Slimáci

• Španielsko Slugs, muerte viscosa (viac)

V malém městě dojde k přemnožení zmutovaných, velmi nebezpečných slimáků, kteří si s velkou oblibou začnou pochutnávat na místních lidech. Jedinou nadějí se stává hygienik, který se s pomocí přátel pouští do boje s tímto slizským zlem. (oficiálny text distribútora)

topi

Tenhle kousek byl v porevoluční době stěžejním dílem v hororovém žánru na VHS. Nezapomenu, když jsem ho viděl poprvé, už jako milovník hororových filmů v brzkém mládí byli u mě Slimáci jedničkou! Film hlavně stojí na gore scénách, to je parádní maso!! Geniální je také orchestrální hudba, kterou nahrál Royal Philharmonic Orchestra v Londýně. Slimáci jsou natočeni podle neměně vynikající předlohy Shauna Hutsona, film si však z knížky vytáhl pouze jen ty Slimáky, jinak je kniha ještě mnohem mnohem brutálnější a i erotičtější. Takže pro mě jsou " Slimáčci " srdcovka jak knižní, tak i filmová. Škoda, že tenkrát nevzniklo pokračování, ke kterému konec filmu jasně navnadil. ()

JASON_X

Kdysi dávno v šerém dávnověku jsem Slimáky četl, v brožovaném komerčním vydání. Z celý knížky si nejlíp pamatuju asi jen líbivou obálku, a proto jsem si chtěl oživit paměť. Ale to jsem si naběhl. Vizuálně (auta, účesy, oděvy) film sice odpovídá pozdným osmdesátkám, ale svým scénářem, vypravěčskými postupy, hudbou a celkově archaickým stylem patří spíš někam do raných sedmdesátek. Stručně řečeno je zastaralý, pitomý a debilně natočený. A ozvláštněný děsivými, tedy děsivě hrajícími pseudoherci. Topornými, teatrálně deklamujícími, přehrávajícími. Jak říkám, být Slimákům aspoň o patnáct járů víc, řeknu si "No jo, pravěk, tenkrát se holt takhle blbě točilo...". Ale ještě v osmaosmdesátým?! Nepochopitelné. Nechtěně nejvtipnější okamžik: Sekání si ruky v rukavici ve skleníku. Snad jakákoliv partička zhulených filmařských amatérů by něco takovýho dokázala natočit líp. ()

eraserhead666

Začala zahradkářská sezóna, tak proč si při té příležitosti nedat starou osmdesátkovou klasiku o malých slizkých žravých potvorách, které však mají mnohem větší apetit a nespokojí se jen tak s nějakou zeleninou, ale jdou rovnou po mase. Před mnoha lety to byla klasika, dnes už je to lehce sentimentální záležitost, ale pořád funkční. ()

obitus

Jeden ze zapomenutých skvostů porevolučního videa (spolu se Scorched Heat jej tuším vydala dnes již zaniklá společnost D-Alvin video). Příjemně pohodová atmosféra 80. let je umocněna nádherně naivníma trikama a nějakou tou kapkou krve. Škoda, ze autoři nedosáhli knižní brutality, ale i tak některé scény stoji za zapamatováni. Opravdu skvělý kus pro labužníky! ()

Aluska88

Další z mnoha verzí filmů značky "zmutovaná havěť postižená toxickým odpadem ohrožuje obyvatele městečka." Zcela průměrná, ničím výjimečná podívaná. Pro děj příběhu a samotnou likvidaci jsou používány zcela standardní a očekávané postupy. Přesně tak, jak od tohoto žánru očekáváte a jste zvyklí. A tím se také poměrně slušně drží jeho nepsaných pravidel. O lehkou komediální vložku se postaralo pár opravdu vtipných dialogů, jímž jsem se zcela nenuceně s chutí zasmála. "Masožravej slimák? Co přijde potom, dementní cvrček, šílený komár?", "Potřebuju, abyste zastavil vodovodní přívod." - "To je nějaký váš nový vtip?" ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku, na Islande a v austrálskom štáte Queensland. (Paldiny)