Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

tterez

Já tyhle filmy s neřešitelnými rasistickými střety mladých drsňáků fakt nemám ráda. Ale tenhle mě prostě nějak dostal. Výjimka co potvrzuje pravidlo. Hilary byla jako vždy špičková a od začátku druhé poloviny mě to chytlo a nepustilo. Good one! ()

J*A*M*A*L

Docela hodně solidní a zajímavé drama ze školních lavic.Český "film" bastardi byl zřejmě proti cikánům a zde to zřejmě a očividně bylo proti černochům.Já nevím co k tomu říct.Ty lidi jsou prostě hnusný svině.Černoši jsou přeci jen lidi jako my.Někteří by klidně mohli dělat něco, ale protože jsou bílí někdy fakt hnusný zavřou černochy radši do vězení.Pak proč se nemáme rádi.88% ()

peetriss

První polovina filmu byla silná v jednotlivých scénách, jako celek však nebyla zcela sourodá. Tato výtka pro druhou polovinu již neplatí a divák se tak dokáže lépe ponořit do osudů třídy i její odhodlané učitelky. Také bych vytknul nedostatečnou hloubkovost příběhu, který kdyby nebyl inspirován skutečnými základy, musel bych jej nazvat naivním. Kdoví nakolik si jej filmaři a scénáristé přikrášlili. Co je ale hlavní, zejména zmíněná druhá polovina ve mně dokázala vyvolat ten pověstný hřejivý pocit u srdce a všem jsem fandil. Takže v tomto smyslu mi film dal, co jsem od něj čekal. Hilary Swank předvádí kvalitní výkon, což je u ní standardem, navíc působí sympatickým dojmem. ()

dormouse

Na jedné straně zajímavý skutečný příběh obětavé učitelky, na druhé straně typický Hollywood, americká pohádka o učiteli, který zažehne plamen v mladých srdcích zahořklých studentů. Hilary Swank není v rolích bojovnic za emancipaci či lidská práva nebo spravedlnost nijak překvapivá. ()

Prochy38

Zní to dost pohádkově a rozhodně to není první film na tohle nebo podobné téma. Ale tento je evidentně podle skutečných událostí. Což tomu dává váhu. Hodně pomohly opravdu ty kontakty s problémy holocaustu se týkajícími.... lidé, knihy.... skvělé... H. Swank ve své roli vynikající... táhne film... děcka napřesdržku, ale to je na nich to super... všechno funguje a i když se kolikrát nechce věřit, v tomto případě musíme :) Klobouček :) ()

Angie91

Já opravdu nemám slov, bylo to tak dojemné, úžasné a - pravda bylo to trochu laciné a předvídatelné a mladí, kteří ve svých světech vedou válku se asi těžko změní k nepoznání za jediný den, ale to napětí a cit, charisma mladých a neúnavná snaha Hilary Swank změnit od základů myšlení těchto lidí, kdy jejich válku přirovnává netradičním způsobem k holocaustu. To prostě nemělo chybu. ()

dobso

Tento skutocny pribeh ma naozaj dostal. Uz od zaciatku je citit napatie. Neporovnaval by som to s ostatnymi filmami o ucitelkach pripadne o skazenej americkej mladezi. Autor sa spravne zameral na dobré znazornenie skreslenej reality deti v americkych harlemoch a doplnil to aj kvalitnou knihou denníka anny Frankovej, ktoru vsetkym odporucam. U mna jednoznacnych 5* ()

dehlie

mám rád hilary swank, je to milá holka a všechno...ale toto bola kópia nebezpečných myšlienok či pána učiteľa z lásky. že to bolo natočené podľa reálnych skutočností je však pozoruhodné a dáva to príbehom ako osvietiť deti z gheta uveriteľný kontext. ()

lucyeee

tenhle druh filmů mam strašně ráda a myslím si, zě se opravdu tento film povedl!!!!!!a mam ráda filmy, které jsou točené podle skutečných událostí a tenhle příběh je naprosto skvělý!!!dávám plný počet ()

glamgirl

Takúto patetickú zlátaninu som teda už dávno nevidela. Drsní "gangstri" z patologického sociálneho prostredia namäkko z Denníka Anny Frankovej? Ale no tak! ()

fummyk

Mír můžete najít i v lidech, kteří denně bojují o svůj holý život na ulici jen kvůli barvy obličeje. To ukázala učitelka angličtiny Erin Gruwell nebo-li Hilary Swank. I přes překážky, které ji v této cestě k míru podkopávaly nohy si slečna poradila a pomohla tak mladým, některým i talentovaným lidem. Film nabízí vypjatou atmosférou 90. amerických let, která mě hodně zaujala. Jelikož to je drama, tak ani dojemné chvilky si LaGravenese nemohl nechat ujít. Každý film nemůže být dokonalý, a proto i Freedom Writers měl své mouchy. Vadilo mi, že Scott Glenn nebyl příliš zapojen do děje, i když se mohl mnohem víc ukázat. Jinak si myslím, že film se dost povedl a určitě si zaslouží kladné hodnocení, proto lepší 4 hvězdy. ()

