Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiálny text distribútora)

route60

Invazi zničili zejména producenti tím akčním koncem, režisér O. Hirschbiegel filmu navodil slušnou atmosféru ale prsty produkce jsou delší než je zdrávo. Kidman, Craig hrají co můžou ale výsledek filmu nezachráni. ()

CorvusBlek

Koment viz. Cervenak, sdílím podobný názor, r_o_z_k_o_u_s_k_o_v_a_n_o_s_t_n_a_e_n_t_o_u, chybějící atmosféra a žádné emoce u mě vyvolané, jestli to byl záměr autorů, tímto způsobem se "vcítit"do role obětí pak se jim to povedlo.Ale myslím, že spíš ne. No a název sám o sobě zasluhuje několik odpad!kových čet ()

FRANTACZ1

SPOILERY: Přišlo mi to dost zkratkovité, a to ve všech ohledech. Pro příklad: Chvíli po nákaze už spousta lidí ví, jak se přesně chovat, aby nevzbuzovali pozornost, včetně pocení, navíc i psychiatričce to jde s velkými obtížemi. Ale nakonec, proč ne, třeba tam byly pobrány ve větší míře rozum a empatie, než se zdá z reality. Jenomže právě to, a mnoho dalšího, se dalo pěkně roztáhnout, a ne to tak nechat, a jít hned na další děj. Na seriál Invaze to nemá ani náhodou, ale na druhou stranu to v rámci zápletky a žánru je z toho, co se dá vidět, rozhodně lepší průměr. A flashforwardy se mi líbily, takže tak. ()

pidalka

Koukám, koukám, lekám se, je mi do breku, lekám se, koukám a on je najednou konec filmu.... no tý jo, to uteklo, ani nevím jak rychle... Nicole byla pro mě prostě úžasná, mám ji jako herečku strašně ráda.... Pro mě jasná pětihvězdičkovka :-) ()

Pete24

Film má 99 minut a rozuzlení celé zápletky trvá 150 vteřin? Neubráním se pocitu, že s tématem lidské emoce, se dalo pracovat podstatně lépe. ()

gefr

Tenhle film se vám nenápadně dostane pod kůži a než si všimnete, pohltí vás. Nicole Kidman se prostě narodila pro točení hororových filmů a předvádí skvělé výkony. Film má skvělou atmosféru, pěkně graduje a ta hodina a půl uteče jak voda. ()

Juuroo

Pôvodný film som nevidel, takže neviem porovnávať, ale táto verzia bola celkom fajn. Atmosféra šírenia nákazy je jadro filmu a to je urobené pomerne dobre. 3* ()

mnx

Tohle nebylo vůbec špatné. Skvělý výběr hlavní představitelky je znát, a evidentně nižší rozpočet vůbec nevadil. Závěr byl teda poněkud odfláknutý, hlavně proces zpětné přeměny, ale to už je detail. Jak tu někdo psal, toto je hodně nedoceněný film. ()

Aywes

Charismatická Nicole Kidman zachraňuje další variaci Lupičů těl. Ačkoliv je to už docela omleté téma, tak stále má co nabídnout. Nicole hraje fantasticky a vypadá snad ještě lépe. Sekunduje ji neustále pokerfacový Daniel Craig. Jelikož v podstatě není herec, tak do filmu plně zapadá. Na něm se už asi lupiči těl vyřádili dávno. Za mě je to slušný scifi, které postrádá vypjatější momenty. Necítil jsem tísnivý pocit ani strach o postavy. Prostě to celé bylo málo vyhrocené. Za mě ale dobrý. Doporučím převážně lidem, kteří vědí, co od filmu čekat. ()

vodkasesemte

You need what every Czech needs - a stiff Russian boot up your behind. Přesně. Jedni blbečkové si to uvědomují, druzí si hrají na to, že patří na Západ. World where human beings cease to be human (český svině v český díře - aspon v něčem vy prasata máte náskok - kromě pelešení se zvířaty - jak by byl svět nádhernej, kdyby neexistovaly války - a jak bychom se potom takovýho ksindlu zbavili). You are my best friend and I cant lose that (tak to nesnáším, když říká). Pyče, vomrdat je a poslat k vodě. Ti dám best friend. He seems a little disconnected. A complete, intelligent entity, the dimensions of a few cells thats invading ppls bodies integrating their DNA and reprogramming their genetic expression over night. Eighty percent of what we are is determined by our genetic expression. You would wondered what it would be like if ppl could live more like those trees completely CONNECTED with each other, in harmony. As one (takže oni už jsou, to hodně vysvětluje). I m not just Ben. I m more than Ben (v čem to bylo - všude). A world without war, without poverty, without murder, without rape (a zase). A world without suffering. Without life, zmrdum dobrý. Už ted jste mrtví, vy kriplové. Bcs in our world, no one can hurt each other or exploit each other, or destroy each other, bcs in our world, there is no other. A taky žádná svobodná vule. Deep down inside you know that fighting us is fighting for all the wrong things. Hovno. Our world is a better world (Weyland-Yutani). In the right situation, we are all capable of the most terrible crimes. ()

