Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

gudaulin

Zombie na mě nepůsobí jako strašáci v hororech a patrně z toho důvodu nefungují ani jako součást komedie. Nejpůsobivější část přišla hned v úvodu, kde instruktážní film o původu zombiácké pohromy a její pacifikace nasadil laťku docela vysoko někde mezi 3 a 4*, jenže s ubíhajícími minutami jsem se čím dál víc nudil a styl humoru mi zkrátka neseděl. Výprava snaživě stylizuje příběh do retrostylu 50. let, zlaté éry konzumu a masové kultury televize. Jenže výsledek televizní produkci konce 50. let tak nějak připomíná. Milý rodinný snímek pro všechny, jenže tak nějak průměrný a i když se snaží cílit na hodně nešvarů od konformismu přes militarismus po maloměšťáctví, klouže to jen po povrchu. Plusem je přítomnost Carrie Ann Moss, které to opravdu sluší, a jako maminka s pistolí v ruce likvidující dětské zombíky nemá chybu. Mimochodem, moje děti se bavily víc než slušně. Dětské publikum, případně ti, kteří zkouknou Fida bez velkých očekávání, zatížení únavou dne, můžou být vcelku spokojeni. Celkový dojem: 45 %. ()

Segrestor

Chápu, že tvůrcům šlo o to nás rozesmát. Možná jen pobavit. Možná jen trochu uvést v rozpaky. To já všechno beru, ale proč ksakru tímto způsobem. Zombie komedii si zkrátka představuji poněkud jinak. Tento jaksi melodramatický výjev z "padesátkové" městečka je sice jakože veselý, ale mlácení hlavou o stůl a lapání dechu v křečovitých záškubech ryčného smíchu to prostě není. A horor to také nebyl. Možná jsem náročný divák, ale film jako horor/sci-fi/komedie mě neuspokojil ani v jednom směru svého žánrového označení. Jinak to není špatně natočené, abych nebyl za nějakého škarohlída. Dokonce i ta Kerý En Mos hrála paničku tak suprově, až se mi hnusila. Asi takhle. Film není ani klasickou zombie komedií, ani rodiným melodramatem, přesto vnáší do subžánru jakýsi nový pohled. ()

Aluska88

Po tom nespočetném množství filmů, v nichž byly zombie neustále utlačovány a prezentovány stále stejně, díky jejich, po generace trvající existenci, která dávala důraz a prověřovala všeobecně známý fakt a představu o těchto nemrtvých a jejich způsobu života, se tvůrci tohoto filmu rozhodli, že z nich pro změnu vytvoří právoplatné, v podstatě mírumilovné členy produktivní společnosti. Ta je zde v podobě fiktivního městečka Willard, připomínající svým vzezřením jiná podivná a zajímavá místa, jako jsou kupříkladu Pleasantville či Stepford. Fido se poměrně úspěšně podvoluje onomu stereotypu a tím tak vytváří více vtipné, než hororové dílo se spoustou úsměvných momentů, dialogů a postav. Šťávu všemu dodává Carrie-Ann Moss, která zde vypadá a působí zcela opačně oproti své chladné a asexuální postavě Trinity. Žensky, krásně a smyslně, že zamotá hlavu i novému společníkovi v jejich obydlí. Zážitek ze sledování byl překvapivě zakončen mým dobrodružným snem, v němž jsem čelila zástupům zombies a prchala jsem před nimi až k vrcholkům zasněžené hory:) ()

genetique

Pes alebo mačka ako typický domáci miláčik? Ale kdeže. Zoznámte sa s Fidom. Fido je zombie a rozhodne to nie je typický domáci maznáčik. Aspoň nie pre nás divákov. Rodinka Robinsonovcov a vlastne celý svet to v tomto atypickom zombie-movie vníma trošku inak. Námet je exkluzívny a z rozrastenej rodiny filmov o zombie vyčnieva dosť vysoko. Od námetu, cez spracovanie až po finálnu verziu filmu je však dlhá cesta a mám taký pocit, že sa na nej režisér Andrew Currie asi trošku stratil. Filmu totiž vôbec neprispelo rodinné zameranie celého príbehu. Film sa mohol poberať aspoň takou cestou, ktorú nám ukázal tohtoročný 'Zombieland'. Určite si nebrať servítku pred ústa a vyťažiť z morbídno-humorných scén čo najviac. Obsadenie je však luxusné, celé je to pomerne krátke, svižné a dosť originálne. Škoda tej uhladenosti. 65%. ()