reich

Hilary Swank jako učitelka Erin Gruwellová, která se snaží změnit životy studentů z jedné středoškolské třídy na Woodrow Wilson High School. Tito studenti, ale nejsou obyčejní sígři, to je totiž míchanice různých národností, kteří jsou navíc členy gangu a neštítí se ani nosit zbraně do školy. Film se odehrává podle skutečných událostí a je až s podivem, že se takové události děly v 90. letech. Je to až neuvěřitelné, jak dokáží vznikat, rozpory a boje o území, načež film toto přesně zdůrazňuje, ale nejenom to, ukazuje, že zrada vlastní lidí, členů gangů, nelze přejít... Strhující drama, které nabídne vše možné, i fakt, že právě tito studenti se shlédnout v historii 20. století a začnou pomalu měnit svá rozhodnutí a snaží se žít lepší život až nakonec za pomoci své učitelky Erin Gruwellové odmaturují. Nutno zmínit, že Hilary Swank podává až heroický výkon a sebeobětuje se, když studentům kupuje z vlastních peněz, knížky a zařizuje celkem dost výsad, až to skončí odchodem jejího manžela, přítele Scotta, kterého hraje famózní herec Patrick Dempsey. Potěší vidět ve filmu i Scotta Glenna (Steve Gruwell) či April Hernandez Castillo (Eva). 85% ()

ashtangi

Slabý odvar Nebezpečných myšlenek se snaží naservírovat srdcervoucí příběhy, ale vše působí tak nevěrohodně. I to, že je film inspirován skutečnými událostmi, mě nechává chladným. Hilary mě zklamala. Docela jsem se nudil. ()

TomBar

Režisér LaGravenese je očividne veľký romantik a idealista s extra dávkou melanchólie vo svojej poetike. Po snímku P.S. I love you je to však tentokrát námet, ktorý zasiahne svojou rezonanciou v spoločnosti. Rasová segregácia je vďačným podkladom na natočenie kvalitného filmu. Nie je to síce majstrovský kúsok, ale je to citlivo podaný príbeh, zlepený zo zážitkov mladíkov z geta. Plus - neodpustím si hviezdičku navrch za moju obľúbenú Hilary. :-[ ()

H4N1CK4

Já nevím, jestli jsem byla během sledování FREEDOM WRITERS v nějakém zvlášť citlivém rozpoložení, faktem ale je, že jsem téměř 3/4 filmu řvala jak želva. Tak nějak mě to sebralo, i když jsem si dobře vědoma toho, že většina scén naprosto nefalšovaně hraje na city. Ano, tento film má mnoho chyb - je patetický, je naivní, žáci vypadají mnohem mnohem starší, ale... prostě mě to nenechalo chladnou. ()

Rocket

Pre bezneho europskeho divaka je sledovanie filmov situovanych do americkych strednych skol, hlavne miest so zmiesanou populaciou, kam zaradujeme celu juznu cast Californie, velmi atraktivne. Studenti su tam konfrontovani s totalne odlisnymi zivotnymi osudmi nez je tomu u nas. Aj ked faktom zostava, ze je snimka nakrutena podla skutocnej udalosti, pribeh v nej je vykresleny az prilis idylicky. Tym padom niektore sceny (ako napr. mlady Mexican zahadzujuci svoju zbran do kanala) vyznievaju trosku komicky. Hilary Swank nebola nikdy predmetom mojej obluby, no tu ma fakt presvedcila. Result? Nadpriemerny film, ktoreho dvojhodinovu stopaz si ani nevsimnete. ()

dawe787

Podobný snímek jako Nebezpečné myšlenky, ale jádro příběhu se odvijí jiným způsobem v momentě, kdy Hilary Swank vezme třídě papír s kresbou jednoho černošského spolužáka, kde jsou zvýrazněny jeho velké rty. Tím vznikne impuls k tomu, aby jim začla vysvětlovat obrázky židů, které kreslili nacisté v 30.letech minulého století a začla vyprávět o holocaustu. O něm nemá nikdo páru z celé třídy. Jejich zájem propukne a učitelka si je tím získá. Nakonec všem koupí knihu Deník Anny Frankové a požádá je taky o jejich vlastní úvahy v jejich denících. Zajímavé bylo, když se ptala, jestli na ně někdo někdy střílel, tak kromě jednoho zvedne ruku celá třída(USA, země neomezených možností....) Každopádně se všichni začnou učit a mají učitelku ve finále moc rádi. Dobrý příběh, který nenudí. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)