Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

ZkuKol

Ani dobrý nápad, věrné herecké výkony, úsměvné provedení a krásně barevná stylizace 50. let nedokážou zastřít až příliš televizní scénář. Kdyby se jednalo o pilot k novému seriálu, šlo o atak na 5.*, ale ve filmové kategorii to končí na 50%. ()

sedm.1

Co se rozhodně nedá této zombie ptákovině upřít je nehorázná originalita,neboť to tu ještě vážně nebylo.A z toho těží prakticky celý film.Autoři totiž mohli neomezeně popustit úzdu fantazie a rozjet sled neokoukaných a nápaditých scének.To se jim povedlo,bohužel ale jen s částečným úspěchem.Snímkem plným originálních nápadů Fido sice je,ale vše bylo zachováno v duchu podívané pro celou rodinu,to znamená neškodně,a tím tak vlastně tvůrci omezili sami sebe na mě až moc.Když bych tedy měl ohodnotit onen "omantinelovaný" tovar,jde o koukatelnou věc,spíše oddychovou,nenáročnou jednohubku,s krásnou Carrie-Anne Moss,pár vychytanými vtípkami,slušnou retroatmosférou a nenudícím spádem.Když si však uvědomím,kolik šílených gagů bylo promarněno,je mi dost smutno,že Fido dopadl pouze jako průměrná rodinná podívaná. ()

Raevan

Víc než komedii jsem to ale žal bohu chápal jako paralelu k americké společnosti 50.let, motiv navenek šťastné rodiny, kterou uvnitř zmítají problémy a která se nechce v nejmenším lišit od ostatních.. A potom ti zombíci, není to snad o rasovém podtextu? Není snad rasový podtext o zombících? :) ()

chmíří

Stylová komedie/horor, která upoutá už svým zasazením do 60. let kam se naprosto hodí a jenom to přispívá k řadě vtípků! Už samotný námět: zombie jako domací mazlíček je vtipný a scenáristé toho vymysleli ještě daleko víc...75% ()

misstake

Viděl jsem v poslední době docela hodně úchyláren, filmy, kde si holky myslí, že jsou kyborg, nebo kde po transplantaci jejich orgány začnou požírat ostatní lidi, ale Fido je s přehledem úchylárna největší. Zombie jako domácí mazlíčci v kombinaci se stylizací jakou normální člověk u tohoto typu filmu nemůže myslet vážně je pohlazením pro duši milovníka zombáren a sběratele podivností všeho druhu. ()

DonQ

Rozjezd velmi slibný, ale pak čím dál více divné a divnější a ke konci jsem se přistihl, že už nejsem schopen ani držet pozornost. Slabší průměr i přes dost originální nápad. ()

MareT.

Vtipné zparodování zombie filmů, který si vymyslel svůj svět a drží se jeho pravidel! Morbidní humor je fajn, ale mě osobně tam chyběla silnější dějová linie, něco, co by mě strhlo a "sežralo":-D ()

eagle-eye

Skvělý dokumentární úvod filmu mě navnadil, že se tu bude dít něco neobvyklého a byl jsem opravdu natěšen, co se z toho vyklube. Nápad a stylizace do 50.let to ještě umocňovalo... Jenže vyklubala se z toho těžká zívačka a nebýt povedeného začátku a povedeného výkonu C.A.Moss v roli lehce potrhlé matky, tak bych to snadani nedokoukal... ()

Sayko

Zombie komedie/romanťárna, která i přes špatné hodnocení špatná vůbec nebyla. Zajímavý příběh, který do té doby neměl obdoby, velice dobře udělané masky, vtipné hlášky a rozhovory, černý humor, mrtváci z jiného pohledu- prostě bomba. ()

willis

Zajímavý, ale nedotažený nápad. Přemýšlím, pro koho je film určený. Na splatter komedii málo krvavý, pro děti zas příliš nekrofilní. Není mně taky jasné proč by si vůbec někdo tak oblíbil huhlajícího vymašťěnce.. nebo v tom je satira? Lepší zombie než manžel? :) 50 % ()

1945

Zajímavý námět - snad neexistuje jiný film , ve kterém by byli zombie sluhy živých. Film byl tak potrhlý až vznikaly opravdu povedené vtipné momenty. PS: Nezapomeňte: na hlavu jedině samostatnou rakev :-D ()

Matros

Nápad velice originální a zajímavý, ale bohužel jen zpoloviny využitý. Zombíci dle mého názoru vypadali celkem hrozně. Film však naštěstí obsahuje dost humoru (především černého) a jak už jsem říkal, tak s tímhle nápadem snad ještě nikdo nikdy nepřišel. Takže celkově mírné zklamání. ()

Cement73

Zvlastna vyblaznena cierna zombie komedia, ktora ma celkom potesila... Nebolo to ani vrazdiace ani strasne, bolo to smiesne a mile. Clovek az drzal palce zombikom niekedy :))) Velmi originalny namet. Ann Carrie Moss vyborna ako vzdy. ()

gocatgo

I zombie může bejt kámoš. Pestrobarevné padesátky plné cadillaců a pin-up puntíkovejch šatů, do detailu dotažená alternativní zombie historie, skvělá Moss. Jasně, dějová zápletka není z nejoriginálnějších, ale celkové zpracování jednoznačně atakuje 4 hvězdy. 91 minut nudy? Tak to jste se asi dívali na jinej film. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)