DonBraso

Škoda toho nedotaženýho scénáře. První hodina, která se doopravdy pomalu rozehrává byla dobrá. Bohužel postupem času přestanete chápat to hlavní. Proč právě Carol? Najednou všichni útočí právě proti Carol ač se nám snaží tvůrci ukázat, že tu jsou i jiný, tak to prostě nefunguje. Přitom stačilo fláknout pár řádků a udělat s Carol to jediný a vyjímečný, kde ten virus zmizí. Druhá půlka filmu zapne i akční mód. Honička je tedy hodně prazvláštní, ale vlastně jen už chce nahodit nějaký tempo, který skončí tak jak jsem očekával. Opět tomu samozřejmě chybí větší podstata jak se to najednou všechno dokázalo dostat do stejných kolejí jako kdysi. V tomhle by Covid záviděl. Má to skvělou Nicole Kidman, zajímavý náměť, ale to je tak vše. Možná si pustit originál nebo jiný z remaků bylo by lépe, ale i zde na takových 65% proč by ne. ()

david666

Ale jo, není to tak špatné. Vcelku pěkně to odsýpá. Je tady sice pár scén, které jsou úsměvné (např. jak se "nakažený" chlap nemůže dostat do bytu N.Kidman, popř. malý syn Nicole se jí přesně trefí injekcí do srdce). Myslím, že pokud bychom se bavili o béčkovém filmu tak dobrý ale pokud jde film do kin tak je to slabší průměr. Každopádně myslím, že ve filmu je dost nevyužitého potencionálu. Děj je tady podávám jako bychom jeli v rychlíku a sledovali krajinu - chybí podkresnlení postav, větší zasvěcení do děje - skáče se tady ze záběru do záběru. Jinak dávám za *** taky hlavně kvůli námětu (šmejd z vesmíru se nás snaží ovládnout), který se mi líbí a asi pro něj mám slabost. PS:každopádně je zajímává myšlenka obsašená ve filmu - zda-lii by člověk dokázal žít ve světě bez válek a ve vzájemné harmonii. ()

gu-staff

Nudný námět, podpořený všedním scénářem, slušnou Kidmanovou, a koženym Craigem (nesnášim ho od doby, co zprasil Bonda). Kdyby to byl televizní projekt, tak průměr, ale jít na to do kina, tak si rvu vlasy. Alespoň že tu zachovali prima civilní úroveň, a nenafutrovali tam dnes tak oblíbené digitriky. Nicméně hodnotim za 2, přece jen jsem se nudil. ()

Zrsch3

Trochu chaotické a občas nutné si některé věci trochu více domýšlet než je běžné, nevím, jestli je to zapříčiněno hlavně častým předěláváním scénáře a celkového konceptu filmu, přesto jsem mile překvapen, že se najdou odvážlivci z hollywoodské "smetánky" a vrhnou se na komorní sci-fi. Kdo ví, třeba časem zaznamená větší úspěch, až v něm lidé spatří jistá poselství, kterých tu je bezpočet. Škoda jen, že vše vznikalo za běhu, na filmu je to dost znát a proto jej nehodnotím vysoko :-( A ať mi nikdo netvrdí, že film je nereálný. Nikdy se nic takového nestalo, tak jak si tím může být tak jistý! PS: berte to s nadsázkou;-) ()

TesterX

Silně atmosférický začátek časem střídá podivná snaha o cool akci a rádobynekončící napětí z dalších událostí. Zrychlení tempa v tomto případě je silně na škodu a diváka téměř nutí přát si, ať 'to béčko' už radši skončí. Herecky slušné (Kidman v plné kráse), technicky zdařilé, ale filmy (i seriály) s podobným tematem se objevily mnohem lepší. ()

crow-x

Film s vcelku dobrým nápadem, skvěle obsazenými herci, ale bohužel nic moc natočený režie v tomto případě moc nepřekvapila... ()

RimmonP

Vcelku slušný film. První polovina byla dobrá ale ta druhá byla jako každý americký akční film. Ale docela mě pobavila finální jízda autem, jak ti nakažení obsypali auto s Carol a jejím synem. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)