Hellboy 2: Zlatá armáda

• Česko Hellboy 2: Zlatá armáda (viac)

Dlhoročný pokoj zbraní medzi naším svetom a neviditeľnými pláňami fantastického sveta je už, žiaľ ,minulosťou – krutý vládca Temnoty, princ Nuada (Luke Goss), totiž opäť prebudil k životu už celé stáročia spiacu Zlatú armádu! A jedinou šancou ľudstva na prežitie je rohatý milovník mačiek, pochádzajúci zo samotného Pekla – správne, Hellboy (Ron Perlman). Len on totiž, sprevádzaný svojou ohňu vládnucou priateľkou Liz (Selma Blair), podmorským empatom Abeom (Doug Jones) a jasnovidcom z protoplazmy Johannom (James Dodd), dokáže čeliť desivým Nuadovým kreatúram. Vražedné Zúbkové víly, zástupy krvilačných zlatých bojovníkov, monštrum ako hora (doslova a do písmena) či chobotnica veľká ako mrakodrap... To je len pár z neuveriteľných bytostí, ktoré Hellboyovi osud privedie do cesty – a popritom sa bude tiež musieť poriadne obracať, aby zachránil svoj vzťah s Liz a ako bytosť a vydedenec oboch znepriatelených svetov konečne našiel v živote svoje miesto a svoju vlastnú cestu! (TV Markíza)

BathoryMan

Guillermo ma snad ani nedokáže sklamat.Znova skvelá akcia ako tomu bolo aj pri jednotke a aj ked mi tu tak trochu chýba skvelý Rasputin,vynahradzajú mi ho famozný záporák v podaní herca Luka Gossa či nový týpek do partie Johann Krauss.Guillermo sa vybláznil na všakovakých potvorách a príšerách,ktorých je tu neurekom a nechýba mi tu ani trochu toho čierneho humoru:malé dieťa=nador!Vydarené a skvelé! ()

Amplifier

Výborné! Pokračovaní rudocha se moc povedlo. Skvělá akce bezva vtípky. Doufám, že se dočkáme i třetího pokračovaní, protože Hellboy jako otec to se zase nasměji:) 80% ()

PDcz

3*** body Možná by to mělo na víc, ale když vemu za co ty body ubíráme, lepší než za tři to být nemůže. Moc se nám líbil nápad s vyprávěním příběhu za pomoci dřevěných loutek, stejně tak koukání v DTS. Elfové byli super, ale... [X] Minus 1* bod .. ale co mi vadilo, byla snaha alá Muži v černém. Prostě snaha o ukázku příšerek za každou cenu. 2 hlavní postřehy: hned na začátku chůze chodbou a náhodou se zastaví u otevřených dveří kde je nějaká potovora co bojuje s agenty.. další hned na chodbě a jednu někam někdo přenáší.. k to mu ta mega vtipná hláška "To víte, je pátek". Druhý postřeh, kdy mi to vadilo bylo tržiště trolů nebo co to bylo. Prostě to působilo nuceně a přepláceně. Nápad lidi vs Elfové je fajn, ale proč tam rvát příšerky z hvězdných válek? [X] Minus 1* bod Bylo to dlouhé. Po hodině a půl sem začínal být otrávený. [X] Je tam znát rukopis GUILLERMA DEL TORO a to je pro film velkým přínosem ()

hazaba

Pokud jste nic neviděli od del Torra, budete tímhle filmem nadšení. Já jsem si při sledování dost často říkala: tohle jsem už někde viděla. Úsměvná byla (snad) parodie na úvodní bitvu Pána prstenů - válka mezi elfy, skřety a lidmi. Zajímavý byl oživlý strom a jeho konec, docela pěkně zacházel princ Nuada s mečem/kopím, ale to asi bylo tak všechno. Některé zvraty či spíše motivy byly nelogické, některé scény laciné. Nevím, asi je v současné době zahlcené tolika adaptacemi komiksů a různých fantasy příběhů docela těžké přijít s něčím novým a neotřelým. ()

Páně

Také myslím, že v mém případě není co řešit. Neváhám ani chvilku, protože jsem se bavil opravdu skvěle a styl spolu s intenzitou použitého humoru mi lahodil maximálně. Dílo v určitých chvílích inklinuje k určité přeplácanosti všeho, to je ale jediná moje malá připomínka, zároveň však chápu nadšení a maximalismus Guillerma Del Tora v tomto směru. No a když ještě připočítám zatraceně sexy a zároveň tak nějak romanticky krásnou princeznu Nualu... já si to prostě užíval. ()

Mbeast

Nechápu, proč se tolika lidem Hellboy 2 nelíbil. Pořád se jedná o jedno z nejlepších (nejvtipnějších) zfilmování komiksu. Guillermo znova dokázal, že filmy točit umí (Hlavně akční scény jsou super a široká škála kreatůrek taky), navíc popustil uzdu své fantazie a to se v dnešní době cení. A Ronu Pearlmanovi už asi nikdo roli Hellboye neodpráře. ()

strikeman

Občas jsem se zasmál nějaké té dobré hlášce, ale také jsem se místy docela dost nudil. Víceméně je to tu jak na houpačce - velmi dobré momenty se střídají s poměrně dost slabými, a to jak v režii, tak ve scénáři. Jinak... z několika zdejších komentářů je cítit jakási polemika, ve které se já přikláním k názoru, že tento díl JE zbytečně přeplácaný a že jednička se mi líbila o dost více. ()

xavierr13

Bohužial, pokračovanie HELLBOYja je pre mna rovnako špatný film ako jednotka. Opät je tu krásne pozeranie vo forme postáv a masiek a scién, v ktorých sa tie prenádherné monštrá kočkujú ... tak nejako sa mi vnucuje fakt, že GUILLERMOVI DEL TOROVI ide len o kvalitu masiek a zabúda na dej a kvalitu snímku. ()

bery71

Zklamání. Ale asi je to tím, že už jsem Hellboye znal z prvního dílu. Takže všechny ty hlášky a pěstní údery jsou už mnohem méně zábavné. V podstatě je to jenom první díl, ke kterému scénáristé přidali novou zápletku a trochu těch mezipříšerných vztahů. Pravda je, že film mi utekl hodně rychle a rozhodně se nebudete nudit. Ale film by měl bavit, ne jenom nenudit. Jediná co je třeba vyzdvihnout je rozmanitost příšer. Podobnou jsme mohli vidět naposledy ve Star Wars. Škoda. ()

