Reklama

Reklama

Londýn, začiatok 20. storočia. V časoch, keď kúzelníci ešte patrili k najväčším idolom a osobnostiam spoločnosti, sa dvaja mladí a talentovaní začiatočníci vydávajú na tŕnistú cestu za vytúženou slávou. Kým rafinovaný Robert Angier (Hugh Jackman) dokáže každé svoje, hocako jednoduché a nenápadité vystúpenie zaodieť do jagavého pláštika dokonalosti, drsný a otrhaný Alfred Borden (Christian Bale) ešte stále márne hľadá vhodný spôsob, ako svoje neskutočne kreatívne, ba až geniálne nápady prezentovať pred verejnosťou a neutŕžiť len výsmech... Hoci sú rozdielny ako deň a noc či cukor a soľ, spočiatku sú dobrými priateľmi a partnermi, ktorí si navzájom pomáhajú a jeden druhého obdivujú. No keď sa ich najväčší spoločný trik skončí nepredstaviteľnou tragédiu, pri ktorej zahynie Robertova milovaná manželka Julia (Piper Perabo), stanú sa z nich nepriatelia na život a na smrť – posadnutí túžbou jeden druhého pretromfnúť a poraziť za každú cenu! S každým novým trikom, s každou novou šou sa ich krutý súboj stupňuje – kradnú si navzájom denníky, poznámky k jednotlivým kúzlam, navštevujú v prestrojení predstavenia toho druhého, hádajú, napodobňujú a vylepšujú – a zakaždým pritom o čosi prekročia hranice k ilúziám, mágii a vede, až nakoniec prestanú rešpektovať úplne všetky... (TV Markíza)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (2 140)

Pumiiix 

všetky recenzie používateľa

Christopher Nolan boduje, zajímavě natočený chytrý film s promyšlenými dialogy a silnou pointou. Vyloženě herecký koncert, na kterém se podílí docela dost známých osobností/jmen, hlavní dva spolubojovníci/kouzelníci ;-) Ch.Bale a H.Jackman zaslouží právem největší potlesk. Žádný „nudný“ popcorn, ale film, který vás donutí zapnout mozkové převody, děkuji za skvělé magické představení a tleskám ve stoje. 10/10* ()

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $40milionovTržby USA $53,089,891Tržby Celosvetovo $109,676,311Tržby za predaj DVD v USA $46,041,455 //počet predaných kusov 2,689,847║ Spisovateľ Christopher Priest položil svojim knižným dielom základný kameň pre dokonalé spracovanie filmu od Christophera Nolana, z vnútorne silným strhujúcim dejom a s bravúrne gradujúcim napätím v okamžikoch keď sa dej nachádza na pódiu divadla.Po celý čas nám príbeh ponúka vďaka prestrihom v deji veľa otázok a práve preto aby sme dostali správne odpovede musíme si položiť otázku – Pozeráme sa pozorne?Herecké obsadenie je ako už býva u Nolana zvykom famózne a to nie len čo sa týka hereckých mien ale v prvom rade ich výkonov. Na začiatok spomeniem herecký výkon Hugha Jackmana v úlohe kúzelníka Roberta Angiera, dokázal naplno prejaviť svoj talent, tejto postave dodal vnútorné čaro plné roztrieštených pocitov a následných krutých reakcii, jeho postava sa nakoniec stala aj po hereckej stránke rovnomerne súperiaca s výkonom Christiana Bale ten ako kúzelník Alfred Borden vytvárajúci si vlastné triky je stále prenasledovaný svojim skúpim súperom. Aj vďaka výborne prešpikovanému scenáru sa Jackman a Bale po hereckej stránke stávajú jednou z najvyrovnanejších hereckých dvojíc v histórii celej kinematografie. (Najviac ma mrzí že dosť nedocenených.) Významnú úlohu si tu zahral v poslednej dobe dosť preferovaný Michael Caine v úlohe Cuttera ako technika cez triky, trošku menší priestor dostala Scarlett Johansson v úlohe asistentky Olivie postupne slúžiacej obidvom kúzelníkom ale aj tak dokázala zaujať svoje príbehové miesto tak aby nebola len nejakou peknou okrasou akú v príbehu na prvý pohľad predstavuje, jej postava sa stáva jedným z príbehových spojív. Pre úlohu Nikolu Tesla mal byť ako stvorený aspoň podľa Nolana David Bowie a s vážnym stojickým výrazom určite vo svojej úlohe ani nesklamal, tak ako jeho asistent Alley v podaní Andy Serkisa. Vo vedľajších úlohách sa ešte objavili Piper Perabo ako Angierová priateľka Julia McCullough a Rebecca Hall ako Bordenová manželka Sarah. "Svet kúziel a čarov doteraz nemal veľkolepejšie stvárnenie." /videl v kine 2x: 100%/ ()

