Faunov labyrint

• Česko Faunův labyrint (viac)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiálny text distribútora)

nula87

Bohužel pověst překonala svého nositele. Do nebes vynášený film je kvalitní filmařinou se spoustou nápadů, vynikající vizuální stránkou, ale nemá přesah, který by reálnou a pohádkovou linii dokonale spojil. Pokud se budete na Labyrint dívat jako na fantasy pohádku, může vám silně vadit brutální násilí ve válečné linii. Pokud upřednostníte linii války s partyzány, pak jsem měl problém do ní vůbec tu pohádkovou včlenit, aby to drželo pohromadě. Ale jistě je to film, který rozhodně stojí za to vidět, a to možná víc než jednou. 75% ()

oasismanik

Mix všetkého a ničoho, obrovský hype / 70. nejoblíbenější film na csfd, Top 250 #76 imdb, 3 oscary/, ktorý pravdepodobne nikdy nepochopím....6/10 ()

Dashiella

Asi som nebola v dobrom móde, keď som sa pustila do pozerania na veľkom plátne v kine... Mala som problém s drsnosťou, očakávala som niečo iné (haha, milujem túto frázu), nepochytila som nič burcujúco objavné (okrem tých hnusotín, ktoré naozaj v tejto inkarnácii nevyhľadávam) a mala som aj problém medzi pomerom častí odohrávajúcich sa v realite a ..."tam". Každopádne Eugenio Caballero (Oscar za výpravu) je hrozne sympatický chlapík a áno, musím uznať, že vizuálne a technicky tomuto filmu niet čo vytknúť. ()

gicous

Del Toro natočil mnohavrstvý film o sebeobětování, lásce, krutosti, souboji dobra a zla a statečnosti. Obsahuje roztodivné monstra, je napinavý a místy až hrůzostrašný, ale co ho povyšuje na nejlepší dílo tohoto filmaře je postava Ofélie a všeobecně postavy jako takové. Jsou výborně napsané a propracované. Je zasazený do pro mě neobyčejně aktraktivního prostředí španělské občanské války. Dále velmi oceňuju způsob jakým je ztvárněný dětský svět Ofélie, do kterého utíká od všech krutostí a reality skutečného světa. Je to svět, který ji poskytuje přátele a dává naději. Dvě věci, které ve skutečném světě zmítaném válkou postrádá. Jejim úhlavním nepřítelem je jednoznačně její otčím, který je ztělesněním zla. Tolik odporu už ve mně dlouho žádný herec nevzbudil. Jednoznačně jeden z nejlepších hereckých výkonu, které jsem v poslední době viděl. K tomu si připočtěte typově výborně vybrané herce v dalších rolích, skvělé masky a triky, dobré akční scény a velkolepý závěr. Skvělý mix fantasy, hororu a akčního filmu. ()

dundy666

Mysteriózní a horror se jen stěží otřeli o tuhle nevšedně realistickou pohádku, ale přesto film zůstává na slušné úrovni. Trochu mě mrzelo, že se většina děje motala kolem života ve vesničce, místo samotných úkolů a děje, který by mohl být aspoň trochu mystický. Upřímně mi ty úkoly přišli trochu k smíchu a nejstrašidelnější moment byl, když po ní lezlo pár nechutných brouků. ()

AlexUnited

Veľké prekvapenie. Film sa mi dostal do pozornosti vďaka vysokému umiestneniu v rebríčku žánru horror. Po prezretí si obrázkov som si myslel, že to bude skôr rozprávka s nejakými príšerami. A ono to nakoniec nebolo ani jedno ani druhé. Je to hlavne surový príbeh o ťažkom životnom osude, ktorý sa divákovi vryje pod kožu. V zlom filme držíte palce zápornému hrdinovi, lebo tí kladní vám lezú na nervy. V dobrom filme môžete fandiť záporákovi kvôli tomu, že je jeho postava skvelo prepracovaná a v podstate sympatická. A vo veľmi dobrom filme mu prajete od začiatku smrť, lebo je to taká strašná sviňa až vás zo sedačky dvíha. A to je aj prípad Faunovho labyrintu. Je pravdou že predstaviteľka Ofelie podala výborný výkon, ale čo si ja budem dlho pamätať z tohto filmu, bude ultrasviňa kapitán Vidal a jeho pohľad na tikajúce hodinky. ()

Agneszka

Hvězdička dolu za pro mě až příliž brutální scény. Perfektní masky a zajímavý děj, které chvílemi působí jako spíš večerní pohádka pro malé děti. Poprvé jsem úplně nepochopila pro koho je vlastně točen. Podruhé už mi bylo jasné, že pro děti teda ne. Je to film o dětské fantasii střídající se s krutou realitou války. Citlivé žaludky, si budu muset často zakrývat oči, ale jinak je to nádherný zážitek řádně podtržený, jak jsem již zmínila, geniálními maskami. ()

Jantrneny

Dětsky nevinné a zároveň dospělácky kruté. Dva rozdílné pohledy na jeden svět, ve kterém je hranice mezi fantazií a skuteností velice tenká. Možná tak moc, že sám del Toro nevěděl, co to vlastně točí. Zda naturalistickou pohádku nebo válečné drama o mladé dívce s bujnou fantazií. Ať už tak nebo tak, celkem se to povedlo a svým zpracováním mám film potenciál oslovit široké spektrum diváků. Neříkám, že by to nemohlo být lepší (a vzhledem k tomu, jak z toho byli všichni nadšení. jsem čekal, že i bude), ale jsem rád, že jsem Faunův Labyrint viděl. ()

