Hellboy 2: Zlatá armáda

• Česko Hellboy 2: Zlatá armáda (viac)

Dlhoročný pokoj zbraní medzi naším svetom a neviditeľnými pláňami fantastického sveta je už, žiaľ ,minulosťou – krutý vládca Temnoty, princ Nuada (Luke Goss), totiž opäť prebudil k životu už celé stáročia spiacu Zlatú armádu! A jedinou šancou ľudstva na prežitie je rohatý milovník mačiek, pochádzajúci zo samotného Pekla – správne, Hellboy (Ron Perlman). Len on totiž, sprevádzaný svojou ohňu vládnucou priateľkou Liz (Selma Blair), podmorským empatom Abeom (Doug Jones) a jasnovidcom z protoplazmy Johannom (James Dodd), dokáže čeliť desivým Nuadovým kreatúram. Vražedné Zúbkové víly, zástupy krvilačných zlatých bojovníkov, monštrum ako hora (doslova a do písmena) či chobotnica veľká ako mrakodrap... To je len pár z neuveriteľných bytostí, ktoré Hellboyovi osud privedie do cesty – a popritom sa bude tiež musieť poriadne obracať, aby zachránil svoj vzťah s Liz a ako bytosť a vydedenec oboch znepriatelených svetov konečne našiel v živote svoje miesto a svoju vlastnú cestu! (TV Markíza)

TomasKotlant

Příjemný druhý díl, který přidává více humoru. Slibované množství fantasy postav mě sice nezklamalo, nicméně všechny fantasy postavy zde působí možná až příliš lidsky. Vše je propracované do detailů a ač sem tam humor působí až lehce parodicky a celý film je spíše multižánrový, než že by byl zaměřen na akci a fantasy, jak by se dalo očekávat, celek působí velmi živě . Finále pak u mě způsobilo výbuch smíchu. * Ve zkratce: Hellboy začíná dostávat rozum, ale film působí jako multižánrová šílenost, která se ke komiksovému tématu velmi hodí a spád a přímočarost děje velmi připomíná akční počítačové hry, což také není určitě na škodu. ()

Brusíček

Tenhle Fantasy film je od dob Pána Prstenů nejlepší co jsem viděl. Film má skvělý děj, hudbu a nádherně udělané masky a efekty ve stylu Fantasy. Ron Perlman zahrál stejně skvěle jako v jedničce, a všechny ty Fantasy postavy co ve filmu uvidíte jsou opravdu mimořádně povedené, celkový dojem filmu je nadprůměrný a proto dávám 90%. ()

KOZEL84

Stejné hodnocení,ale jednička se mi líbí mnohem víc.Dvojka pro samý efekt trochu ztratila duši,ale furt se na ni dobře kouká.Jednička baví a dojímá.Tohle jen baví. ()

Viperine

Nad očekávání vydařené zpracování - líbilo se mi víc, než jednička. Vizuál parádní, výborné masky a kostýmy, pěkně to odsejpá, na nudu a lelkování nebylo hluchých míst. ()

Bozvav

Druhý díl, už mě tak nevzal, možná k vůli vysoko nastavené laťce z 1. Pořád jde o slušnou podívanou, kterou nelze než doporučit. Dialogy jsou určitě ještě lepší, ale ubylo hlášek. Po vizuální stránce mi přijde dvojka přemrštěná a trochu zmatená. Díky tomu hlavní hrdina místy ustupuje do pozadí, těch bizardních postav a efektů mi přišlo trochu moc. Jinak dobrý, jsem zvědavá na trojku. ()

SpeedyCZ

Rudej je zpátky... Režisérovi del Torovi se jej znovu podařilo přivést na filmová plátna a to se vší parádou. Dvojka je mnohem odlehčenější, chvilkama komedie/parodie sebe sama s milionem všemožných moster a opět skvěle perlícím Perlmanem. ()

Mary19

Za málo peněz hodně muziky... Skvělé souboje, příjemná hudba a vcelku i dobrý scénář zvedají Hellboye zase o kousek výše. Rozhodně výše než první díl... 75% ()

