Hellboy 2: Zlatá armáda

• Česko Hellboy 2: Zlatá armáda (viac)

Dlhoročný pokoj zbraní medzi naším svetom a neviditeľnými pláňami fantastického sveta je už, žiaľ ,minulosťou – krutý vládca Temnoty, princ Nuada (Luke Goss), totiž opäť prebudil k životu už celé stáročia spiacu Zlatú armádu! A jedinou šancou ľudstva na prežitie je rohatý milovník mačiek, pochádzajúci zo samotného Pekla – správne, Hellboy (Ron Perlman). Len on totiž, sprevádzaný svojou ohňu vládnucou priateľkou Liz (Selma Blair), podmorským empatom Abeom (Doug Jones) a jasnovidcom z protoplazmy Johannom (James Dodd), dokáže čeliť desivým Nuadovým kreatúram. Vražedné Zúbkové víly, zástupy krvilačných zlatých bojovníkov, monštrum ako hora (doslova a do písmena) či chobotnica veľká ako mrakodrap... To je len pár z neuveriteľných bytostí, ktoré Hellboyovi osud privedie do cesty – a popritom sa bude tiež musieť poriadne obracať, aby zachránil svoj vzťah s Liz a ako bytosť a vydedenec oboch znepriatelených svetov konečne našiel v živote svoje miesto a svoju vlastnú cestu! (TV Markíza)

raelz

Cival vystihl moje pocity z filmu asi líp, než se to komukoliv kdy povedlo :) Celý film jsem sledoval něco jako "tak tady máte ty moje náměty na novýho hellboye, různý motivy co by v tom filmu mohly bejt..", protože spousty myšlenek opravdu měly něco do sebe (scéna s obrovskou rostlinou), spousty postav mohly být naprosto úžasné (Krauss, který se ovšem sebevraždí jeho poslední hláškou, nebo např. ten tvor, co vytvořil zlatou armádu ve filmu mohl mít výbornou roli.. nestalo se tak) a fantasy svět hellboye je po všech manech asi nejzajímavější vůbec, nicméně způsob jejich poskládání a zpracování.. pff, nebýt toho zbytku, dal bych za jedna. ()

Nšoči

Nádherný vizuál, vtipné hlášky, perfektní masky, trošku slabší scénář, přesto si myslím ..... hodně muziky za málo peněz. 86 % ()

Meiers

Červeňáka mám rád ze všech komixáků asi nejvíc. Ta jeho nevzrušená póza mě prostě bere. V jedničce sem se bavil, ale tady sem si pekelníka nějak neužil a nevím čím to. ()

Blaogranas

I když to zní trochu divně, tak jednička se mi zdála o trochu "realističtější" :-) zkrátka měla lepší příběh. Dvojka je plná zvláštních příšer, na které se ale moc hezky kouká a akce stojí taky určitě za to. Proto ode mě dostává 3,5*. ()

darkreider

Oooooh crap! Čakal som viac. Vizuálne som dostal to, čo som videl v trailery a je to radosť sa pozerať. Bohužiaľ príliš veľká snaha byť zábavný, kazí COOL dojem. A príbeh je trochu rozťahaný a nie tak bombastický a výbušný ako v trailery. Škoda. Trojka snáď bude lepšia(musí byť trojka, však hellboy má zničiť zem). PS: Kam sa sakra podela tá hudba od Rammstein??? ()

sumperacek

Velmi svižná akce, spousta monster a brilantní vizuální zážitek. Příběh ničím nepřekvapí, ale na to jsme u filmů s nadpřirozeným hrdinou zvyklí. Humor se sem tam objeví, ale nemám už v živé paměti jedničku, takže nebudu srovnávat. Pokud bych měl rád tenhle druh filmů, dám o hvězdu víc. Takhle je to za 3. ()

salamandrr

Promiň, chlapče. Já nejsem chlapec, ale nádor!****asi jediná pořádná hláška z filmu, jinak je hell2 dost chudej, hellboy tady působí jako trapák s velkou prackou, je mi líto, těšil jsem se, ale potenciál zlaté armády byl využit asi jako když na dnešních počítačích spouštíte tetris! Už po 15 minutách filmu sem přesně věděl jak skončí závěrečná bitka SPOILER tedy tak, že se princezna zabije sama, protože hellboy to nezvládne. Prostě zklamání, hellboy je rádoby tvrďák, ale spiderman, batman nebo i hňupman by mu to nandali! ()

