Hrozba z temnoty

• Česko Lovci duchů (viac)
Horor / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Komédia
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Réžia:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (viac)

Predloha:

John Shiban (kniha)

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier (viac)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (176)

Hříšníci nenaleznou pokoje (2008) (S03E16)

Tak z tohoto závěrečného dílu jsem trochu zklamaný, ale na druhou stranu se o žádnou katastrofu nejednalo, ale z celkového hlediska se zatím jednalo o nejslabší finální díl série. Dopadlo to jak asi každý čekal, Dean to schytal a skončil v pekle. Mimochodem závěr byl parádní o tom žádná. Záběr z pekla jak je Dean na háku a všude hukot to nemělo chybu, záběr jak z Hellraiseru. Lilith se trošku předvedla, její trávení dovolený bylo zábavné, ale zatím docela slabota. Ruby se moc nevyznamenala, tedy až na tu přesdržkovanou s Deanem, který je opět nejlepší postavou dílu. Žlutoočko jako padouch stále vede. Takže závěr uspokojivý, ale něco tomu prostě chybělo. Můžeme se těšit na další řadu, která bude patřit k tomu nejlepšímu v tomto seriálu a prakticky vysvětlí vše co se do teď stalo a co za plán Azazel měl. ()

Lazarovo vzkříšení (2008) (S04E01)

Tak lepší start do nové série jsme si ani nemohli přát. Tohle je prostě neskutečnej nástup a začíná nejlepší období seriálu co se týče mytologie. Deana někdo vytáhne z pekla a tak se rozjede pátrání kdo to byl a zjištění kdo to byl je přímo famózní. Objevuje se nová postava a to anděl Castiel, který nás od této řady bude doprovázet prakticky celým seriálem. Sam se pod vedením Ruby vydává pomalu na temnou stranu když využívá své schopnosti od žlutoočka k vymítání démonů. První díl dopadl na jedničku a máme se rozhodne na co těšit. ()

Jsi tam, Bože? (2008) (S04E02)

Další bomba díl v pořadí. Duchové mrtvých kteří lovci nedokázali zachránit se přicházejí pomstít. Nakonec se našim borcům sice podaří vše zachránit na poslední chvíli, ale to byl pouze začátek velkého boje. V tomhle dílu se nám objeví opět staří mrtví známí z minulých řád což docela potěšilo. Na konci se dozvíme o co vlastně jde, a, tohle byl teprve začátek velkého boje. Lilith totiž prolomila pečetě a až otevře poslední tak bude osvobozen Lucifer. Velký boj o pečetě začíná a mytologie se nám rozjíždí na plný pecky. Tento díl měl neskutečnou akci a dává nám tušit velké věci do budoucna. Hra teprve začíná a bude to velká jízda. ()

Na začátku (2008) (S04E03)

Famózní díl ve kterém se Dean dostane do minulosti a tak se dozvíme jak to celé vlastně začalo a odkud vlastně Mary žlutookýho démona znala a o to především jde. Konečně se dozvíme část plánu žlutookého a jeho účast v tomto dílu je parádní. Tohodle padoucha mám opravdu rád a tak jsem za každý díl ve kterém se objeví opravdu rád a v tomhle díle opravdu řádí jak se na démona sluší a patří. Konec je taky povedenej a Dean se od Castiela dozví, že Sam dělá problémy a, že by ho měl zastavit, nebo, že ho zastaví oni. No tak tahle řada je zatím naprosto perfektní. ()

Proměna (2008) (S04E04)

V podstatě obyčejný monsters díl navíc nijak zajímavý a zábavný a tak nejzajímavější částí byl začátek, kdy dojde k prvnímu konfliktu mezi bratry kvůli Samovi a jeho spolupráci s Ruby a používáním svých démonických schopností na vymítání démonů. Tímto dílem začíná pro mě být Sam prostě otravnej a Dean je opět na vrcholu jak jinak. Celkově jeden z těch slabších dílů v této sérii. ()