JakeG

A pan del Toro podruhé režíruje Hellboye. Jakožto milovník podivnosti je moje hodnocení vysoké. Vizuálně promakaný příšerky i "hrdinové" a barvy, barvy a zase ty barvy. Akce se mi taky líbila, hlášky taktéž a celkově jsem se u filmu bavil. ()

DHDV

Ne dnes, ne zítra ale brzo. Ano brzo to bude kultovní trilogie. Možná není tak silný jako první díl ale stylizace je FAMÓZNÍ!!!!!!! ()

Vakomlok

Del Torova imaginace čiší z každého políčka filmu, jen stísněná gotická atmosféra původního komiksu trochu ustoupila větší výpravnosti příběhu. Na plátně se mihne tolik neuvěřitelných a krásně zpracovaných přišerek, stvoření a zrůdiček, každá z nich by si zasloužila více prostoru a člověka až zamrzí, že se takhle "plýtvá" kreativitou, která by vystačila na několik filmů. Scéna na Trolím trhu místy až připomene Hvězdné války a scény z Mos Eisley. Ron Pearlman se pro roli Hellboye narodil a sedí mu jak ulitá a mně nezbývá než konstatovat, že tahle adaptace se prostě povedla a já bych byl vážně rád za třetí díl. ()

Hapretor

Guillerma del Tora řadim mezi ty dobré, ne-li velmi schopné režiséry. Ale tohle přepísk. Na rozdíl od jedničky, která měla lepší atmosféru, vtip a byla tak nějak víc "uvěřitelná", dvojka sází jen na vizuální provedení, děj je mírně řečeno na hovno, postav je až zbytečně moc a navíc jsou většinou dost ujetý, souboj se zlatou armádou na konec není rozhodně zlatý hřeb filmu, ale spíše dosti rezavý závěr. Pane Toro, zkrátka toto, absolutamente no! ()

Heroine

Nedokázala bych zvolit, který z dílů je lepší. Zlatá armáda je stejně tak zábavná, vtipama nabitá, a ještě přibylo pár zábavných postav. Krauss mi nějak do noty nepadl, ale zlý princ Luka Gosse nemá chybu. Lovesong v podání Abe a Hellboye je skutečně třešnička na dortě. A jako obvykle, Ron Perlman nezklamal. Zkrátka, PĚT HVĚZDIČEK JE MÁLO! ()

CyriC

Krásná fantasy o upadajícím světě pohádkových postav, který je postupně ničen expandujícím lidstvem. Poslední hrdina povstává proti mašině naší civilizace a bojuje i za cenu obrovských obětí proti bezohlednosti našeho druhu. Proti němu stojí hloupý, natvrdlý, nemyslící svalovec Hellboy, který sám neví čí je. Přesun Hellboye na úroveň hardcore fantasy filmu velmi prospěl a del Torova fantasie zde pracuje na plné obrátky a já jako věčný fantasta a milovník pohádkových světů hltám jeho výplody i s navijákem. Bravo! Bravissimo! ()

agassi68

Del Toro dal dvojke svoj nezameniteľný rukopis a tým ju zdvihol z lepšieho béčka na kategóriu A. Skutočne, milovníci rôznych príšer a zvláštnych paranormálnych bytostí si prídu na svoje. K maximu chýba prepracovanejší scenár. Ale aj tak je to pekná "podívaná".. ()

Olík

Po čtyřech letech se nejproblematičtější zaměstnanec tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu vrací, aby se postavil synu vládce podsvětí, který porušil příměří panující mezi lidmi a jeho říší. Je to tak, do ruda rozpálený syn komiksového mága Mikea Mignoly si opět popotáhl z oblíbeného doutníku a co je pro rozmlsanou sítnici nejzásadnější, opět byli jeho kroky vedeny „vizuální masérem“ Guillermem del Torem. del Toro si na natáčení druhého Hellboyova filmového dobrodružství nasadil ještě barevnější brýle, než jsme u něj zvyklí s tím, že výsledek působí jako, když dáte dítěti bílou čtvrtku, desítky pastelek a řeknete „hraj si, tu máš kohouta“. Místy jsem si nebyl jist, jestli jsem omylem neobrátil stránku v knize Terryho Pratchetta, nenavštívil hospodu na Alderaanu, nebo nečekám na spoj do Bradavic – opravdová imaginační jatka. Škoda jen, že příběh samotný svou neoriginalitou a triviálností ustupuje stranou režisérově hře se zrakovými orgány diváka – ta je však bezmála uměleckým dílem. ()

char_t

Trochu slabší než první díl, hlavně kvůli ztrátě té krásné temné atmosféry a přidání trochu zběsilého humoru. Ale nevadí, všechno to kompenzuje parádní fantasy background, který v jedničce jen doplňoval akční scény, zato tady propuká naplno. Se všemi těmi potvorami si někdo vážně pohrál :-) ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (viac)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (viac)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (viac)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (viac)