P.J.2

Vždy platilo pravidlem že pokračování filmu je horší než jeho předchůdce a až na některé vyjímky( dark knight, kmotr) to byla samozřejmě pravda. U hellboye do ted vlastně nevím který díl je lepší, tento film jsem bral jako oddychovku a královsky jsem se bavil, Guillermo del Toro je prostě borec, jeho filmy jsou od ostatních nějakým způsobem vždy odlišné a to se mi velmi zamlouvá. Vypadají jako minimálně dvakrát dražší než doopravdy jsou, jsou vtipné a kouzelně akční....85% ()

PaSup

Opět slušnej torovskej filmec, rozhodně lepší než předchozí díl. Hellboy 2 má v sobě navíc bonus - lásku! Hodně lásky... "Red & Blue duet" je prostě úchvatnej! 85% ()

Matthew01

Film Hellboy 2 rozhodně nebyl propadákem (jak jsem čekal) a díky skvělým hláškám často i bavil. Scenář, či místy podivné kamerové průlety musíme odpustit. Přece jenom tvůrci koukali hlavně na komiksovou předlohu. Každopádně doporučuji kouknout na to v kině, protože doma u obrazovky by tento snímek plně nevynikl.Je to o efektech. Celkem tedy 60%. ()

FilmWave

Mnohem víc fantasy než comics. Trochu jako u druhého Batmana Burton, i Toro se musí do akce poněkud nutit, ale jakmile nás zavede do úžasného světa "za zrcadlem" a baví se každou z vedlejších postav, je ve svém živlu. Perlmanův Hellboy je opět neodolatelný, překvapivě, a ku prospěchu věci, se ale nejedná o one man show a trojice Abe Sapien (ten především), Liz a nováček do party Johann Krauss strhávají pozornost zrovna tak. O level (možná dva) lepší než jednička. --- Filmové ozvěny: "Harry Potter" (tam za zdí je kouzelný svět bubáků), "Jack a stonek fazole" (no comment), "Faunův labyrint" (dásně pana Smrťáka). ()

SkyCaptain

Oproti prvnímu dílu velké zlepšení, hlavně akční scény se velmi povedly, jediné co mi vadilo bylo to že mi Hellboy ani zdaleka nepřipadal takový sympaťák jako v prvním dílu, škoda ()

zelda82

Zabavna maskarada, kde je masek vic nez na celosvetovem masopustnim reji a kde jsou hrdinove ryby, kour i fesaci s uhlednymi rohy. Je pravda, ze pribeh neni buhvijak objevny, ale akce je zvladnuta bravurne a nektere potvory mi uplne vyrazily dech (andel nebo prerostly strazce lesa). A protoze sem cekal hlavne akci, tak jsem vlastne spokojeny. ()

Puol

Hravý, pestorfarebný film s množstvo príšer a potvor aké ešte svet nevidel. Del Toro nemohol pred Hobbitom nič riskovať, takže žiadne experimenty sa nekonajú. Hellboy hláškuje o 106, o slušnú akciu sa stará hlavne princ Nuada a kupodivu tu je aj dosť romantiky. Dúfajme, že to Del Toro dotiahne do plánovanej trilógie. ()

zabro

V tomto filmu jsem jaksi postradal tu komiksovost jednicky a take se me zdalo, ze je tento film vypraven spis jako pohadka nez jako komiks. A taky podle me chybi takove ty sarkasticke hlasky.-) ()

dr.ozd

Nový Hellboy se Del Torovi povedl náramně. Akce střídá akci, trikově nádherné a hlavně spousta nových a některých naprosto překrásných postaviček a nových stvoření ( Lesní Elementál... ). Všemu naprosto s přehledem dominuje rudokožec , jenž v podání Rona Perlmana nemá chybu. Oproti jedničce se dosti zlepšila předtím nevýrazná Selma Blair. Jen tak dál! ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (viac)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (viac)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (viac)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (viac)