Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

O´Neill

Šestý díl se námětem jeví dosti komicky...Rocky už má své roky, nemá si absolutně co dokazovat, přesto se rozhodne ve svých šedesáti letech pro boj s držitelem titulu těžké váhy. V reálu totální nesmysl, tady to ovšem funguje dokonale. Poslední díl se nevyhne vzpomínek na předchozí díly a to je rozhodně dobře. Trénink je skvěle zvládnut, a u samotného zápasu není co vytknout...Snad jen, že jako naprosto epické zakončení mohl Rocky vyhrát, nebo alespoň remízovat. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

bourec

Nebudu zastírat, že jsem byl naměkko. Rockym je prošpikovanej celej můj život. Ale nebudu ani zastírat, že se Stallonem mám radši jiný filmy To závěrečný zúčtování s postavou Rockyho je vážně dojemný. Ale ani tenhle film v mých očích víc než tři hvězdy nedostane. Na omluvu celý sérii o Rockym musím poznamenat, že sportovní filmy jsou až někde v poli poražených mý žánrový oblíbenosti. Ale jako připomínka to někdy stojí za to. 60%. ()

4daPeace

Cely film az do jeho zaverecneho zapasu je presne takovy, jaky byste ho cekali a prave to se vam na tom bude libit, porad je to stejny Rocky, jak ho mame radi. Bohuzel zaverecny souboj je natoceny hrozne, cernobila kamera ala Zurici byk se strida cerno-bilo-zluto-krvavou barvou ala Sin City a do filmu se to prilis nehodi, modernizaci proc ne, ale tohoto bylo az prilis. Ovsem Antonio Tarver (neherec, skutecny boxer a mistr sveta) v roli Masona 'The Line' Dixona je hodne nepresvedcivy, ani neuverite, ze mu je 38let, vypada na 25-ti leteho mladika, ktereho prave vytahli z ulice a hodili do ringu proti Rockymu. It ain't over 'til it's over. ()

DruidKarel

Tohle je završení celé ságy jako prase... Rocky je prostě kultovní série a tenhle konec si zasloužila. Ani nevím, zda je to finální konec. Pokud jo, tak je to mistrovský konec, pokud ne, bude to trhák... 5* ()

starbrejkr

Kdo by to byl řekl, ale opravdu to vypadá, že Stallone chtil po šedesátce dech...střízlivý film, který naprosto napravil dojem po mizerné pětce ()

Silverluv

Yo, kašlu na ten závěrečný boxerský mač, to byl takový "rocky" standard. Kupodivu mě ale zaujal Stallonův scénář a celá ta dějová linka se synem a s barmankou Marií. Pěkný! ()

TomikZlesa

Velmi příjemné překvapení, sice celkem kecací drama které už tu v podání Rockyho Balboy bylo několikrát, ale přesto sem si film užil, Stalloneho mám rád a dá se říct, že jde ve stopách Clinta Eastwooda a zraje jako víno. Konec mě překvapil ještě víc, do posledních chvil sem čekal, že to dopadne jinak, ale tenhle závěr opravdu potěšil. Ale na druhou stranu mě dost zklamala Rockyho skromná příprava, čekal sem že ukáže víc fíglů a pár cviků co dokáže tenhle stařík, o žádných rozcvičovacích zápasech ani nemluvim :-( možná to chtělo mín kecat a víc bušit. ()

Amroth666

Rocky Balboa - Díl představující stesk, dokázání životu, že je proč bojovat a něco si dokazovat, spousta krásných scén, projevů, smyslných úvah, rány od života, pocit samoty, noví přátelé, zklamání a trocha úcty. Sylvester Stallone tímto Režijním i hereckým příběhem ukazující poslední díl Rockyho mi dokázal spoustu věcí. Ukázal mi život, jakým ho vidí Rocky Balboa a jakým ho vidí on. Stallone navíc spojil krutou minulou dobu s krutou dnešní dobou dohromady. Vzniká souboj legendy s momentálně nejlepším (exhibice se nemusí brát jako exhibice). K poslednímu souboji Rockyho Balboy ale až o pár řádků pozdějí. Rocky mi umožnil, abych na ten díl neustále upozorňoval okolní svět, příbuzné, kamarády, známé, protože to má smysl. Šestý díl má úžasnou pointu, krásné barvy, nestárnoucí legendu a pořádnou dávku adrenalinu. ____ Historie je krutá !!! http://www.youtube.com/watch?v=v2glXL8w2r8 ____ http://www.youtube.com/watch?v=kfbCiNMY1Ak ____ Jak jsem sliboval, že se k souboji ještě vrátím, vracím se. Možná jste čekali něco více, ale já můžu jen napsat tohle : Nejlepší boxerský zápas v dějinách sportu, nejlepší boxerské drama jako film, nejlepší souboj ze všech šesti dílů Rockyho. Strhující až neovladatelný závěr s dobrým rovnoceným koncem a skvělou myšlenkou dobrého jména Sylvestera Stalloneho jakožto boxera a férového člověka. Díky za tento díl. Ani příběh Wrestlera mně tolik nedostal jako Rocky Balboa. Je to ještě jednou nejlepší sportovní drama. Dokonce to předběhlo i oskarový Eastwoodův Million Dolar Baby, takže klobouk hodně dolů. ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____ ()

