Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiálny text distribútora)

pursulus

Blitky a zvratky k jídlu: Dobrou chuť.¬         I vymyšlenosti a vysnivosti (tak řečená fantazie) mají své hmatatelné základy kdesi tam dole, u kořenů světa... Mythy o nich hovoří mýthickým jazykem, blázni blábolem bláznivých... U starců vyprávějících dávné zkazky se shromažďovali lidé a naslouchali s úctou a s bázní vyprávěním starým jako svět o neznámých pevninách a příšerách dlících v těch neurčitých oblastech... Nu, a kdo by poslouchal blázna, snad také pouze blázen... a nebo moudrý...¬                 Dobrý příběh není vycucaný z prstu; má svůj podklad; u hrůz se z podvědomí vynořují do stínů či světla zahalené fenomeny, aby byly transformovány vypravěčem nebo okem kamery do příběhu, který hovoří...¬                 Když se někdo zpije pod obraz a chce někomu něco vykládat, může se státi, že se pozvrací... třeba rovnou do talíře svého souseda, jenž, dojde-li k náhodné souhře přiopilosti s exotikou podávané kuchyně, spapá ty blitky jako miminko...¬                 Ten, kdo si vymýšlí blbosti, má ještě možnost uplatniti je v bláznivých komediích; ale ten, kdo si vymýšlí píčoviny a zvrací jiným do talíře... drsnější povaha dá ránu pěstí, mírnější se odvrátí...¬                 Nemá-li příběh základy ani v mythu, ani ve snové soustředěnosti, ani ve vytržení, má-li je v ožralosti, zkárovanosti, blábolivosti a sotvachodivosti okořeněné porcí zvratků, je urážkou pro celé okolí.¬                 To je, proč snímky jako Vřískot nebo Mumie lze nazvati slušnými nebo dobrými, a proč snímek Slimák jsou pouhé blitky a zvratky k jídlu: Dobrou chuť. ()

Prekarkar

Nechal jsem se nalákat na kameru a herecké výkony. nakonec snad kvůli kameře dvě hvězdičky. Není to ani pořádný horor, ani černá komedie. Je to nemastné neslané a snad i nezařaditelné. Pro mě ztracených 92 minut. ()

fefee

Skvelo natočená hororová komédia s prvkami gore ktoré sa len tak nevidia, naozaj veľmi podarený hororík na uvoľnenie :) ()

bizz_mjc

Spojení komediálnosti a hororu je většinou uf, ale Gunn (ano, ten Gunn, co teď točí pro Marvel, a ten Gunn, co kdysi spolupracoval s Tromou), který do filmu zaimplementoval spoustu odkazů a žánrových poct, z nichž ta největší je bezesporu Cronenbergovu Shivers, dávkuje obezřetně a dává geniálního hnusáka. Dal bych si pokračování, "miaaaau". ()

Spock

Nečekej nic oslnivého, hororové komedie ve mně vzbuzují nedůvěru už jen podle svého označení, ale v tomhle případě se budete celkem bavit, nebo lépe řečeno vám to rychle uteče. Prostý děj, který není ničím objevný, ale překvapivě vás v některých momentech dokáže pobavit. Možná přijdete na to, proč je dobré mít dobře ošetřené nehty. :-) ()

liuk

Slitheru paradoxně škodí, že je slušně natočen a má velmi dobré triky. Kdyby celý film vypadal amatérštěji, možná by z něj ta Gunnova inspirace a obliba starších hororů koukala mnohem více, a už jen kvůli tomu by nabral alespoň u mě kladné body. Takhle je celý Slither takový anonymně nijaký s pár fajn scénami, které vyčnívají, hlavně tedy první útok slimáčků. Jenže potom se začne přeplácávat, a to hrozně příliš otravně. Začne se objevovat takových druhů zrůd, že jsem si připadal jak v zoo. Aspoň že Elizabeth Banks je k opět sežrání, a to nejen slimákem. A Nathan Fillion prostě je. Slither není sympaticky úchylný, není ani sympaticky špatný, aby mohl být sympaticky zábavný. ()

blackJag

Snímek vytvořený s evidentní láskou k splatter hororům , jehož hlavním kladným rysem je přímý tah na bránu a nulová shovívavost s obyvateli jednoho malého vidláckého městečka v Americe s hodně vtipným/sprostým starostou ( Gregg Henry ) ()

