Pre samotárku Angelu Bennettovú (Sandra Bullocková) tvorí počítač celý svet. Živí sa ako špecialistka na počítačové víry, so svetom komunikuje iba s pomocou počítača a jediných priateľov má na internete. Pre odletom na dovolenku do Mexika dostane od programátora Dalea (Ray McKinnon) disketu s nezvyčajným programom. S jeho pomocou je možné dostať sa k akýmkoľvek tajným záznamom. A od tejto chvíle sa Angelin život mení na nočnú moru.
Náhodný príťažlivý muž z pláže, Jack Devlin (Jeremy Northam), je v skutočnosti nájomný vrah, ako čoskoro zistí. Jeho úlohou je zabiť ju a získať disketu. Angele sa síce podarí uniknúť, keď sa však vráti z nemocnice, zistí, že prestala existovať.Jej kreditnú kartu zrušili, rezervácia v hoteli neexistuje, pretože už vraj z Mexika odletela, jej dom vysťahovali a predali, lebo sa vraj odsťahovala. Podľa záznamov v policajnej databáze je Ruth Marksová, obvinení z celého radu priestupkov a zločinov.
Aj keď ju prenasleduje polícia aj zabijak Devlin, podarí sa Angele zistiť, že za všetkým sú počítačoví teroristi Pretoriáni. Tých riadi mocný Jeff Gregg, majiteľ firmy Cathedral Software dodávajúcej zabezpečovacie systémy, ktoré obsahujú program umožňujúci Greggovi preniknúť do akéhokoľvek systému. Aj keď každého, kto sa Angele pokúsi pomôcť, Devlin zabije, Angela sa nevzdáva a ďalej bojuje o svoj život a ukradnutú identitu. Podarí sa jej vkradnúť do budovy Cathedral Software a nahrá usvedčujúce dôkazy.
Devlin s jej nepravou dvojníčkou ju dostihnú na počítačovom veľtrhu, jej sa však podarí spojiť cez počítač s FBI a v poslednej chvíli zmanipuluje všetko tak, aby zabijak sám neúmyselne na klávesnici inicioval zničenie Gregg Systems, a teda pretoriánskeho systému. Devlin zahynie pri bitke s Angelou. Vďaka nej je celý podvod odhalený, ale Angele stačí, že má späť svoje meno a môže sa starať o chorú matku (Diane Bakerová). (TV Dajto)

Medea86

Dnes už v podstatě nostalgická vzpomínka na dětství, když jsme všichni chtěli být počítačoví specialisti jako Angela Bennettová. Používání disket vykouzlí úsměv na tváři - v Americe měli asi nějaké speciální, na které se vešlo milion dat. Celkově spíš průměrný film, ale proč ne. ()

Mark1983

Tak na Sandru v plavkách na pláži se nedívá špatně, ale tenhle film mi spíš připomínal pilotní film pro následující seriál. ()

fricek12

To jsou mi věci, ten internet :-) Tenhle film ve své době sci-fi, bohužel dnes jen komedií. S odstupem času to prostě nejde hodnotit. ()

V-TECH

Nadprůměrný thriller - výborný námět, dobře natočený. Ty technické nesmyslnosti se dají odpustit - většině lidí to stejně ani dnes nijak divné připadat nebude. Navíc je ten film 10 let starý! ()

A.Dufresne

Když jsi představím, jestli se to někdy stalo, tak to určitě není příjemné prožít. Slušný akční thriler v čele se Sandrou Bullock. ()

PRASÁK

Snímek "Síť" již v roce svého vzniku ukázal široké veřejnosti, jak křehká, zranitelná a lehce napadnutelná je naše civilizace, když všechna data a údaje o obyvatelstvu této planety jsou uloženy na hard-discích a v počítačových sítích. Jak jednoduché to může být pro někoho, kdo má moc, kontakty a prachy, zneužít tato data ve svůj prospěch. Tohle se nám tento film snaží sdělit. Není to nakonec nic nového. Někteří inteligentní jedinci této planety na toto téma spolu hovoří již léta. Naše takzvaná civilizace je vskutku velmi křehká. A jsou to hlavně počítače, díky kterým je v dnešní době vše řízeno a ovládáno, například letecká doprava, dodávky elektřiny, plynu, vody ke spotřebitelům, zbraně a zbraňové systémy, obchodování, nemocnice, všechny druhy záchranných systémů (na moři, na zemi, v horách atd.), státní sociální správa, daňový úřad, pojišťovny všemožného zaměření a tak dále, abych jmenoval alespoň některá důležitá odvětví lidské činnosti. Stačí opravdu málo a naši civilizaci může zachvátit kolaps. A ve filmu "Síť" se tyto myšlenky snaží divákovi tlumočit newyorský scénárista, režisér a producent Irwin Winkler. Musím říct, že se mu to daří, protože příběh od začátku do konce nabírá na gradaci a dramatičnosti, není nouze o "nepohodlné svědky", kteří si postupně dávají dostaveníčko s Paní Smrtkou. Hlavními postavami jsou špičková počítačová analytička Angela Bennett (Sandra Bullock), která od jistého okamžiku přestane "existovat", a její protivník, zpočátku milý a svůdný, posléze dravý a agresivní zabiják Jack Devlin (Jeremy Northam). Je to boj kdo z koho. A když se divák propracuje k závěrečným titulkům, začne se k jeho slechům linout melodie "A Whiter Shade Of Pale" v podání skotské zpěvačky Annie Lennox. Tato píseň zamíchala hitparádová soukolí v červnu 1995 a znalci moc dobře vědí, že jde o cover-verzi, když s jejím originálem v červnu 1967 zaznamenala fenomenální úspěch londýnská kapela Procol Harum. Co na závěr? Dejte si pozor na sítě a síťky... ()

