Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiálny text distribútora)

pride

Film s pomalým tempom no super atmosférou podloženou temným firemným prostredím kde ide o veľké prachy. Briliantný bol najmä strih, ten bolo vo filme skutocne cítiť a dodával mu určitú svojskosť. Clooney neprekvapil ani nesklamal no Tilda Swinton bola skutočne dobrá aj keď nedostávala toľko priestoru. No na plných 5 to u mňa rozhodne nieje, hlavne kôli tomu, že dej som začal chápať až niekde okolo polovice. Čo je pre mňa dosť neskoro, ale to môže byť aj moja vina :) . ()

Burrows

Akci ve stylu honiček, přestřelek a rvaček v této vysoké právnické hře najdeme poskrovnu. Prakticky jen jedno vybuchující auto. V Michaelovi Claytonovi mají moc a sílu slova, věty, logické myšlení, chytrost a chladné chování. Úvodní monolog mě navnadil a pak jsem hltal každou scénu, každý rozhovor. Jeden z nejlepších filmů roku 2007. PS: musím si to dát ještě jednou ()

JohnnyBoy

Takto si představuju dobré žánrové drama...takhle nějak by měla vypadat standardní hollywoodská produkce. Michael Clayton se opírá o poctivý scénář, který se dotýká věcí sice aktuálních, ale ve svém archetypu nadčasových. Herecké výkony jsou přesvědčivé, také mají všichni herci dostatek prostoru, protože se v tomto filmu zase tolik neběhá z místa na místo a pořád někdo někoho beze smyslu nehoní. Jsou tam překvapivé scény - především vražda Toma Wilkinsona. George Clooney je velmi sympatický herec, který své projekty táhne i produkčně, ačkoli musí vědět, že tematicky musejí být trošičku mimo blockbusterový okruh (GoodBye..Syrianna..Clayton)...navíc je jeden z mála, který se pouští na tenký led a se svými příběhy produkovanými uvnitř hollywoodské mašinerie, si dovoluje kritizovat stav současné americké společnosti. Samozřejmě že to není bůhvíjaký intelektuální sarkasmus. Všechny ty filmy jsou srozumitelné, žánrové, mainstreamové...narozdíl od populistických dokumentů vyděrače Michaela Moora, jsou však naprosto střízlivé. Clooney a jeho blízcí spolupracovníci svou prací navazují tam kde končili temné thrillery dob sedmdesátých (parallax..., klute...) a zalepují tak určitou díru, která vznikla devalvací tohoto žánru v osmdesátých a zejména devadesátých letech (myslím všechny ty Grishamy a Pelikány). PS: Největší hvězdou tohoto snímku je pro mě kameraman Robert Elswitt. ()

Pharlap

Ano! A hned přikládám určitě dvě podobné žánrové hvězdičky: Obchodník s deštěm s Mattem Damonem a Erin Brochovich s Julii Roberts. Opět typ příběhu, který známe. Zamětání stop, kolega ve kterém se hne svědomí.. a velká obchod.společnost, která nechce s barvou ven a začne likvidovat "problémový lidi". Ale nakonec se vše v dobré obrátí :-) Velice doporučuji! ()

huzgi

Mrazivé, ohromující, napínavé. Co víc po snímku tohoto žánru chtít. Clooney bude pro budoucí generace to, co Bogart, Stewart, Cagney pro nás. ()

ratpile

Škoda zbytečně rozvleklého ůvodu, který nakonec neodpovídá napětí a tempu závěrečné půl hodiny, která byla jednim slovem - dokonalá. Na druhou stranu i prež pomalejší ůvod a celkové tempo se na to sakra dobře dívá a nějaká nuda nehrozí, což je dobrá vizitka pro debutujícího Tonyho Girloye. Clooney je ve své roli výborný, Tom Wilkinson je asi nejlepší na place a Tilda Swinston velmi nečitelná a uvěřitelná, nakonec postavy dvou vedlejších akterů svým charakterem přidávají mrazivé, znepokojivé atmosféře, podpořené skvělým vizuálem a chladným kancelářským prostředím mrakodrapů. Tohle rozhodně není běžný (například tuctový a zbytečný State of Play, také pocházející z Gilroyova pera), řadový trhiller ani bezelstný pokus o první režijní zářez, snaha o něco víc je prostě cítít z filmu na sto honů. Za to něco víc uděluji tu pátou hvězdičku, protože takovýchto filmů přichází do kin jako šafránu. ()

