Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

mcb

Až na poslední akt přesvědčivé budování tajemné atmosféry a celkem solidní výstavba paranoidního thrilleru říznutého paranormální zápletkou. Dokonce i všechny dějové informace překvapivě sedí. Co se výrazně nepovedlo, je až úplný závěr snímku, jenž přichází s šokující pointou, která by svou nedořečeností mohla více zapůsobit na diváka, ale tvůrci se raději rozhodnou vše polopaticky vysvětlit pro pomalejší diváky u obrazovek. Výslednému dojmu to dost ubírá. Ale i tak převažují pozitivní dojmy - kdyby se tohle podařilo Shyamalanovi, zobali bychom mu z ruky. ()

xxmartinxx

Bylo by možné tomu vytknout plno věcí. Nejvíc mě mrzí konec, který se až moc doslovně vysvětlil - podle mě dovětek po odchodu Murphyho z divadla filmu dost ubírá. Vidět ale DeNira po deseti letech v nesenilní roli a vůbec vidět film, který se snaží (z větší části úspěšně) o nevtíravou chytrost, to beru. ()

VenDulin85

Červená světla na mě zpočátku poblikávala velmi nadějně, jednak hereckým obsazením, pak také Španěláky, ale hororu jsem se tam bohužel nedobrala. I tak to byl slušně dramatický thriller s psycho prvky, kde vědecky založená Sigourney jezdila křížem krážem po zemi, likvidovala jednoho podvodného iluzionistu za druhým a že má přímo u sebe výjimku potvrzující pravidlo, to přehlížela jak širé lány. ()

*CARNIFEX*

Vyšetrovateľka paranormálnych javov a jej asistent skúmajú všemožné osoby tvrdiace, že sú obdarené nadprirodzenými schopnosťami. Jedného dňa sa po 30 rokoch vracia k vystúpeniam jeden z mála, ktorému sa šarlatánstvo preukázať nepodarilo. Boj o "pravdu" môže začať. Mysteriózny thriller - URČITE!! Horor?? - ale prosím Vás :) Musím uznať, že tento film mal ozaj svoju hĺbku. Dej nezaujme skutočne len málo koho. Pre mňa osobne veľmi slušné dielo, ktoré vďaka výbornému záveru potvrdzuje hodnotenie veľmi silných 3 hviezd. Ideálny film na uzimené počasie. ()

D.Moore

Dost, dost, dost dobré pokoukání. Navíc konečně zase pořádná role pro Roberta De Nira, hurá! Spíše než Šestý smysl, s nímž snímek (hloupě) srovnává tuzemský distributor, mi ale Červená světla jakousi prazvláštní atmosférou připomněla Nolanův Dokonalý trik. Navíc už dlouho jsem si po skončení nějakého filmu nebyl tak moc jistý tím, že ho chci co nejdříve vidět znovu. Červená světla jsou perfektně obsazená a samozřejmě také zahraná, scénář sice nestaví na bůhvíjakých šokujících pointách, ale je po čertech (ne)příjemně magický a napínavý. Režie bez výhrad stejně jako její spolupráce s hudbou, jediné, co bych mohl vytknout, je snad ten až příliš doslovný závěr... Ale to je jen taková moucha, kterou mi momentálně nedá práci přehlédnout.__P.S. Až díky zdejším zajímavostem jsem se dozvěděl, že záběry "mladého De Nira" vůbec nebyly trikové, jak jsem se domníval, ale že šlo o mnohem jednodušší "fígl". To tedy zírám! ()

• Afroameričanka, která vede v televizi rozhovor s Robertem De Nirem (Simon Silver), je jeho manželka Grace Hightower. (akisha)
  • Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)
  • Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)