Návrat hraběte Drákuly (2008) (S04E05)

Tak tento díl byl nehorázná pecka a zcela jistě by zasloužil mnohem větší minutáž. Úžasná pocta starým klasickým černobílým hororům z Univerzalu a každý hororový fanda u tohoto dílu musel blahem chrochtat a jako by to nebylo málo celý díl je natočen v černobílé a zasazen do Oktoberfestu, takže prostě nádhera a celým dílem prostupuje opravdu neskutečná atmosféra. V podstatě se tu objeví všichna známá monstra z černobílé éry filmového hororu od hraběte Draculy , přes vlkodlaka až po můmii. Na svědomí to má měnič podob a rázem se z dílu s mím nejméně oblíbeným monstrem stává, můj nejoblíbenější nemytologucký díl této řady a možná celého seriálu. Tohle se prostě povedlo a rozhodně si zaslouží plnou palbu. ()

Žlutá horečka (2008) (S04E06)

V podstatě obyčejný díl o lovu na ducha, který zabíjí své oběti strachem. Nápad super a Dean je jasný tahounem dílu, prostě jeho hlášky a projevy strachu jsou vůbec to nejlepší na tomto dílu. Závěr s objevením Lilith a její pokec s Deanem naprosto super. Závěrečná likvidace ducha originální a povedená a potěšilo i objevení Bobbyho, který bratrům opět zachraňuje prdel. Jako vatovej díl vyplňujicí mezeru mezi dějově důležitýma díly paráda. ()

Pekelný Halloween (2008) (S04E07)

Tak tu máme po krátké pauze další mytologický díl a ve hře je další pečeť. Navíc se objeví další zajímavá postava a to anděl Uriel. Díl odehrávající se na Halloween má tu správnou atmosféru a závěrečnej souboj s démonem Samhainem byl super, byl to fakt řízek. Takže celkově naprosto super díl, ve kterém to opět bratří projeli a Lucifer je k návratu opět blíž, navíc andělé se ukázali jako ne teď takoví dobráci. No bude to ještě hodně zajímavé. Super podívaná a začíná se to opravdu pořádně rozjíždět. ()

Studna přání (2008) (S04E08)

Zcela obyčejný díl jehož nejzajímavější část se týkala snů Deana o pekle a jeho přiznání, že si všechno pamatuje, jinak nic moc. Jeden z těch slabších dílů této série, ale ještě to šlo. ()

Tajemství loňského léta (2008) (S04E09)

Luxusní první díl mytologického dvoudílu o přetahovanou o dívku Annu mezi Démony a Anděli. Anna se ukáže jako zajímavá postava, která v rámci této série sehraje ještě hodně důležitou roli, takže si ji divák ještě užije víc než dost. Navíc se objeví démon Alaister, kterej je vážně hodně velká sarže a s bratry zamete jak s hračkami. Navíc se dozvíme co dělal Sam mezitím co tu nebyl Dean a opet se objeví démon já Rubby. Tento díl je opravdu nabitý informacemi a dějem a závěr dává tušit, že jde opravdu o hodně. Série se nám začíná pořádně rozjíždět. ()

Nebe proti peklu (2008) (S04E10)

Dokonalé vyvrcholení andělsko-démonské pretahovačky o Annu, který skončí velkou presdržkovanou mezi oběma skupinami. Navíc se objeví věštkyně Pamela a z Anny se vyklube anděl. Na závěr se dozvíme co vyváděl Dean v pekle, jakej to byl trhač duší. Série dostává pořádný grády a je to opravdu čím dál lepší. ()

O rodičích a dětech (2009) (S04E11)

Díl bez nadpřirozena a tudíž nic moc zábava a nezachrání to ani bratři. Není důvod tedy dávat velké hodnocení jenom kvůli tomu, že se jedná o lovce duchů. Pro mě jeden z nejslabších dílů celého seriálu. ()