hribisko

Těžce na úrovni jedničky, navíc ve finále poměrně přesráno. Určitě zamrzí na del Tora zbytečné nadužívání klasických a dost provařených "vysvětlovacích" postupů (hlavně teda to klišoidní přepnutí mezi starwarsovsky zlou - červenou a dobrou - modrou). Del Toro měl na víc a Hellboy nám pěkně vyčichnul. Ale jinak se na film kouká pěkně, tak klidně do něj. ()

Dimo

No teda? Já jsem se bavil! Potěšující je, že kvalita snímku vzrůstá se stopáží. Oskara za masky bych tomuto snímku dal hned, Guillermův rukopis je více než zjevný, potvůrky jsou naprosto efektní a mnohdy fungují jako velmi silné berličky. Chvílemi je fantasy atmosféra tak silná (tržiště), že přemýšlíte, jestli toto není tak trochu Pán Prstenů :) Sebejisté dílo je navíc podpořeno dobrou hudbou, takže výsledný dojem jsou extrémně silné tři hvězdy... Klidně bych se podíval ještě jednou, zkrátka zábavná a hodně efektní jízda. ()

bernajk

Velice zdařilé pokračování. Ty triky jsou paradni, del Toro je opravdu umí. Celkově jsem se vůbec nenudil. A ta pisnicka od zpěváka Barry Manilow s názvem No puedo sonreir sin ti je opravdu parádní. ()

aR3Zz

Hellboy 2 mi pripadl trosku temnejsi nez prvni dil, ale to je tak jedine pozitivum v tomto srovnani. Asi jsem od tohoto filmu ocekaval mnohem vic. Tim ale nechci rict, ze je spatny, to rozhodne neni. Dej je zajimavy, nektere akcni sekvence prekrasne a misty nam Guillermo del Toro pripravil i kouzelne a nezapomenutelne okamziky - Earth Elemental ci setkani se Smrti. Secteno a podtrzeno - Hellboy 2: Golden Army je lehce nadprumerny snimek, u mne ale na 4 hvezdicky nedosahl. 60% ()

asfalt

Ja som sa nudil, čo nie je dobré. Príbeh ma vôbec nezaujal a navyše bol až príliš predvídateľný. Síce niektoré hlášky boli ozaj vtipné a kostýmy tiež výborné, no k spokojnosti mi to nestačilo. Sorry. ()

FFs

Musím přiznat, že zrovna Hellboy není moje oblíbená komiksovka, ale bez ohledu na to mne film poněkud zklamal... Široký spektákl různých postav sice mohl působit vcelku zajímavě, nicméně řada z nich mne nijak nezaujala a spíše mi připadá, že del Torovi pomalu dochází fantazie a začíná být poněkud schématický. Příběh věru neměl žádnou větší houbku a propracování, avšak to bych u filmu tohoto druhu odpustil, nicméně dialogy byly rovněž slabší a nezasmál jsem se snad žádné Hellboyově hlášce. Film sice vyloženě nenudil, avšak na druhou stranu ani nijak zvláště nepobavil... Celkově začínám mít obavu, že del Torova studnice představivosti začíná být poněkud vyčerpaná a mám obavu z toho, jak se zhostí ztvárnění Hobita. ()

Filmárik

Kto bol spokojný s prvým dielom bude spokojný aj teraz čo platí aj o opaku. Na rovinu treba povedať že Hellboy 2 je nabitý akciou, skvelým mytologickým príbehom , slušným hereckým obsadením a aj istou dávkou humoru podobne ako v predošlom filme. Nedá sa vravieť o priveľkom posune vpred ale o udržiavaní laľky nasadenej pred 4 rokmi. Špeciálne však treba pochváliť celkový look filmu ktorý ma zatiaľ nesklamal ani v jednom z del Torovích filmov. Po tom čo som ochkal a achkal pri Faunovom labyrinte som ochkal a achkal aj pri sledovaní Hellboya 2. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (viac)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (viac)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (viac)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (viac)