že bych to nestačil díky svému dlouhému vední postřehnout, ale v tom filmu to prostě nebylo). Celé to stojí na Clooneym prohánějícím se v černém mercedesu a tahle kombinace mně moc nebere. Aby to nebyl pouze negativní komentář, jak se sluší na tři hvězdy, chválím docela působivý závěr. ()

bolf!k

Clayton se mi přes noc rozležel v hlavě a musím jednu hvězdu přidat. Svým způsobem obyčejnej, ale přesto výbornej film. 90% ()

Dovlatovka

Film z hereckou a produkční účastí Clooneyho - dvě možnosti. Oddechovka nebo náročnějšé snímek s morálním přesahem. MC je jednoznačně to druhé a je to špička (7 nimonací na Oscara). Herci bez chyby, scénář až na miniautrní vady velmi dobrý a jeho realizace taktéž. Tony Gilroy si pro debut vybral dobré téma a sestavil skvělý tým (jste za vodou, když vám v nejhorším může poradit Sydney Pollack, ne?). Diváka nutí myslet a dávat pozor, aby z filmu něco měl, a vyzývá k několikerému shlédnutí. Na první u mě nešlo o to, že náš svět je občas žumpa plná sr***k, ale o pohled na to, co vám účast na těch věcech může udělat s duší a životem. Beru. ()

ER

Je problematické natočit film,aby byl poutavý,napínavý a přitom se v něm téměř nic neděje.Jen se mluví,byť dvě vyjímky tu jsou.vražda Arthura Edense a výbuch auta Michaela Claytona a jeho útěk.Atmosféru filmu skvěle charakterizuje výrok šéfa fy Kenner, Bach & Ledeen v podání Sydneyho Pollacka cit:"od začátku jsme věděli,že to tak je". A oč tedy jde? Jen o milióny a miliardy dolarů (ouha,už zase něco tak přízemního,že?) a značně flustrovaný elitní právník Arthur Edens.s tím začne trochu "mávat".K rozumu ho má přivést Michael Clayton.a zároveň skvělý G.Clooney.Jenže,jak jsem již napsal,v sázce jde o hooodně moc peněz a dalšímu právníkovi,vlastně právničce Karen Crowderové (neméně skvělá Tilda Swinton) taky rupnou nervy. Sice nešílí jako Arthur,ale v obličeji jí to jde poznat(fakt skvělý výkon,když v jedné ze scén rozhoduje o bytí či nebytí Arthura).A tak se to přiostří (první a druhá vyjímka z úvodu této mé recenze),Claytonovi to dojde a pomsta přichází.Bohužel,až moc uspěchaně a film se vřítí do finále až moc velkou rychlostí,narozdíl od tempa celého filmu.A proto jedna hvězdička jde dolů. ()

nwx

Ze začátku nadšení - paráda, právnické prostředí, bezva. To vydrží tak 10 minut. Pak začne totální chaos trvající něco přes půlku filmu! Poté to teprve začne šlapat a funguje to konečně až do finále. Ovšem kvůli té chaotické části, hodnotím jak hodnotím. ()

druhaveta

Možná by se na to dala vytvořit rovnice: čím větší odklon od žánrovosti k tlumenému a civilnímu mainstreamu, tím ohranější a předpokladatelnější jsou dějové peripetie (viz například i Syriana) - jediná záchrana je, že Micheal Clayton nestojí na ději, ale na učebnicově rozehraném morálním konfliktu, a od příliš uhlazené hollywoodštiny si vypomáhá pohledem do zákulisí. ()

vla_kor

Konečně zas jednou film "pro dospělé". Neodtrhla jsem oči. Napínavý děj, třírozměrné a uvěřitelné postavy. Situace, do které se člověk snadno dostane, pokud pracuje pro nemorální šéfy a pokouší se přežít v tomhle světě za každou cenu. Bravo!!! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (viac)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008