Achilleus1

5* si tento film zaslúži už len za tú perfektnú atmosféru a skvelý scenár. Herecké výkony na najvyššej úrovni. Mne sa tento film veľmi páčil, takže neviem čo by som mal ešte viacej napísať.. hádam len to aby si to každý pozrel. :) ()

J.Cobra

I když s největší pravděpodobností půjde o kvalitní film, mě si bohužel nezískal. Nějak mě to nezajímalo a dělal jsem u filmu ještě tisíc dalších věcí a čekal, až konečně skončí. Možná i proto, jsem film zcela nepochopil a jeho pochopení by mělo možná i za následek více hvězdiček. Jenže jak jsem již psal, nezaujal mě natolik, abych mu věnoval 100% pozornost. ()

gicous

Tyhle typy filmů stojí a padají s kvalitou scénaře a jednotlivých herců. V tomto případě film stojí hodně vysoko. I když plyne pomalým tempem, pořád je na co se dívat a film si bez problému udrží divakovu pozornost. Přes svoji složitost a množství pravnických výrazů použivaných v dialozích je Michael Clayton výborně strukturovaný, vyvážený a srozumitelný. Herci jsou typově dobře obsazení. Clooney tady podle mě podává jeden z nejlepších výkonů sve kariéry. V ničem nezaostávají ani Tilda Swinton a Tom Wilkinson. Hlavně Wilkinson je roli vyšinutého právnika nezapomenutelný. I přes všechny klady, které MC má, bych se na něho podruhé už nepodíval. Bude bezpochyby ozdobou ve filmografiích tvůrcu a herců, ale na druhé podivání už mi prostě nemá co nabídnout. ()

borohub odpad!

Kurva ten George Clooney je fakt herec tragéd - druhý film od něj který mě absolutně nudil. Možná bych kouzlo filmu pochopil kdybych se tomu naplno věnoval, ale obávám se že se jedná o stejný "šit" jako Georgův Američan. Takže tu máme pár možností, buď George bere jen filmy, které diváka po 15 minutách uspí, nebo prostě vždy dobrej film posere svým ksichtem. Nevím nevím, ale asi se filmů s G.Cloonym začnu vyhýbat.. Každopádně tenhle film je opravdu sračka a myslím že i lepší podívaná by byla čumět do vyplé televize.. ()

Adámo

Cloony se na takovýhle filmy hodí, že jo? =) Moc pěkný, uchvátilo mě to dost, ale ne úplně. Atmosféra je v tomhle snímku skvělá, to se musí nechat. | 11/2012 ()

boombang

No, dejme tomu, film, herci i režie OK, ale je to nudaa a a a... nedokoukáno. Snad taky přece nemusím vidět všechno... ale hodnotím to i tak, takže sorry, George, ale stejně jsi dobrej, tak hraj dál a nezapomeň semtam taky něco produkovat. ()

kubilov

Uklízečka George Clooney, advokátka Tilda Swinton a blázen (?) Tom Wilkinson. Je až s podivem, že Michael Clayton konečně po dlouhých filmových letech jako jeden z mála filmů nepopisuje právníky jako polobohy, ale jako lidi zničené, vystrašené a na pokraji osobního bankrotu. ()

adamix

Film, pri ktorom si zapamätáte iba vyšinutého Wilkinsona a prídete na zaujímavý fakt, že čas ešte nikdy nedokázal ubiehať tak pomaly. Herci uhrajú čo musia, ale za to odreptávanie replík musela vyhrať oscara práve nevýrazná Tilda Swinton? Vražedné tempo spomalovalo moje vnímanie a dlhú dobu som ani nevedel, o čo vlastne ide. Po dlhých útrapách som aspoň očakával silnejší záver, ale keď si neobľúbite nikoho a nezaujímate sa o celé dianie, výsledok s vami ani nehne. Zatiaľ to najhoršie, čo som v poslednej dobe videl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (viac)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008