Pilda17 odpad!

Málo kdy se stane, že u seriálu nevydržím víc než 5 dílů, ale tohle opravdu nešlo. Jsem fanoušek Supernatural hraného, ale animovaný je naprosto o ničem. Po dějové stránce nudné a chce se zoufale přiblížit originálu. Hranému Supernatural dává kouzlo Dean a Sam. V animovaném seriálu jsem je do 5 dílu neviděl, tak že počítám, že by byli až na závěr, a tak dlouho čekat nebudu a ani nevydržím. Supernatural = Sam a Dean - Pokud Japonci chtěli vydělat na dobrém jménu, tak jim to nevyšlo a se Supernatural nemá tento paskvil společného kromě názvu nic.. ()

kleopetra

Pro fanoušky, kteří mají rádi dobrodružství Sama a Deana... Jared Padalecki se ujal i dabingu. Deana bohužel namluvil Andrew Farrar. Snaží se mluvit jako Jensen Ackles, ale snaha po jeho napodobení úplně nevychází... ()

maciii

Fanouškům Supernatural rozhodně nedoporučuji, jelikož se mezi ně řadím a tenhle projekt je naprostá katastrofa. Proti anime nic nemám, spíše naopak, bohužel epizody Supernatural: The Animation nepřinášejí dějově vůbec nic nového a ani animace nemá žádnou štávu. Hodně podivná a zmatená narace je pravděpodobně výsledkem snahy o co největší zestručnění a zkrácení děje, ale mám obavy, že divák, který neví která bije, to nebude vedět ani po shlednutí. Ke všemu to, co pěkně klape ve filmu, v animáku často nefunguje. Například specifický humor a dramatičnost Supernatural, které jsou prakticky závislé na gestech a charismatu hlavních představitelů, působí v téhle jeho animované podobě neskutečně zoufale a směšně (ne vtipně). Anglický dabing je příšerný, což mě vlastně ani nepřekvapuje, a nebýt Jareda Padaleckiho a Jensena Acklese (ten bohužel jen v posledních dvou dílech), asi bych víc než jednu epizodu nezvládla... takhle jsem jich zvládla sedm. ()

AspireHD odpad!

Člověk, který kouká na originální Supernatural, by nikdy nemohl ohodnotit tuto anime verzi jinak než "odpad!". Jsem velký fanoušek anime, ale jako je třeba Naruto, Bleach nebo Death note. Ale tohle je fakt velký omyl. Jak už zde bylo zmíněno, tak Jared a Jensen alias bratři Winchesterovi, maji své kouzlo a dodávají seriálu ten pravý nádech, to co nás drží u televizí nebo počítačů. Hrají to tak dobře, že na ně nějaké animované postavičky vůbec nemají. Japonci si asi mysleli, že když tohle vydělalo Americe takový peníze, že to vydělá i jim, ale to si myslim, že se zpletli, protože tohle je ohavnost. Prostě pokud jste nezačali koukat tak ani nezačínejte. Je mi líto, že originální Supernatural je lehce příbuzný s tímto. :( ()

Moiraine

Opravdu zklamání. Anime mám ráda, Supernatural patří k mým nejoblíbenějším seriálům (alespoň do páté série), ale tahle kombinace se vyloženě nepovedla. Sice se mi to podařilo dokoukat až do konce, ale některé díly jsem stihla díky přetáčení vpřed shlédnout pod pět minut, což není dobrá vizitka. Ty dvě * jsou hlavně za nostalgii a snahu. ()

glum88 odpad!

Viděl jsem jenom první díl ale to mi stačilo abych mohl s klidným svědomím říct že odpad je slabé slovo , tohle je sračka nejhrubšího zrna ! Je to jako kdyby japonci pohlavně zneužili Sama a Deana a Eric Kripke jim u toho asistoval . I když je na tom jedna věc pozitivní - jsem rád že jsem konečně pochopil význam slova horor . ()

Fixa

Hraný seriál se mi líbil, ale tohle je opravdu zbytečný. Nemůžu hodnotit, protože jsem se nudil pouze u jednoho dílu a nechci v tom pokračovat. Animované snímky mám rád, anime nevyjímaje-bohužel musím srovnávat se seriálem a tady je kámen úrazu. Anime snímek je pouhá kopie originálu a chybí tomu duše. Nemá to nic, kvůli čemu by stálo za to, se na to dál dívat. Na druhou stranu lidem, co neviděli originál se může líbit ()

Akatsuki

Nízká hodnocení jsou zarážející. Jako fanoušek hraného seriálu jsem k němu sice našel cestu až po zhlédnutí všech dosavadních osmi sérií (zkrátit si tak čas během čekání na 9. sérii samozřejmě), ale mile mě překvapil. Samozřejmě že nelze převyprávět slovo od slova průběh obou prvních sérií a pro někoho je zarážející i fakt, že anime se, co se příběhu týče, drží původního seriálu. Já si toho naopak cením a myslím si, že se tvůrcům v poměrně krátkém čase podařilo zachytit ono "bratrství" a obětování se, které je pro SPN typické. Prohlubující epizody jsou u mě více než vítány (Originy Meg, Lily nebo Jakea mě velice potěšily a rozhodně rozšiřují svět SPN.), plus si u mě seriál vysloužil i díky aktivnějšímu zapojení Missouri, která jakoby se v hraném seriálu vypařila (ačkoli charizma měla tato dáma obrovské!). Co se týče zpracování postav. John mi ve ztvárnění hodně připomněl Bennyho z osmé řady (zkuste to popřít: John v anime no a porovnání s Bennym: Benny real . Bobby byl pro mě tak trochu...no zkrátka přednost dávám Jimovi...Sam bez problému, Dean podle mého také celkem fajn (výtky typu "má moc velký oči" jsou dle mého zcestné...). Žlutooký démon je vizuálně zachycen skvěle - ta hororová atmosféra, kterou s sebou přináší je vynikající a hravě konkuruje hrané verzi! Z vedlejších postav je skvěle zachycena třeba taková Krvavá Mary. S dabingem jsem problém neměl, jelikož jako informovaný jsem věděl, že Jensen namluvil pouze poslední dvě epizody. Takže jsem zvolil japonský dabing s anglickými titulky (navíc mi přijde, že Japonci dabují anime skutečně s mnohem větším zápalem, čímž jenom zvyšují klady seriálu) - výjimku jsem udělal až u oněch posledních dvou epizod, které jsem zhlédnul s dabingem anglickým. Tím jsem se myslím dobře vyhnul onomu rušivému elementu Sam/Jared a Dean/Andrew. Zápory: Carry on my wayward son - zatímco v hraném seriálu je to vždy skoro na slzu, tady to někdy skutečně ruší dialog/monolog a četnost výskytu nutí skladbu s titulky přeskakovat. A dalším záporem někdy nedobře využité postavy - příklad s Meg. To ale vynahrazuje samotný hraný seriál, kde má Meg mnohem více prostoru. Nevidět jako první hranou verzi, ale tuhle, určitě bych volil i 5*. Takhle je to přeci jen za čtyři, zato ale solidní. Důležité je u tohohle anime vydržet všech 22 dílů, nikolivěk soudit podle prvních pár epizod, neboť hloubku příběhu rozkrývají epizody pozdější! Ke komentáři AspireHD: "Člověk, který kouká na originální Supernatural, by nikdy nemohl ohodnotit tuto anime verzi jinak než "odpad!" " - vážený Aspire, mohl. SPN je o mnohem více věcech, než jen o nádechu, který Jensen s Jaredem seriálu dodávají (čímž nijak nesnižuji kvality J2). ()