Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiálny text distribútora)

Soweek

Jestli jsem čekal na nějaký návrat mých dětských hrdinů,tak to byli moje oblíbené želvičky. Tak napřed abych začal s klady. 1 h 22 min natřískaný akční film se spousty akčních vtípků, které k želvám patří. Leonardo je opět ten pyšný, Donatello ten chytrý, Raphael ten tvrdohlavý a Michalengello ten ulítlý. Soundtrack hýří adrenalinem a doplňuje tak atmosféru filmu. Teď přichází na řadu ty mínusy a že jich neni málo. Tak především 1h 22min je na tak pomalu se rozjíždějící film velmi málo. Celý film není o boji želv proti zlu, ale boji Raphaela proti Leonardovi. Po celý film si totiž tyhle dva vyříkávají svoje problémy a nedávají tak příběhu ani šanci trochu se rozvinout. Chudáci Miky a Dony se ve filmu skoro nedostanou ke slovu, stejně jako další hrdinové jako April atd. Závěrečná bitka trvá asi tak 2 minuty a když skončí, ani si neuvědomíte, že ta bitka byla závěrečná, protože se dohromady nic nestalo. Celkově tak film považuji za velmi průměrný a pro mě osobně to je neslavný návrat mých dětských hrdinů:-( ()

Looser

Tohle se nedá hodnotit bez emocí a trocha sentimentu. Ano jsou to naše čtyři staré dobré známe korytnačky a kreslený hábit jim sluší. Celý film uběhl jako nic a i když asi ničím extra nepřekvapí určitě pobaví. Děkujme američanům, že to nezkusili jako hraný velkofilm to by byl asi výsledek o dost horší. ()

Chise

Neeee, tohle je srdeční záležitost :) Jako první musím ocenit výborné výtvarné zpracování i citlivý střih. Problémem je ovšem nedotažený a roztříštěný scénář a místy se divák v ději poněkud ztrácí. Problémem výtvarné stránky věci je také monotónnost, která mate ještě více. ()

Smileface

Animace je trošku slabší, ale přesto si myslím, že my, příznivci želv ,můžeme být vděčni i za tento podfinancovaný film(rozpočet 34 mil.$). Horší je to ovšem se scénářem. Vše se točí kolem toho, zda je Leonardo dostatečně dobrý velitel. Tato roztržka se řeší vpodstatě hodinu a zbylých 20 minut je ponecháno na vyvrcholení a závěrečné rozloučení. Na želvy je tam překvapivě velmi málo humoru. Navíc, Donatello a Michelangelo jsou bohužel ve filmu trošku do počtu, což jistě nepotěší. Zloduši jsou sice zajímaví, ale nevýrazní, v tomto ohledu bych uvítal prequel s Trhačem, Krangem, Bebopem, Rocksteadym, Technodromem, Dimezí X a vším tím okolo, technologický základ by byl :-) ()

Shadowcat

jaaaaaaaaj takto sa mi to paci:) pekna animacia, zaujimava zapletka a postavy, ktore nadovsetko milujem (na cele s uletenym Michaelangelom a Donathelom, ktoreho pocitacove rady pripominaju IT Crowd;) - tomu vravim seriozna nostalgia za detstvom. jedine co mi chybalo: pizza, tej tam bolo naozaj malo. ()

ArdathBay

Animace je super. Příběh je solidní. Něco tomu ale chybělo k nadprůměrnému animáku. Potěšily mě záběry na oči (Leonardo vs. Raphael) při souboji ala Leone. ()

Michelle8

Nějak mi to nepřišlo úplně ono. Asi jsem od toho čekala víc. Jako vzpomínka na seriál je to docela milý. Hodně se mi líbil Tříska. U mě 45%. ()

LadyVader

Želvy ninja jsem jako malá holka měla fakt ráda, ale z tohodle mám rozporuplný pocity. Na jednu stranu je aspoň trochu zpátky dobrej želví humor a fajn souboje, ale na druhou... ta animace mi nějak nesedla. Neříkám že byla celkově špatně udělaná, rozhodně to má dost povedených momentů, ale místama mi přišlo že koukám na ne příliš dobře zvládnutý intro k nějaké hře. No škoda, nostalgie se v tomhle případě nekonala. Možná jsem měla jít tenkrát do kina a nekoukat na to v telce :-). 65% snad nejsem na želváky moc zlá, ale třeba Trhač fakt chyběl. :-). ()

hudryhudry

Předesílám, že jsem asi jako jeden z mála mých vrstevníků nevyrostl na komixech o těchto obřích suchozemských želvách, takže moje hodnocení je možná trošku objektivnější než u jiných komixů, které byli a jsou mými srdcovkami. Ninja Korytnačky (ach, ta slovenština má vtipná slova :-)) se v této novodobé kreslené adaptaci utkají jednak sami se sebou (zajímavý vnitřní spor uvnitř bratrstva), ale hlavně s kamennými zakletými válečníky a teké s monstry ze vzdáleného vesmíru... Na to, kolik je zde možných zápletek a vyústění s tolika nepřáteli, se však film podle mého názoru moc nepovedl. Nejdříve bych rád předeslal, že celé grafické provedení filmu mě příliš nezaujalo a za to strhávám rovnou jednu hvězdu. V úvodu nás autoři zasvěcují do dávných dějin a vysvětlují, jak obří kamenná monstra a všecky ty podivně vyhlížející ještěří a kyklopí stvůrky vznikly (už vizuální stránka začáteční bitvy mě moc nezaujala). Ve zbytku filmu je spíš více kladen důraz na vnitřní spory mezi Želváky a pak bum, rychlý závěrečný souboj a konec.... Snímek je hodně dětinský a špatně natočený. Rychlejší rozjed, pak tempo zmírní až skolo na bod mrazu, pak najednou podle mě přijde vrcholná bitva (myslím tím nejpovedenější - mezi Raphaelem a pidi alienem, který připomíná jednookého buldoka - chovatelé prominou) někdy v polovičce filmu a závěrečná bitva vyšumí do ztracena... Tímto snímkem si mě želváci opravdu nezískali a jenom doufám, že avizovaný druhý díl, na který si v tomto filmu udělali dost velká vrátka, bude lepší. Radši než želvu si koupím jako domácího mazlíčka morče:-) ()

rozbris

Ale tak jo jde to, komiksová verze s dětství se jim povedla. Kdo byl a ještě je jako já, fanda Želvy Ninja tak nepotřebuje číst komentáře a podívá se - urychleně!!! ()

