Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

PanFilmov

Moc zaujímavé síce až moc sci-fi na mňa "zombies" ale dalo sa na to pozerať. Ľudia si zo zombies urobili sluhov vynašli nejaký primitívny obojok, ktorý zombies držal na uzde celkom nápadité:) ()

ravalah

Nejvic me rozciluji filmy, ktere maji docela dobre zakoponovany dej udalosti a porad cekate na nejake finalni grandiozni finale...ktere bohuzel nenastane. Pro me to je film nedotazeny, ale zaroven zajimavy a s dobrymi napady. Kazdopadne druhe dobrovolne kouknuti v dohledne dobe nebude. ()

zdenny

Svým otcem opomíjený chlapec si najde kamaráda - zombáka. Ve světě, kde jsou zombáci součástí rodin, protože existuje společnost, která je díky svému převratnému obojku dokáže udržet na mírumilovné vlně. Zajímavý film nejen o tom, že jedna nadnárodní společnost chce ovládat myšlení a chování lidí. Nakonec tak, jak to vidíme v dnešní době u některých firem kolem nás. Také byl film ale celkem rodinný a někdy dost černohumorný. Celkově tedy nemarný kanadský počin. ()

Ichabod

Skvely napad se nemusi rovnat uplne skvelemu filmu. Ani nevim co mi tady chybi, ale kdyz se zamerim co se mi velice libi tak je to ta myslenka, vyprava (celkove zasazeni pribehu nekam do stredu minuleho stoleti je proste uzasne kontrastni se zombiky nejen obrazem) a obsazeni. Fido je natolik sympaticky ze bych si ho sam domu nebal poridit a plne se ztotoznuji se slovy Carrie-Anne Moss "crazy wonderful zombie". Mimochodem Carrie-Anne je tady naprosto uzasna... sympaticka a zaroven ji to velice slusi coz bylo zretelne uz dost v traileru, ale pokud jsem se v nejakych pasazich alespon trochu nudil tak bylo rozhodne na co koukat, zatim jeji nejprijemnejsi role a jeji postava je perlou tohoto filmu. Fido je pomerne kratky film ktery utece jako voda ale zanechal ve mne velmi dobry dojem, bohuzel ale tezko vzpomenu za par mesicu nejakou zasadnejsi scenu nebo nejaky brilatni vtipek. Ale nadprumerne hodnoceni si zaslouzi. ()

drackula

Atmosféra 50tich rokov Carrie-Anne Moss neuveriteľne svedčí a jej herecký výkon ťahá celý film o niečo vyššie. Porovnávanie zo Shawn of the Dead je síce vďaka námetu na mieste, avšak každý z filmov sa vybral inou cestou. Fido stavil skôr na retro-absurdnú atmosféru, vtipné hlášky, skonštatovania a úderné gagy. Film by som určite neoznačil za prelomový, avšak príjemný je určite. 70 % ()

masw

Po skvělém úvodu, který Vás vtáhne do děje následuje velmi povedený a originální příběh.(ikdyž přece jen to mělo být drsnější, vždyť je to zombie horor!) Navíc hodně vtipná je postava souseda, zvlášť jeho škádlení jeho zombie holky v autě, je velmi vtipné. ()

wenca

To si prostě 5* zaslouží! Originální film který se moc nevidí, a tou dobou kde se odehrává a pisničkami mi připomněl Fallout :). Tomu klukovi sem od začatku fandil =P ()

klima777

50. léta, paranoia, a zároveň přesvědčení, že poručíme větru, dešti. Milý film o zotročených nemrtvých v alternativní americké realitě? Zdaleka ne tak směšné, jak se původně zdálo... Vtipné, to ano a zatraceně trefné též. It's a beautiful day... ()

Kosmik 1

Ta dokumentární propaganda na začátku mě málem odrovnala. :D No jinak... jen ztěží si jde představit divnější film, než ten, kde si lidé ochočují zombíky. Ale koneckonců proč ne, nápad je to dobrý a hlavně dobře zrealizovaný. Bavilo mě to a úsměvných okamžiků bylo fakt hromadu. Navíc je vše natočeno v příjemném retro stylu, což přidává na originalitě. Opravdu zajímavé. 75% ()

TroiMae

Mikulášovi patálie jak by je natočil Stephen King. Nudíte se? Kupte si domácího zombíka aneb zombík do každé správné předměstské rodiny 50. let. ()

giovanni3

Paráááda od začátku do konce! Nechápu tak malé procentuální hodnocení této lahůdky. Ano zombie nevypadali nijak oslnivě, ale ten nápad a vtip! Vztah zombie s majitelkou, zombie chrání syna majitele... akce s rošťáky v kůlně a poté zákrok matky dokonalost... Zombie pošťák a jeho velký hod ke dveřím, tedy sorry do křoví... Paráda nekompromisně 5z5 ()

Soweek

Fido to svým typicky humorem prostě natírá na celé čáře letošnímu Resident Evilovi. Komedie to není moc vtipná, ale nápad a samotný film je skvěle provedený, takže to ani tak nevadí. ()

Anticque

Tak u tohodle filmu je rozhodně nejlepší samotný nápad, ale jinak film nenabídne nic zvláštního, absolutně bez zábavy, bez překvapení. Zásadně nedoporučuji... 30% ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)