Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiálny text distribútora)

KOZLIK

Snímek je svojí atmosférou opravdu originální, od začátku panuje jakási nejistota a napětí, kterou dopňuje příjemná hudba. Brad Pitt hraje tak, že se neopovažujete nevěřit a Casey Affleck dostal konečně roli na tělo. Je to herecký koncert těchot postav, ale k dokonalosti filmu tam přece jen třošku chybělo. ()

P-puma-

Film u kterého chápu že spoustu lidí nebavil. Já jsem se od něj nemohla odtrhnout. Postava Jesseho Jamese ze sebe vyzařuje něco co vás přitahuje, strach obdiv možná i respekt. Robert Ford je pravý opak, typ chlapa, kterému by přes hubu dala i malá holka. Děj se líně vleče, ale konec vás uzemní jedním výstřelem a je povšem. Vlastně celý film na ten jeden výstřed čekáte a z ničeho nic je po všem. Jednoduché prosté, přesto zajímavé. ()

godycz

Ano, Afflek hraje dokonale. Skoro mu věřím, že je šáhlej a nehra je to. Na můj vkus moc utahané a je to tím, že tam není pořádná hudba. Ani ticho. Nepochopil jsem jednu scénu. Dva Jesseyho zabijáci, profíci, ve společné přestřelce na dva kroky minou 2x6 nábojů. .....divný..... ()

Han-cock

Hneď ako som dopozeral tento film som bežal napísať komentár, preťože moje úsudky, cítenia a zohranosť s filmom sa mi ešte predtým nikdy takto neprrejavili. Je to western ako sa patrí. Dej má vynikajúcu ideu. Brat ako ho už poznám z iných filmou na mňa zapôsobil svojim výkonom a nie nadarmo je na obale dvd napísané " Skvelý a pôsobivý výkon. Brat Pitt je nezapomenuteľný." Vo filme hrá obávaného pištolníka jesseho Jamesa ktorý je hľadaný v 10 štátoch Ameriky. Časom sa stáva nebezpečným sám sebe pre jeho depresie. Mladík Robert Bob Ford (Casey Affleck) sa chce Jessemu vyrovnať za každú cenu preto ho jeho bratia stále urážajú, že sa mu nikdy nedokáža vyrovnať. Dej sa vygraduje keď Bob zabije Jesseho bratranca Wooda a odvtedy sa akoby vnýmal dvojzmyseľne. Náboj bol ale nakonci určený práve Jessemu, pretože vedel že to už dalej nepojde a tak ho Bob sejmul. Ale nik o Bobovi ako (spasiteľovi) nechcel počuť bol pre ľud zbabelec, práve naopak Jesseho slava po smrti ešte len naberala na obrátkach. ()

KOZEL84

Dokonalé ve všem (bacha tupé hlavy,název obsahuje hnusný spoiler!).ŮPLNĚ VE VŠEM.Ten soundtrack snad spadl přímo z nebe (Song for Bob).Casey Affleck je můj nový bůh a předvádí tady NEJLEPŠÍ herecký výkon co sem kdy viděl (sorry Heathe).Vidět v jedné místnosti Brada Pitta,Caseyho Afflecka a Sama Rockwella je jako by se sešli Mozart,Beethoven a John Williams.Úžasný koncert emocí.Jeden z nejlepších scénářů podle jednoho z nejlepších příběhů,a že životní příběh Jesseho a Boba si takhle výborný film zaslouží.Pro někoho pomalá nuda,já hltám každou vteřinu tohoto atmosférického skvostu (mimochodem Malicka to sice trochu připomene,ale rozhodně to není zase taková rozvleklina).Navíc mě pravé (!!) legendy Divokého Západu zajímají.Westerny nijak zvlášt' a tohle je western jen prostředím.Dál už bych se pořád jen rozplíval tak na to seru a jdu si to dát znova!A to fakt kdykoli.Moje TOP 10.PS I Hansenova kniha je super.Jak jinak.PSS:Můj avatar je Jesse.Ten skutečný.PSSS:a bylo by fajn kdyby tomu hloupí lidé přestali kurvit hodnocení ()