Botič

Zombie do každé rodiny. Láska kvete nejenom v každém věku, ale jak se zdá, tak i v každém stavu, i když jste chodící mrtvola a své nejlepší časy máte za sebou. Fido, hodný zombie ze sousedství, je toho jasným důkazem. Hodinu a půl dlouhá reklama, ponořená do atmosféry šedesátých let, na šťastný život v bezpečném zombielandu představuje elektrizující gejzír originálních nápadů v té nejalternativnější možné vizi světa, jakou si lze představit. Tahle snově barevná komedie vypadající jak z pera Barry Sonnenfelda je plná všetečných otázek, vyhýbavých odpovědí, nečekaného přátelství a romance vystřižené ze starých filmů. Rozkládající se za pochodu, ale velice kouzelné. ()

*CARNIFEX*

Malý Tim vyrastá v skutočne zvláštnej dobe. Pomocníkov v domácnosti v podobe mladých študentiek či starších dám, nahradili zombie! Ich krvilačnosť v kombinácii s túžbou po ľudskom mäse krotí nový vynález spoločnosti ZomCon. Obojok okolo krku, signalizujúci pokojný stav domácich "maznáčikov", láka nejedného záujemcu o nového služobníka. Tomuto modernému vnímaniu sveta sa nevyhla ani Timmova família. Je ale nový člen rodiny, pomenovaný Fido, skutočne mierumilovným priateľom za ktorého ho všetci pokladajú? Škoda že sú masky tak hrôzostrašne spracované. Ako by ich na ksichty hercov maľovali dobrovoľníci zo ZDŠ-ky. Taktiež mohlo dostať väčší priestor gore, ktoré je základom nie len pre horor žáner ako taký, no zombie subžáner obzvlášť. Každopádne musím uznať že tento originálny nápad zaujal a keď vás rovnako ako mňa, prepadne neskutočná nuda, pričom nebudeme mať do čoho pichnúť, "Fido" vyslovene nesklame. Taktiež musím spomenúť herecké obsadenie, ktoré má milo prekvapilo. Kto by to bol povedal že sa dajú nahovoriť na takú k.....u - 55% ()

Ded@M@tes

Hodně příjemné překvapení a pohodový zombie film s Carrie-Anne Moss v hlavní roli. Jak ochočit zombie?? To vyřeší ZomCon. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Originální zombie komedie o tom, že i nemrtvý s obojkem může občas kousat. Výborně napsané, zabalené do hezkého retro stylu a výborného humoru. Krvavými scénami se naštěstí také nešetřilo, takže okousaných končetin je tu dost a sem tam umře i nějaké to dítě. Billy Connolly si svojí roli zombíka užívá a ten kluk hraje překvapivě také hodně dobře. Výborný příspěvek do, v současné době dosti zakalených, zombií vod. ()

petero

Originálna zombie komédia odohrávajúca sa v alternatívnom svete 50tych rokov 20teho storočia, kde sa zombíci stali súčasťou spoločnosti vďaka obojku ktorý z nich spraví krotkých poslušných i keď nemotorných sluhov. I keď vždy je tu možnosť zlyhania obojku a tým pádom prepuknutia krvavého inferna, život tu prúdi pokojným spôsobom a na malí výpadok a pár stratených susedov si ľudia zvykli bez problémov, pretože smrť už nie je celkom tým čím bola. Mŕtvy sa pre istotu pochovávajú v jednej malej rakve – pre hlavu a najvďačnejším legálnym darom otca pre jeho 12ročného syna je zbraň. I keď Fido nie je krvavý horor kde sa strieľajú nemŕtvy v húfoch do hláv je to na prekvapenia krvavá komédia kde sa strieľajú nemŕtvy v húfoch do hláv s feelingom detského filmu. Tak toto tu ešte nebolo. ()