Dannysek4U

Kdo by rekl, ze ho nepolila hruza v momente, kdy se dozvedel o Stalloneho touze vzkrisit Rockyho zpatky do ringu, by pravdepodobne lhal. Ani u me to nebylo jiny, predstava rohujiciho starecka byla vazne komicka, resp. tragikomicka. A o to vic jsem rad, ze jsem Rockyho Balbou videl. Jasne ze ma tenhle film hodne chyb, je dost patetickej, chvilema zkratkovitej (napriklad ve vykresleni Rockyho vztahu k synovi), chvilema zas desive ukecanej. Nicmene samotny myslence filmu to ublizuje jen malo - je to navrat na zacatek, navrat k clovekovi, kterej je prazdnej a utapi se v nijaky pritomnosti (a ted i v minulosti), starne a vi, ze uz ho nic moc neceka, ale nechce se s tim smirit, a proto je ochotnej hrat vabank, protoze mu jde o záchovu smyslu vlastni existence. Tenhle motiv je sam o sobe neuveritelne lidskej. Tady není box vůbec důležitej (stejně jako v jedničce) a Stallone to ani tak nechtěl, je to rozloučení s jeho životní postavou outsidera, kterej se ale nikdy nevzdal, rozloučení smutný, melancholicky, ale neuvěřitelně hřejivý. S Rockym jsem jako dítě 80. let vyrůstal a jsem hrozně šťastněj, že odchází se scény právě takhle. Kazdej, kdo se rozhodnul hodnotit tenhle film podle kvality boxerskyho souboje, je ignorant. U posledniho Rockyho je to to nejmin podstatny z celyho filmu. Tohle je víc drama nez sportovni exhibice. Drama jdnotlivce, co se rve s osudem. NAvic se musim primluvit i za formalni stranku - pouzivani sportovni kamery je skvelej napad (i kdyz je to jen product placemement pro HBO), stejne jako hratky s barvou, resp. cernobilosti. Skoda jen, ze ani zvladnuti Rockyho nezmensuje hruzu z prichazejiciho Ramba - tam uz se asi pruseru nevyhneme. ()

Wormboy

Vyborna rozlucka s jednym z mojich najoblubenejsich filmovych hrdinov. Film nabity neskutocnou nostalgiou, smutkom, ale aj nadejou. Akoby sa Sly obzeral za celou svojou karierou. Bol na vyslni, teraz mu uz ostava len zasla slava a potlapkavanie po pleciach. Zaverecna scena odchodu z areny, mala byt finalna scena aj Slyovej kariery. Postavil by som sa aj ja a zatlieskal mu. Takto tlieskam "len" Rockymu!!! ()

Nick662

Sylvester Stallone zde ztvárnil pravého Rockyho jak by vypadal na stará kolena. Líbilo se mi že se postava nějak moc nevyvíjí ale chybělo mi zde více akce, což bychom ale chtěli po staříkovi Stallonovi. Oceňuji že se dokázal propracovat, sice za pomocí podpůrných látek ale dokázal to, ztvárnit naposled roli Rockyho. Tento díl by mohl figuroval s 5 dílem, možná byl i lepší. Mně se každopádně tento film moc líbil. ()

zette

Mam co delat, abych nedal patou hvezdicku. Opravdu dustojny zaver teto boxerske serie. Nevim proc, nikdy se mi to u Rockyho, ani jinak bezne nestava, tento dil me ale behem temer celeho sledovani dojimal. Stallone to zahral velice dobre ( kde se hrabe Arnold, Lundgren, Van Damme a jine hvezdy meho detstvi... ), rozhovory byly vetsinou taky vedeny velice dobre a obcas i vtipne. Paradoxne se mi vice libila prvni polovina, kde se neboxovalo. Velice povedeny film a pred Sylvestrem smekam. ()

Gabbo

Velice povedený návrat legendy, Sly dokazuje, že má stále páru a já ho obdivuji. V 60 vypadá líp než polovina čtyřicátníků a roznesl by v zubech poloviny dvacetiletých. Důstojné zakončení vesměs kvalitní serie o legendárním Italském hřebci, muži s železnou čelistí a smrtelnou levačkou - Rockym Balboovi. ()

pakobylka

Děkuju, Sly … Za to, že jste Rockymu dopřál vybojovat poslední velký životní zápas - a že jste mu umožnil odejít se vztyčenou hlavou. Rocky je Vaše dítě - po všech stránkách, a má za sebou dlouhou cestu. Nemůžu říct, že na ní občas neklopýtl a nešlápl vedle, není dokonalý - co se mě týká, jeho nedostatky se naplno projevily ve třetím a čtvrtém díle ... :-) ... Ale na tom nesejde - především má spoustu fanoušků, pro které už navždycky zůstane nezapomenutelným, přímým a nezdolným Hřebcem z Philadelphie, bojovníkem, který nikdy nezůstal na kolenou ... Tohle závěrečné setkání bylo velmi nostalgické, velmi osobní a velmi milé ... Tak sbohem, Rocky - a hodně štěstí ! ()

kvasiva

Každej skvělej boxer má v sobě jedno velký utkání. Rocky měl svoje zápasy asi v každým díle, ale to je jedno. Důstojné zakončení celé série (doufejme), které si nehrálo na nic víc, než bylo a to je dobře. Poslední velký zápas a teď mohu jen poděkovat za celou ságu o Rockym Balboa. Díky, díky ()

Juto

Je to dobrá efektívna melodráma. Dej filmu je vybudovaný veľmi dobre, no najdôležitejšie sú posolstvá v líniách jednoduchého Rockyho. Jeho prejav k synovi je úžasný a jeho postoje sú skvelými príkladmi, ktoré treba nasledovať. Jediný problém je, že finálny boj ťažko stráca po technickej stránke, čo zapríčiňuje nevyrovnaný obráz. 6/10 ()

emo

Veľmi sympatická oddychovka, ktorá sa na nič nehrá. Je to samozrejme rozprávka a záverečný súboj nemá s realitou nič spoločné, ale to hádam ani nikto nečakal... Rocky sa rozlúčil ako sa na legendu patrí. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)