kowalski

Mám dojem, že tento snímek se nedostal do české distribuce. Nevadí... Pan režisér nemá moc úctu k divákovi. Viděl jsem mnoho filmů s podobnou stopáží ale nenudil jsem se u nich jako u tohoto dialogového "westernu". Dlouhé trapné scény, které se režisér snažil točit jako velice poutavé a "napínavé" vůbec nefungují. Místo toho divák kouká jak na sebe Brad Pitt s někým čumí dvě minuty a pak zase řekne větu a nebo se začne blbě smát. Snad jen výprava, exteriéry a kostými se mi líbili. ()

jane1106

Film mého srdce. Něco tak obrazově krásného (Deaknis!!!) a hudebně jímavého (Cave & Ellis!!!) se vidí opravdu ojediněle a jediný důvod, proč není Jesse v širší divácké oblibě, snad opravdu musí být jen nedostatečná vnímavost. A možná je to tak lepší, protože ty nejdražší klenoty nikdy nejsou dostupné pro všechny a to je činí ještě většími skvosty. Řeči o nudě si strčte za klobouk, Kdo se vydrží pozorně dívat musí ocenit geniální výkony, kde charisma odkapává z každého detailu na Pittův mrtvolně bledý obličej a rozpolcenost hýbe neupřímnou tváří Affleckova Forda. U filmů, jako je tento pochopíte, že není vždycky potřeba akce, aby se odehrávalo drama. Jestli si Dominik takový perfekcionismus udržel i v Killing Them Softly, budu mít nového režisérského boha. ()

RadimFišer

Zde jsem začal přicházet na chut velkoleposti Brada Pitta. Člověka, který žačínal jako řidič limuzín. Jeho výslovnost bere dech. Ostatně je to vidět, že kvalitně to posunul i v Basterdech. Tento film jednoznačně doporučuji. ()

dawe787

Není to špatný snímek po umělecké stránce hraní, ale vy, co jste zvyklí na klasiku jako Sedm statečných, Tenkrát na západě nebo Mackennovo zlato apod. budete mít průměrný dojem z filmu, kde ani Brad Pitt nezachrání zbytečnou rozveklost až nudnost v určitých pasážích. ()

K0L1K

Velký potlesk Caseymu Affleckovi, doposud ne tak výraznému herci, který byl možná vždy trochu ve stínu svého bratra Bena. Jeho herecké umění v této roli vyniklo tak, jak se to povedlo málokterému herci. Robert Ford, kterého zde ztvárňuje, je „zbabělec“ se vším všudy, skoro dospělý kluk s pradědečkovým revolverem, není nikým brán vážně a i samotný Jesse si z něho dělá svého poskoka. Zakomplexovaný a nešťastný z toho, že nevyniká jako jeho dětský vzor Jesse, je nakonec spíš shodou náhod vtáhnut do samotné zrady Jesseho, až je vám ho líto, že nedokáže být tím, kým je, a snaží se splnit své dětské sny. Naproti němu Brad Pitt jako Jesse James trpící maniodepresivní poruchou, nedůvěřivý, navenek chladný a nemilosrdný, který uvnitř žije na hraně mezi životem a smrtí. K této velké herecké dvojici přidáme citlivou hudbu od Nicka Cave a Warrena Ellise a máme tu velkolepé drama, které každého dojme svojí výpravou a rozostřenými záběry. Zavěr je výborně dotáhnut do konce a po zabití Jesseho je nám předložen život Roberta Forda, který je nepochopen a lid ho nenávidí za to, že zabil legendu Divokého západu. Nakonec litujeme více samotného Forda, který je zabit, bez davů lidí u rakve pohřben a zcela zapomenut. Ještě jednou veliké díky režiséru (Andrew Dominik) za úžasný film Zabití „Jesseho Jamese a Roberta Forda“. ()