gogo76

Veľmi podarená zombie komédia. Má to štýl, dobrý príbeh, podarený humor a krvou sa takisto nešetrilo. Osadiť príbeh do 50-tyh rokov bol dobrý nápad. V červených kvetinových šatách by asi málokto spoznal drsnú Carrie-Anne Moss z Matrixu. Film 80%. ()

juta

Jeden z mála zombie filmů a možná i jedný svého druhu, na který by se mohly dívat i děti. Zábavný a milý kanadský film, kde si můžete zakoupit a ochočit svého zombíka, který může přinést do rodiny více radosti, než živý člen rodiny. Soundtrack byl naprosto šitý na míru, takže 4 a půl hvězdy. ()

Fiftis

Veľmi originálny nápad. Milujem túto komédiu z prostredia 50.tych rokov. Svet je tam krásny a pozriem si túto snímku asi každý pol rok. Všade sa preháňajú autá z 50.tych rokov. No a do toho sú tu skrotené zombie, ktoré si každý berie domov miesto psov a mačiek. Skrotené sú ale len do doby, než im začne zlyhávať obojok. George A. Romero obohatil žáner zombie hororu o rovinu sociálnej kritiky. Andrew Currie k tomu prihodil poctu americkým melodramatov z päťdesiatych rokov a vytvoril čiernu "zomediu", ktorá je dojemná. Titulný hrdina je jedným zo zástupov zombie, ktoré v idylickom mestečku Willard roznášajú noviny či prevádzajú deti cez ulicu. Píšu sa totiž trochu iné päťdesiate roky, než ako ich poznáme: radiácia priviedla mŕtvych späť z hrobov, ale korporácia ZomCon prišla na spôsob, ako ich prinútiť k poslušnosti. Zombie teraz patrí k výbave každej domácnosti. Osamelý Timmy sa s Fidom spriatelí nad rámec bežných vzťahov, pretože zombie sú nakoniec tiež len ľudia a môžu mať aj city. Lenže v upätej spoločnosti, ktorá delí svet na ten "vonku" a "vo vnútri", taký postoj skôr alebo neskôr spôsobí veľké problémy. PS: Milujem Carrie-Anne Moss v tejto snímke. ()

ajuska

Rozhodně originální film, který je odstartován skvělým instruktážním filmem. Pak se sice dobrý nápad trochu rozmělňuje, vzniká stylizovaný, ale naprosto klasický příběh. Naštěstí tu však stále zůstávají perfektní černohumorné situace. Celkový dojem nakonec výrazně vylepšuje závěrečné zombie řádění za zvuků rozverné hudby a samotné zakončení vůbec. Velmi silné tři hvězdy. ()

playboxguest

S ochočenými zombieky už kdysi koketoval sám mistr žánru G.Romero ve Dni mrtvých, ale zde byl tento nápad rozveden tak netradičně a kouzelně, až z toho moje srdce zaplesalo. Soumrak mrtvých mě sice dokáže častěji rozesmát, ale Fido mě navíc dokázal dojmout. Se zombie horory se v posledních letech roztrhl pytel tak, že už pomalu na množství ty špatné převyšují nad kvalitou, zatímco zombie komedií je pomálu, ale stojí za to. ()

hippyman

i přes nijak extra dlouhou stopáž bohužel nuda... originalita filmu rozhodně nejde upřít, ale to je tak všechno, co jde ocenit... na komedii to zas až tak vtipné nebylo, no a horor... bez komentáře. 30% [1. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Disk

Film o přátelství jednoho zombíka a malého chlapce? Je to neuvěřitelné, ale funguje to. Určitě bych se nebál to pustit dětem. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)