Nesmrtelnost (2009) (S04E12)

Díl odehrávající se v kouzelnickém prostředí, to prostě nemůže dopadnout špatně a taky, že ne. Oproti minulému dílu úplně jiná liga. Originální, vtipný a odehrávající se v zajímavém prostředí. Tohle se opět povedlo. ()

Duch ze střední (2009) (S04E13)

Jeden z těch slabších dílů. Nahlídnutí do minulosti bratrů jenž se promítne do současného případu. Takový oddechový díl. ()

Volání sirén (2009) (S04E14)

Takovej průměrný oddychový díl, který rozhodně nenudí, ale ani kdo ví jak nenadchne. Bobby potěšil a opět zachraňuje situaci. ()

Smrt má dovolenou (2009) (S04E15)

Tak od předchozích dvou dílů tohle je masakr na plnou palbou. Tentokrát jde o díl docela v rámci příběhu důležitý a titíž je opět ve hře další pečeť a navíc se objeví starý známí Alastair, který dá bratrům opět pořádně zabrat. Aby se mu bratři dostali na kobylku, tak požádají o pomoc starou známou věštkyni Pamellu, která ovšem za svou pomoc zaplatí životem. Na scéně se objeví i smrtka Tess, což bylo docela příjemný překvapení a zábavný bylo sledovat Alastaira jak bratrům zatápí jejich vlastníma zbraněmi proti duchům, když se jimi na chvíli stanou. Alastair je na konci zajat anděli a tak se máme opět na co těšit v dalším dílu. Naprostá spokojenost. ()

Na špičce jehly (2009) (S04E16)

Sakra dobrej díl, kterej má opravdu koule. Válka mezi anděli a démony jede na plný koule, andělové umírají jak na běžícím pásu a Dean to má se zajatého Alastaira dostat. Ty části s Deanem a Alastairem jsou nejlepší, to prostě nemělo chybu. Opustí nás pár zajímavých postav a to přímo mistr mučitel Alastair kterýho sejme Sam svýma démonickýma schopnostma a další kdo nás opustí tak je Uriel, kterého pro změnu probodne Andělka Anna, když vyjde na jevo, že to byl on kdo mordoval anděli, kteří mu nechtěli pomoci při osvobozování Lucifera, na čemž celou dobu tajně pracoval. To se Samem mi přijde dost směšný, že dokáže zabít jednoho z nejsilnějších démonů po požití trochu krve, ale na druhou stranu to ukazuje na genialitu Azazelova plánu, nicméně Sam je rozčiluje čím dál víc. Ale super díl. ()

Život je pes (2009) (S04E17)

Pro mě nuda. Jediné kvůli čemu tenhle díl je důležitý je objevení se na konci Zachariáše, Castielova šéfa, tož celé. Podobné díly mě vůbec neberou. ()

Prorok Boží (2009) (S04E18)

Tak tohle je nářez. Pro celkový děj opět důležitý díl. Poprvé tu tu objevuje prorok a opět jsou ve hře andělé a démoni. Tentokrát se objeví samotná Lilith, která chce se Samem uzavřít smlouvu o ukončení apokalypsy, situaci na konec opět zachraňuje Dean s radou od Castiela jak zahnat Lilith s pomocí archanděla. Něco začíná pořádně smrdět a určitě se máme na co těšit. ()

Extáze (2009) (S04E20)

Díl v podstatě se točící kolem Castiela. Opět se objevuje anděl Anna a vyjde na jevo jak to je se Samem a jeho schopnostmi. Závěr nám dává tušit, že příští díl bude hodně rodinná záležitost a Samovise to nebude moc líbit, Bobby se sice ukáže jen na chvíli ke konci a je to vážně frajer. Naprostá spokojenost a pomalu nám to graduje a velké finále se blíží. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (viac)

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)