Gastovski

Tož to jsem nečekal! Nejnudnější "western" co znám. Film má délku 158 minut. Z toho je 120 minut jen prázdných záběrů bez špetky zajímavosti, dialogů mezi postavami ubíjející k spánku a celková nedějovost. Zbývajících cca 30 minut se konečně dočkáme nějakého příběhu a postav, které se konečně rozehrají. Ještě, že neudělali tu 240 minutovou verzi, to bych nedokoukal. ()

bllm

Zajímavé, neobvyklé, skvělá kamera a výtvarný dojem filmu. Herecké výkony skvělé, ikdyž by mi místo Breda Pitta asi více seděl nějaký mužnější typ, ale je jeho výkon je i přes to bez chyby. Casey Affleck je dokonale slizký (no mají to v rodině) od začátku do konce. Pátou hevězdičku bych přidala, kdyby to nebylo chvílemi ta strašně rozvleklé. Hudba mi nějak nesedí, představovala bych si něco méně pozitivního, alespoň v některých partiích. ()

barteca

Filmařsky nadpůměrné, každá scéna maximalistická, herecké koncerty , ale chybí dynamika, střihač měl mít ostřejší nůžky. Když zapomenu, že to měl být western, je to překrásné drama. ()

Darth Vader

Neměl jsem vůbec tušení o čem bude tenhle "netradiční western". Neznal jsem ani recenze, ani samotný příběh Jesseho a na film jsem se díval z dálky už nějaký ten pátek, protože mě odrazovala jeho dlouhá stopáž. Když jsem veškerou pachuť z předsudků k tomuto dílu překonal... zhlédl jsem jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Hrozně mě to bavilo a délka mi ani trochu nevadila. Venku se honila bouře a mě poetické westernové drama náramně bodlo. Našel jsem tu pravou chvíli, abych poprávu ohodnotil skvělý herecký výkon Caseyho Aflecka a neméně výborného B. Pitta! Název už od začátku napovídá pointu, ale tvůrcům se povedlo dokonale obalit diváka kouzlem melancholie a bázně. Výborné!!!! (doporučení je zřejmě na místě) ()

Dr.Manhattan

Westerny nepatria medzi moje obľúbené žánre a málokedy sa na ne odhodlám. Väčšinou len kvôli obsadeniu, ako to bolo aj v tomto prípade. A navyše, keď mi je známy koniec tak ma to moc neláka. Takže som to dlho odkladal. No po zhliadnutí som nemal slov, naozaj úžasne spracované. Hovorené pasáže ma vtiahli do deja a už som bol v „inej dimenzii“ :))) . Veľmi silný príbeh, ktorý ma po zhliadnutí prinútil nad ním ešte dlho premýšľať. Neskôr som si ešte čítal o Jesse Jamesovi a počúval soundtrack. Ten počúvam doteraz. Navzdory nie moc vysokým hodnoteniam, pre mňa jeden z najlepších filmových zážitkov za poslednú dobu. Nieje nič čo by som vytkol, len pochválil. Od réžie, scenára, kamery, hercov až po spomínaný soundtrack, ktorý je neskutočný !!!. ()

killpunker

Konečně film, kde se na konci půl hodiny nebojuje, kde se střílí do zad a kde psychopatičtí padouši jsou opravdu psychopatičtí padouši a ne někdo kdo se v posledních minutách polepší, protože všichni mají šanci se polepšit a dát tak příklad naivnímu divákovi. Po všech stránkách úžasný film. Tečka. ()

Richie24

Opravdu úchvatná kamera, úchvatné prostředí a ještě úchvatnější herectví pánů Brada Pitta a Caseyho Afflecka. I když mi zde ve 2,5 hodiny dlouhém snímku chybí více toho „děje“, takové té „epičnosti“, pod 4 **** prostě nejde jít ani o fous. Doporučuji! ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008