Guzo

Autoři se asi inspirovali knihou M. Švanrdlíka Kopyto, Mňouk a Akta X :-) To jim ale radši nebudu mít za zlé, protože to, co vypadalo na první pohled jako strašná kravina, byl nakonec docela pohodový film. Zápletka není ničím originální, ale o to tady vůbec nejde - jde o samotné slimáky a jejich bosse, hlavně o jejich ztvárnění. No a to se opravdu celkem povedlo :-) ()

Jaro.Krafcik

Tak slimáci alebo zombíci? Neviem, vo filme je aj aj.. zrejme sa režisér inšpiroval úsvitom mrtvých. Je to aj vtipné, miestami zas nechutné. Scénky ako slímak vo vaňi už okukaný ale aj tak nápad tohto horroru má niečo do seba. Ale priemer to neprevýši. 3* ()

Philoun1

Jo Slither to je dílko, zajímavé zkřížení žánrů, taťka slimák, mamka slimák a tisíce malých slimáčátek. Takovej film se nevidí každej den. ()

zolo23

Znie to až neuveriteľne, že sa dá v tejto dobe ešte natočiť kvalitný, zábavný B-čkový horor s výbornými vizuálnymi efektmi. Je pravda, že film stál "až" 15,5 mil.$ ,ale keď nechcem, aby film takéhoto žánru skončil na smetisku...musím jednoducho zainvestovať..veď pod palcom to mal samotný UNIVERSAL. Ale i tak sa Jamesovi Gunnovi podaril malý zázrak a mne neostávalo po skončení filmu nič iné ako si blahom odfúknuť a rejžovi úprimne zatlieskať. Ako hovorí užívateľ Eda S pre fanúšikov sci-fi horroru povinnosť a pre budúcich tvorcov obdobných filmov domáca seminárna práca s názvom : "Ako natočiť kvalitný B-čkový film". Na IMDB teraz dokonca 6.6 ()

jefff

Je to hovadina. Docela velká hovadina, ale oceňuji bizarní režii Gunna i docela slušnou atmosféru i skvělé slimáky. Je to takový mix Akt X a devadesátkových hororů. Pobavilo, neoslnilo. ()

sedm.1

Nejde,jak lze z názvu očekávat,o další "animalmonster",nýbrž o další "šmejd z vesmíru".O další proto,že Slimák nepřináší vůbec nic nového,ovšem na jeho obranu,nejde ani o žádný průser.Pár fakt napínavých scén,dvě tři vychytané gore scény,několik vtipných narážek,prostě vše,co už tu bylo,ovšem zde alespoň ve slušném provedení.Jen si autoři mohli nechat ty nechuťárny se všemi těmi zvířaty,takže ikdyž jde jen o triky,ochráncům zvířátek nedoporučuji :) ! ()

The Viper

Kdybych napsal že jsem se dobře bavil tak bych lhal. Když to tak vezmu tak po skončení filmu jsem se cítil uplně stejně jako před ním a ani vlastně nevím co bych mohl vyzdvihnout, ale jednou jsem se teda trochu zasmál. Nápad dost špatnej, připomíná mi to jako ty desitíky naprosté déčkových ''hororů'' o zabijáckých rybách či červech, no zde byli ti ''slimáci'' alespon docela dobře zpracovaní. ()

uzzi

Povedená gore-horová komedie. Škoda za těch pár hluchých míst. Také mám pocit že se z celkového námětu vytáhlo méně než-li tvůrci mohli. Celé to jede na půl plynu, je to béčkově zábavné. Policista Nathana "Firefly" Filliona je fajn. Celkově se jedná o průměrnou zábavu s pár skvělými momenty mezi převládající hlušinou. ()

BlackTom

Strašne mi to pripomína Pavučinu snov, nemôžem si pomôcť. Inak je to nápadité, krvavé, miestami aj nesmierne vtipné ("Zabiju všechny republikáni!"). Film som pozeral hlavne kvôli miniroli Roba Zombieho, z ktorej sa nakoniec vyklula len jedna veta cez telefón, nie to ešte ksicht na plátne... Lenže sklamanie sa nekonalo, Slimák ma chytil za srdce (trocha zvláštne slovné spojenie heh) a Gregg Henry (Val z thrilleru Odplata) ako starosta mestečka, večne nadávajúci a frfľajúci bol proste pastva pre oči. *SPOILER Ďalší z rodu "zlých" happyendov - 3 ľudia prežili, zvyšok mestečka samí mŕtvi SPOILER*. Treba vidieť. ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (viac)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (viac)