TOMASINI

Z dnešního pohledu jde o exkurs do minulého století, což v této branži je vlastně pohled do prehistorie. Je jedním z prvních filmů, který poukazuje na zvrácenost dnešní doby, kdy jsme závislí na síti... Jinak děj trochu prvoplánový, ale zase kdo by neměl rád Sandru ()

UnCool

Hehe pro ITaky celkem kultovni snimek, nikdo z nas nezapomene na kouzelne IP adresy napr. 730.411.126.56 :D Film není spatny, je docela dobry. No ale tech IT nesmyslu je tam trochu vic, nez by bylo nutne. Hvezdicka navic za Wolfenstein 3D! ()

pekos

V čase vzniku bol tento film určite zaujímavý a možnosť zneužitia software na záškodnícku činnosť, ovládnutie politiky a politikov, vydieranie alebo likvidáciu nepohodlných osôb, ohromil vari každého vnímavého diváka. S odstupom času však môže pôsobiť tento film mierne povedané komicky, no jeho výpoveď a odkaz, napriek americkému spôsobu filmového podania a happyendu, je trvalý a nemenný. ()

Dexies

V době svého vzniku byly počítače jako ve filmu, dnes je realita o dost jiná, ale základní princip se nemění, "stačí" jeden klik a člověk přestane existovat ... a když si to vezmete, antivirové společnosti bohatnou a bohatnou, nemají náhodou divizi na vyvíjení virů? :D hi, hi paranoik, ale ještě nejsem ... Sandra je přesvědčivá, příběh má děj i spád, kvalitní film, na který se jednou za čas rád kouknu ... ()

Jirkacek

Poprvé jsem film Síť viděl nedlouho po jeho uvedení a pamatuji si, jak mi přišel skoro před dvaceti lety zajímavý a akční. Po letech jsme se doma na něj podívali znovu, také proto, abych zde zodpovědně napsal své dojmy. A ani po tolika letech jsem nebyl rozhodně zklamaný, ovšem nadšení trochu opadlo. Inu není divu, i filmový průmysl se nějak vyvíjí, stejně tak svět počítačů a internetu, takže leccos v síti působí již zastarale. Úsměv ve mne například vzbudily diskety, na které se programy a data z PC v tomto snímku z roku 1995 ukládaly či CRT monitory a tak dále. Navíc mně připadal rozjezd snímku trochu pomalejší než tenkrát. Než se totiž půvabná mladá žena Angela Bennettová, osamělá vášnivá počítačová programátorka dostala na dovolené do problémů, uběhla drahná chvilka. Až poté, co se pod cizím jménem dostala zpět do USA, se film rozjel jako automatická pračka při ždímání prádla - nejdříve pomalu a když si oděvy správně poskládala, nabrala na obrátkách až do konce programu. Angela v podání mladé Sandry Bullock se najednou ocitla v počítačové pasti - někdo změnil její jméno, udělal z ní prostitutku drogově závislou a prodal její dům. Najednou se její pohodlný život změnil a to díky zločinnému gangu, který si uměl pohrát s databází na internetu. V druhé polovině filmu jsme pak sledovali jak tito zločinci vymazali Angelu ze světa, ale ta se s nimi pustila do boje, který se zdál být marný, protože každý, kdo jí chtěl pomoci, vzápětí zemřel. A to je právě podle mne největší přínos filmu Síť, který na problematiku zneužití internetu a počítačů snad jako první upozornil. Ve chvilce se může i nám život zvrtnout tak, že se z toho třeba i zblázníme. Počítače tady totiž nejsou jen od toho, aby lidem ulehčovaly život, ale mohou sloužit zločincům, kteří chtějí mít vliv na koloběh světa či vydělat si peníze. Za zajímavou a poučnou podívanou si podle mne Síť zaslouží tři internetové hvězdy ***. ()

zuzam

Napínavý thriller s milou Sandrou Bullock, počítačová zápletka sice už dnes dost úsměvná (ostatně i dříve), ale stále koukatelné. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)