SkyLukey

Osobně jsem čekal, že film dosáhne aspoň poloviční kvality starší animované předlohy seriálu. Byl to seriál mého mládí. Tento film nedosahuje ani polovinu toho co mi dal starý původní seriál. Když se podívám na děj, poslední dobou mě doslova nudí všechny ty filmy, kde základem je hrdina či hrdinové a usilují o záchranu světa. Průměrný film - 3 hvězdičky. ()

Rudinsky

Akosi to celé stratilo tou animáciou pôvodnú atmosféru a štýl. A navyše to pôsobilo tak trochu detsky. Neviem prečo, ale hudba sa mi páčila. ()

Testament

Kdo měl rád tyhle želváky v mládí, tak jej nová podoba nezklame.Animace není tak dokonalá jako u filmů od Pixar nebo Dreamworks, ale to vůbec nevadí. Na začátku mě sice zklamala zpráva, že Trhač je pod drnem a Bebop i Rocksteady-věční tupouni mi také sházeli....Film jako celek svižně ubíhá, je doplněný perfektní hudbou. Jako by želvám byla vlita čerstvá krev...Jsem rád, že želvy malinko dospěli a budu rád očekávat druhý díl... ()

BlackTom

"Jo... jsem rád, že jsem želva!" Staré korytnačky boli hlavne o Shredderovi, klane Stopy, mutantoch Rocksteadym a Bepopovi a hlavne o skvelej "street" atmosfére. To tu viditeľne chýba, keďže (ako sa dozvedám už v úvode) Shredder je mŕtvy. Jednako, odkaz klanu Stopa nasvedčuje tomu, že sa v budúcnosti dočkáme aj TMNT 2, kde sa možno znova objaví aj ich úhlavný nepriateľ. Toľko k "starej histórii". Čo sa týka filmu, charaktery sú pekne rozkreslené (možno Donnatelo mohol dostať viac priestoru, zato však Raphaelo tu bol pekne drsný), majster Splinter očarujúci (aj keď s tou prihlúplou briadkou), príbeh celkom solídny a animácia veľmi dobrá. Určite nebudem proti, ak sa natočí pokračovanie. ()

Han22

Po paměti: I když je to hrozně dávno co jsem kupoval komixy, sledoval seriál a vyměňoval samolepky z hnusným žvýkaček, sílu kultu Leonarda, Raphaela, Michelangela a Donatella si pamatuju dodnes. A věřím, že sehnat původní kreslený seriály, bavil bych se znovu. Ale k filmu - želvy dospěly, příběh poteměl, dostal 3D kabátek, už tu není Trhač, jsou tu dobré akční scény... ale už to prostě není ono. Nevím ani proč, nemám co bych vytknul, jen to pro mě prostě nebyly ty Želvy ninja, co jsem miloval jako dítě. ()

Herráček

Želvy byly jedni z nejvýraznějších hrdinů mého dětství... Dlouho, předlouho jsem hltal jejich příběhy u televize... Mrzí mě, že se těžiště jejich příběhu přesunuje jinam od kvality, ale jsem rád, že ještě neumřely... A k filmu? Další z řady klasik... Fanoušky potěší, ostatní nechť klidně zapomenou a sáhnou jinam... ()

cachina

Po animovaném seriálu a hraných filmech přicházejí želvy ninja v digitální podobě. Jenže už ztrácejí své kouzlo. Nacházíme se v době potrhačské, kdy jsou naši hrdinové nejednotní a rozhádání. Ve filmu je mnoho postav (a některé z nich naprosto zbytečně). Scénář je neuvěřitelně stupidní, překombinovaný a s mezery velkými jako vrata. Několik tisíc let staré zkamenělé vojsko, monstra, zničení světa, brána do jiných realit, nesmrtelnost a mnoho podobných přeplácaných motivů. Do toho se ještě želvy musí překonat své sváry a dát se opět dohromady. Film je také více zaměřen na znalce komiksu. Když jimi nejste, tak zpočátku nebudete vědět např. co je to za postavy atd. Želvy se sice snaží hláškovat, ale už to není ono. Pizzu snad mají pouze jednou a bojové scény nejsou moc přehledné, spíše se podobají počítačové hře - neustále skákání ze střechy na střechu. Snad jediný povedený okamžik filmu je scéna souboje Leonarda proti Raphaelovi v dešti. Jinak ale pro mě byl film spíše zklamáním. ()

iXtr3m3

Prapodivná animácia, ktorá na statických obrázkoch vyzerá fajn, ale v pohybe sa miesi sem tam kvalitná akcia v kvalitnom prostredí s brakom. Aspoň že tej akcie sa dostalo dosť. ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith

19.01.2007

Dovolím si navázat na svou vůbec první novinku a doplnit informace z ní. Opětovně půjde o nějakou tu drobnou informaci o novém projektu Tarantina a Rodrigueze s názvem Grind House a o Kevina Smithe,… (viac)