Mick

Nadhera... Smutná i dojemná, fantaskní, dekadentní a krutá - ale stejně nádhera... Kombinace fantasy atmosféry a reality občanské války ve Španělsku Guillermovi vyšla dokonale. Film jsem viděl několikrát, vždy jsem jím byl zcela pohlcen a vždy jsem na konci měl podivně vlhko pod očima. ()

Veniss

Předcházela ho zajímavá pověst a jiné filmy od režiséra jsem v té době neznala. Film mě v kině doslova přikoval do sedadla. Je to pozvolna vyprávěný emocemi nabitý příběh, přičemž je na divákovi, aby si nakonec vybral, čemu chce věřit. Hudební doprovod se člověku zaryje do paměti. Jednoznačně film roku. ()

Barghest

Čekala jsem drsnou pohádku s prvky válečného filmu a ono je to úplně naopak: Drsná pohádka tu překvapivě nehraje prim a válečné sekvence mi přišly taktéž překvapivě nudné a příběhově prázdné. Režisér se snaží přikovat diváka do křesla brutálními scénami, které ale z výše zmíněných důvodů působí trochu prvoplánově a zbytěčně. Tolik dobrých nápadů, utopených v jednom filmu jsem už dlouho neviděla. Což je velká škoda, protože vizuál, masky a scény z pohádkového světa jsou úžasné. Setkání s Požíračem dětí považuju za vrchol filmu, který ale mohl sahat ještě výš, poěvadž on a Faun dostali trestuhodně málo prostoru. ()

Horxus

Takřka perfektní, jediná chyba je, že jsem El orfanato viděla o pouhý týden dříve. Nemohla jsem přestat srovnávat tyto dva snímky, i když jediné, co mají společné, je země původu a žánr. El Orfanato mne zaujal mnohem víc, možná proto, že se odehrává v naší době a také možná proto, že jsem se u něj bála víc. U Laberinto del Fauno jsem "jen" z celého srdce nenáviděla kapitána (skoro stejně jako Umbridgeovou v Harry Potterovi) a chvilku mi i vadilo přespřílišné fantastično v podobě mandragory, fauna a víl. Nevidět El orfanato, bylo by to 5*, takhle "jen" velmi silných 4,5* za perfektní herce, atmosféru, děj a hlavně dokonalý konec. Čekala jsem něco jiného, ale ani tak jsem rozhodně nebyla zklamaná. ()

LeChouan

Film, který nezapůsobí tak jako Princ bez království. Obě jeho roviny: realita (tzv. realita) a fikce se neprolínají (alespoň mé osobě nikoliv) a děj, až příliš spravedlivě dělený na dvě části, násilně přeskakuje. Snová rovina působí dobře po vizuální stránce - po obsahové je slabší - ale věnovat se jí více, mohl tu být temný fantasy/ pohádkový příběh, kde nevíte komu věřit. Protipól většiny dnes točených fantasy příběhů, s dějem podle předem odhadnutelného schématu a předvídatelným sladkým koncem. Druhá dějová linie snad nemohla být točena jinak - nelze zobrazit republikánské odpůrce generalissima Franca, než-li jako hrdiny a dobrotu samu a jeho příznivce jako násilníky a hlupce. Ale i tak za ni díky - filmů ze španělské občanské války je málo. http://www.tedeum.cz/2_2008/francisco_franco_zahradnik_22008.htm ()

anyonecek

Parádní drsnější pohádka, kde se ztracená princezna ve světě lidí snaží splnit úkoly, aby se dostala zpátky do své kouzelné země. Nemá to vůbec jednoduché, protože na pozadí děje probíhá nepěkný partizánský boj. Film obohacen o některé drsnější scény, ale celkově ve mě více převládá ta pohádka nežli třeba horor. Ani nevím jak jsem se k tomuhle filmu dostal a i když se teď někoho zeptám tak nikdo tento film nezná, což je škoda, protože je to jeden z mála a asi ne jen pro mě dokonalých filmů. Atmosféra byla tak krásně vykreslený, že se dala krájet. 100% ()

Forsetino

Nedovedu pochopit, že mi takhle hezký filmový zážitek 7 let unikal... Výborný pohádkový příběh z říše fantasy prolínající se se surovostí situace po fašistickém převratu ve Španělsku mě nadchnul, ačkoliv nejsem fanda fantasy. Přiznám se, že chvílemi se mnou cloumaly emoce. Film staví do jasného kontrastu dětský nevinný svět plný ideálu a krutost světa skutečného. Nebylo snad nic, co bych mohl hodnotit záporně... ()

Wooke

Zaujímavé fantasy a postavičky v ňom boli "wáu, tak také by som ja nevymyslel asi". Malo to príbeh, ktorý bol realistický a zároveň príbeh, ktorý bol absurdný. Páčil sa mi v každom smere, dokonca aj herci boli veľmi dobrí, nato, že som ich nikdy nevidel. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz