Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

Nefaria

Prečo sa mi len zdalo, že tento problém sa hlavne v amerických kinách opakuje stále dokola, dokolečka dokola?? Príbeh učiteľky, ktorá sa vzdá aj osobného života kvôli svojim študentom, ktorí si to možno vôbec nezaslúžia, ale ona sa snaží celú Ameriku presvedčiť o opaku. Áno, je tu ten fakt, ktorý nás chytí za srdce, že to je podľa skutočného príbehu. Ale absolútne nič viac. Skutočný príbeh, ktorý kopíruje stovky neskutočných filmov. ()

micka999

Film o lidské nenávisti a zbytečné rasové rivalitě... Mezi mladé lidi vstoupí nezkušená a na škole neuznávaná profesorka a ukáže jim skutečný svět a zbytečnost jejich předsudků. ()

maty-maty

Tak silný příběh, kterému se dá věřit. Perfektně zpracovaný film. Jak mile mám takové mrazení jako u tohoto filmu, tak dávám za 5. ()

Via

Možná i tím, že je to reálný film... ale na to, že jsem jen chtěla nenáročný film, zároveň s nějakou myšlenkou - díky, Beí, víš, co se mi páčí za filmy... Film o toleranci, nevědomosti, odvaze a snaze něco změnit - velmi doporučuju =) ()

Nikkki

Tak tohle je hodně dobrá podívaná. Hilary Swank předvedla skvělej výkon a naprosto se vžila do role. Žena, která dává dětem naději na lepší život a sama se ocitne v krachu manželství. Neuvěřitelně silný příběh, který mi chvílemi připomínal Tančím, abych žil s A. Banderasem nebo Coache Cartera se S. L. Jacksonem. Ale jinak bezvadný. ()

PoNoruška

Tak tohle dokážou natočit jedině Američané. Osobně si myslím, že „Nebezpečné myšlenky“ na toto téma bohatě stačily. Mě ve filmu zaujal rozhovor dvou učitelů, ve kterém konstatují, že se z elitní školy po přijetí „problémových“ studentů stala podprůměrná a okrajová škola.Hmmm tak to by paní učitelku měli asi naklonovat, aby spasila další chudáky po celé USA. A taky doufám, že se u nás nikdo nebude o nic podobného snažit. Ať žije Obecná škola….a Evropa! ()

safe

Profláklej, snad i celkem průměrně zpracovanej příběh, který má ovšem jedno ale... Tím "ale" je Hilary Swank, která snímek velmi, velmi zvedla z průměrnosti (ostatně jako každý film). ()

lobo87

Ohraný námet o tom, ako jedna cieľavedomá, ale neskúsená učiteľka (učiteľ) dostane triedu plnú grázlov, ktorí sú jednou nohou v hrobe a druhou v base, získa si ich rešpekt, nájde v každom niečo dobré, nejaký potenciál, vytvorí z nich "rodinu", pričom o tú svoju prichádza. Už sme to videli viackrát a lepšie. Ale mne sa tento film páčil. Niektoré momenty boli mrazivé, iné dojímavé. Čo by som vyčítal najviac, boli slabšie herecké výkony (okrem tradične dobrej Hilary) a troškú gýčovitý záver, s ktorým sa autor mohol pohrať viac. P.S.: Imelda Staunton je jeden z najodpornejších zjavov svetovej kinematografie a vždy keď sa objavila, mal som chuť rozbiť obrazovku...70% ()

Glukoza

No, pěkné to je. Vytknu typicky americký způsob natáčení (dialogy převídatelné, umělé, prostě americké) a některé nedostatky (když mluví Erin, ve třídě je nějak moc ticho). Jinak ale docela dobrá věc toto. ()

PamelaJJK

Ubrat trochu (no, spíš trochu více) patosu, hry na city a jisté "naivity", tak to mohlo být za plný počet a ještě by to bylo málo. Takhle je to "jen" za čtyři hvězdy. Námět je zajímavý, Hilary Swank je perfektní a hudba se k filmu skvěle hodí (ač se mi jako fanouškovi jiných žánrů nezamlouvá). Od začátku je sice takřka jasné k jakému závěru film spěje (ať už ve škole, nebo v rodině hlavní hrdinky), ale není to ke škodě věci. Vážně filmu škodí ta patetická hra na city. Díky ní celý film působí tak nějak neuvěřitelně a naivně. Bohužel. ()

davistercz

Mezi řádky na vás působí jako jaká si infekce, která vás nutí popřemýšlet o životě a o životě druhých. Na mě to zapůsobilo opravdu hodně. Film " Mezi řádky" je opravdu skvěle zpracované drama. Samozřejmě není to dokonalý, má to své chyby, ale všechny ty chyby si můžem odpustit. ()

DR.SZ

Škoda, že tento příběh nezískal žádného Oscara, jelikož aspoň za scénář a hlavní hrdinku by jej zasloužil. Hilary Swank tu zahrála naprosto famózně snaživou učitelku a dramatickou tváří děj několikanásobně přisílila. I ostatní odehráli své těžké role obstojně. Jenom tvůrci udělali chybu, že ten děj tak idealizovali nebo přiostřívali. Neměl by mít tak rychlý spád. Ale zejména tady jde také o poučení o rasismu a dalších staršných věcí. 82% ()

david666

Tak tohle je na mě už moc "pohádkové" , navíc prvoplánově útočí na city. Takže tomu moc nevěřím i přes (prý) pravdivý motiv filmu. Navíc moc nemusím to, že je tady "problémová mládež" ztvárněna tak, že za vše může okolí a "ti bílí hajzli" než aby se zaměřila sama na sebe a trochu měla snahu se dostat ven. Některé dialogy a argumenty jsou tady pro mě nepřijatelné a využití holocaustu - nevím, tohle bylo podle mě dost mimo. ()

frolo

Filmy, ktoré sa venujú rasovej diskriminácii a školskej integrácii v USA máme neúrekom Tento film je podobný filmom ako sú Nebezpečné myšlienky alebo kód 187. Každý z týchto filmov majú veľa spoločného a postupom času naberajú kliché. Neskúsený učiteľ príde do triedy najhorších študentov a postupom času patria medzi elitu na škole, akoby nám chceli tvorcovia vtlačiť do hláv, že jediný školský systém ktorý funguje je v USA. Jediné čo film zachraňuje sú mená hercov. ()

Grim

Film dejovo zaujímavý a je to druhý film u ktorého som sa neudržal a niekoľkokrát som sa rozreval ako decko. už si ani nepamätám prečo, ale rozhodne odporúčam všetkým, ktorí trpia nejakými rasistickými sklonmi. ()

mr.sulas

Dramat s podobnou tématikou znám více,ale tohle mi přišlo něčím ozvláštněné.Nějak jinak se mi na to koukalo!Bylo v tom něco navíc a to se u mě cení! ()

pierre9

Hilary Swank som dlho nevedel prísť na chuť, ale po tom, čo som v krátkom slede po sebe videl Freedom Writers a Insomniu si ma jednoznačne získala. Tým nechcem povedať, že by Freedom Writers boli filmom, aký tu ešte nebol, no jednak hovorí o veciach, o ktorých by sa malo hovoriť stále, navyše o nich prostredníctvom pani učiteľky Swank hovorí tak zanietene, že sa jednoducho nedá odolať. Áno, chýba tam akýkoľvek moment prekvapenia, od začiatku až do konca idú udalosti na priamej linke k happyendu, ale... tentokrát to beriem. ()

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)