Myšlienky vraha

• Česko Myšlenky zločince (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2005–2024), 242 h 39 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvorcovia:

Jeff Davis

Réžia:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (viac)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (viac)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Brusinka

Seriálová guilty pleasure, i když zjišťuji, že čím dál víc lidí z mého okolí tento seriál sleduje... Okrajový CBS mainstream, který na rozdíl od svých slavnějších bratříčků(všechny tři Kriminálky) nemá tak velkou fanouškovskou základnu, což je pravděpodobně zapříčiněno tím, že se od výše zmíněných dost odlišuje. Stavba seriálu je poněkud jiná: 80% stopáže se skládá ze samotného profilování, sbírání střípků a probíhá většinou velmi klidně. Veškerá akce se pak soustředí do posledních cca deseti minut, kdy dojde k odhalení a dopadení pachatele. Profilování je návrat k trochu starosvětštějšímu způsobu vyšetřování, vyšetřovatelé až na výjimky nepoužívají žádné vychytané hračičky, a v zásadě to není takové vzrůšo, jako jiné seriály. U složení týmu se může zpočátku zdát, že tvůrci trochu přestřelili(excentrická Garcia, geniální Reid), ale když přistoupíte na jejich hru, můžete se docela slušně bavit. Chemie mezi herci funguje na jedničku, postavy se vyvíjí(Hotch, JJ a hlavně Reid, který z neustále usměrňovaného dětského génia první řady dospěl v naprosto samostatného a plnohodnotného člena týmu) a osobně si myslím, že právě postavy jsou spolu s profilováním nejsilnější stránkou seriálu. Obsazení je skvělé. Pro příklad: Mandy Patinkin, který konečně ukázal nějaké charisma a napravil si tak reputaci po fiasku jménem Chicago Hope. Matthew Gray Gubler, kterého obdivuji nejen jako herce a moc pěkného chlapa, ale i jako všestranně nadaného umělce. A konečně Thomas Gibson, jehož Hotch se pro mě stal prototypem federála. Neznám jeho minulost z Dharma a Greg, ale musím říct, že jeho Aarona Hotchnera naprosto zbožňuji ;) Jak už řekl rscott: na plný počet to není, protože kvalita dílů dost kolísá, takže projednou umírním své sklony k nadhodnocování a dám 4*. Ale jsou to silné subjektivní čtyři hvězdy ;) P.S. Myšlenky jsou jeden z těch seriálů, kterým český dabing opravdu OPRAVDU škodí. Takže pokud máte možnost, zvolte originál, protože dabing to degraduje tak o dvě hvězdy. ()

Myrddin

Nevim, tenhle seriál se mi líbí asi hlavně proto, že psychologie je tak trochu moje hobby. Vždycky sedim, zavrtanej do křesla a hltám to ještě víc než ten salám, co do sebe futruju při tom... ()

Rodin

Stále ještě se ten seriál vymyká průměru, nicméně po odchodu Mandy Patinkina velice velmi ztratil na obrátkách a charismatu. Stále se s přestávkami dívám, dnes hlavně kvůli Paget Brewster. ()

Bube1

Rozhodně můj nejoblíbenější kriminální seriál vůbec! Mám rád tématiku psychologie a mysli, která je tady perfektně zpracovaná. Navíc temná atmosféra posouvá Myšlenky zločince jinam, než jsou ostatní ''mainstreamové'' krimi seriály. Nejlépe hodnotím první dvě série, kde exceluje Mandy Patinkin. Nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Gyrxiur

Jeden z najlepších krimi seriálov, aspoň bol, v nových sériách mi chýba Mandy Patinkin, mal výborné výroky a vyžarovalo z neho silné charizma. Seriál verne ukazuje ako zmýšľajú zločinci, napokon má to v názve a je dobre, že to plní. Mínusom sú počítače, to ich IT je strašne nerealistické, tá ich srandovná žienka čo tam posadili nájde aj nemožné a prelomí snáď každú ochranu, no a ako vyzerá ten operačný systém, brr. Kedy konečne začnú vo filmoch robiť IT realistické? ()

Mr.Ward

Už od roku 2006-07 kdy začala TV Prima Criminal Minds vysílat, jsem s koukáním nemohl přestat a usedal každý týden v určený čas k tv. Bylo mi 15 let a kriminalky sem fakt nemusel. Teď je mi 25 a kriminálky pořád nemusím, Myšlenky jsou ovšem vyjímka potvrzující pravidlo. Ten seriál zbožňuju. To napětí, zajimavé případy a stále emotivnější příběhy hlavních hrdinů, které jsou nenásilně vloženy a táhnou se jednotlivými sériemi. Občasná výměna postav tomu jen prospívá a já můžu doufat, že tady Myšlenky zločince budou ještě hodně dlouho. ()

Marrianna

V rámci krimi/drama seriálu, aby lepší pohledal. Za těch 14. Sérii si člověk vytvoří k ústředním postavám osobní vztah. Penelope chci za ségru a Raida za bráchu. Občasné díly sklouznou k lehké nudě, ale celkově se drží linky kvality. Emoce ze mě stříkají, nemohu jinak 100% ()

jprmusic

Mimořádně špatmý seriál. Žádná originalita, mimořádně špatně napsané a silně nesympatické postavy včetně příšernýho Patinkina, kterej je nejenom špatně napsanej, ale ještě hůř zahranej (ze všech postav vypadá jako největší psychopat právě ta jeho). Bída Po sérii 10 - zas tak špatný to není - jen roli příšernýho člena týmu přebírá García - jeji osoba je opravdu k nesnesení a nechápu, jak mohli scénáristi něco takovýho vůbec vymyslet. Te bohužel asi na rozdíl od Patikina neodejde .... ()

lektvar

Áno je to štandard. Parta kvázipolicajtov, ktorí majú opäť svoje osobné úchylky. No oceňujem, tak ako v kostiach nápad, z ktorej strany krimi to zas rozpiplali. Teším sa, čo vymyslia tvorci CSI a spol najbližšie, lebo štandard ja byť dobrý policajt, toto byť kámoši a my riešiť prípad, je už otrepaný a pomaly sa im opakujú charaktery. Toto vháňa čerstvý vzduch, a dáva odvahu ďalším nápadom. ()

bosch-k

Seriál jsem sledoval často, dobrý potenciál, nápadem mě oslovil více než-li všechny Kriminálky z různých koutů světa. Podíváme se pod pokličku práce FBI. Viděl jsem několik dokumentů o profilování pachatele, scénáristi seriálu využili dobře všech dostupných zdrojů policejních psychologů. ()

megajalec

videl som len zopár dielov, ale tak potenciál tam je a koľkokrát som ani nechcel pozerať, ale prišlo mi to také zaujímavé, že som proste musel vedieť, čo sa stane, ako sa to rozlúskne ()

capik25

za první tři série bych dala i 5*, ale ted uz to nemůžu ani vidět, jde to od desíti k pěti:) Jednoznačně nejlepší je dvojepizoda s únosem Reida. ()

gotham

Není to úplně super, ale není to ani úplně špatný, takový čistý průměr. Patinkin mi v hlavní roli přijde takový dřevěný, ten chirurg mu šel určitě lépe, ostatní postavy jsou taky takové nemastné neslané, snad jen Shemar Moore předvádí cosi jako herecké umění. Nicméně jednotlivé detektivní příběhy nenudí, prostě takový běžný detektivní tv seriál. 50% ()