Jesse James (Colin Farrell) a Cole Younger (Scott Caan) strkají nos, kam nemají, věčně vězí v potížích, jsou to nevděčníci a kandidáti na kravatu z provazu. Ale pro všechny lidi z okolí Liberty v Missouri jsou úplně jiní. Jsou to hrdinové. Jessie, Cole a jejich drsný gang jedou zachránit všechny farmáře, které zastrašuje Severní Železniční společnost, aby jim mohla zabrat půdu. (oficiálny text distribútora)

RHK

Oddechový western moderně zpracovaný, nálada pozitivní, film zábavný... Z legendárního příběhu si tvůrci vzali jen kostru, přidali moderní akční prvky, takže Jesse James v podání Colina Farrella mi připomínal chvílemi Nea z Matrixu ve westernových kulisách, ale jinak to šlo. Je to můj třetí film o Jesse Jamesovi a asi nejzábavnější a jednoznačně oslavující Jamesův gang jako americké Jánošíky. Filmově nejlepší však byli Psanci (1980) s Davidem Carradinem a historicky nejblíže drsné realitě byl patrně western Jesse James (1939). Trailer: http://www.dailymotion.com/video/x3f7ez_american-outlaws-theatrical-trailer_shortfilms ()

cukorek

K tomu filmu ma viedlo doplnenie si zbierku filmov s Colinom Farrellom. Legendárneho Jesseho Jamesa som videl v podaní Brada Pitta, takže úvodné spomenutie tohto mena v tomto westerne ma dosť prekvapilo. Teraz, už viem prečo som doposiaľ o tomto vydaní nepočul skôr ako o vydaní Pittovho Jesseho Jamesa a prečo som tomu filmu nevenoval svoju priazeň. Spracovanie filmu sa radí do pozície priemerného filmu vhodného pre vysielanie televíznych staníc, ktoré ponúkajú na nedeľné popoludnie aby si človek oddýchol, prípadne zdriemol po dobrom obede. Filmom sa blyslo zopár dobrých prestreliek, kúsok romantiky, no nič z toho ho neviedlo k dokonalosti a navyše Farrell vysmiaty takmer v každom momente ako slniečko pôsobil ako kaz na zube. Dejový aparát raz dva "cvakal" obrázok za obrázkom a všetko bez väčšieho zdramatizovania došlo úspešne do cieľa. Dal som 50% ale silno som rozmýšľal nad 40%. ()

Xmilden

Nadšením zrovna nekřepčím, přesně nevím co tím chtěl vlastně básník říci. Celý film jsem přemýšlel jestli sleduju komedii u které se nesměji anebo drama u kterého chybí napětí. Ve filmu jde vše jako na drátkách a o nějaké vypjatější scény rozhodně nouze JE. Herecká sestava není špatná, ale filmu aby se dostal na vyšší stupínek chybí mnohé. Především lepší děj. Mladé pušky jsou mnohem lepší. Takže Billy Kid vs. Jesse James 1:0 pro Emilia. ()

Greg25

Poměrně dobře natočený western s kvalitním scénářem a vynikajícím hereckým obsazením. Místy občas klišovitý a hodně americký, ale vcelku to je zábávný a někdy i vtipný snímek. Tomuhle filmu bych vytkla, snad jen úvodní akční scénu. Nic proti Farellovi a jeho "odlákání pozornosti" poamericku, ale přeci jenom špetka reálnosti té scéně chybí. Jinak poměrně solidních 80%. ()

cityman

Moderní western o Jesse Jamesovi, který se pokouší vnést nový náhled na tuhle prastarou legendu. Nakolik se mu to daří asi musí posoudit každý sám, ale já můžu říct že ačkoliv je to pohled neotřelý tak na můj vkus až moc ve stylu MTV. Ovšem dobře se na to kouká, pokud zrovna nepíšete seminárku o tomhle americkém "zbojníkovi". :o) ()

• Colin Farrell (Jesse James) zvládol väčšinu akčných scén bez záskoku kaskadéra. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo v druhém největším státě USA - Texasu. (rawboy)
  • V titulkoch je uvedené použitie záberov z filmu Maverick (1994). Ide o krátku scénu s parníkom, keď sa Jesse (Colin Farrell) a Zee (Ali Larter) snažia dostať na Floridu. (m.a.t.o.)