Reklama

Boss321 

všetky recenzie používateľa

Skvělý scénář Nolanů a výtečný snímek z prostředí magie a kouzel. Dva kouzelníci (Hugh Jackman, Christian Bale), kteří se rozhodli soupeřit na život a na smrt ve svém řemesle, které ovládají více než dobře. Figurkou v jejich soupeření se stane krásná asistentka Scarlett Johansson. Ve vedlejší roli se ocitl David Bowie, který ztvárnil Nikolu Teslu. Po Iluzionistovi další pěkný film o kouzlení. ()

RHK 

všetky recenzie používateľa

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Tohle zrovna nebyl můj šálek čaje. Scénář byl překombinovaný, že jsem se ztrácel a chvílemi i nudil. Dost dlouho mi trvalo, než jsem odlišil, kdo je kdo. Pak se - najednou - objeví Nikola Tesla a trik, který není trikem, ale dosud nepoznaným zázrakem fyziky popírajícím známé přírodní zákony. Na tom je postavena pointa, a druhá pointa přijde nakonec - abraka dabra - jako od Hercula Poirota. Film má ovšem i mnohé klady, například výprava je dobrá. Za mne však mohu dát jen průměrné hodnocení. Trailer: http://www.csfd.cz/film/223160-dokonaly-trik-prestige-the/videa/ ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Na pohľad jednoducho vyzerajúci príbeh sa vďaka tvorcom stal niečím perfektným. Už v prvej polovici filmu mi došlo, že Nolan, podobne ako vo filme Memento, si bude zakladať na totálnom rozbití divákovej predstavivosti a bude sa ho snažiť priviesť k úplnej dezilúzii, čomu nasvedčuje scenár a hlavne tri časové roviny. Tie splynú v samom závere úplne dokonale. Samotný záver však dokonalý až tak nebol. Aj keď ku koncu som asi trikrát myslel, že v danom momente už film skončí a on nás stále ťahal len za nos. O hercoch snáď písať nemusím. Ťažko však uspokojí len jedným vzhliadnutím. Ja by som ho kvôli pár zamotaným detailom rád videl znovu. 85%. ()

Galéria (71)

Zaujímavosti (57)

  • Jestvuje málo filmov, ktorých repliky v scenári môžu byť chápané dvojakým spôsobom, pričom obe majú počas sledovania svoje opodstatnenie. Bordenovo tajomstvo je už skôr naznačené, keď hovorí svojej milenke, že časť z neho miluje Sarah, resp. má s ňou dieťa. Vo väzení Alfredove repliky k Fallonovi odkazujú na fakt, že ho upozorňoval, aby opustil remeslo: "You were right. I should've left him to his damned trick... I'm sorry... Don't cry. Not for me. Go live your life in full. For both of us." Robertov trik s klonovaním je zase možné predvídať, keď sa v prvej polovici snímky snaží nájsť dvojníka prehlásením: "I don't need him to be my brother. I need him to be me." (Biopler)
  • Přestože se děj odehrává převážně v potemnělém Londýně, natáčelo se výhradně v Los Angeles, ve kterém našel scénograf Nathan Crowley a jeho tým během příprav na filmování téměř sedmdesát míst, které se Londýnu koncem 19. století podobají. (Siriuss)
  • V rámci přípravy na film navštívil scenárista Jonathan Nolan město Colorado Springs, aby mohl některé scény, které se zde měly odehrávat, vypilovat do co největší dokonalosti. (Terva)

Súvisiace novinky

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Reklama

Reklama